Търся сродната си душа
Знам, вече звучи банално това понятие, но няма как да опиша по-добре това, или по-точно този, който търся. Даже "сродна душа" е меко казано. В търсене съм на абсолютен близнак по характер и житейски възгледи. А, и с добра външност, имам си свой вкус. :) Да сме неразделни! Да плачем, да се смеем, да философстваме, да спортуваме, да се храним, да спим, да четем, да си споделяме винаги заедно. Да изживеем абсолютно всичко двамата. Да сме си винаги верни, даже в мислите. Да сме най-добри приятели и любовници едновременно. Да заспиваме и да се будим гушнати. При хубава, или пък не толкова хубава новина първо един на друг да звъним... Да изградим едно хубаво бъдеще с общи усилия. Аз така само така си представям любовта, истинската - безусловна и безкрайна любов, откровеност, близост (и физическа, и душевна), подкрепа. Да, наясно съм, че твърде искам като за днешните времена, но поне мечтите са безплатни, както казват. Помечтах си с пръсти по клавиатурата. Благодаря, че прочетохте!

ж/23

Коментари

1.   Мда, наистина е банална темата, не се лъжеш. : ) Ще ти кажа някои неща, които може би няма да разбереш. Говоря от позицията на 30 годишен мъж. Щом можеш да избираш- избирай, но да знаеш, че тоя избор с времето намалява значително. В търсенето на "абсолютен близнак", "перфектен външен вид", умен, философ и т.н. Само ще ти кажа, че и аз имах вкус и много жени отпратих за тези години, в същото търсене на перфектен човек. Е.. знаеш ли. Вече съм на 30 и съм сам и много хора, които много избираха на времето са в същата позиция. При мен е и друга причината.. аз цял живот пътувам и като цяло си обичах свободата. Обиколих половината свят. Ако се бях оженил, това никога нямаше да стане.. и аз платих цената. Та.. исках да ти кажа, че перфектни хора няма. Все ще има някакви косури. Моят съвет към теб е да не бъдеш свръх взискателна. Може би ще се появи някое готино момче, ще си паснете и ти винаги ще му намериш косури. Ако ти кажа колко добри, уникални жени така съм пропуснал и сега си се чудя с какъв акъл... ами с такъв. Като си млад, красив и имаш много възможности не мислиш за тези неща. Красотата е временна, здравето е временно. Всичко е временно и ако се появи хубава възможност в живота ти- не я пропускай.

2.   Това е постижимо, но в рамките на 1-2 години максимум, после се разпадат нещата. Няма вечно държащи се за ръце, просто животът променя ситуацията и да не искат двамата. Но.. успех!
Ж 45

3.   Послушай номер 1. Вече само след 4 години - на 27 ще видиш как рязко намаляват опциите, контактите, хората, всичко. С годините социалният кръг се затваря, затяга и накрая си сам. Ако не искаш това, направи компромис с нещо, защото идеални хора няма и не може да има. Освен това да, има сродни души, но в определен времеви интервал. Всичко тече, всичко се променя, както са казали древните.

4.   До 1 от авторката:

Сега ще ти кажа и аз нещо, което много хора или късно, или никога не разбират. Изборът е нещо нормално, дори задължително. Тези, които не подбират имат някакви психически проблеми. Какъв е смисълът да си с някой, с който не сте щастливи, не го чувстваш близък и не го обичаш? Във връзка с такъв човек лишаваш и себе си, и него от възможността да бъдете щастливи, ценени и обичани, но с точните хора. Освен това нали се сещаш, че времето и младостта бързо си заминават? Глупаво, абсурдно и подло е да си с човек, който не е твоят. Грях е и към теб, и към него. Помисли върху това, ще ти е полезно.

5.   Приятно търсене само мога да ти пожелая. С годините и натрупания опит и разочарования ще разбереш, че идеални хора и идеални връзки и любови има само в романите и филмите. Колкото да безкрайната любов Балзак има една мисъл, че вечната любов трае по-малко от обикновената.

