Трябва ли жената постоянно да готви?
Здравейте, въпросът е в заглавието. На кратко да кажа за себе си, живея с един мъж от няколко години. Аз работя тежка физическа работа, пътувам страшно много. Почти винаги се прибирам след него. Наистина не ми остават сили да готвя всяка вечер. Прибирам се буквално смазана. Той не е изисквал от мен да готвя, но е правил коментари. Като ср караме често, ми е казвал как другите жени правели всичко и не се оплаква ли. Аз не знам за другите жени на неговите колеги кой какво работи, но на мен ми тежи. Той не е човек, който яде каквото му сложиш на масата. Не яде определени неща, които аз обичам. Като готвя готвя по неговите вкусови предпочитания. Ако не съм направила нещо, никога не казва нищо. Просто това за мен е едно допълнително физическо усилие, просто аз на работа не спирам почти. Може би ме дразни, това че се е впечатлява от някоя и друга гозба като сме се събирали с други хора. Всъщност аз готвя вкусно, почти винаги се получава, но не умея да правя специфични неща. Искам да знам дали аз не съм в час, или просто в това забързано ежедневие повечето сте така. Аз не мисля, че това е само задължение на жената, но той рядко се лучва да влезе в кухнята. А след него почти винаги е бомба паднала така че е и това не е вариант. Мъже очаквате ли от половинката да ви сервира всяка вечер нещо вкусно, сравнявте ли жена си с приятелките на ваши приятели? Очаквате ли жената да е хем домакиня хем да работи поне колкото вас?

Коментари

1-50 от 158

1.   Ами да, очакваме. Обаче най-често си оставаме само с очакванията...
И от нас очакват разни неща - подаръчета, екскурзийки, плюс това да носим основната част от доходите вкъщи.
Стараем се, но не винаги се получава...
Най- обичаме пък да сме душеизприказчици!!! Тогава даваме направо пълен IGNORE!

2.   Напусни го и ще видиш как ще лази след теб и ще яде какво и да направиш

3.   А ти защо си толкова зависима от сравнения с други?
Готвя когато и АКО ми се готви! Ако иска нещо "специфично" мъжът ми, доколкото знам ръцете му не са навярно в задника така че, да се хваща и готви, за него си, пък и за мен.
Как ли не ще му позволя да се държи с мен като прислужница длъжна да му готви и обслужва!
Иначе често си готвим заедно. Пуснем си джаз или рок, готвенето се превръща в приятно прекарано време, забавление.
Мъжът ти е елементарен Ганьо, но ти му позволяваш...
Моят не е такъв, но и знае че, дори само ако опита ще бъде огромна грешка. Така си ги "възпитавате"

4.   Не си във връзка, ако вече не е ясно. Бебето си иска мама. Мама трябва да му готви, да му бърше нослето, да му сменя памперсчето. Ето, единичката е същото: бебе, пораснало на възраст, но не и на акъл. На това му се вика инселче. Иска да е с жена, но женицата трябва да буквално да му слугува и да го глези. За такива има само един вариант: инцеста. Не заслужават връзка, никога не са, никога няма да.

6.   С времето ще става все по не добре. Кажи на тоз готованец , че най добрите готвачи в света са мъже. И ако иска разнообразие в храненето , преди ти да се прибереш от работа , той да е поръчал храна . Егати и ....наглите хора.

7.   Никой мъж досега не е очаквал да му домакинствам и готвя. Аз съм равностоен партньор във връзките си, а не слугиня.

8.   3, сигурно в къщи сте фиданки! :)

9.   А, той, какво прави? Ако се прибира преди теб, какво му пречи да приготви нещо или ръцете му са г@за навряни?
У нас готвим и двамата, кой, когато може. Гледаме да се отменяме. . Не мога да ди представя, мъжа ми да се прибере преди мен, аз да се прибера след час, два и да ми каже:
“Къде е манджата?!”, при положение, че знае, че съм излязла с него и се прибирам, след него. Върхът на наглостта!

