Как да постъпя
Здравейте, хора!
От много отдавна се чудя дали да пиша, но най-накрая се реших.
Искам съвет от вас, защото съм супер объркана.
От 4 години се познавам с едно момче, което в началото имаше дългогодишна връзка с едно момиче. Така се случиха нещата, че постоянно излизахме и аз се влюбих в него. В последствие се оказа, че той също не е безразличен към мен и излизахме 2 години, но въпреки това той остана с приятелката си (тя не е от същия град и се виждаха в месеца по 1 път). От самото начало знаех, че това което правя е много грешно, но нещо ме караше да искам да бъда с този човек все повече и повече.. Един ден реших, че е най-добре повече да не се виждаме и че е крайно време да си дам сметка, че от това нищо няма да излезе. Казах му, че няма смисъл повече да продължаваме така, защото той има приятелка, а и не е редно. Водихме доста дълъг разговор и накрая той се разплака. Каза ми, че ще приеме решението ми, дори и да не иска и че един ден когато е сам ще потърси най-напред мен. Минаха 7 месеца и той ме потърси, искаше да разбере какво се случва с мен и как съм. Видяхме се- поговорихме, но нищо повече. След това мина известен период в които дори за ден не спрях да мисля за него, но не го потърсих и от наши познати разбрах, че се е разделил с приятелката си. 9 месеца след раздялата им той ме потърси, искаше да ме види отново. Видяхме се, поговорихме и каза, че не е безразличен към мен и никога не е бил, просто му е било много трудно да вземе решение да се разделят, защото 10 години с един човек не е толкова малко и ти си свикнал с него.
Каза, че той няма да ме търси и ако аз искам да поговоря с него да го потърся, но не знам какво да правя.
Аз искам да бъда с този човек, но не знам той дали иска да бъде с мен...
Дайте ми съвет какво да правя, много съм объркана и толкова години минаха още не мога да го забравя...

Коментари

1.   Що за простотии? На колко години сте? 10 години бил с приятелка, с която се виждал един път месечно?! От които две бил гадже и с авторката, която търси след 7-9 месеца след раздялата. Не бил безразличен, ама не можел да се раздели? Ако авторката не ни мотае нас тук, той мотае нея ( и не само) много здраво.
Докато чакаш да ти мине объркването, може и да се пенсионираш, авторке. Най-добре го зарежи този и си създай пълноценна връзка с човек, който иска да бъде с теб, без да мисли с месеци и години. Губене на време и нерви е това твоето.

2.   Този е всеяден който винаги ще бъде поне на две места... това ли искаш?! Допълвала си, давала си му нужни за егото и комплексите му емоции които той иначе няма в с себе си така, че никога няма да може да върне на теб или която и да е друга. Ще трябва и ти да имаш допълнения с друг, така "щастливи" четиримата ще си бъдете.
Но...ти си знаеш!