А какво пречи двамата партньори да са разхвърляни?
Много често виждам тука, както и в други сайтове и статии да се разисква за ролята на мъжа, на жената, за споделяне на домакинските задължения. И забелязвам, че много българи са вманиачени в чистенето всеки ден. Той не помагал, тя не умеела, разхвърляно мамино синче нямало да вземат, жена, която била мързелива и феминистка също. Ето как аз виждам нещата.
Аз съм си разхвърлян от дете. Хоби ми е да рисувам - не професия, но мога да се нарека художник. Оригами също правя. И най-вече след работа (програмист съм тепърва почвам) играя игри, това, че съм геймър не ме прави по-малко мъж вместо да вися пред порно сайтове и глупости си играя игрички. Кеф ми е в дома да има творчески хаос - често дрехите ни са по столовете, щото пък жената има много. Моите скици, бои, оригамите също. Ядем си в леглото или пред компютрите, като сме си само двамата не виждам защо да се напрягаме на маса да сядаме. Не е, защото майка ми не ме е научила, напротив тя ме караше и досаждаше да си чистя, бащата също, но аз просто си обичам така.
Жена ми е същата като мен. Пием си колички в леглото, ядем си пица. Това е, че тя обича да готви, но аз пък обичам поръчано от определени ресторанти и на практика повече поръчваме, домашни манджи не обичам, тя за нея главно готви. Освен ако не са ни мръсни обувките, шетаме си вътре с тях, не тия турски обичаи да се събуваме. И гостите пускаме с обувки. Килими нямаме и като минем плочките с прахосмукачката и един парцал всичко е перфектно. Като ядем поръчано всеки ден рядко имаме съдове за миене, но когато има са малко, а имаме съдомиялна така и така. Жена ми е уебдизайнер и геймър също така че не виждам проблем. Просто не сме маниаци по чистота и предпочитаме да ни е творчески хаос, не като в аптека. Аз с жена маниак не бих бил, предпочитам "мърла" като мен, а тя не е такава да стеня на мъжа да си чисти и прочие.
Естествено се къпем всеки ден и се поддържаме, не сме хигиенни мърльовци. Не сме и някакви свине. Тя след работа тренира и после играем игри, хапнем си заедно и пийнем по бира, петък вечер и водка може. Това е живот. Не знам другите хора защо толкова се напрягат за битовизми. Майките са се пробвали да ни поучават, но ние така си обичаме живота. Няма на мен някой да ми каже как трябва да живея след като и аз, и жената сме доволни! Чистим цялостно само в неделя, когато и двамата почиваме. Прозорци веднъж на няколко месеца аз, понеже за жена е опасно (на 12-ти етаж). Перем си се и има сушилня, така че не виждам проблем. Много повече предпочитам жената да изиграе една игра с мен или да изгледаме филм пред това да се караме за битовизми. Компютрите са ни в хола, там е голямо пространство и е геймърското ни царство. В спалнята редовно имаме чорапи, метнати на пода и дрехи, които на другия ден събираме и слагаме за пране.
Като имаме гости тя държи да е чисто и разбира се тогава всичко предварително подреждаме и пускаме един парцал, тя държи да сервира и готви тогава, аз наливам питиета и нося ако има поръчка и така. Спокоен живот.
Какъв ви е проблемът на повечето балканци, че сте маниаци по подреждане и чистота? Все едно светът ще се свърши. Всеки спори, че другият не помагал или не можел, а в същото време ние и двамата като не го правим, да не ни е кофти? Предпочитам един секс да си врътнем вечер вместо безцелно готвене и миене на чинии, умора и така. Какво ви пречи и двамата да сте леко разхвърляни? Принципно един чорап на пода дразни ли или малко прах в ъгъла забравена? Повече от един ден е излишно да се чисти като че ли имате ОКР.
Сега вече ако имаме дете на него ще му е стерилно, но за сега не влиза в плановете ни, млади сме (на по 25). Не е като да не можем да се справим, а просто си правим живота по-лек. Какво пречи повечето хора това да правят? Бил съм в Англия и така процедират.

Коментари

1.   На мен не ми пречи, че сте разхвърляни, нито на вас ви пречи. Аз предпочитам да ми е подредено вкъщи. Кой както му е удобно. Дреме ми филанкишията дали мие чиниите си.