10.   Н 8, на каквото решим в момента. Но няма такива "филми" да съм едва ли не длъжна да му готвя, че и само по негов вкус дрън- дрън.
Готви на който му се готви в момента или двамата заедно. А спокойно можем и да не сготвим, а да си поръчаме нещо.
По логиката на мъжът на авторката, и тя спокойно може да си налее питие след работа и да пита мъжът си къде е вечерята и защо още не и е сервирал. А после да сравни секса с някой...от миналото.
Лесно е да набиеш комплекси у някого винаги щом ти позволява обаче!

11.   До N8 , това какви сме , какво общо има ? Никой на никой не е длъжен да е слуга . Ако няма разбирателство и споделяне , ..... ами кой от къде е . Как жената ще работи тежка работа , а той ще се сърди за вкусна храна , ами да сготви . Готвенето не е висша математика , пък и въпросния господин , дано не е пълен некадърник.
Успех момиче ! Огледай се и си помисли !

12.   Аз готвя много,авторке-в никой случай не го казвам за да се хваля,просто обичам,доставя ми удоволствие.Мразя да чистя-макар че го правя,просто защото трябва,по задължение,не ми идва отвътре,макар че чистя старателно.Имам приятелка точно с обратните предпочитания-чисти като фурия,а и едни яйца и тежи да изпържи.Така,че всички жени сме различни,всяка си има предпочитана и омразна домакинска дейност.Но щом когато готвиш се съобразяваш с вкусовете на приятеля си,той би трябвало да е доволен и да не те сравнява с други жени,не е прав.Още повече,че работиш тежка работа.Хубаво е да седнете вечер на масата с нещо домашно и вкусно,но не е най важното.Мисля,че правиш достатъчно.

14.   Burger King са го казали най-точно. "Мястото на жената е в кухнята."

15.   В моя случай и двамата работим, но мъжът ми готви почти 80% от времето, много често си готвим и двамата заедно, комбинка. Готви, който се прибере пръв и който е имал път до магазина. Разбираме се какво ни се яде за вечеря, кой ще пазарува и готово. Няма драма. През уикендите пак е негова кухнята. Аз предимно разичствам след урагана, хаха.
Той много обича да готви и това му е удоволствие, много вкусно му се получава. :)
Аз също готвя добре, но той се вихри като истински майстор, направо впечатляващо. Ще си го нацелувам по този повод... :D ❤️

16.   Трябва, ако работи като готвачка или кулинарията ѝ е хоби. :)
У нас обикновено готви мъжът ми, защото готви добре, аз само му помагам като работник в кухнята. Но не всеки ден, като сме уморени купуваме нещо готово или поръчваме. Но въобще не сме капризни за яденето.

17.   Аз обичам да готвя. Но имам време. А защо да не поръча нещо и да те чака, така. Щом си изморена. Моят вечер обича някоя филия да хапне, но на обед гледам да е сготвено, прибира се вкъщи работи близо. Аз почти нощни смени и имам време.
Повечето жени не могат нищо, но мъжете си ги ценят. Моят не ми плаща разходите, дори аз може би влагам повече сега, взимам повече от него, но мъжа трябва да е мъж. Като не му изнася, вратата.

18.   У дома готвим и двамата.
Много често му казвам - Днес нямам идея какво да вечеряме, измисли нещо и той измисля.
Какъв е проблема да наготви той, щом е вкъщи преди теб? Какво прави , докато теб те няма?
Представи си, когато имате и деца. Ще очаква всичко да е на твоите рамене ли?

19.   Защо не го напуснеш? Само това ли му е кусура?

20.   Ха-ха, то понеже в съвременния свят т.нар. "жени" имат страшно много работи да вършат... Сутрин да стават преди изгрев слънце, животните да хранят и да ги доят, след това с менците и кобилицата да ходят вода да носят от другия край на селото, да палят огнището и да топлят водата, съдовете на ръка да минят, да будят и хранят 10-те деца, които са родили, за училище да ги стягат, на нивата да ходят да помагат с жътвата, три пъти на ден гозба за дузина гърла да готвят, че и за мъж да се грижат накрая!
Толкова ви е акълът, "жени"! Ако ви оставят сами в гората, за седмица глад, мързел и претенции...

