Бихте ли продължили комуникацията си с такъв човек?
Как бихте постъпили, ако ваш фейсбук приятел (или приятелка) ежедневно и непрекъснато ви засипва с ненужна информация за негови/нейни си неща, все едно сте дневник, а не личност, и абсолютно всеки път, когато споделите ваш проблем, се прави, че не го вижда и продължава да пише за своите си неща, много пъти задавате въпрос и искате съвет за нещо належащо и значимо за вас, а той бива напълно игнориран? Говорим за интелигентен човек на зряла възраст. Струва ли си да се продължават отношения с такъв човек и лично вие, как бихте постъпили?

Коментари

1.   Не. Комуникацията трябва да е двустранен процес, не само единият да бълва и да се оплаква, чакайки внимание, а после да пренебрегва проблемите на другия. Това са крайно егоцентрични хора, за които имат значение само техните нужди и потребности. Директно опцията "Ignore Messages" и всичко хубаво.

2.   Ти нямаш ли реални приятели/приятелки , извън Фейсбук, от които да търсиш съвети и с които да споделяш неща, важни за теб? Защо това трябва да става достояние на хора, които са ти показали, че не се интересуват от теб?

3.   Не, не бих.

Ж,23

4.   Много мъчителни са отношенията с такива хора, т.нар. нарцистични натури. Имам такава приятелка. От нея никой не може да вземе думата и вече престанах да я каня на гости, когато у нас има и други приятели. Вечерта се превръща в моноспектакъл. Иначе е безкрайно интелигентна и образована жена и ако изобщо допускаше нечия намеса в монолога си, би се получил интересен разговор.
Имам и съседка от същата порода. Нея отдавна съм престанала да я каня на кафе. Тя е и по-проста женица и подробностите от мъничкия й свят пък са ми ужасно досадни.
Не изпитвам никакво чувство за вина, защото на подобни личности им липсва социална култура, чувствителност към емоциите на другите, усет за социална ситуация и никой не е длъжен да ги търпи така, както не е длъжен да ги търпи, ако мляскаха и псуваха.

5.   До 4
Ти наричаш твоята приятелка безкрайно интелигентна и образована, но аз не съм съгласна. Ако тя е безкрайно интелигентна как не може да разбере, че тя трябва да изслушва и другите в компанията. На всичко отгоре и много образована. Такъв човек, мъж или жена, които постоянно бърборят без да се съобразяват с останалите в компанията за мен са абсолютни глупци. Какво от това, че са образовани, със зубрене всеки може да се сдобие с диплома, а притежанието на диплома не означава по никакъв начин, че са интелигентни. В моите очи твоята приятелка не е интелигентна, още по-малко пък безкрайно.

6.   Не, не бих. Няма ли взаимност, няма и баланс. Щом няма баланс, логично няма и здрава (във всеки смисъл) устойчивост.
Ж33

7.   Ако все пак ти е скъп приятел/ка, опитай да разрешиш проблема.
Първо се дръж по-студено, виж дали ще обърне плочата и ще започне да те разпитва за твоите проблеми и дела.

Ако и това не свърши работа, карай в прав текст. Оставям го като последен вариант, защото такива хора обикновено го обръщат на скандал и драма. Но така или иначе, ако се стигне до тук и единственията вариант е игнор - няма какво да губиш, по-добре да си разтовариш тежеста.

8.   Не бих.

Чингис Хан

9.   4, ей точно такава начетена ми трябва за гости, един път да има някой да запуши устата на жена ми, писна ми на дедовия!

10.   Прави и ти като нея. Не и отговаряй. Ако искаш я блокирай даже.