2.   Всеки си решава. Аз също не обичам много да чистя, има разхвърляни играчки, деца и колкото се справя толкова. Мъжа ми често мрънка, очаква да му е чисто и най-вече друг да му изчисти. За яденето в леглото, ами има маса не бих яла в леглото. Мъжете са свикнали жената да им прави всичко, ако може и разходите да са поделени, за да не се минат нещо случайно.

3.   Такива разхвърлени като вас дори за приятели не ги искам, защото ако ни дойдете на гости вие ще се държите по същия начин в нашето жилище. Това вашето е направо свинщина. Вие сте и пословично мързеливи щом се храните в леглото. Защо трябва да се напрягате да седнете на маса, това е голям труд. Шетайте с обувките из къщи даже лягайте и на леглото с тях. А за къпането не ми говорете, защото щом ви мързи да седнете на масата да се нахраните то къпането е още по-трудно. Продължавайте да си живеете със същите животински навици.

4.   Силните владеят хаоса. И аз съм на този принцип (жена съм), така че напълно те подкрепям. В моя случай мъжът ми беше чистник и в дома му беше като лаборатория, докато не се нанесох аз. Сега вече всичко е нормално разхвърляно. Иначе си чистя редовно, но за мен редовно също е веднъж седмично, а не всеки ден. Не знам някои хора как имат желание и сили да лъскат дома всеки ден. Тази постоянна борба с мръсотията води до ненормална педантичност. Аз смятам, че съм в златната среда - нито съм клошарка, нито пък обсебена от чистотата. Ние имаме и дете и не, не му е стерилно, а вече е на над година и никога досега не е боледувало. Организмът трябва да се сблъсква с бактерии, за да си изгради естествен имунитет. Така че малко мръсотия дори е полезна за здравето.

5.   Добре е двойките да имат поне близки разбирания за чистенето, като при вас. Разхвърлян с разхвъляна или спретнат със спретната. Но не винаги се получава така и това е причина за конфликти.
Освен това, ти казваш, че когато все пак чистите, и ти участваш. Има например мъже, които искат да е супер спретнато, но само жена им да поддържа (нищо, че и тя работи по 8 часа); искат да им е сготвено, сервирано без да си мръднат пръста и т.н. Естествено жена в такава ситуация хич няма да е щастлива.

6.   Това е отвратително. Не е нито красиво, нито възпитано. И това че искаш да ти е чисто не те прави маниак или с човек с ОКР.

7.   Да се оправдаваш със "силните владеят хаоса", защото си мързелив и къщата ти е мизерия и галактики се завъждат там не е много нормално, за мен. Същото все едно да кажа еми кокъла ми е едър, не че съм дебела. Вуйчо ми е художник, същия е, само че сега има 3 деца и у тях не искам да влизам никога повече. Зарязват мръсни памперси по земята, ако тва за тебе е нормално ок. Като минете през няколко болести може и да се научите. Ние не сме чистофайници, аз също ям в леглото понякога и не си оправям стаята всеки божи ден, ама тва вашето е крайно и е гнусно. И аз като 3, такива не ги искам и за приятели, защото като дойдат на гости (камо ли за по-дълго) правят същата мизерия, каквато и у тях си правят. Ем, сори, ама е гнусно. И е малоумно да си учиш и децата така, от там първо тръгват отговорностите, от простото оправяне на леглото.

8.   Имам само един въпрос, колко често си перете чаршафите (с вашия "лайфстайл", that's it)?

9.   Глуписти на таркалета. Играя игри, худижник съм също, имам две котки и пак искам да е подредено. Не е подредено, защото живея и с мъж, а мъжът... обича кочината явно. Писна ми от подобни мъже!

11.   Нито съм заклета чистофайница, нито пък съм тотално разхвърлена.
За мен домът трябва да е уютен и удобен. Това означава, че не живея така, сякаш съм в аптека, но пък и не търпя много хаос. Искам да има къде да седна веднага, а не да размествам дрехи. Искам да отворя шкафа и да извадя това, което ми трябва, вместо да ровя 5 минути в търсене. Не всички са като мен и мога да уважавам чуждите решения.
Не ми пука за домовете на другите хора. Всеки да си поддържа местенцето така, както смята за добре. Иначе и моето хоби е да рисувам.