6.   Скъпа ,тук трудно ще намериш "съмишленици"
Виждаш го 1 ,само на 30 ,а се предал вече ,следва госпожата 2 ,с ирония ти пожелава успех ,като цяло тук ще намериш хора "бити" от живота ,но мечтай ,има сродни души ,1 на 100 може да е ,но ги има ,откривал съм я
Успех!(без ерония). :)

7.   Аз срещнах сродната си душа два пъти в живота си. Бях на 21, отчаян от живота и от жените и я срешнах. В следващите години се държахме за ръце, говорихме си, смеехме се заедно, имахме деца, преживявахме трудностите, спортувахме заедно. И така 20 години. След това започнахме да се отчуждаваме и все по-малко да си говорим, спряхме да се държим за ръце и накрая почти спряхме да се докосваме. Прибирахме се и всеки си правеше различно нещо, без дори понякога да си говорим. Тази година обаче отново срещнах жената, която ми стана сродна душа. Отначало си мислехме че е само заради секса, но не беше така. Започнахме да се държим буквално като тийнедйджъри. Говорехме си по цели нощи по телефона, седяхме в парка и се целувахме с часове на някоя пейка и когато ни се отдадеше възможност да заспим заедно, събуждахме се прегърнати така, както бяхме заспали. А сексът беше уникален, все едно бяхме едно цяло. Много е хубаво, но ми предстои да взема нелесни решения в живота си.

8.   Те мечтите са безплатни , но да не се окаже , че си си губила времето в този живот само за мечти.

Очевидно днешното поколение бавно и трудно съзрява.

9.   Ами и аз искам същото, но и аз като номер 1 на 30 (даже и 1) съм още сам. Все търся такава по-истинска връзка, по-истинска любов. Да усетя, че е моята жена това. Уви, години наред само срещи и тук-там някакви начала на връзки, но се разпадат на втората седмица.

10.   Няма такъв филм, да знаеш!
И аз бях точно като теб, но живота яко ме обрули.
Забравих и мечти, и всичко.
Сега се моля единствено и само за здраве!

11.   Пожелавам ти да я намериш, да си щастлива, да е трайно, да изпълните мечтите си, да ви се случват хубави неща.

12.   Внимавай какво си пожелаваш

13.   Кой не търси това. Рядко има искреност истинските хора са кът... Эависта , элобата и лицемерието са на пиадестал.
Иначе и аэ съм беэ-надежден романтик и все още вярвам , че някъде там ме чака моето момиче.... :) М 28
Обичам да филосовствам , а гушкането най-доброто нещо ..
Особенно когато е с душата блиэнак... Мислех , че бях намерил такава жена , но жестоко съм се лъгал. :))

14.   Не искаме ли всички това.................Ама на...повечето момичета не тренират xD Затова и аз съм на твоето дередже.

15.   Търсиш пламък-близнака. Дано го срещнеш, аз нз дали срещнах моя

16.   Аз я намерих, но не мога да я задържа, което е тъжно. Но съм щастлива че я срещнах.

17.   Ти търсиш вътрешното си АЗ, то е вече в тебе, живий си с него и всичките ти исканая за партньор ще са сбъднати. Никой мъж няма да се съгласи да живее по твоите виждания, освен някой чехлю, който да играе ролята на домашен любимец и постоянно да те гледа в очите. Но такъв ще ти омръзне бързо и пак ще търсиш друг!

18.   Авторке, аз като ти казах, че няма да ме разбереш, наистина го мислех- от 1. Казвам го защото едно време на мен ми говориха такива неща големите. Като си млад не можеш да го разбереш и тва е. Не е необходимо да минаваш в защитна позиция спрямо коментара ми. Казах ти, че сега имаш възможност да избираш от хубав, по-хубав, от умен по-умен, но с времето започват тези възможности да намаляват. Понякога може да пропуснеш един добър вариант, заради романтичните си илюзии и перфекционизъм . Един ден ще се събудиш на 27-30 и ще можеш да избираш между лош и по-малко лош, защото просто вече няма да имаш тези възможности, които си пропуснала. Грешни пътища в живота- много, но най-скъпо струва неблагодарността.