21.   Аз съм мъж и готвя по-добре от всяка жена, с която съм излизал. Изобщо не ме интересуват домакинските умения на една жена, мога сам да се грижа за себе си. Или като нямам време, си вземам готвена храна от магазина. Та, не си длъжна. Като имаш време и желание, готви. Като си уморена, недей.
Но доколкото разбирам, мъжът ти не се сърди и не прави скандали. Феминистките тук веднага ти казаха да го зарежеш. Според мен поговори с него, кажи му, че не можеш през седмицата и стигнете до някакво решение. Примерно през уикенда заедно да подготвите за няколко дни напред. Да купувате готова храна. Да сложите две пържоли на скарата вечер. Има начини.

22.   Интересно какво толкова тежко работи авторката и защо за толкова тежък труд не получава достатъчно пари така че да купува готова храна?
Аз не търся вина в мъжа й, а в работодателя й и дори в самата нея, ако не й е заплащано добре за тежкия труд, поне колкото да си купува готова храна, защо тя се съгласява да го работи и защо влага толкова усилия в полза на работодателя си, а отказва да вложи усилия в полза на семейството си?
Авторке по каква причина работодателят ви е по важен от личния и семейния ви живот?
Това с готвенето за мъжа не го приемам все пак в даден дом се готви за всички живущи в дома. В дадения дом и жената яде нали така. Интерсено защо готвенето е проблема след като е толкова уморена вероятно и чистенето на дома е проблем.

23.   Изключително завабна специфика - толкова много коментари на тема "Напусни го", и що - щото на мъжа му се приискало нещо по различно от спагети и супа :)

Бас държа, че всички тези съветчета идват от самотни феменистки и по стар женски обичай от завист, че някоя си има мъж до себе си, веднага първата им реплика - "напусни го". А иначе тръбят наляво и надясно колко са "емоционално интелигентни" и как умеят да се справят с деликатни ситуации. Което е голем смех, щото по мои скромни наблюдения, не са нито едното, нито другото :) Разбира се, иначе пък съм напълно убеден, че сами си сменят бойлера, да речем :)

Авторке, полсушай ги тези "силни и независими" жени и ти гарантирам, че мъжа ти ако умее да връзва 2 и 2 , като му предявиш "силните" си претенции, ще ти се усмихне, ще ти покаже вратата , и след това ще седне да си намери някоя хубава рецепта и с огромна изненада ще установи, че не е голяма философия да си наготвиш нещо свястно.

24.   Много са ми смешни мъже като този на авторката и номер 14, които смятат, че мястото на жената е в кухнята. Такива мъже просто не знаят каква да правят с жените си в спалнята.:)

Моята жена е слаба готвачка, но от време на време готви някои основни неща като мусака, баница, супи, фасул, леща. За мен като мъж, не е чак толкова важно да е перфектна готвачка. Много по-важно за мен е да се поддържа и да изглежда секси, отколкото да ми виси по престилка в кухнята. Аз готвя повече от нея и по-хубаво. Често готвим и заедно. Всъщност не готвим особено много. Често предпочитаме да си вземем нещо готово, да си хапнем спокойно, да си пийнем по някоя чашка вино и да направим един як секс. Дори страшно ме дразнят тия жени, които постоянно висят в кухнята и се чудят какво лакомство да забъркат. Съседката над нас е така. Постоянно бърка разни манджи и сладкиши. Резултатът е, че след няколко годинки брак, гъза и се увеличи три пъти, а пък мъжа и сякаш е глътнал футболна топка. А тя беше хубава жена......

