Заклех се да не се влюбвам, но пак го направих
Цял живот ме преследва несподелената любов. Жена съм и харесвам други жени. На 24г. съм. И да до сега не съм имала сериозна връзка. Съществуването ми е толкова жалко, че чак да ти стане смешно и да се разплачеш. Първите ми силни трепети бяха също невъзможни - хетеросексуалната ми приятелка, която ме отблъсна жестоко и моя учителка която беше омъжена и просто шансовете бяха невъзможни. Всичко, което чуствах си остана само и единствено в съзнанието ми. Чуствата ми силни и чисти останаха несподелени. На 18 години се заклех никога повече да не си позволявам да хлътвам до такава степен. Да не мога да спра да мисля за даден човек и да се поболявам от любов. Живеех си добре, не мога да го отрека. Зарових се в работа, спорт, пътувания, сбъдната мечта и покупка на собствен автомобил. Така 4 години не се сещах за своето проклятие. Връзки не съм имала. Лесбийка съм. Колкото и да опитвам с мъже не ми се получава, не знам как да бъда жена за тях. Не, не съм мъжкарана. Атлетична, с дълга коса около 54 кг. По поведението ми нахакано и в което няма нищо женско можеш да разбереш че не съм като другите жени, че в мен има нещо различно и особено. И така докато си живеех просто, избягвайки любовта се появи тя - съседката. Пълния пример за момиче с моите интереси, съшият стил, мъжкарско поведение. Не живееше там от скоро. Просто не беше мой тип, аз винаги залитам по невъзможното - женствени жени, по големи от мен и често хетеросексуални. Но тя привлече вниманието ми един ден като от гръм от тясно небе. Неусетно започнах да мисля за нея, да се чудя как да я заговоря. Бях сигурна че този път проклятието което тегне над мен е развалено и ще ни се получи. Виждах и интерес от нейна страна, погледите които си разменяхме когато случайно се засечем ... Тъкмо да я заговоря след месеци тъкмене и се появи дългогодишният и приятел от чужбина. Мускулест, красив, кара БМВ, има възможности ... нищо общо с мен която кара стара хонда от 90те с изгоряла боя по тавана и живее на квартира с минимален доход. Разбиха се мечтите ми, но проклятието се завърна с пълна сила. Сякаш колкото се опитвах да си кажа тя е заета, не е на твоето ниво, не се занимавай с нея, толкова повече хлътвах ли хлътвах. И отново се влюбих. В жена, която никога няма да мога да имам. Тя е на различно ниво от моето, малко по голяма е от мен, личи си че има възможности много повече от мен и кръгът и е все с такива хора не бедни и едва свързващи двата края. Но въпреки това я обичам. Как може да обичаш човек, с който никога не си говорил? Аааа сетих се, ако си жалко човече като мен. Омръзна ми! Писна ми глуповато да хлътвам все в невъзможното. Знам един ден ще я забравя, ще изстрадам хубаво, но все ще се случи. Ще се облъскам във фитнеса докато не мога да мръдна от болки в цялото тяло и така месеци наред и ще я забравя, поне ще подтисна чуствата си към нея. Не знам каква полза имам от историята си тук, може би търся съвет и ще се радвам да го получа. Наясно съм и с критиката. Цял живот я посрещам с високо вдигната глава и смело я подхвърлям обратно като граната и продължавам с усмивка. Поне това си го умея, ако не друго. Историята ми е тъпа знам, направо жалка като мен. Мерси че изчетохте до края ако все пак сте го направили!

Коментари

1.   Имаш някаква тенденция да се самонаказваш (ще се облъскам във фитнеса докато не мръдна от болки) да се обиждаш ( вътрешен диалог в който по някаква причина и двете ти страни са настроени срещу есенцията ти, същността ти) и да се саботираш (избираш "невъзможни" връзки и развиваш фалшиви чувства до такава степен, че дори успавяш да се убедиш, че си истински влюбена).

Все пак по описаниете което даде за себе си (фактите) излиза, че си нормално, здраво, спортно и упорито момиче/жена.
Предполагам ти е по- лесно предварително да отпишеш развитие в емоционален план вместо наистина да се случи и истински да страдаш... Ето, сега имаш планирани няколко месеца да се "облъскаш" във фитнеса и така си подсигурила следващите месеци да не срещнеш някоя с която може да се получи.
Защо се обиждаш? Защо се наказваш? Защо се саботираш?
Отговорът най- вероятно ще е един и за трите въпроса!
И ето ти още един въпрос- отговор: защо се страхуваш да обичаш и да те обичат? !
Успех!

2.   Лоша работа. Има ли шанс да харесваш мъже.

