Стигат ли ви парите?
Здравей те,ще бъда кратък.С колко пари преживявате и колко взимате?Стигат ли ви?На мен 2000лв неми стигат за нищо освен за сметки и борчове.Ако имате идеи за допълнителни доходи може да споделите

Коментари

1.   Здрасти, проблемът ти е, че не можеш да си управляваш парите. За един мъж е важно да може да командва пари. Повиши си финансовата грамотност. Раздели си парите на 3 графи като за начало:
- Нужди (50-70% от месечния ти доход) - подслон; транспорт; битови сметки; храна
- Желания (20-30% от дохода) - лайфстайл; услуги и шопинг
- Финансови цели (10-30% от дохода) - спестяване; инвестиции; кредити
- Отделно трябва да имаш спестявания за поне 3-6 месеца напред ако останеш без работа или излезе спешен разход

Винаги като получиш заплата плащай първо на себе си най-малко 10% от което изкарваш за да не си от онези, които кретат месец за месец с 0 лв спестявания и първият по-голям разход ги събаря и теглят кредити - това са неграмотници. Простирай се според чергата си. Успех.
М27

2.   Е как така, ние с мъжа ми и двамата не взимаме толкова, имаме и деца. Наем не плащаме. Явно имаш много дългове.

3.   Не не ми стигат !

4.   Различните хора имат различни нужди затова информация, която евентуално разни хора тук ще ти дадат за финансовото си положение, на теб няма да ти помогне. Даже напротив - може да отключи някакви допълнителни фрустрации у теб.
А информация за допълнителни доходи никой не пише из нета ей така..

Поради всичко, което изписах, приканвам хора като теб, а и разните проучвателчета там (айде сега ще допусна, че ти специално не си такова), да престанат веднъж завинаги с питанките за пари - колко и дали стигат, пък на кого, пък за какво, пък после връткане из коментарчета защо, така, онака, това правилно, онова грешно, трябвало, не трябва и т.н.
Приятен ден.

5.   Имам собствено жилище и живея сам в центъра на София. Имам и кола, но като цяло рядко я карам. Може би с около 500-600 лв се оправям. Не съм правил някакви сметки, но сякаш толкова изразходвам. Най-големият ми разход е за храна и след това Топлофикация. Естествено, ако взема да си купя някакви дрехи, обувки или някаква техника или пък някакви домашни потреби, разходите ще са повече. Ако отида и на проститутка 2-3 пъти в месеца може би и над 1000 лв ще изхарча.

7.   Аз преди време си докарвах доста и си вдигнах бая качеството на живот.
Сега изкарвам много малко, обаче искам същия стандарт, който имах. Е нема как да стане. Не ме питай как се оправям. Верно, че човек знае 2 и 200, ама аз съм уникален случай. Ако е храна, да е от деликатесен магазин, ако са дрехи да са тези, които наистина ми харесват. Ама леко по леко и разбрах, че няма никакво значение какви дрехи носиш, каква техника ползваш. За хората естествено няма, но дори и за мен вече няма.
Като имах пари пък бях в депресия и тва не си е работа. Въпреки това предпочитам да имам и да съм в депресия, отоколкото да нямам :Д

8.   Много зависи на колко си години, сам ли живееш, плащаш ли наем или си в собствено жилище, имаш ли деца... Много и малко са относителни понятия, така че 2000 могат да са и много, и малко.
Щом ти стигат само за сметки и кредити, явно имаш много ниска финансова култура и си затънал в кредити или просто не можеш да си правиш сметката. Ако става дума, човек и 5000 на месец може да намести, но не е там въпросът, ако нямаш финансова култура, пак ще затънеш.

10.   На мен 2000 на месец ми стигат, дори успявам да спестявам. Не плащам наем.

11.   Изкарвам 900 на месец и не ми стига за абсолютно нищо. Както и да се чудя как да спестя, просто няма как да стане. Ако изкарвах по 2000 на месец всичко щеше да е наред. Може би защото нямам дългове и кредити на този етап, а и дано не ми се налага.

12.   За да не си говорим празни приказки кой какво и колко скъпо купувал и какво правил, ето и малко по подробна информация от мен. Взимам 1600лв. на месец. От тях разходите ми са:
- 600лв кредит за апартамента
- 250лв сметки - ток, вода, парно, телефон, кабелна и т. н.
- средно 150-250лв на месец за колата, в зависимост колко пътувам през уикендите( тук включвам бензин гражданска, каско, данък, винетка, гуми, ремонти, смяна масла филтри и т. н)
- 120лв детска градина за двете деца
- около 100лв за децата - памперси, кремове, някое пюре, някой сироп и т. н.
- останалите пари между 280-380лв за храна, дрехи, обувки, за мен и двете деца.

Нямам възможност с тези пари да ходя по заведения и кръчми.
Нямам възможност и нищо да си купя допълнително. Нямам възможност и нищо да спестя. Ако някой успява да каже как го прави.
Би било добре и някой друг да даде информация как си харчи парите, които получава

13.   Мен ми стигат като родителите ми дават, впрочем съм на 27 години и безработен :D

Иначе парите все за нещо не ти достигат.

