свалки секс или нещо повече
От доста време размишлявам по този въпрос. Забелязвам тенденция за отхвърляне на моногамията и насърчаване на безразборния секс и изневерите. Като човек на романтиката и моногамията никога не съм разбирала свалките за една нощ. Но реших да се допитам и да се опитам да разбера другия тип мислене. Сякаш има някаква мода да се скача от връзка във връзка и самочувствието е правопропорционално на бройките. Сексът с различни партньори обогатява ли сексуалния опит и преживяване? Свалените задръжки за нощта носят ли по-голямо удоволствие? Винаги съм била защитник на дългите връзки и съм смятала, че с един партньор можеш да имаш достатъчно разнообразен и пълноценен полов живот, което е в противовес с твърдението, че смяната на партньори и базата за сравнение са определящи. Какво носи случайния секс? Липсата на чувства и емоционална връзка носи ли по-голяма наслада? Ще се радвам на някой друг отговор.

Коментари

1.   Хубав секс може да има и без връзка. Но връзка без хубав секс няма да просъществува дълго.

2.   М38
Когато съм се изпразнил в някоя жена, вече си я считам за роднина. А ми харесва голямата рода.

3.   За някои хора носи по-голяма наслада. Повечето са хора като теб, но самотни в момента.

4.   Сексуалните контакти създават особена връзка между хората. Много не го разбират и се впускат в безразборни такива. Не е ок, влизаш в енергиен преразход. Флората тотално се разбърква, после трудно човек се събира.

5.   Не съм улични а, за да правя секс с еднодневни, уважавам себе си и държа мъжа да е сериозен.

6.   Аз също съм защитник на дългите връзки. Така че все още има хора които не отхвърлят моногамията. Не че не искам да спя с много жени...преди да остана само с една, но просто нямам контакти.
М35 девствен. Не по мое желание, просто нямам никакъв социален живот и не ми върви.

7.   Естествено, че ще се натиска повече за полигамия. Жените искат топ 20% от мъжете, ама те не стигат за всички, и жените, понеже предпочитат да си делят някой алфа, пред това да са с някой по-обикновен мъж, агитират за това, за да не бъдат съдени от социалните норми за моногамия.
Елементарно Уотсън. :)

8.   Свалките за една нощ ме плашат и никога не съм правила това. Имала съм малко приятели, но винаги съм била във връзка с тях от 6 - 15 месеца. В един момент просто срещнах мъж, който ме устройва и се омъжих за него. След дълги години, признавам, че понякога се заглеждам по някой красив актьор, но знам че това е заради ролята ми във филма и ако го видя на живо едва ли ще ме впечатли толкова. В реални мъже на улицата никога не се заглеждам и никога не съм виждала някой, който да ме впечатли и не съм се замисляла за изневяра. За мен човека до мен е моят и не мисля за други. Дори да имаме трудности все някога ги решаваме.

9.   най много да ти обогати списъка с болести......

10.   Аз имам една позната, с която имаме сексуални отношения.
Между нас, като се докосваме или я хвана направо хвърчат искри и съм сигурен, че и тя изпитва същото. Страшна химия има. И тя и аз си забравяме граматиката.
Обаче за връзка с тая жена никога не света не бих се подвел.
Просто сме толкова разлипни типове хора, че ще се избием.
Така че може да има уникална химия и без дълга връзка. И в това е чара на тоя тип отношения. Щото прераснат ли във еръзка всичко умира. Има обаче хора, с които искаш да си првкараш времето и сте като сродни души дето се вика. С тях вече трябва да се мисли за нещо по сериозно от само ебане.

11.   Предпочитам 50 пъти секс с 1 мъж, отколкото по 1 път с 50 мъже.