10 години разлика?!
Какво мислите за разлика в годините-10г? Той е с 10 години по голям от мене. Притеснявам се за реакциите на родителите ми и хората около мен! Харесваме се много, допадаме си! Искам мнения!

Коментари

1.   Еми да ти кажа аз съм мъж на 30 и заглеждам само жени от 19 до 22 год.
Жените на моята възраст и по-големи от мене не ме влечат!

НЕ си посочила годините си! Ако си на 30, а той на 40, няма за к'во да се притесняваш.
Ако си на 20, той на 30, пак не виждам никакъв проблем.

Аз като бях на 20 моите колежки само с 10 годишни се зарибяваха, не обръщаха никакво на момчетата от групата ни в Университета.

А това е разбираемо, т.к. момче на 20год. ако не е от заможно семейство, не може да осигури нищо на жената.

А жената е привлечена от това, к'во може да ѝ осигури мъжа, а не заради самият него.

4.   Ти на колко си?

5.   Ако си пълнолетна не е чак такава екстремна разлика.
Все пак за мен приемливият максимум е до 6 г разлика без значение в чия полза.

6.   Ти ще живееш с него, не твоите родители. Щом се харесвате бъдете заедно. Стига сте обръщали внимание на глупости като разликата в годините. Аз съм на 29, жена ми е на 46. Щастливи сме заедно, имаме си дете, в интимен план нещата също са наред.

7.   Щом се харесвате и допадате какво те интересуват другите?Ти ще бъдеш със него а не те!

8.   Ако си на 16, а той на 26 - разликата е голяма. Ако си на 55, а той на 65 - не е толкова голяма разликата. Ако си на 30, а той на 40 - средна работа, но пак става - няма проблем.

9.   По принцип не е проблем, имал съм приятелки с 10 години по-млади. Но все пак зависи от възрастта ви. Ако ти си на 35, а той на 45, няма никакво значение. Ако си на 15, а той на 25, е много.
Поздрави!

10.   Лично на мен това ми е горната граница за години. Не бих се притеснявала какво мислят другите, тъй като е важното да си го харесваш ти самата. 10 г не са страшно много, но си има моменти, в които ще проличават разликите. Важно е обаче каква е цялата картинка.

11.   Ако ти си на 18/19/20, а той на 30, примерно...мисля, че ти е ясно каква роля би имала в живота му - безлика играчка. Казвам го, защото съм виждала много такива ситуации. От темата ти си личи, че не си зряла и той едва ли вижда в теб партньорка. Просто сгодно момиче за секс. На 30, ако си няма партньорка на неговата възраст или сходна, а търси малки момичета, просто..нещо не е окей там.
С право ще се притесняват вашите.

12.   Ех тея години.......... Чудя се ако живеехме в свят, в който годините не съществуваха, какво щеше да е. Щом се харесвате- взимайте се. Много ви работи мисловния апарат. Ако не ви изчукат на време и потъвате в мисловния си процес.

13.   10 години дори не го считам за разлика. Е, ако ти си на 16, а той на 26 е сериозно, защото си още с акъл на дете, но ако си над 20 вече е друго нещо и си е нормално. Познавам семейство с 14-15 г.(не знам точно, не съм им гледал личните карти), но въобще не им пречи. Ако има любов и разбирателство възрастта няма значение.

14.   Авторке, смятам да ти кажа да не се обременяваш с глупости относно възрастта! За любовта граници няма! А в твоя случай важи приказката: "Хвани си батко, да ти е сладко".

15.   Тази разлика не е толкова голяма, но зависи на колко си. Ако си на 15 е малко по-фрапантно, отколкото ако си на 25.

16.   Еми трябва да решиш кое ти е по-важно, какво ще кажат родителите и околните или да си с него. Лично аз не виждам никакъв проблем в 10 години, все пак 20 годишни момичета ходят с 50 годишни мъже и обратното.

17.   Приятеля ми е с 11 г по-голям и нито родителите, нито приятелите, никой нищо не е казал в тази връзка.
Аз на 24, той на 35 и го обичам както никой до сега, това е най-важното, разбира се не бих била с някой, който би ми бил баща, примерно -разлика над 15-16-18 г, там бих се отдръпнала.
Наши познати двойки, семейни и несемейни също са с подобни разлики от 8-12 г и това не е било пречка да се обичат, разбират и да градят бъдеще заедно.
Много по-важни са отношението, уважението, разбирателството, приоритетите и ценностната ви система, която имате двамата!

18.   Аз с моя мъж имам 11 години разлика. Ами усеща се на моменти, но не е пречка. Иначе зависи на каква възраст сте. Ако ти си на 14, а той на 24 ще е проблем. Виж , ако ти си на 25, а той на 35 е друго.

19.   ако си завършила средното смело се отпусни и позволи да те обичат и да обичаш : )

20.   Не е много, но и зависи на колко сте сега. Като цяло е нормално.

21.   Е, ако си на 13, а той на 23, да определео има място за притеснение. Но да си на 23, а той на 33, не мисля че е проблем. Аз съм мъж на 31 и от 2 години се срещам с жена с 8 години по-голяма от мен. За съжаление родителите ми категорично не я приемат, а пък доста познати ми се подиграват. Фактът, че има дете е още по-плашещ за тях.

