Трябва ли жената постоянно да готви?
Здравейте, въпросът е в заглавието. На кратко да кажа за себе си, живея с един мъж от няколко години. Аз работя тежка физическа работа, пътувам страшно много. Почти винаги се прибирам след него. Наистина не ми остават сили да готвя всяка вечер. Прибирам се буквално смазана. Той не е изисквал от мен да готвя, но е правил коментари. Като ср караме често, ми е казвал как другите жени правели всичко и не се оплаква ли. Аз не знам за другите жени на неговите колеги кой какво работи, но на мен ми тежи. Той не е човек, който яде каквото му сложиш на масата. Не яде определени неща, които аз обичам. Като готвя готвя по неговите вкусови предпочитания. Ако не съм направила нещо, никога не казва нищо. Просто това за мен е едно допълнително физическо усилие, просто аз на работа не спирам почти. Може би ме дразни, това че се е впечатлява от някоя и друга гозба като сме се събирали с други хора. Всъщност аз готвя вкусно, почти винаги се получава, но не умея да правя специфични неща. Искам да знам дали аз не съм в час, или просто в това забързано ежедневие повечето сте така. Аз не мисля, че това е само задължение на жената, но той рядко се лучва да влезе в кухнята. А след него почти винаги е бомба паднала така че е и това не е вариант. Мъже очаквате ли от половинката да ви сервира всяка вечер нещо вкусно, сравнявте ли жена си с приятелките на ваши приятели? Очаквате ли жената да е хем домакиня хем да работи поне колкото вас?

Коментари

101-150 от 158

113.   Аз явно продължавам да живея в паралелна вселена, но съседката до нас замина тираджийка в Испания, за да изхрани двете си дъщери и вече над 20 години това работи, а майката а най-добрата ми приятелка пък е тираджийка в Германия. А херкулесчо специално няма ни сила да кара тир по 12 часа, ни сила да опъне жена в почивката, затова се пъне виртуално.
От 70, 75

114.   112, Вещице, много се изхвърляш.
"112. Еха.. Значи жената въпреки, че работи наравно с мъжа си, чисти и поддържа дома, грижи се за децата, се очаква и да пазарува и да готви, по възможност всеки ден различно ястие, защото видиш ли всичко това е женска работа.. "

Никоя жена не може да работи наравно с мъжа, защото физиологията и е несъвършена. Като работи в мъжка професия тя не помага на човечеството, а само пречи и спъва производителността на мъжа. И, ДА! Тя трябва, дори е длъжна да чисти и поддържа дома, да се грижи за децата, да пазарува и да готви всеки ден различно ястие, и не защото мъжът не го може това и е по-добър от нея, а защото това е женска работа и тя като жена трябва да го прави, ако иска да живее спокойно с мъжа, който я е избрал за майка на децата му. В противен случай за нея ще има "свети върти пух"! Надявам се като малка да си чела от българските народни приказки.

"Също така всяка вечер мъжа трябва да е обслужен с хубава свирка и страстен секс.. Еми няма как да стане.. "

О, ще стане ще стане и още как! Ако жената нещо почне да се назландисва, мъжът прилага отдавна изпитан метод, който действа безотказно, ама ти много добре го знаеш.

"Мъжа също трябва да участва и да помага с нещо вкъщи, "

Неправилно употребяваш думи като "ТРЯБВА"! Мъжът не трябва да участва в помагането на жената, освен ако сам не реши да го прави. Щом ще е женска работа, нека да е женска. Мъжът може да хвали жената за свършената работа, може и да я наказва за несвършената. Тя трябва да слуша и изпълнява заповедите на мъжа. Че, къде се намира тя бе? Я я виж ти? Щом мъжът е казал тя ще търка и няма да мърка. Ясно ли ти е вещице?

