Позив към полицията - обсебващ бивш
Здравейте. Опитах какво ли не, този ненормалник не са маха от главата ми. Направо вече нервите ми изпили, ставам нестабилна психически. Защо не ме оставя на мира? Въпросът ми е дали някой е бил в моята ситуация и да очаквам ли помощ от полицията и как по точно? Какво трябва да направя? За щастие този не е от моя град, но това не го спира да иска да идва тук и чрез интернет да ми нарушава спокойствието и пространството вече повече от половин година!

Коментари

1.   Никой нищо няма да направи, проблема си е твой че допускаш комуникация и не го игнорираш, ако ти се случи нещо евентуално ще разследват.

2.   Остави го на мира, не му обръщай внимание и ще те остави..

3.   Остави го да си живурка и след време ще му мине мерака

4.   Я не се прави, а кажи ти какво си направила та ти е бивш? Изневери му, излъга го? Разберете се като големи хора, а не като малки деца

5.   Какво му е толкова трудното да го блокираш в интернет, че и по телефона, ако трябва да си смениш и номера?

6.   Честно казано ми е писнало вече от такива истории. Какво ти е направил, че да викаш полиция и какво си мислиш, че ще направят те. Внимавай какво си пожелаваш да не вземе да изкара кирливите ти ризи, ако още не е. Както се казва - да бе мирно седяло, не би чудо видяло. Сто процента съм сигурен, че и ти не си някаква божа кравичка и понякога сама си го търсиш и провокираш. Всички такива сте ми много ясни. Все пак работя в полицията и от такива жалби до гуша ми е дошло. Накрая се оказва, че жените, които се оплакват, са я женени, я разведени, тръгнали да си търсят тъпкачи, но самите те не знаят какво искат.

7.   Ограничителна заповед.

8.   Блокираш го навсякъде и това е. Такива само си пишат.

9.   История от Холивуд.

10.   И защо да трябва да си сменя номера?
Дотук коментарите са пълен спам и не би трябвало изобщо да са публикувани.

11.   10 - Спам е твоето, защото не си написал нищо във връзка с темата. Предложи нещо умно като можеш.

12.   Дай малко пвоече информация!

Така казано, може да звучи, че ти е писал 3 SMS-а, в рамките на 5-6 месеца, дето те пита, дали искаш да се видите.

Но като цяло, най-доброто е да кажеш, че не се интересуваш от това, да имаш взаимоотношения с него. Но трябва, да го кажеш! И да е диркенто, а не да е с шикалкавене. И след това просто спрете с комуникацията.

Ако тогава продължи да ти пише, му го повтори, но този път му кажи, че вече е прекалено и започваш да се страхуваш. И едва след това, ако не ти се махне от главата, имаш някакво основание да отидеш в полицията.

13.   Родната ни полиция няма и пръста да си мръдне за жалост. В такива случаи трябва да се оправяш сама. Първо блокираш го навсякъде по соц мрежи и интернет, вайбъри съобщения. Блокираш му номера да не ти звъни и предупреждаваш абсолютно всичките си приятели и близки и роднини че те преследва ненормалник. Ако ти дойде лично вдигаш адска разправия, шум за да се види от хората скандал до небесата. Викаш, крещиш блъскаш го да те остави намира и да не те притеснява. Удар в чатала ако не те оставя намира е много полезен, а след като се свие на две коляно в носа и си тръгваш. И така всеки път. Ето ти как да се справиш. Ако имаш приятели момчета близки обаче, а не като коментиращите лайнарчета ги помоли за съдействие. И действай! колкото повече се правиш на жертва толкова повече ще те преследва и ще се нахъсва. Изправи се и му отбий номера, дръж се мъжки ако трябва защото така или иначе в бг вече няма истински мъже а само путьовци мамини, за нищо не ставащи но все жените обвиняващи.

14.   Хаха, какво говориш. Не можеш да си го изкараш от главата, мила, ти просто си влюбена. Другото са твои терзания

15.   Отиваш да пишеш жалба в близкото рпу.
Отделно в нета можеш да блокираш хора абсолютно във всеки един сайт и това ще е най-лесното решение.

16.   Ти продължавай да го толерираш в интернет, пък после отваряй работа на полиция и съдебна система.. Блокираш го и това е. Ако има общо дете, оставяш само на телефона отблокиран - нека се набутва с смс-и ненормалника. Не е вярно, че полицията нищо не прави. За това е и коментара по-горе. Ходят, привикват го и го предупреждават. После пращат съобщение на прокурор и той евентуално завежда дело. Ако не заведе, може да си заведеш сама, с частна тъжба. Документацията е доста. Но не виждам причина в случая. Аз съм го правила това, заради заплахи и хвърляне на предмети пред вкъщи. Но беше системно и ми беше писнало. Много бързо се оправиха нещата, след частна тъжба. Но той не искаше да спре, въпреки предупрежденията. Имала съм поводи за много други жалби, но за глупости, не пускам такива. Наистина е много неприятно и е много работа за всички. Ако няма заплахи за здравето и физичиески да те причаква някъде, не виждам никакъв смисъл. Във всеки останал - подобно нещо, обикновнно ги стряска такива. Но не се правете на интересни, защото никой няма да ви приеме на сериозно, ако се лигавите. В случая не разбирам защо не си го блокирала в интернет, ама иначе не издържаш уж...

17.   Слагаш си CallFirewall или подобна програма.

Записваш гласа си, като го задваш за този номер.

Колко пъти според теб ще звънне, ако чува:

"Вие се свързахте със линията за спешна помощ при микро пенис. Разгледахме случая Ви и за съжаление не можем да Ви помогнем - нямаме толкова мощшен микроскоп"

19.   Тя може да го блокира, но той може да идва пред къщата и, да вика, да се опитва да я бие. Едно блокиране с нищо няма да помогне.