Не всеки заслужава втори шанс
И така започва моята история... преди малко повече от 3г. се запознах с едно момче в нета и след като си писахме известно време той ме покани на кафе. Още от началото знаех, че има детенце, което тогава беше 4г., но от известно време се бяха разделили с жена си.
Излязах, казах си какво толкова, няма да задълбочавам, не ме интересуват подробностите.

Времето минаваше, срещите ни зачестиха, започнаха да се появяват чувства от моя страна... Мина още известно време и един ден той ми каза, че повече не иска да ме вижда, защото сме нямали общи интереси и щяло да стане както с предната жена и т.н.т.

Разделихме се за известно време, но после пак се събрахме и нещата потръгнаха, чух от него така мечтаните и чакани думи "Обичам те", "Искам да прекарам живота си с теб" и аз реших, че щом човек изрича такива думи, то той ще стой зад тях.

Запозна ме с детето си, заживяхме заедно и така, настъпи една огромна идилия... След като се пренесох при него, започнах да правя нормалните неща чистене, готвене, пране... В началото детето идваше за по ден, два, защото майка му не го пускаше за повече време при бащата и всичко беше наред, докато гостуванията му зачестиха, той така и не счете за редно нито да ме уведомява, че ще идва, нито за колко време ще остава, нищо...

И така се започна, бившата звънеше все по-често да го взима при нас, той търчеше подире й постоянно, това трябвало, онова трябвало, да идел, да се върнел, даваше наставления, а той продължаваше да мълчи пред мен и да не споделя нищо... и в един момент започнах да си задавам въпроса Какво по дяволите става? Уж живее с мен, а изобщо не си прави и труда да ми каже някой неща, след поредното пристигане на детето, той така се отнесе, че аз се превърнах като призрак в този дом...

Изведнъж все едно имаше там не човек, а някаква домашна прислужница. Когато вече не издържах и поставих редица въпроси излязох лошата, внезапно всичко хубаво се забрави, така говорените мили думи също, на среща ми застана един напълно непознат и груб човек, едни очи изпълнени със злоба...

Събрах си багажа и се прибрах, седя и си мисля, премислям нещата... Един мой познат казваше, че такива мъже били като дрехите втора употреба, като ги изпереш и ароматизираш ставали като нови, бих добавила към неговите думи, но миризмата остава, дори след като си ги ароматизирал, остава и спомена откъде си ги взел, както и продавачката от която си ги купил... Затова може би не всеки заслужава втори шанс, заслужава го само този, който има сили да загърби миналото и да продължи напред.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Този не те е обичал, а само е гледал да те използва. Забрави го.

2.   Намери си някой свободен мъж -неженен!!! Не си струва да се хабят чувства и енергия в твоята ситуация, колкото по-бързо го забравиш и подредиш живота си толкова по-добре за тебе. Успех!!!

3.   Благодаря за коментарите по темата!

4.   Нормално е да държи повече на детето си!

5.   Никой не казва да не държи на детето си, но къде остава другия уж така обичан човек? ... когато е непотребен го скриват в другата стая и го вадят само за да удовлетвори желанията им и нуждите им...

6.   Според мен не го осъзнаваш, но си го накарала да мисли, че детето му е проблем за теб. Как така трябва да предупреждава, че детето идва и за колко ще остава? Все едно да се обаждаш на майка си всеки път като се прибереш. Колкото той е родител, толкова е родител и бившата. Да ще говорят, да ще купува, да ще търчи. Взела си мъж с дете.