Как се продължава напред и как да се запозная с нови хора?
Здравейте!

Ами, млад мъж съм, след 2 седмици ще навършвам 24 години, последните почти 5 години, ги прекарах с едно невероятно момиче, имахме страхотна връзка до преди 4-5 месеца, докато нещата не започнаха да накуцват в следствие на това, че заради работата ми, както и нейната, почти не ни оставаше време да се виждаме, когато аз се освобождавах, тя беше на работа и обратното, стараех се максимално много да се виждаме, но майка и, изобщо не ме харесваше и като цяло избягвах да оставам в тях за повече от 2-3 часа, аз живея сам под наем, но на нея не и беше удобно да идва или остава в нас заради часовете и местоположението на работата и. Така, след известно време, един ден ми се обади, и ми каза, че е решила да се разделим, защото постоянно чувствала, че сме разделени, през цялото време и пишех, чувахме се по-няколко пъти на ден, вечерите когато можех, ходех в тях, но не беше като преди, опитах да се боря до краят, но тя просто искаше да прекратим взаимоотношения въпреки всичко. Разделихме се февруари, отдавна и върнах всички неща, а снимки, дрехи и всичко от нея го прибрах в родният си дом, за да нямам досег, блокирах я в социалните мрежи, архивирах всички снимки които имаме, а те са над 9000, от всички тези години. Аз съм малко по-затворен като човек, много искам да продължа напред, но истината е, че не познавам почти никой, и не знам как да се запознавам с хора, мислих си, че ще съм с нея от 18 докато не издъхна, представях си семейство, деца, общ дом и куп други неща с този човек, но сега след като си тръгна ми останаха само спомени и чувства с които не знам какво да правя. Много искам да продължа, но не знам как да тръгна да общувам с други хора, нямам почти никакъв социален кръг, и все още я преживявам, но искам да намеря друг човек който да бъде до мен, с които да направя всички тези неща, които не успях с нея. Как да бъда по-социален, опитах да тренирам бойни изкуства, в моят случай Джудо, помага ми доста психически, както и физически, но душевно изпитвам нуждата да обичам някого, как да се престраша да изляза от себе си, как да изляза от себе си, при положение, че съм бил само с нея и никой друг до сега?

Коментари

1.   Здравей! Много добре те разбирам , приключих наскоро една болезнена връзка и съм в същото положение ,в което си и ти... За мен обяснението е ,че така е трябвало да стане. Съдбата ще те срещне с точния човек ,просто не бързай...

2.   Аз скоро ще стана на 23 и все още не съм пипал момиче така че споко, не си толкова зле.

3.   Много хора нямат социален кръг, така че не се притеснявай. Когато му дойде времето.... както казваше един човек. Когато му дойде времето, съдбата ще те срещне с точния човек, наистина просто не бързай. Спомни си и филма 40-годишния девственик.

4.   Ох човек, разбирам те перфектно (М на 29).
Когато приключиш дълга връзка, особено толкова дълга като твоята, направо губиш посока. Не знаеш как да станеш сутрин и как да си легнеш вечер, понеже този човек го няма да ти пише за добро утро или лека нощ.

Поне е хубаво че спортуваш! Значи поддържаш физическа форма, това е супер. Също така си тренираш и мъжките качества, още по-супер. Аз бих ти предложил да предложиш на някой, с когото си имаш повече лаф от тренировките, да излезете петък/събота на някой бар, под претекста да пиете 2-3 бири и да дърпате пички. Повечето сами момчета ще се навият.
Избери някой по-напълващ се бар, отивате, сядате, и се оглеждате.
Това като за начало. За по-нататъчни инструкции се върни след като направите няколко излизания. :)

5.   Разбирам те, бях в твоето положение само че партнирката ми остави след 6 години заради пари и мнението на най тъпата си приятелка. Трябва си време за да отмине като може и да се сещаш щом нещата са били сериозни. Ще ти дам няколко съвета.
1. След като си дадеш време и започнеш да излизал с нова не ги сравнявай.
2. Не се опитвай да досаждаш(отмъщаваш), връщаш, или да се гневиш запази си достойнството.
3. Бъди егойст, мисли за себе си!
4. Давай го по леко и спокойно.
Бъди жив и здрав