22.   В сайта вече има достатъчно такива теми и при този факт се изумявам, че към момента има цели 21 чакащи коментара.
Ходи в търсачката, търси каквото ти трябва и чети.
Хора, горещо ви съветвам да спрете да коментирате на такива - нека се научат на малко труд и усилие.

И между другото търсачката си работи съвсем добре - това го казвам с случай, че отново проявиш нахалството да пуснеш тема за нещо, което вече дъвкано.

23.   Самата разлика не е всичко, зависи конкретно на каква възраст сте. Едно е ти да си на 19 години, а той на 29, друго е ти да си на 28 години, а той на 38. Лично за мен, десетина години е нещо като горна граница. Вече 15-20 години е много, тогава единият партньор може да е на години за родител на другия, което е особено. Но независимо от всички, трябва да си наясно със себе си. Щом се чудиш дали е правилно или "нормално", може би това не е за теб. Мисля, че човек трябва да прави нещо само ако има пълна увереност.

24.   Огромна разлика. Как може да излизаш с някой толкова дърт. Младежи на твоята възраст няма ли?

25.   От законова гледна точка ако си пълнолетна 10 години изобщо не са много, но има значение дали сте на 18 и 28, или 25/35. Просто защото често мисленето, целите и интересите се разминават.

26.   Гади ми се от дъртаци, които тичат след момичета, на които биха могли да бъдат вуйчовци и чичовци. Гади ми се и от жени, които се обвързват с дъртаци поради една или друга причина, най-често срещаната материални изгоди. Противно ми е и не мога да го разбера, никога не мога да си се представя с някой на 40нгодини,аз съм на 30. Познавам една такава двойка, лични наблюдения са, че той е с нея за да я командори и да я напътства, а тя е с него защото живее що годе добре и получава внимание. Очите и обаче шарят и то яко, даже сега се сетих и за една друга двойка. Жените и двете се свалят на чужди мъже, на млади и поддържани мъже. Та след някоя и друга година и ти ще се оглежда за някой на твоите години. Не се хаби с някъв застаряващ екземпляр, който не е успял да намери някоя на неговите години. Замисли се защо и надявам се да ме разбереш. Ако съм майка и аз няма да искам дъщеря ми да има работа с някой дърт на годините на чичо и.

27.   Той е с 20г по-млад от мен и не съм се допитвала до чуждо мнение. Харесала съм го, станала е работата и толкова.
Най-интересното в случая е, че това е най-невероятния любовник, когото някога съм имала. Не мога да спра да го искам, а той даже вече ме ревнува. Просто няма от кого. За мен е само той и друг не ща.
Запитай се доколко го искаш и си допадате.
Нищо друго не е по-важно от симбиозата между вас!

28.   Ако жена тръгне с негър и направят черно цигане - никои не вижда проблем в това, даже се казва че се радват. Ако тръгне с по-голям всеки говори как е неприемливо това. Ебати лицемерния народ сте.

30.   Ако си пълнолетна и се харесвате, взимайте се. Не го мисли толкова. Колко хора се събират сега без да имат чувства. А ти имаш. Относно някой коментари, че по-големите мъже зарязват младите си гаджета. Не винаги е така, често е обратното и като зрял мъж няма как да очаквам сериозна връзка с 20 годишна. Просто ще и дам любов и приятни моменти за няколко години. Ако иска да остане с мен след това, добре, няма да я командвам.
26 - и ти не си млада вече. Да не се имаш още за момиче? Авторката говори за 10 години разлика и ясно ти казва че го харесва. Ако искаше материални изгоди, нямаше дори да пише тук. Кой ти иска мнението какви харесваш. Като не можеш да обичаш, остави другите.
Мислил съм по тази тема и 10 години разлика в полза на мъжа е добра за изграждане на хубава връзка при емоционално зрели хора. Мъжът към 40 иска деца и семейство по подобен начин, както жена към 30. Преди това дори и да проявява желание, не чувства същата нужда от това. По-зрелият мъж разбира по-добре жената до себе си. Разбира се ако му пука за нея. По-вероятно е да имат и подобен интимен опит, защото мъжът натрупва такъв по-късно. Ако се чувстват близки, имат подобни възгледи за живота и секса е ок, какво повече да искаш. Тия които искат повече, ще са все недоволни, защото са оставили хубавото и са се натресли на по-лошо.

31.   "За мен приемливият максимум... "

Ем супер, за мен е с до 3 години по-малка или с 1 година по-голяма, но с какво това помага на авторката?

32.   Голяма е разликата, да, годините имат значение! Най-малкото има физиологични разлики и в такива връзки, ако са повече години, жената губи доста. Успешни са връзките между подобни хора - по възраст, физика, социално ниво, интелект.

33.   Номер 18, какво имаш предвид под "усеща се на моменти"? В какво се изразява това усещане и доколко е свързано с разликата във възрастите ви или може да се дължи и на това, че имате, например, различаващи се интереси?

35.   Започвам да си мисля, че явно модераторите са или млади момичета, които на които им се гади от дъртаци:)
Или 30 годишни занемарени мъже, които мразят когато някой по- възрастен мъж каже, че се поддържа и изглежда доста по-млад, което мисля, че е точно по темата!
Аз имам по-млада съпруга и мисля, че давам меродавно мнение по темата!
Какъв е проблемът поради който два пъти не ми одобрявате мнението - не обиждам никой, не пиша измислици, а реални факти?
Писал съм доста пъти в сайта, но май това ще е последният:(