25.   Благодаря на всички за отделеното време. Благодаря за коментарите и съветите! Може би съм пропуснала да кажа, че понякога поръчваме храна за вкъщи, когато няма време да сготвя. Работя тежка работа, да не знам някой от комнтиращите беше изненадан. Работя, защото трябва да се работи. Мъжът ми не печели луди пари, печелим горе долу по равно. Вкъщи винаги е чисто и подредено, аз съм маниачка на тема чистота. Просто исках да видя при другите хора какво е за да разбера дали евентуално аз не съм добре. Имах нужда от бааза за сравнение, не не е нужно да се заяждате. Казвам го за тези, които наскочиха срещу жените, които ми казват, че мъжът ми не е добре. Всеки има право на мнение, хубаво е да разменим опит и информация. Авторката

26.   Тука писалите жени нямат мъже, а едни сладки чихуа-хуа в къщи. Смачканяци, с нула самочуствие.Пласмодий без грам самоуважение. Ще ми покаже вратата ама наиш кога….? В собствения ми дом изграден с част от здравето ми, и господ от горе не е в сила да ми покаже вратата.

Имам приятелка работеща възможно най-тежко физическата работа Главен Готвач. Кара по 10 часови тежки смени , живее със сина си и брат си, които са вече големи мъже единия на 17г. , другия на 36г. и всеки ден намира сили да приготви три степенно меню в къщи.Един път не я чух да се оплачи, че и тежи. Е това е Силна Жена.

А тука писалите са жалко олицетворение на жени.

Чингис Хан

27.   23, звучиш точно като някой скучаещ чичак, дето търси провокации.
Лично аз преброих точно 2 коментара, които съдържат "напусни го".
А бойлерите в днешно време си ги сменят сами само някакви много скръндзливи или по-възрастни хора.

28.   Модератори, апелирам да махнете коментар 14, защото включва реклама. Ако ви е платил - разбирам, но ако не е защо да им правите услуга...

29.   20 - В твоя ред на мисли, то и днешните мъже не сте се претрепали по нивите, нито да сечете дърва от гората, да пасете стадата по чукарите, да мъкнете чували с жито на воденицата или на пазара, да орете, сеете жънете или косите на ръка декари ниви и ливади. А когато започне война да отидете да се биете и да умирате по фронтовете.

30.   Аз обичам да готвя и винаги го правя с удоволствие. Съпругът ми не може едно яйце на изпържи, но пък е благодарен каквото и да сложа отпреде му вечер. Ако нямам време, той купува готова храна, но аз не я харесвам и предпочитам да приготвя вечерята сама. Но защото и аз работя и не винаги ми остава време, съм си изработила няколко прости улеснения, за да сготвя нещо вкусно дори и за 15 минути. Винаги имам в хладилника замразени някакви заготовки, например филетирана риба - размразявам, две обръщания в тигана, два домата на салата и готово. Или пък вече измесена кайма. Отново размразявам, слагам във фурната и докато си взема душ, кюфтетата са готови. Консервираното в буркан месо също върши работа, защото с малко ориз и зеленчуци след 20 минути имам пилешко ризото. В краен случай ще обера колбасите от хладилника, малко доматен сос, сирене и правя гювечета. Разни запеканки с картофи, яйца и прочее също са вариант. Паниран кашкавал, сирене по шопски.
Мисля си, че при свременните уреди и съдове за готвене, самият процес е улеснен максимално и не бива да е проблем. Може би самата психическа нагласа на жената, която се прибира уморена от работа и иска да си почине, й тежи. Иначе, като хамалогия не е кой знае какво. А и ако сготвиш една супа и два вида основно, има за цяла седмица. Не вярвам да има чак толкова капризни мъже, че всяка вечер да искат нещо различно и току-що приготвено...

32.   Трябва ли жената постоянно да готви? - Не, освен ако не ѝ е професия.

Трябва ли жената да е сготвила в къщи? - Да! Може и всеки ден да готви, може и през ден, но да има НАГОТВЕНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

При положение че си по цял ден на работа, може да си разпределиш домашните задължения и да готвиш 1 път на 2-3 дни основно ястие и всеки ден да има я салатка, я нещо допълнително към основното, набързо направено! Не е нужно да въртиш манджи всеки ден за двама души. Да си чувала, че има тенджери и тави за повече от две порции?

