Любов в днешно време- възможно ли е?
Здравейте читатели. Реших да споделя моите възгледи за живота и ще ми е интересно да прочета мнението ви или да изкажете някакъв опит. Момче на 25г. Не знам защо , но не ми се получават връзките с хората- било приятелски или любовни. В началото всичко е ок, изведнъж започвам да виждам всичките недостатъци, които ме отблъскват. Първо ще започна от това, че първото ми истинско влюбване в момиче беше когато бях на 14. Мисля, че ми нанесе голяма психологическа трамва, която с времето преодолях. Тя не ми даваше нищо положително, но въпреки всичките лъжи, интриги и измислици си затварят очите и я обичах. ( явно имам склонност към идеализиране на човека до мен). Както и да е с нея нещата не се получиха и доста време бях сам, защото някак си не можех да допускам хора до себе си. Преди 5г имах сериозна приятелка ( преди това също съм имал отношения, но е било само забава) . Съответното момиче бе много добро, беше лудо влюбена в мен, но проблемът беше , че нямаше опит в секса , не предразполагаше и беше изключително ниско интелигентна. Нямаше елементарна обща култура, което лично на мен доста ме отблъсква в хората. Реших да пробвам връзка с мъж, защото съм бисексуален и преди изпитвах страх и срам от този факт, но успях на се престраша. Не ми допадат феминизирани мъже а доста голям процент от хомо и бисексуални имат подобно поведение. Когато намерих човек с когото ми е приятно отново изпитах за втори път в живота си какво значи да обичаш ( след момичето което обичах 6 години от 14 до 20годишен) . Той беше възпитан, интелигентен и малко по-голям от мен - НО.. ПЪЛЕН ФИЛМАР. Изключително счупен психически човек, който не разграничава как стоят нещата спрямо него и как ги представя той. Тип неосъзнат, арогантен нарцисист. Естествено няма как да толерирам подобно поведение и се разделихме. Лошото е че в днешно време всичките ми приятели и приятелки, както и познати все си изневерява, което за мен не е нормално. Уж си с някого а ходиш и правиш секс с други. Хората са адски ограничени, повърхностни, интересуват се само от клюки , интриги, нямат реална представа за себе си.. те не се познават, защото не остават насаме със себе си. Нямат или поне не осъзнават какви интереси имат и това нещо ме побърква, защото аз искам да имам връзка, семейство и деца след време, но предпочитам да бъда сам, вместо с човек, с когото няма да се чувствам добре. Понякога ми е самотно, но не се чувствам депресиран че съм сам. Депресира ме обществото - защото интригита, простотията и клюките е номер 1 в ежедневието им. Понякога се чудя дали да не замина в чужбина, защото не се чувствам на мястото си в България.

Коментари

1.   С тези социални мрежи, с тези объркани хора - не, любовта е нещо много трудно. Има я, но е смазана изпод всякакви гадости на сегашното съвремие.

3.   Замини в чужбина, в цивилизована страна, където има нормални хора. Тук хората са озлобени и пречупени. Успех.

4.   Не е само до социалните мрежи, представите се променят на битова основа. Грандоманията и парвенющината са тежък проблем у нас.