19.   Апропо, някой тук беше казал една много точна фраза- колкото повече параметри слагаш в търсачката, толкова по-малко резултати ти излизат.

20.   Много забавано тема :) Напомни ми за времето и разбиранията ми когато аз бях на 20 :)

Когато станеш на 40 ще разбереш...

21.   Дълбоко в себе си много добре знаеш, че всичко това е една илюзия. Самият факт, че приемаш зле критиката, го доказва. Ако беше достатъчно сигурна в себе си и достатъчно зряла, щеше да гледаш на чуждото мнение аналитично, без желание за спор. :) Напомняш ми много на мен самият, така че това, което правиш е може би нормално за възрастта ти и заради факта, че филмите промиха много мозъците на хората. Истината е това, което е, а не това, което искаме да бъде. Когато не сме стъпили здравно върху истината, всички илюзии един ден рухват. Понякога болезнено и със своята цена.

22.   Ще пропусна какво си мисля като чета, че някой търси половинка, която да е негово копие - от психологическа гледна точка и в сексуален план. Не е важно за темата.

Колкото до останалото: да, можеш да си мечтаеш! Правилно написа: мечтаеш! Докато знаеш, че това са мечти и няма гаранция, че ще бъдат реалност. А когато слезеш на земята, там ще те чакат такива като номер 1 и ще се наложи да се откажеш от разни неща, за които си мечтала. Защото колкото и да си говорим, че някой ни чака и другите не били нашите, след години разбираш, че този, който те е чакал, си го отсвирила на х.х.хххх година в търсене на по-добър и онзи, за когото ти самата мечтаеш, не съществува. А понякога разбираш, че си мечтала за такъв, който в реалността не можеш да понасяш - онзи лаф за плача от сбъднати мечти не е случаен.

А за избора ще те коригирам - не лудите, а непривлекателните за другия пол не избират, защото нямат нужната бройка, за да правят избори. Практичност! И да искам да избирам в магазина, когато има само един продукт от съответния вид, накрая ще взема точно този един. Защото за избор са нужни поне двама души или артикула /каквото там избираш/. Иначе можем да се лъжем, че сме избрали единственият наличен, но то не е като да е имало кой друг да изберем така или иначе. То и аз така избрах да пиша в този сайт Сподели.нет - честна дума! Не е като да няма друг с подобен домейн, просто избрах този конкретен! Изкефи ме как е изписано е-то на нет! :Д

23.   Здравейте, авторката съм. Съжалявам, че написах "изповедта" си тук. Отново се убедих, че ние българите не ставаме за нищо. Един да има с някакви различни виждания и да е не е размазан като масовката, като хиени бързо ще му скочите да го разкъсате и него. Честно казано, жал ми е за вас, толкова сте зли, долни и противни, че едва ли може още. Пожелавам ви и вие някой ден да ме стигнете, поне такава ценностна система да имате, иначе цял живот ще тънете в блатото на злобата и нищо хубаво няма да ви се случи. Благодаря на един/двамата коментиращи, които не са като вас и имат някаква мозъчна дейност. Това значи, че все още има надежда, макар и малка. На останалите дупе да ви е яко с този долен, тъпанарски манталитет. Честно казано дори не прочетох хейтърските коментари, още по първите 2-3 думи прецених, че няма смисъл да чета. Хубав ден на всички, повече усмивки и по-малко душевна помия!

24.   "Отново се убедих, че ние българите не ставаме за нищо'

Добро утро!

25.   "Самият факт, че приемаш зле критиката, го доказва. Ако беше достатъчно сигурна в себе си и достатъчно зряла, щеше да гледаш на чуждото мнение аналитично, без желание за спор. :)"

Демек "ти си тъпа, не можеш да мислиш правилно ... ама аз мога" и една мазна "усмифчицъ" накрая.
Невероятно!

До 23/Аторката

Абсолютно вярно. Културата ни е токсична отвсякъде.

26.   Авторке, не е злобно да ти разбият илюзиите, ама е болезнено- да. Аз злобата и обидните квалификации ги виждам единствено в твоята реакция и коментари, както липсата ти на опит, да приемеш чуждото мнение. Най ми е интересно като някой каже "Българите не стават за нищо", почти винаги излиза, че говори за себе си.