33.   До сега не съм виждал жена която може да готви, освен пра-баба си... Традиционно, това е била най-простата работа, която можеш да възложиш на жена или дете, но единици са жените които дори това им се отдава. Зле свършена работа, от някой който да караш насила... не виждам смисъл...

Писал съм го и преди обаче. "Партньор" значи човек на който можеш да повелиш някаква работа, някаква сфера от животът си. Днешната жена по тая дефиниция не е "партньор". Тия "половинки" не са ми ясни. Ако става дума за секс, не мисля че това е довод да вкараш някой в дома си... Та това е моето мнение - не я искам да готви, чисти, изобщо не я искам Моят дом... Както жените се "еманципирахте", тъй и ние мъжете. Съгласен съм, че традиционните роли си отидоха, но част от тая традиция е и жена да ти се нанесе в къщата, или да те води за подпис в общината... На запад се усещат, особено с тяхното законодателството, дето буквално оставя мъжете на улицата...

34.   26, тоест мама готви, байтошовче. Защото синчето е сакато и не може яйца да свари, нали? Или братлето още не се е научило хляб да разреже? Ти сигурно и микровълнова не знаеш какво е. Най-сладки сте лигавничетата, които чакат някоя "силна" жена да им бърше помията. Човек по принцип трябва да си е самостоятелен, част от порастването е. А ти ако искаш цял живот чакай гаджето да ти пере лигавника. Разправяй после по форумите как младите били мързеливи, дядка.

35.   Я въъъъ! 36 годишен “мъж” живее с майка си и тя всеки ден му готви тристепенно меню. Евала! Голям мъж, че и брат му наравно с него, и той натам се е запътил, на 36 да живее до полата на мама и да чака тази жена, след 10 часов работен ден, да му готви.

36.   №28, пак ли започваш със заплахи и наставления, модераторите на премахват коментари, щото на теб не ти харесват? Сайтът да не ти е бащиния? Апелирала била?!? Знаеш ли как набързо щях да те апелирам ако имах възможност, че ще ти държи влага до живот, и няма да посмееш повече да апелираш в никой сайт. И, коя си ти, че да определяш кой коментар да бъде публикуван? Разбира се, че мястото на жената е в кухнята зад печката и никъде другаде. Тя за нищо друго не става освен за женска работа и само пречи с присъствието си в мъжките професии, че и равно заплащане иска. Авторке, дъртите феминистки, дето са без мъже завиждат на семейството ти, защото няма мъж, който да вземе феминистка за жена, която ще трябва да търпи капризите и или да я пребива всяка вечер и сутрин за профилактика. Мъже, които търпят жени да властват над тях са или чехльовци, ляворезбести или олигофрени минали за мъже. Тук мъжемразките ти дават съвети да напуснеш мъжа си!!! Е,и? Какво мислиш че ще последва? А, не ти ли минава през ума, че не ти него, а той теб може да напусне или да те изгони? Мъж е това, глава на семейство и той командва, а думата му е закон. Щом ти е наредил да готгвиш, ще готвиш и ще пееш, че и хоро ще играеш! Къде се намираш ти? Ама си работела тежък физически труд. И защо? - питам аз? Защото си равноправна ли? Ами щом си равноправна и равнопоставена ще работиш тежък физически труд и толкоз. Сърди се на тези, дето направиха с претенциите си жените равноправни с мъжете. Така ви трябва. Ясно е, че никоя жена не може да издържи на темпото на мъж в мъжка професия, ама не, и жените можели като мъжете. Могат, ама друг път. Истинският мъж е много повече от жената и никога няма да и е подвластен, без значение в кой век живеят хората. При днешната простотия и извратения истинският мъж трябвало да е като жена. Вече има доста такива уж мъже, пък не са. А, ти можеш да послушаш съвета и на феминистките и да си вземеш куче или няколко котки от приют за животни и да заживееш с тях до кончината си, като кобила без история, защото предполагам, че още нямате деца, и може ти въобще нямаш, ако се водиш по акъла на мъжемразките тук, които показвали на мъжете си (дето ги нямат) вратата!