"113. Аз явно продължавам да живея в паралелна вселена, но съседката до нас замина тираджийка в Испания, за да изхрани двете си дъщери и вече над 20 години това работи, а майката а най-добрата ми приятелка пък е тираджийка в Германия. А херкулесчо специално няма ни сила да кара тир по 12 часа, ни сила да опъне жена в почивката, затова се пъне виртуално.
От 70, 75 "
Брех Монико, кога пристигна ма? Пак си фантазираш. Добре знаеш, че не само тир но и хеликоптер мога да карам, защото всеки го може. Знаеш още, че съм много добър радиоелектрончик-техник на всякаква техника, и никоя жена на планетата не е по-добра от мен. Лесно е да се кара камион, трактор или каквото и да е там. И 14 годишен тинейджър го може. Само че при ексттремна ситуация трябва да се намери решение за справяне, което жена не може да направи, може го само мъж. Твоята измислена съседка, дето е заминала да кара тир в Испания, че и повече от 20 години за да изхрани двете си дъщери (и забележете двете си дъщери, няма син) сигурно отдавна е минала критическата. Как ли си е сменяла превръзките, когато е била неразположена карайки огромния тир, и недай-Боже тирът да се повреди (подкачваща помпа, филтри дюзи и прочее) сигурно веднага ще го поправи, дори и да е неразположена. Сега и майката на най-добрата ти приятелка и тя тираджийка и то в Германия. Излиза, че повечето жени от твоето обкръжение все тираджийки!? ! Бах мааму, за мъжете няма вече място в тая професия! Монико, аз мога да карам тир повече от 12 часа, но защо да го правя, след като вместо да вися по границите изкарвам много повече с професията си и имам два сервиза с по трима работника. Сега, колкото до опъването знаеш, че не изневерявам на жена си, когато съм си у дома. Само когато сме излизали да работим зад граница, тогава съм ползвал услугите на "репербана" в Хамбург или на "Джамовете" в Брюксел. Питал съм в женски форум, дали това е лошо и са ми отговаряли жени, че това не се брои за изневяра. Виж, теб много ми се искаше да опъна, когато често кръстосвах Европа, но ти не ми каза къде да те намеря. Уплаши ли се не знам, но имах много добри намерения и ти го знаеш. Мистифаър може да потвърди, ако ти го отречеш. Все пак се радвам, че отново се заяждаш, приятно ми е да те срещна тук отново, освен ако не греша и не си тази, за която те мисля. На колко годинки стана синът ти?
Поздрави!

115.   Не знам коя е тази Моника, че ме оприличаваш на нея, ама само едната гласна позна от името ми :)))
И хората и историите, които споменавам в коментарите ми са хора и неща, които познавам, знам и съм виждала от първо лице, въпреки “детската” ми възраст. :))) За разлика от доста други потребители тук, които си измислят стабилно.
От 113

117.   Щом мъжът е казал, тя ще търка и ще мърка.
Ама ще търка и ще мърка х*я на комшията, а мъжът й като знае много ще седи гладен и рогат.

118.   Е, прощавай номер 115, възможно е да греша, макар че почеркът ти е като на Моника. Влез в Розали, намери темата "Една жена без мъж е нищо" и ще разбереш защо приличаш на Моника. В началото беше Моника но започна грозно да спами и я баннаха. Появи се с нов ник Мона Лиза, но за мен си остана Моника, а и аз пак си я харесвам, нищо че се заяждаме постоянно. Когато ти ме нарече умалително херкулесчо, и коментарът ти беше в стил "Моника" веднага се усъмних. И все още се съмнявам, но както и да е. Още веднъж се извинявам за моята грешка, ако е грешка.

119.   Мъже, бягай те от жени, които не готвят, ако ще и мис свят да са.

120.   Жени, бягайте от бедни мъже, ако ще и Брат Пит да са.

121.   Не. При положение че излизам в 8 сутринта и се прибирам в 7 вечерта няма как. Който иска да си готви. Аз мога всяка вечер салата да ям.

122.   Просто повечето български мъже чакат на готово. Тях не ги интересува изморена ли си и дали ти се занимава. То просто си иска да се грижиш за него като за принцеска. Иначе, като ги питаш, са супер готините мъжаги, направо като Ален Делон и Брат Пит и която българка не ги ще, после ще реве за тях, хахахаха.

Black Sabbath

125.   122, разбира се, че мъжете ще чакат на готово, да им се наготви ядене и останалите удоволствия, защото са мъже. Че за какво ще са им жените, само като ненужни вещи ли? Любовта на мъжа минава през стомаха, и жена, която не може да готви и не си гледа женската работа у дома ще се прости със семейството, мъжът и ще я изгони, което си е съвсем нормално.