27.   Айде сега авторке, ние сме злобните, ама от твоите думи чак ме втресе. Нямаме мозък, тъпанарски манталитет, ауууу, я полека. Ти душа имаш ли изобщо, та търсиш сродната? Видно е, че мозък ти липсва в значителна степен, както и търпимост и чуваемост за РАЗЛИЧНИ мнения. В крайна сметка, седи си, чакай си сродната душа, белким я срещнеш на опашката за пенсии някъде към 80 . Поста ти е един мазен, мазен, олио тече, романтика, пепруди и балони, но в отговорите ти към коментарите лъсва истинското ти злобно лице. Не вярвам някой мъж да се прилъже ЕВЪР.

28.   Не нападайте момичето. Авторке, уникална си, честно. Евала правя на момичета като теб. Впечатли ме много. Недей да слушаш какво ти приказват, слушай себе си и вътрешния си глас. Най-добрият съвет е не слушай чужди съвети. С теб сме почти наборки и съм изключително радостна, че попаднах на писанието ти, оправи ми деня, честна дума. Аз нямам успех в любовта, но ще си позволя да ти дам едно скромно съветче от личен опит, по-добре не ме слушай, но аз ще си го кажа. Хубаво е да имаш критерии и да искаш най-доброто за себе си, не се примирявай да си с неподходящ човек само заради секса или защото се чувстваш самотна. Но не забравяй, че сме хора и не сме идеални. От мъжа се иска най-вече да е добър човек, верен и да е физически и психически здрав. От там нататък винаги ще има по някой недостатък, повярвай ми. Даже ще са няколко недостатъка, но ти си достатъчно умна да прецениш да направиш ли компромис или не. И аз си имам въображаем списък с изисквания, дам, имам си и като говоря с мъж си сверявам нещата в главата, но гледам и да съм толерантна. Подбирай, няма лошо, но с мярка. Търси сродната си душа, но не забравяй, че понякога тя идва под различна форма, не изглежда точно, както ни се иска. Довери се на сърцето и инстинктите си. Няма да сгрешиш. Харесва ми написаното от теб и ме вдъхнови. Горе главата мацка, има мъж за теб там някъде, искрено ти желая да не се разминете, че не е само до подходящия човек, а и до точното време.

29.   Здравей, мечтая си и аз от както съм на 19. Сега съм на почти 30 и още не съм го срещнала. В живота рядко има такива връзки, на които можем само тайно да завиждаме. Понякога съм си мислела, че аз не заслужавам да бъда обичана, може би ми остана нещо от детството и винига си избирам партньори, които не ме обичат толкова, колкото ми се иска. Затова аз имам една защитна реакция или механизъм, не знам как да го кажа. В съзнанието и главата си имам един образ, на този човек. Може би е психопатско, но когато съм наранена, най-вече от половинката, започвам да си мисля за него. Той ми казва, че винаги е до мен, дори да не го виждам и винаги ме пази и стои с мен във всичко. По този начин аз отричам реалността, че такъв човек нямам и няма да имам. Така ми става леко и преглъшам някак си ситуациите за в момента. Всичко друго могат да ти вземат в този живот, само мечтите ти няма как да отнемат. Можеш да го искаш и наистина може и да го срещнеш, важното е дали ще го оцениш навреме. Аз пропуснах един човек, когато бях на твоите години, но бяхме малки и всичко си замина. След него никой не ме е обичал така, но не мога да го върна. После срещнах само лоши мъже, патих си и ето ме тук сега, останаха ми само мечтите за него и се опитвам да живея в реалността. Има и други неща в живота, които носят радост, може да се фокусираш и над тях. Успях!

30.   Малееей, колко злоба и помия изля романтичната авторка върху всички, които по някаква причина не я адмирираха и си позволиха да кажат нещо, което не ѝ харесва, че и върху всите българи заедно! Не искам да си представя какво го чака хипотетичния бъдещ любим, ако прояви дързостта за нещо да има мнение, различно от нейното!