37.   Нека да се уточним - човекът има право да има очаквания. Все едно какви са. Това важи за твоят тутманик и за всеки човек на тази земя.

А колкото до готвенето: не е ничие задължение, но се очаква да го прави този, който го умее по-добре. От една страна си ти, която все пак имаш някакви кулинарни умения по твоите думи, от друга страна твоят човек, след който в кухнята е паднала бомба. Наистина ли искаш той да ти готви? Би ли яла нещо, спретнато от него, рискувайки после да ходите в спешното? Та или готвиш ти, или си поръчвате от онези, които правят доставки по домовете и стискате палци да са коректни! Че ако ти кажа в "купешката" храна какви неща са намирани, ще си изповръщаш червата, а после ще си намериш нови, за да изповръщаш и тях!

Та ти си решаваш за себе си! Аз така разбирам нещата - никой не е длъжен, но е логично да го прави този, който го може. Пък господинът може да пуска пералня и да върши някои други дейности - не вярвам да е чак толкова зле откъм умения. Всеки помага с това, което може и спираме да умуваме като лирическия герой на Слави от онази песен "Минах ли се, минах ли те..."

Малок офф-топик: Повечето "госпожи" тук вече дразнят с това постоянно пресмятане колко точно работа трябва да вършат у тях - все едно са на работа и проверяват какво имат да вършат по трудов договор, за да не свършат работата на някой колега. Това ли е за вас семейния живот - втори трудов договор? Тогава защо въобще го започнахте? Бъдете си сами и щастливи! Ама да идвате доброволно и после да натяквате на хората, че сте тук - кой ви е задължил, че не си спомням такова нещо? Докато не видя съпруга, която е държана с белезници за радиатора и принуждавана да готви, хич да не ми се жалват от собствения си избор на мъж и влизане в нова фаза от живота им! Техин избори - ако не им харесват, знаят кой е виновен: съществото, което виждат в огледалото! Хубаво го "нахранете", за да мисли повече следващия път!

38.   34 хахахаха развеселиме:)) Аз мога да готвя, по-добре от всяка една жена без изключение. Даже ми е хоби. Но, ако има жена в нас смятам да го правя само когато на мен ми е кеф, а не по задължение. Че аз, ако трябва да готвя и да шетам, че за какво ми е тази жена в нас? Само за секса ли? По-дискотеките и баровете с две питиета и два три лафа, и е готова за една вечер, че и за две и за три, но само секс и всеки си живее в неговото жилище и си бута неговите камъни по баира.

Незнам как ги ядете тези буламачи от вънка.Това не е храна, а отрова. Готвена от сульо и пульо със съмнително качество на продуктите и хигиената.

Чингис Хан

39.   Не, не трябва! Аз предпочитам жена ми да е свежа и отпочинала, и да се чувства добре. Храната не е толкова важна.

40.   Ако жената е обсипана с работа и задължения то тогава не трябва да готви разбира се или ако го прави то да е само по нейно желание . Ако мъжът има много претенции , то в днешно време и двата пола са независими , така че всеки може лесно да поеме по своя път ...