126.   До №122 любителката на хард рока. Ами да мъжът чака, почти на готово. Съпругата ми готви много вкусно и здравословно, без силни подправки, защото аз не ям чесън, лук и други. Да, тя получава почти три пъти по-висока заплата от мен, а ако вземем и годишните бонуси още повече. Да, тя всяка неделя подрежда 6 купчинки с : боксерки, тениски, чорапи, а в другата част на гардероба на закачалки шест изгладени ризи. За всеки ден по един комплект и един резервен за всеки случай. Чисти защо ми няма доверие на качеството, ако аз чистя. Купих и "робот", но нещо не го харесва въпреки, че гледах да е по-висок клас. Само където се спънах от него една нощ. Но пък аз сутрин като стана, слагам водата за кафе и чай, и докато взема душ, и подсуша банята тя завира. Ние пием турско кафе, та като заври в джезвето и нося кафето в леглото, тя си рови нещо по таблета и с това май се приключват домашните ми задължения, освен, ако няма нещо по електро- частта, а да и нещо да преместя, ако тя пожелае. Понякога пазарувам в "Ская" по строго зададен списък, никаква инициатива, само записаното. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

128.   Не му обръщайте внимание. Това е някакъв самотен тип. Насъбрал е страшен гняв към жените, защото не му е провървяло с тях. До толкова е озлобен от факта, че е нежелан, че се надява жени да бъдат избивани и тормозени. Живее в своя реалност, в която това се случва масово и тук в страната. Явно така си успокоява психиката, като си повтаря, че жените са предмети. Това не прави самотния му живот по-малко самотен. Но предполагам за него все е нещо.

129.   Доста първобитно е твърдението, че любовта на мъжа минава през стомаха. Някои мъже явно си търсят слугинаж и аз нямам нищо против това, но тази роля няма да я поема, съответно такъв мъж не ми пасва. Търсете си половинки според вашите разбирания, но не се опитвайте да ги налагате на всички хора, защото това показва ниска интелигентност.

130.   До 126,
Десантчик,
Твойта жена както си я описал, да се чуди човек за какво е с теб. Хем си мандръсал и колежките през работното време и по конференциите. Поне изпраскваше ли яко жена си 3-4 пъти в седмицата?
Това джудо и бойно самбо изглежда че правят чудеса.
Дай боже всекимо такава жена.
Конкретно по темата- аз готвя на жена си и децата си, но на мен така ми харесва. В тази дейност се справям по- добре от жена си, навярно благодарение на моята креативност (и съм скромен на всичко отгоре).

132.   Десантчик, даваш прекалено много конкретна информация за себе си и ставаш разпознаваем. По-добре не го прави. За да си по-свободен да изказваш мнения. Това е анонимен сайт и дава тази възможност. Съвсем добронамерено ти го казвам. Бъди по-предпазлив, защото ще си разпознат в противен случай.

133.   132, каква конкретна информация, не виждаш ли че е фантазьор.

134.   129, изобщо не е първобитно твърдението че, любовта на мъжа минава през стомаха! Всеки мъж ще предпочете хубава храна и кола пред която и да е жена. В арабския свят мъжете обичат много конете си, а жените ги затварят в къщи или им навличат чували ако изобщо им разрешат да излизат извън дома. Не само някои мъже си търсят слугинаж, това е опция в природния алгоритъм за съществуване на човечеството. Днес феминистичната теория проповядва обратното, мъжете да слугуват на жените, което няма как да стане на практика, защото мъжете са физически много по-силни. Това е природна даденост. Няма нужда мъжете да си търсят половинки, дето да им слугуват. Просто няма да си вземат жени, които са опърничави, сприхави и с наклонности да налагат мнението си над мъжкото. Това постепено започна да става, а при това положение няма да им се налага на мъжете да пребиват от бой жени, "домашно насилие" няма да съществува като термин, както е било някога.