3.   Ти имаш нужда от любов и това е нормално, твърде лесно и бързо се влюбваш. Сестра ми е лесбийка и от нея знам, че не е яко да се занимаваш с би или хетеро, насочи си се към жени, които са лесбийки иначе все ще си наранена. Реално, ти просто си хлътнала, не я обичаш, щом дори и не се познавате, а може да се окаже и ужасен човек.

4.   Доколкото разбрах ти си падаш по хетеро жени и точно там ти е грешката. Такава любов по презумпция е невъзможна, защото те няма да си сменят ориентацията заради теб. Търси си лесбийки и все с някоя ще стане. Сигурно има някакви сайтове и приложения за такива хора.

5.   Ако ставаше със самозабрани колко по-малко щяхме да страдаме...Колкото по-невъзможно е да си с някой, толкова по-силно го обичаш, така сме устроени хората. Ще я преболедуваш, макар и трудно...

6.   2, то щото с мъжете все едно е по-добре. Наясно ли сте с това нещо сексуална ориентация и че не се контролира??? Ако можеше да се избира нямаше да избера да харесвам мъже

7.   Нямаш идея колко добре те разбирам. Някои неща все едно аз съм ги писала. Влюбвала съм се в учителка, най-добра приятелка и хетеросексуални жени като цяло... И сега съм в такава ситуация, че от години не мога да споделя на никого за тези неща и ми тежи много. Много ще се радвам да си поговоря с някого, който ме разбира и споделяме еднаква съдба. Ако решиш - fannatic abv bg

8.   Хубавото за теб е, че се появяват все повече лесбо манячки

9.   Здравей! На 22 години съм и имах чувството, че чета за себе си. Разликата е, че аз отдавна спрях да се самозалъгвам и да се занимавам с хетеросексуални жени. Преди няколко месеца успях да преодолея нещастното си "влюбване" в една такава, която дори не познавах лично. Бях и казала веднъж, че искам да се запознаем и тя започна да ми се подиграва. Това толкова ме нарани и отблъсна от нея, че започнах да се срамувам от наивността си. Осъзнах, че реално никога не съм я обичала, защото просто няма как да обичаме хора, които не познаваме. Ние хората сме такива - видим ли нещо красиво у някой (външния вид) и вече мислим, че сме влюбени, но това е просто привличане. И няма нищо лошо в това, просто не води до никъде. Истинската любов пламва в душата - когато откриете, че имате нещо общо, обичате едни и същи неща, мислите по сходен начин и желаете едно и също, тогава ставате и приятели, и нещо повече. Ако искаш прочети за пламъците близнаци, това много ще ти помогне. Най-малкото ще разбереш, че не си сама в този свят и някъде там е и твоята половинка, която те търси. Всеки човек си има пламък близнак, но това кога ще се срещнат зависи от много неща. Аз все още не съм срещнала своят пламък, но най-важното е, че продължавам да вярвам и да търся. Никога не се отчайвай!

10.   Ох мила, като ти влезе един голям червен и топъл и ще забравиш всичките си тревоги.
Самоотричате собственото си съществуване. На това ниво си сбъркана , не другаде

11.   А най-тежко е, когато имаш проблем с тия неща и знаеш, че има риск да загубиш спасението си заради това.
"Не се заблуждавайте: нито блудници, нито идолопоклонници, нито прелюбодейци, нито извратени, нито хомосексуалисти, нито крадци, нито користолюбци, нито пияници, нито хулители, нито грабители ще наследят Божието царство."

12.   Това е като да се закълнеш, че няма да направиш нито едно движение до края на деня, но и трепванията на мускулчета се броят за движения, съответно гориш!

Няма как да се закълнеш, че няма да се влюбваш! Това да не ти е нещо, което зависи от теб?

13.   Ти харесваш идеята за тази жена, а не самата нея. Та ти изобщо не я познаваш. Просто вероятността в главата ти нещо да се случи те кара да трепнеш и да запазва интереса ти към нея. Но реално... представи си, че я опознаеш и тя не е това, което си си мислила... Ще се окаже, че си загубила време в самобичуване и мисли за някой, който дори не бил реален.
Според мен просто се фокусирай върху себе си и се занимавай с жени само с твоята ориентация. Това е. Научи се да се обичаш сама себе си, това самосъжаление много си личи отвън и повлиява на другите и на отношението им към теб. Обичай се и се кефи на живота. Работи, тренирай, пътувай.
Няма нищо постоянно, дори и болката ти.... Следи мислите в главата си и като хванеш някоя негативна във въздуха я изхвърли от там. Замести я с окуражителна мисъл. И продължаваш напред.