31.   Авторке, като гледам каква "толерантност" към чуждото мнение лъха от теб и какви обидни квалификации използваш. Не искам и да си представям какво ще стане ако срещнеш същия "близнак" като теб. Голяма любов ще е, като от приказките

32.   Авторке, това, което искаш да изживееш, се случва на много животи ЕДИН ПЪТ!

22 - "А когато слезеш на земята, там ще те чакат такива като номер 1 и ще се наложи да се откажеш от разни неща, за които си мечтала. Защото колкото и да си говорим, че някой ни чака и другите не били нашите, след години разбираш, че този, който те е чакал, си го отсвирила на х.х.хххх година в търсене на по-добър и онзи, за когото ти самата мечтаеш, не съществува. А понякога разбираш, че си мечтала за такъв, който в реалността не можеш да понасяш - онзи лаф за плача от сбъднати мечти не е случаен."

Ако можеш да вникнеш в горните думи, ще откриеш отговора на въпроса си.

Успех в мечтаенето и от мен!

33.   Любовта не работи по този начин, и сродните души не са ни "близнаци". Тва даже звучи малко извратено. Можеш да си хванеш безхарактерно момче и да си го възпиташ по твой образ, но това е още по-жалко. Никой не е идеален, включително и ти, едно е да имаш стандарти, съвсем друго е да очакваш дракон в замяна на мравка. Разбирай ме както искаш, ако не сега, когато се влюбиш някой ден и заобичаш някой друг освен себе си - ще разбереш. Ще разбереш, че истинските и здравословни отношения се градят на разбирателство, приемане на различия и доверие, сега си малка още. Някога и аз си мислех подобни глупости.

34.   Авторке, ще коментирам моят личен опит. Открих моята сродна душа и 16 г сме заедно. Казвали са ни, че сме като сиамски близнаци. За важните за нас неща сме единодушни почти за всичко. Но разбира се, всеки от двамата има и своята индивидуалност.
Имаме някои неща в които сме на различни мнения, но всеки уважава това на другият. Не се налага да симулираме както много двойки правят "мир да има" при нас пак си има мир, нямаме нужда да се налагаме над другият. Имаме и някои различни хобита в които другият не участва. С годините всеки от двамата е научил и даже попил неща от характера на другият, нормално е при дълга връзка особено, но без да губи себе си, неща които сме възприемали като по- добри.
Има и някои нещица които понякога провокират един такъв тънък бяс и ми се е искало нежно да го стисна за шията и да извивам докато се чуе "хряс" както и на него сигурно му се е случвало.
Пример: след като е ползвал нещо винаги го оставя на друго място. Ей такива дребни неща, но ежедневни.
Толкова сме подобни с него, но и различни! И това е което допълва, провокира повече опознаване, задушевни разговори сгушени на терасата у дома или на плажа наблизо.
Със сигурност знам (доказано) че всеки от двамата би отишъл в ада за другият... но и всеки от двамата ще пусне другият ако в един момент някой реши това.
Много си млада още и идеалистка, но според мен идеализмът ти минава малко границата и върви към обсебване...
Част от най- хубавите моменти с половинката е когато си споделяте различни преживявания извън другият- хоби, екскурзия, работни случки, дори прочетена книга.
Да не изневерява дори и в мислите... Не ти ли се е случвало при разминаване с красив човек (без значение мъж или жена) да се усмихнеш одобрително, да ти върнат същата усмивка? Това например не е изневяра, но дори без да искаш понякога в мисълта си си докоснала поне този човек.

Не си слагай лимити които могат да те лишат или да попречат да откриеш своята сродна душа!
Късмет у успех!

35.   Не нападайте момичето, тя просто не е поредната курва, която пробва знайни и незнайни мъже наред, докато избере правилния, а иска да е с един, но качествен и завинаги. Аз уважавам такави жени. Преди и аз бях такъв. И аз имах такава мечта, и на мен ми ги говориха същите, и аз реагирах така, защото го приемах като неразбиране към мен. Не знам каква е вероятността да се случи, но на мен ми се случи още на 19. От тогава минаха 16 г. и още се обичаме. Може би съм бил късметлия, но защо да не случи и на момичето? Пожелавам му го от все сърце.