135.   Понякога когато съм сам със себе си, съм си задавал този въпрос и конкретен еднозначен отговор не съм получавал, когато едното "аз" задава въпросите, а другото ми "Аз", отговаря. Чудил съм се, дали не заслужаваше нещо по-добро от мен, защото съм пълен с недостатъци. Нашето беше любов от пръв поглед, тя първенец на курса във Факултет Радио-електроника /ВМЕИ-"Ленин"/, а аз трети курс на същият факултет. Изглежда, че всичко някъде е записано, защото аз вместо да отида на спортен лагер на Равда, отидох на бригада. Бяхме настанени в едно училище, ние по-старшият курс на първият етаж, а момичетата от двата курса основно на вторият и третият етаж. Първоначално, вечерните забави бяха на двора, парчетата бяха на Пърпъл, Юрая Хиип, Рейнбоу, битълз, Стоунс и т. н. Гледам от прозореца на нашата стая, как момичетата си танцуват на двора, а едно момиче стои, някак по -мълчаливо, по- добре облечено с повече вкус, не се самоизтъква, а се вижда, че е центъра на една групичка, нейни колежки. Тогава един от нашите, който стоеше до мен, на висок глас заяви, че ще "свали" това момиче и тръгна по коридора. Той тогава беше "сваляч", а аз смотано и срамежливо десантчик и спортистче, нямаше как да се меря с него. Затова скочих от прозореца, все още можех да си го позволя и докато той обикаляше по коридорите, аз поканих това момиче на блус. След това гледах да съм до момичето през цялото време, за да не може онзи сваляч да се доближи. Заприказвахме се, тя се оказа, че малко е тренирала спортна гимнастика. Един ден в търсене на място за вечерните забави, защото ни забраниха да ги правим на двора, тъй като сме нарушавали нощната тишина, с нея отидохме да огледаме физкултурният салон. Тогава за мое учудване тя подскочи хвана се за халките и за мое изумление направи "кръст" на халките, беше слабичка някъде към 48-49кг височина 1, 64м Та се оказа, че сме почти съседи, апартамента на нейните родители е в "Изток ", а на моите в "Яворов". Лесно се изпращахме. Баща И беше зам. министър, хубав човек и мъж. Та така започна всичко, тя даже с една седмица не беше навършила и 19 години в краят на бригадата-зодия Лъв е. Колкото за останалата част от вашето любопитство, нека да го кажем така, беше израстване и трупане на жизнен опит, а понякога обстоятелствата бяха такива, че друг ход нямаше, а освен това беше ми приятно и вълнуващо. Като ученик бях стеснителен и срамежлив и не предполагах, и никога не съм представлявал интерес за съученичките ми, които също бяха задръстени като мен. Интересуваше ме ученето, спортуването и книгите. След това, стандартно развитие: казарма, НШЗО, поделение-далеч на изток-югоизток -нормален ход. Когато завърших, пак бях смотан и като цяло стеснителен. Ако нещо се случваше по-скоро беше като наложено от обстоятелствата и моето любопитство, а една колежка, с която бяхме като близки приятелчета, повтарям приятелчета, понякога в момент на откровение ме наричаше, че съм емоционално незрял и съм наранявал жените, което беше невярно. Това е тема за друг разговор. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

136.   Десантчик,
Хич ли не можеш да готвиш?
Боб със свинско, шкембе чорба, сърми с ориз и сланина, барбекю (пържоли, кюфтета) и т. н. Тия неща жена не може да ги направи като хората. Дори и шопската салата не я правят като хората. Да не говорим за по-сложните неща.

137.   Моето наблюдение в че повечето жени не ги бива в готварството. Нямат нито мерак, нито акъл да направят нещо наистина добро. За пране, чистене- стават.

138.   134, ти Арабския свят си го гледал само на картинка или си чел 1001 нощ и толкова. Какви коне, какви 5 лева :D Образовай се малко първо, запознай се да речем колко държави включва Арабският свят, кои са те, какви са им политическите системи, какви религии проповядват. Арабският свят не се ограничава до Саудитска Арабия. В Йордания примерно жените ходят с голи кореми и къси поли. Обичали конете си, вика, това ми оправи деня и се настроих за уикенда :D
Иначе жените не се делят на слугинаж и опърничави и сприхави - има доста нюанси между това и двойките си живеят съвсем добре и без жената да готви по 3 пъти на ден. Ти можеш да говориш за себе си, обобщенията ти за околните са вятър на устата.
От 129.

139.   До номер 136 От супите, мога само крем супа, няколко вида омлети и яйца на очи, мога да правя гювечета. Като студент, когато правехме протоколи или проекти, ако нямаше нещо сериозна за хапване оставено от майка ми, правех гювечета и една колежка много ме хвалеше, но до колко е била искрена е друг въпрос. Мога да шпиковам свинска плешка с няколко подправки и да я изпека, а да, правя бисквитена торта /последното научих по време на пандемията/ и тава е всичко. Готвенето не ми е интересно. Някога като млади, на Витоша правех шишчета на жар и разбира се бутилка бяло сухо вино, но това е преди много години. Имаше и такъв куриозен случай, преди много години, прибирам се от института и гледам бележка, на която съпругата ми написала "Бутчето е във фурната, всичко е готово, само включи фурната", което и направих, и отидох някъде към хола да си нещо чета. По една време чух някакъв пукот, но не обърнах внимание, да ама по едно време от кухнята облаци дим, иенската тава с капак се спукала, соса от печенето изтича и всичко мирише, та останах гладен. От къде да знам, че трябва да сипя вода, нямаше го в инструкцията. Не след дълго се прибира съпругата ми купона започна. Ама тогава бяхме млади. Имах глупостта да го споделя с една колежка и в направлението всички разбраха, и се смяха на мой гръб. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

141.   Точно както мъжът няма как да спре да работи и да носи пари в къщата, така и жената няма как да спре да готви. И двата пола си имат специфични задължения, които не трябва да се пренебрегват.

