Съществуването на невъзможна любов
Здравейте,
Знам че много от вас ще си кажат че не съществува невъзможна любов. Всъщност моята ситуация е точно такава. Най-добрата ми приятелка си има приятел от половин година. Запознаха се в обща компания и тръгнаха още след няколко дни като и аз бях там. Впоследствие след като те станаха двойка аз го опознах много повече както и той мен. Започнах да се замислям, че всъщност ако те не бяха тръгнали заедно аз бих имала сериозни отношения с този човек. Преди няколко дни той ми сподели същото, че ако сега той не е с най-добрата ми приятелка щеше да е с мен, защото както аз така и той виждаме качества един в друг, които ни впечатляват и привличат. Само че сега идва проблема аз никога няма как да бъда с този човек заради факта, че той е с най-добрата ми приятелка дори и те да се разделят няма как аз да бъда с него тъй като тя вече е имала връзка с него. От негова страна важи същото той със сигурност има чувства към нея, но съжалява че не ме е опознал мен по-рано и сега няма как да бъде с мен. След като взаимно си го споделихме че и двамата сме си го мислили малко ни стана по-спокойно, но пък това не променя ситуацията. Реално и двамата го искаме, но въпроса ми е наистина ли е толкова невъзможно?

Коментари

1.   Ситуацията е ясна, но защо наричаш това между вас любов?! Да, наистина няма невъзможна любов. Млада си, ще го разбереш един ден.

2.   Ами завидяла си и според мен. В чуждата паница винаги храната изглежда най-вкусна. Често се случва между приятели и това е тест според мен. Ако достатъчно държиш на нея, няма да го направиш. Има си достатъчно мъже, все ще намериш някой друг..
Преди години аз също харесвах приятелката на моя най-добър приятел (като човек) и съм виждал същото от поведението и, но никога не съм и си помислял дори, че ще го направя. За мен е много долна постъпка и просто границата ми към подобна проява е толкова голяма, че никога нямаше да я пристъпя. Най-добрия ми приятел обаче не оцени тази моя благородна постъпка. Виждаше, че тя ме харесва и ревнуваше, накрая се скарахме и той ме изостави. После и те двамата се разделиха и дори и тогава не предприех никакви действия.

3.   Не го правете.

4.   Много подли типчета сте и двамата. За мен жената на приятел не е жена, въпреки че се е случвало да флиртуват с мен, по скоро ще споделя, че жена му не е стока, отколкото да предам приятел. Изневярата, която вършите в момента е много по-лоша от това просто да правиш секс с някой, докато си обвързан.

Не бих си жертвал приятелството заради една п*тка (или патка в твоя случай). Много сте долни и двамата с младежа. И имаш наглостта да я наричаш "най-добра приятелка". Съжалявам, не съм моралист по принцип, но от тая история ми завряха ла*ната. Много слабичко...а тоя пич въобще не е мъж на място...

5.   Море, да ти кажем, не е невъзможно. От опит ти казвам. Моят съвет е да постъпиш, както постъпих аз, макар и това да не е най-моралния начин, а именно: Когато скъсат, се хванете на шано, изчакай няколко месеца да й мине и после го изиграй все едно се случва на момента и евентуално може и не го приеме толкова зле. Въпреки че най-вероятно ще го. Но се преживява.
Заграждааай ;)