14.   Стигат ни, макар че има една поговорка "парите никога не стигат" и е така, защото когато имаш повече - харчиш повече и си осигуряваш по-добър живот. Ние сме трима /мъж, жена и детенце/ и разполагаме с 1865 лв на месец. Аз готвя, което е по-евтино от хранене навън, а и по-полезно. Имаме парфюмчета Армани, Герлен, Шанел, кецове Адидас и Пума, постоянно си купуваме дрехи и имаме възможности за импулсивни покупки. Понякога бабите ни помагат, дават по 300 - 500 лв. на месец от време на време, но не разчитаме на тях. Нямаме пари, обаче да харчим за екскурзии и ремонти. Тогава помагат близките. Поне имаме собствен дом и не сме под наем. За сам човек не знам, ако си от София и наема ти е 800 лв. пак няма оправдание, защото останалите ще стигат за храна и други.

15.   Трябва да си зверски тупан да не ти стигат 2к.

Както виждаш в коментарите, има много хора, които се оправят и с по-малко, като си изплащат кредитите и всичко прилежащо по бита.

Аз взимам доста повече от това и ми стигат ако пожелая да ми стигат, както и не ми стигат, когато пожелая да не стигат. Всичко е до управление на финансите, мойка, бюджетиране.

Братан.

16.   Ако си сам, 2 бона са си цифра. Не знам, може пък борчовете ти да са огромни. Ние харчим толкова, ама сме трима. Имам и кола, както и ипотечен заем, но вноската е малка - само 166 лв. А повечето хора, които познавам карат с по-малко. Иначе ние от нищо не се лишаваме, но и не се хвърляме на прекалено скъпи и излишни работи. В момента изкарваме малко повече от разходите си и до 1-2 бона спестяваме според месеца.

17.   Хахахха, Братане, да не си от Варна, бе мойка? Чета ти коментарите и припадам от смях. Четох те в една друга тема, как нахрани един пич, дето хем тъеаел връзка ама хем не искал "самотни майки", ама хен до третата среща, ако нямало секс не се ззанимавал. Искрено се забавлявам как ги нарвждаш и разбира се, се радвам, че има останало хора с подобно мислене. Би ли споделил възрастта си?
Авторе, верно трябва да си закъсал, че да не ти стигат 2 бона. Особено, ако си сам. Сподели какви са ти разходите, подобно на N 12, зс да можем да ти помогнем. Или имаш борчове, висок наем и смвтки или не можвш да си правиш добре сметката.
Аз също изкарвам малко повече и смея да твърдя, че ми стигат. Не живея охолно, но ооределено не се й ограничавам.

18.   Преди 3 години, преди да се отделя от нашите, тримата живеехме цял месец с 1500 лв, вярно в собствено жилище, без наем.
Сам човек в България с 2 бона доход е цар. Повечето получават 700-800 лв, ти с 2000 не можеш да се оправиш.
Напълно съгласна с Братан, зверски тупан си.
Ж22

19.   Ако на теб не ти стигат 2 бона за сам човек, значи на четиричелнните семейства не трябва да им стигат 8. Т.е. трябва мъжа и жена да взимат по 5 бона, че да им стигат. Колко смейства в Б-я според теб имат 10 бона доход? 99% нямат и половината на 10. По твоята логика трябваше 99% да сме умрели от глад до сега.

20.   Да. Даже остават. Много. Чудя се какво да ги правя.
(Юруш на завистливите единици!)

21.   Предната съм. Нето - почти 4000 евро. Не успявам да ги похарча, а имаме и малко дете, за което непрекъснато купувам...

22.   До 1

Мега "лайстил" със 500-600 лева на месец ще да е.

"Сам човек в България с 2 бона доход е цар."

АХХХАХХАХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХХАХАХАХА

До 20

О пич ... съболезнования :/

23.   От 1 до 22
Ами толкова е, какво очакваш? Къде летиш в облаците? Нека да те приземя - Колко хора в България могат да си позволят да харчат всеки месец по 500-600 лева за дрехи и други вещи и услуги при средна заплата 1000 и малко лева?
Ами другите разходи, които са по-важни и неотложни?

Истината е, че много малко хора могат да си го позволят това, на което ти иронично се подхилкваш, наричайки го “лайтстайл”. Всеки според възможностите си/чергата си. Като е малко си вдигаш нивото на развитие и/или сменяш работното място с по-добро.

25.   Братан, с какво се занимаваш, може ли да споделиш?

Поздрави,

26.   Как 2000 не ти стигат и си в борчове? С някакви покупки се глезиш. Мъжът ми взима 1000 чисто аз 750 майчински и имаме и бебе. Тези пари не ни стигат, но не взимаме заеми и кредити. На море не сме били. Може би ако бяхме взели заем, но после как да го изплащаме?

27.   Парата е умно нещо, но в глупави ръце не седи. И 4к. да взимаше и те нямаше да ти стигат. Познавам нашенци тука на Скандинавието, преди 10г. почнаха на 12 евро надник на ден и къщи строяха в България с тия пари. Смятай какъв си глъм, като в бг с 2000лв не ти стигат да преживяваш.

Чингис Хан-Скандинавеца

28.   Взимам около 1200/1500 някъде.
Купувам скъпи дрехи, за храна около 500лв на месец.
Имаме и две деца.
Като цяло ми стигат, само за почивки в Чужбина не ми стигат, а не е лошо човек да попътува и някъде по- надалеч.

29.   Стигат пари бол като вестници, но и гърба боли много:)