12.   Като си сам с жена си и ви е хубаво така, окей, все ми е тая. Ама ако имаш гости, пак ли е бейрут във вас? Въпросът е риторичен, познавам разхвърляни хора и дори за гости не оправят, ето това вече е гнусно. А това с обувките вътре ми е топа по гнусотия... има достатъчно материал в интернет да прочетеш за вредата и няма дори и едно полезно нещо в това. Дори за краката ти не е полезно нон стоп да си с обувки. Иначе и аз до 19-годишна бях страшно разхвърляна и мизерна, но се осъзнах, че е гнусно и говори само лошо за мен и спрях. Щом аз мога, значи всички могат. :))
Ж22

13.   Еми живи и здрави бъдете!

14.   Това за феминисткта много ме разсмя. Ще ми дойде някакъв льольо с претенции до небето и без никакви реални качества, и ще ми заявявa че не мога да си отстоявам правата си веднага го разкарвам. Имам момче злато и веднъж не ми е направил проблем за битовизмите, които впрочем са минимума с който един мъж може да помгне на жена си.

15.   Здравей, авторе! Щом имате пари да си поръчвате храна, това не означава че и другите хора имат! Ако някой вечер минаваш покрай някой блок, може и вашия, няма начин да не чуеш или видиш как хората готвят или пържат нещо! Цял ден са били на работа, не са като вас да лежат по цял ден, а щом се приберат гледат да си приготвят вечерята! Това да поръчват е чуждо за тях, защото е доста скъпо и непосилно за тях! А това дали са разхвърляни просто нито ме интересува, нито нищо! Предпочитат да си напазаруват и да си сготвят нещо, защото им излиза по-евтино!

16.   Отново съм аз авторът. Първо, разхвърлян не значи мръсен. Перем чаршафите всяка седмица и ги сменяме дори по-често - все пак правим секс доста редовно и има телесени течности, сещате се. И сменяме дрехите си всеки ден, както и се къпем всяка вечер. За вас съществува бяло и черно, не сиво. И да - дом като аптека хич не ме кефи. Колкото когато съм гост седя мирно и се чувствам като гост дори у майка си, как ще мърлям. Говоря за собствения си дом. Повече от веднъж на седмица ми се вижда излишно едно цялостно почистване. Не живеем в трохи, мравки и боклуци, това е гнусно. Но дрехи имаме насам-натам. Какъв е проблемът не виждам? Защо българите сте свикнали на един перфекционизъм? Беден народ сме, ама да го играем перфектни. Да, да чистиш всеки ден си е чисто ОКР и нищо не може да ми промени мнението. А гости като каним е хубаво, нормално тогава всичко да бъде идеално. Вие без да ни познавате ни лепнахте етикет "свине". Плюс това пари не се изискват да си поръчваш ядене, не е казано само от топ ресторанти, за мен готвенето излиза скъпо и излишно. И в никакъв случай моите любими храни аз и жена ми не можем да ги издокараме като професионалисти. Ако купуваш банички, зърнени закуски и топла витрина как ще ти излезе скъпо, като няма да надвиши 10-15 лева за деня колкото една манджа. Просто нейният вкус за ядене не е като моя, най-малкото аз съм вегетарианец, а тя не. И не мога да готвя, тоест не обичам, мъчение е за мен. Не разбирам и мъжете дето искат да им е чисто, но не пипат. Аз пък даже ще откача ако жена ми ходи по мен и чисти. Да си седи мирна. Не казах, че постоянно ходим с обувки, слагаме пантофи вътре, но не сме маниаци да не се влиза с обувки, особено за набързо свободно шетаме, а гостите ни не се събуват освен ако те не искат и тогава им даваме чехли. Хигиена и подреждане са две различни неща. Не разбирам хората дето се впрягат ако една нощ съдовете им са я миялната или мивката, или дрехите на пода (мръсните). Говорим за една нощ, не месеци. Съгласен съм, че спретнати заедно и разхвърляни заедно е най-добре. Просто ви се чудя. И за протокола, приятел не е да ядете и пиете заедно, един разхвърлян дори мърляв човек може да ти е опора в труден момент и ако дамата, която по това си избира "приятелите" явно не знае значението на думата, че това не са хора, които си гостуват всеки ден, а подкрепящи се душевно. Жалко просто. А това с памперсите беше много гнусно вече.

17.   Ако и двамата са разхвърляни и им харесва така, какво ми пука на мен? Да си живеят щастливо!