Връзка от разстояние; дайте ми съвет
Здравейте! Ще разкажа накратко какво се случва около мен и моля ви дайте ми съвет!
Аз съм на 18 години, приятелят ми е на 21. Заедно сме от 4 години. (доста сме надраснали възрастта си) През цялата ни връзка аз учех в друг град, виждаме се събота и неделя и лятото. Като цяло сме свикнали на връзката от разстояние. Но на мен ми предстои следване по-далеч от родния град, а той заминава да работи в друг, близо до родния град, но далеч от този, в който ще уча.
Та мисълта ми е има ли смисъл нашата връзка да продължи? Обичаме се много, адски много сме свикнали единс друг. Но той не може да приеме мисълта, че ще бъда в студентско общежитие, а за мен образованието е особено важно и точно този университет е моята цел. Няма шанс той да дойде в града, в който ще уча, тъй като започва нова доходоносна работа. Минали сме през толкова много неща заедно, тъй като отначало моите родители бяха много против, не че сега го обожават, но да кажем, че го харесват. От друга страна аз не съч много наясно със себе си: когато мислехме да живеем заедно, казвах че искам да усетя студентския живот, тъй като той е достааа ревнив, а сега ми е мъчно, че ще бъдем разделени. Дайте ми обективен съвет!

Коментари

1.   За мен връзката от разстояние не е вариант в дългосрочен аспект. Хората, които започват такава, гледат да се съберат в даден момент на едно място, а при вас е точно обратното. Аз например имах известно време връзка от разстояние с мъжа ми, който е чужденец, но след няколко месеца се събрахме да живеем заедно. Познавам едно семейство с две деца, в което мъжът и жената живеят в различни градове, защото и двамата имат много добри кариери и никой не иска да се откаже от своята. Планират да се съберат след като единият се пенсионира. Но прекарват заедно всеки уикенд. Ако няма да може да се виждате поне веднъж-два пъти месечно, честно казано не вярвам връзката ви да издържи. Около теб ще се появят момчета, около него - момичета, и в един момент е много вероятно единия от вас (или и двамата) да осъзнае, че половинката не е незаменима и да я замени с друг/а. Истината е грозна, но по-добре да я приемеш по-скоро. Явно нито той е на първо място за теб, нито ти за него, щом нито единия не може да направи компромис, за да е с другия.

2.   Лично за мен връзка от разстояние е като лафа за морското свинче - няма общо нито с морето, нито със свинете :) Според мен вашето е някакъв навик, все пак от ученици сте се загаджили, звучи като да сте си първи или поне първа и единствена по-сериозна връзка. И какво значи, че той не можел да свикне с мисълта, че ще си в общежитие? Вие досега сте се виждали 2 дни в седмицата. Не е като да не си имала възможност да се виждаш с друг или да му изневериш, ако това го притеснява.
Заминавай и изобщо не се чувствай гузна. Студентските години са едни от най-сладките и един ден, освен желаната професия, ще имаш и страхотни спомени и приятелства. От личен опит ще ти кажа, че аз направих подобен компромис заради ученическата си любов и винаги ще съжалявам.

3.   Ще видиш, че тая връзка няма да просъществува.

4.   Губите си времето, това е истината. Всеки по пътя си.

5.   Сърбите са го казали най-правилно - далеко од очи, далеко од срца.

6.   Връзката ще се получи само ако имате за цел да се съберете заедно. Изключително е трудно. При мен се получи (бяхме на различни континенти), но се изискват повече жертви от обикновена връзка.
Ще има хора, които ще ти се подиграват, но ако наистина се обичате и имате сходни цели в живота, всичко ще ви се получи.

7.   Съветът ми е: зарежи връзките от разстояние, връзките от космоса и всякакви връзки, където двамата са разделени от нещо повече от малко въздух - според това дали са в едно помещение или в съседни!

Само си губите времето - един на друг и на онези, които биха се облагодетелствали от бързия край на тази мъка, т. е. бъдещите ви половинки.