36.   Трудно ще вникне, защото не е стигнала до тези думи /сама си призна къде спира да чете/ - вероятно е прочела първото изречение и като не е видяла комплимент, ме е обявила за зъл, долен и противен. Исках само да ѝ дам съвет от позицията си на по-опитен и минал през частта с мечтите и критериите. Бил съм там, видял съм как се случват нещата, колкото и да не ѝ харесва, това важи за всеки от нас и е вселенски закон - разликата е колко време ни отнема да го приемем. Някои го схващат до 30-тата си година, други и на 100 още ще се мъчат да победят обществото и да си наложат волята.

И дори след тази гнусотия по адрес на хора като мен пак ще си спестя по-подробен коментар, защото не ми стига "злината" да скоча с двата крака на някой заради невъзможността му да търпи критика. Те и децата не могат да търпят критика, но не ги нападам заради това. Това виждам в нея - дете, което се бунтува срещу света. Да е жива и здрава и да порастне, когато му дойде времето! Така или иначе животът ще си я чака да се предаде, защото никой не може да го победи в тази игра. А не е като да не са опитвали и то кой ли не!

38.   36, да, обаче ти със съвета си, се опитваш да и кажеш, едва ли не да се примири. А това може да и изиграе много лоша шега. Хората, които не са сбъднали мечтите си, често правят грешката да казват над ругите да не мечтаят, да бъдат предпазливи и т.н. и тези хора, ако се вслушат в съветите им, може да изгубят ентусиазма и енергията си да следват мечтите си и така може да се получи самосбъднало се пророчество. Напротив - аз ще кажа на момичето да продължи да мечтае, да търси това, което иска. Ако пък е писано, то ще се случи. Няма как да угасиш това, що не гасне. Няма как да спреш човек с мечти от мечтите му. Тя за да мечтае за това, значи това и е важно и няма как да я примириш, тя няма да те разбере дори, а и не трябва да те разбира на този етап. Ако случайно повтори твоя опит, сма ще го разбере, ако пък изпълни мечтата си, никога няма да те разбере. Но каквото и да и се случи, за всяко нещо и за всеки урок в живота си има правилен момент. Сега не е момента да учи твоите уроци, нали се сещаш? Аз разбирам тезата ти и знам, че искаш да я предпазиш от прекалени очаквания, но не осъзнаваш, че твоите съвети повече ще и навредят, най-малкото няма да те разбере и ще ги приеме като злоба и неразбиране, което напълно ги обезмсмисля, да не кажа, че са и вредни.

39.   38 - Дали авторка ще приема някакви съвети или не, за какво си мечтае , си е нейна работа! Може да не се съгласява с чуждото мнение, но нищо не ѝ дава право да обижда хората, да ги нарича зли, долни, противни, без мозъчна дейност, с тъпанарски манталитет и пр. Не можели били да я стигнат, това пък направо ме разсмя! Най-големият хейтър с просташки език в темата е точно тя.

40.   39, да, за тази част се съгласявам.

41.   Все едно съм писал аз този текст. Винаги съм смятал, че идеалната жена за мен е моя женска версия, хаха. Жалко, че няма как да се запознаем тук. Авторке, явно си наясно какъв човек търсиш. Няма де е лесно, но си трябва търпение. Желая ти успех, не спирай да вярваш!

М, 30

42.   докато не ѝ вкарат спермата ще е добре, после има 3 варианта - да убие бебока, да го роди или "да се варди", докато някой не ь завърти главата и не започне да вади кинти с путката си.
нали знаеш оня лаф, че мензис и акъл ако не ти додат о-време - не ги чекай.
еми - ти си знаеш - ще се радвам да не съм прав в твърденията си! ДанО никога НЕ съм прав в това, което казах, ама НИКОГА!
иначе ще стане цапано дупе с тикви... ако мислиш, девойче, че някой ще те калесва - дълбоко се лъжеш! И мама на тате без кинта не дава, ама и тате, като му поискат и той иска нещичко... ;)