Променят ли се хората?
Здравейте! Наскоро се запознах с едно момче, той вече си е мъж, де на 28 е. За първи път от около две години си позволих да изпитам нещо към някого. Той е мил, грижовен, много е добър с мен и може би заради това така се привързах. Но с течение на времето осъзнавам, че той всъщност не е толкова добър за колкото го имам. Има доста пороци и странни разбирания, които не се вписват в моите представи за мъж до мен. Пие всеки ден най-малко бира с приятели.. когато се събира някъде с тях си позволява доста да пие и смесва различни алкохоли. Наскоро се заговорихме за един негов приятел и той се изрази така "Той е мъж на жена си" попитах какво иска да каже с това и той отговори "Чехльо. Аз не понасям такива мъже. Няма лично пространство, само се съобразява с нея. Не смее една бира да изпие на спокойствие".... и това ме накара да се замисля... дали е възможно хората да се променят и всъщност какво ли бъдеще ме очаква с този човек, ако остана с него... Имам чувството, че не би се променил.. Някой имал ли е подобен случай?

Коментари

1.   Бягай.

2.   Разделяй се с него и ела при мен! Аз съм истински мъж!

3.   Да, хората се променят, но само към по-лошо.

4.   Очаква го бъдеще на чехльо :)

5.   Имаше едно момче, което по негови думи ме харесваше и си промени характера заради мен. Накрая се оказа, че това е било смяна на подход, за да спи с мен, а не съществена промяна.Като го отрязах се върна стария той, беше учуден, че не му бях повярвала.Хората не се променят!

6.   Моят съвет е да си намериш си друг мъж, който да те цени. Ако продължаваш да си във "връзка" с този "мъж" ще съжаляваш много!

7.   По-скоро не. Трябва да имат много силна мотивация, но пак не е сигурно, че след време няма да се върнат към това, което са били. Чудеса не стават. По-лесно е да си намериш друг приятел, отколкото да чакаш някаква положителна промяна в този.

8.   Нищо не пречи човек да поеме отговорност и да знае, че щом е обвързан, трябва да промени навиците и поведението си-да си гледа дома, жената, а не да се събира с този или онзи! Все пак е на 28, не е на 20! На тези години човек вече трябва да забрави за досегашния си начин на живот! Каквото е било, било! Щом един мъж е във връзка, трябва да я поддържа, но не и да занемарява свободата си, но това не означава да ппави нередно неща! Може да отиде до друг квартал, за да си купи нещо, което не се продава в неговия квартал, при това сам! А и който пие, няма да се оправи, защото веднъж започнал, няма отърване от този навик и такъв човек не става за семейство!

10.   Променят се, но бавно, по малко и то заради самите себе си, а не заради друг. Човек се кротва с времето. Аз съм жив пример, да не влизам в подробности.

Ако си пийва, е какво пък, всички го правят. Ако е на водка от сутринта и не може без да пие е друго.

Прав е за чехльовците. Не се опитвай да правиш от мъжа чехъл, защото в момента в който се подчини, ще спре да ти е интересен. Точно такива връзки се провалят.

Запомни, че перфектни хора няма. Все пак, ако мислиш че пие повече, отколкото е нормално за теб, не се занимавай с него.

11.   На 28 години е, а вече е алкохолик! Пие всеки ден! Ти сама го виждаш, и наистина не разбирам на какво разчиташ!

12.   Само да питам всички, които казаха да го зарежела един въпрос. Вие всичките ли сте във връзка с идеалната половинка? За всяко нещо съветът ви е зарязвай, като че ли следващия ще е идеален. Няма такива хора, избийте си го от главите бе хора. Огледайте се малко свестни хора не останаха вече, такова е обществото в цял свят.