Като е тежка работата, търсиш си нова работа, взимаш си една готварска книга и почваш да учиш. Утре като имате деца на тях какво ще им готвиш?

142.   141, щом тя трябва да готви и чисти, той трябва да издържа нея и децата им, ама без да опира до нейната заплата.
Все пак и двата пола си имат специфични задължения, които не трябва да пренебрегват.

143.   Ех, 138, не аз а ти нямаш представа за арабския свят. Аз дори съм работил там, занимавам се с електроника и преди време с немска фирма правехме бинго зали в Кувейт и Дубай! В центъра на Кувейт по онова време имаше бесилка и гилотина, а в петък бяха наказанията за престъпниците (рязане на крайници) на осъдените. За престъпления с особен характер имаха слънчеви затвори в покрайнините, където осъдените изсъхвали, като чироси. Ако не знаеш, и сега там закона е шериат. Сега си представи какви права имат жените там, при все това, че ОАЕ са перлата на арабския свят. Явно не ти е ясно какво е положението и в Йордания. Ами първо прочети и се информирай бе 138, и няма да се излагаш по този начин. А виж тук как жените ходели с голи кореми и къси поли в Йордания!!!
https://www. dnes. bg/blizak-iztok/2017/12/14/zashto-jenata-e-bez-prava-v-iordaniia-zashtoto-shte-ia-ubiia. 362218

В Саудитска Арабия дори малко смекчиха наказанията за жените, попаднали под ударите на закона. Освен колело вече имат право да карат и коли, но само с разрешението на мъжете си, докато в Йордания положението им съвсем не е розово. Не искам да те ядосвам, но това е истината. За това винаги съм казвал, че при нас жените са "намерили та премерили"! Хем сами искате да работите, хем се правите на важни-готвенето не ви било по силите щото сте били на работа. Не, не е това проблемът. Проблемът е в това, че искате да унизявате мъжете, като ги накарате да готвят. Ето това е проблемът, да се направите на важни, а мъжете да ви се подчиняват. Е, няма да стане.

144.   Била съм в Йордания и с очите си съм виждала как се обличат жените там, така че твърдението ми е от първо лице, а не от някакви статии. Понеже образованието ми е свързано с Арабския свят, имам и теоритични познания, но ти се въртиш само около държавите с крайни течения и явно не си запознат с доста неща.
Подозирам, че си мъжът от съседните теми, който твърди, че е от 29 години с жена си, съответно подозирам и на каква възраст си. Глас имаш само в своята къща. Времената се менят, нравите и приоритетите също, това пък с унижаването ме втрещи. В работен ден след работа и двамата с мъжа ми предпочитаме да се разходим, да се погушкаме, да се занимаваме с детето, а не тепърва да готвя аз. Това не значи, че се храним от топлата витрина в Била - вече има доста решения за домашна здравословна храна, които спестяват време и усилия и не изискват някой да прекарва 2-3 часа в кухнята. Мисленето ти е или-или, което ми е странно за човек с житейски опит какъвто твърдиш, че имаш.
От 138.

145.   144, била си в Йордания ама друг път, или ако наистина си била лъжеш за да повдигнеш егото си. Аз съм бил на много места в арабския свят, е в Йордания не съм ходил, но познавам страните със закон-шериат, а в Йордания законът е такъв! Няма нужда да лъжеш, защото всеки може да намери в нета информация за Йордания. Ето ти още!