42.   Ние с мъжа ми готвим горе-долу поравно и в повечето случаи заедно. Аз гледам малко дете вкъщи и трудно намирам време и сили всеки ден за някакви засукани ястия. Имаме голям фризер и там винаги има някакви заготовки или нещо, което трябва само да се запече.
Между другото, живеем в Германия. Тук немците наричат вечерята Abendbrot, което ще рече "хляб за вечеря". Много често хората за вечеря просто си мажат филия с нещо - може да са сирена, някакви разядки, салам, зеленчуци, комбинациите са безкрайни. Да се яде всеки ден бял хляб не е особено здравословно, но ако си вземеш полезен хляб, не е проблем. Затова и много семейства имат машина за печене на хляб. Това е голямо удобство както за работещите, така и всички, които предпочитат следобяд да се разходят, да посветят малко време на хобито си или на децата си, а не да висят в кухнята часове наред.
Имам чувството, че само в България от жената се очаква хем да допринася за семейния бюджет, хем да гледа децата, хем жилището да блести и да е винаги домашно сготвено. Ами няма как да стане. Или ще работи наравно с мъжа и ще си плащат за домашна помощница или ще остане вкъщи да домакинства.
Имам едно познато семейство немци. Жената има добра професия и също много работи, но вкъщи не чисти (имат чистачка), готви много рядко и то някакви бързи неща при желание, също така дори й тежи дори да пусне пералнята и мъжът й обикновено носи прането при майка си в съседен град да се изпере.
Така че който има претенции за супер-жена, да си ги избие от главата. Съветвам авторката да постави мъжа си на място и да очертае ясни граници на своите задължения. Не може да се прибираш скапана след мъжа си, а той да очаква от теб да има сервирана вечеря. Измислете си някакви варианти за бърза вечеря, а готвено може да се прави уикенда. Не му позволявай да ти се качва на главата, защото като се появят децата, положението ти ще стане още по-лошо.

43.   до 36 - най-свестният коментар е най-много оплют! В България е така.

"...защото предполагам, че още нямате деца, и може ти въобще нямаш, ако се водиш по акъла на мъжемразките тук, които показвали на мъжете си (дето ги нямат) вратата!"

Да, авторке, точно това те очаква с НЕготвенето, мързела и тежката физическа работа, която работиш. Не разбираш ли, че ти бъркаш?

Първо в работата си и избора на такава, второ в отношението си към мъжа, че той бил "равен" на жената и той "трябвало" да домакинства - ХАХАХАХАХАХА, и трето с неприемането си на женската роля в обществото такава, каквато ГОСПОД БОГ ТИ Е ОТРЕДИЛ ОЩЕ ОТ РАЖДАНЕТО!!!!??????

А иначе за ужасно противните, феминистични, гнусни, мъжемразки коментри по-горе.... Господ ще ги научи, КОЕ Е МЪЖКО И КОЕ ЖЕНСКО ЗАДЪЛЖЕНИЕ!

ОТ 32

44.   Авторке, проблемът ти е, че се нагърбваш с работи, които не са ти по силите, желаеш да се справяш, но това ти тежи и се измъчваш. Защо не си потърсиш по-лека работа, от която няма да се прибираш след мъжа си? И като се прибереш, не можеш ли първо да се изкъпеш, да си починеш и след това да готвиш? И да готвиш това, което можеш и е по-бързо и лесно. Като не му харесва на мъжът ти, да не го яде, негов проблем. Да си готви или купува каквото иска. Въобще да не ти пука, нека си приказва каквото иска.

45.   Мале колко много агресия има в хората! Просто зададох един въпрос. Какво толкова странно и лошо има в това, че работя тежка работа. В момента на пандемията това мога да работя и не се оплаквам. Поне не си стоя у нас да чакам мъжът ми да ме издържа, а дали той има топки за това е отделна тема. Аз съм съгласна, че ролята на жената е да домакинства, аз не съм някоя мързелива жена, както някой по-горе намекна. Обичам да ми е изрядно и поддържам. Винаги гледам да чистя и да пера, да подрежда и почти всичко правя сама. В замяна не получавам даже и хубав секс вече, дори и там се раздавам повече аз. Радвам се, че все пак има и мъже, които помагат на половинки те си и не очакват от тях много и са благодарни на това, което имат. Авторката

47.   43 Ролята на жената била... Ама мъж и без нейните доходи, само едни сметки немож да плати, щото и тя трябва да се включи (вкл. и моят).

48.   Мъжете.. Мъжете..
А жената всичко вкъщи прави, на работа ходи, да има доход..
Мъжа на работа ходи, да има доходи..
А реално мъжа не може сам да ходи на работа, парите няма да стигат ако е само той.. Ама се биете в гърди те. Реално мъжете работят за собствените си разходи и е само толкова, защото масово жените работят и вкъщи и на работа... Да си мъж е лесното в живота.

49.   38, и твоят правопис ме разсмива. Значи жена след десет часа на работа слугува и на бебето ѝ, и на братчето на средна възраст? До момента разликата между тях и някой пес е, че те (надявам се) знаят как да използват кенефа. Или и това от нея чакат?

Дано бебо е кръгъл отличник в елитна школа, а другият да е четирикрак аутист, инак оправдание няма в тази жалка картинка.

50.   До 43. Виждам, че ги разбираш нещата. Дай, моля те , кое е мъжка работа и коя е женска.

51.   30, два, някой хора си хващат сами късмета.

52.   48, днес на мъжете не се плаща достатъчно, за да стигнат парите за издръжка на семейството. Докато има безработни мъже и работещи жени на които се плащат огромни заплати без полза от женската работа ще е така. Днес се измислят разни ненужни професии за жените, за да не зависели финансово от мъжете, а и в мъжките професии се навряха жени с квоти или без квоти, които свалят качеството на работа и професията губи престижа си. Ако има вариант жените да се изхвърлят от всички мъжки професии и от измислените женски професии за да се дадат полагащите се пари на мъжете, тогава мъжът ще носи достатъчно пари за издръжка на семейството си. Техническият прогрес ще напредва с по-бързи темпове, защото жените няма да са пречка за забавянето му, а ще раждат и отглеждат децата на мъжете (за което природата-Господ ги е създал), като създават домашен уют и всички ще са щастливи.

53.   52 много надценяваш жените. За тях това, което си казал, е свръх сложно за разбиране и няма да го възприемат. Затова и имаш такава оценка на коментара си.

Жената след логическото построение А не може да изведе следствието В. Така че да те разберат е абсурдно! Те те разбират в обратен смисъл - ти искаш да ги ограничиш и да ги направиш зависими!

Има и други неща в допълнение на казаното от теб. Когато са смесени колективи ВИНАГИ има дрезги между колегите, започва се една конкуренция кой коя ще еве и други такива. Работата започва да куца, защото ти не отиваш там само да работиш, но и да си чешеш мъжкото достойнство, да правиш свади с колеги, появява се завист, мисълта ти се накъсва, производителността спада, мотивацията ти е изместена от работата към секси оголените крачета на колежките и дълбоките им деколтета, примесени със съблазняващи аромати от парфюмите им... Вместо да има надграждане в работния процес се появяват групички в работния колектив, които воюват. Вместо всички да работят за общото проспериране на фирмата и съответно вдигане на доходите, се появяват ФАКТОРИТЕ, КОИТО И ШЕФЪТ НЕ МОЖЕ ДА ИЗМЕСТИ ОТ ПОЗИЦИИТЕ ИМ, които паразитират върху гърба на всички останали.

Разбира се, че когато ЖЕНИТЕ БЪДАТ ПРЕМАХНАТИ ОТ ИКОНОМИЧЕСКИЯ ЖИВОТ, ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА ЩЕ СЕ УВЕЛИЧИ, КАЧЕСТВОТО СЪЩО И ЗАПЛАТИТЕ ЩЕ БЪДАТ МНОГО ПО-ВИСОКИ.

Жените не само изяждат по-високите заплати на мъжете, но и смъкват производителността и качеството на стоките и услугите (изключая някои услуги), оттам и естествения ръст на заплатите.

Мястото на жените е в дома. Да отглеждат и възпитават децата, да се грижат за прехраната, да са верни съпруги.

54.   Уф, то стана източен въпрос! Като ѝ се готви на жената, да готви, като не иска- да не готви! Магазини, фаст фууд, бистра и каквото щеш- на всяка крачка. Голям зор, че някой си искал да муа само домашна манджа и бил капризен за храната! Да си готви сам или да си е седял при мама да го храни!

55.   Н 52 и 53, вие двамата трябва да бъдете в психиатрия дори ако се наложи принудително!

1-50 от 158