"https://www. actualidadviajes. com/bg/como-vestir-en-jordania/"

Малка извадка:

"Завършвайки днешната статия за това как да се обличаш в Йордания, ако си жена, трябва да rне забравяйте да покриете тези части на тялото: гърдите, раменете, стомаха и краката. Дългите ръкави могат да бъдат важни, ако влизате в джамия или религиозни обекти, но покриването на раменете на други места е достатъчно. Йорданските жени покриват главите си с коса под хиджаби или бурки, но вие сте турист и същото търсене не пада върху вас. На религиозни места те обикновено ви предлагат нещо, за да го направите, ако нямате такова. "

Ако си турист може да не спазваш стриктно закони и обичаи в страната, но това не се отнася за йорданските жени. Под въздействието на САЩ, за туристите има компромис, защото Йордания е съюзник на НАТО. Не искам да те разочаровам, но в ислямския свят бавно и методично ликвидират феминизма, до пълното му заличаване. Пример за това са новите правила за жените в Иран, Афганистан, и други страни. Дори и в Уганда, където феминистките бяха прокарали закони за жените, вече им отнеха някои права. Въпрос на време е и в Европа мъжете да свият "сърмите" на жените и да се премахнат извратените феми-закони! Ще става бавно, но е сигурно!

147.   Обичам и мога да готвя.
Всеки ден готвя. Но си стоя вкъщи, работата ми е от вкъщи.
Моят мъж всяка вечер има топла вечеря. И той не яде всичко. Често готвя две неща - за него и за мен, а не рядко и три, че и детето е капризно.
И въпреки че мои приятелки са опитвали да ме бъзикат, че съм слугиня, на мен ми е хубаво.
Той цял ден на работа, грехота е да го оставя гладен и да не се погрижа.
И пак доста често ми се обажда: не ме мисли за вечеря, взел съм кюфтенца, ще ги изпека на скарата, само една салатка и готово. Или: днес искаш ли да излезем, да вечеряме навън, само виж за детето дали има.
Той оценява моята грижа.

148.   Ех, вчера някой е решил да не ми одобри коментара. Но да, 145, хвана ме - лъжа в анонимен сайт пред непознати хора, за да си вдигам егото и намирам огромен смисъл в това :D

149.   Абе вие в сайта все нещо у циганските Арабски държави ви е тръпката. Май си мечтаете да ви клатят черни мангали. Ми то такива имаме и у махлата у нас бе!

150.   До № 147, моите най-искрени почитания госпожо. Вие сте истинска жена, че нещо станаха твърде много неолибералистки -феминистките. Съпругата ми, въпреки голямата си служебна заетост също готви много хубаво, което не мога да кажа за дъщеря ни. Тя освен кексове, както и няколко вида хубави супи друго не може, а кухнята И е перфектно оборудвана. Не е нужно всеки ден да се готви може и през ден, че даже и през два, все пак жената не е придатък към плота, фурната, миксера и блендера, нали? Важното да е вкусно, не обичам готова храна, не че не ям и такава, но не съм сигурен в хигиенните навици на персонала, дали си мият ръцете след посещение на тоалетната и т. н. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

151.   Кажи му, че с удоволствие би напуснала работа. Така ще имаш време за готварски курс и ще готвиш всеки ден с кеф. Не знам защо мъжете очакват жените да правят всичко да работят колкото тях. Аз си въртя къщата и си гледам детето, но не ходя на работа. Преди детето работих и сме си деляли задачите по равно. Не се занимавай с простаци. Какъв е този мъж, който изобщо позволява жена му да работи физически труд? Жена трябва да работи винаги на топло, удобно и ако може нещо леко тип офис или нещо типично женско като работа в салон. Гледай да се щадиш и ти да си добре, че явно мъжа ти не те гледа грам.

152.   До 112. """Еха.. Значи жената въпреки, че работи наравно с мъжа си, чисти и поддържа дома, грижи се за децата, се очаква и да пазарува и да готви, по възможност всеки ден различно ястие, защото видиш ли всичко това е женска работа. """" Според мен грешите, в много случаи жената работи повече от мъжа. Да такава е участта на класическата не феминизирана и не неолиберална жена, особено на българската. Някога поне мъжете са ги убивали по време на война / като двама мои прадядовци и един дядо, другият е само раняван. Иначе сега нямаше да писа/, а сега растат и се множат. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

153.   Е, хубава работа номер 148, може ли такова нещо? Сега ще се лъжем ли? Аз толкова много се потрудих да ти разяснявам нещата в арабския свят с подробности, а виж ти как се отнасяш към мен! Трябва да знаеш номер 148, както и да си повдигаш егото, мъжкото его винаги може да смачка женското.

154.   153, надявам се ироничния тон, който долавям в мнението ти, да е в отговор на моя ироничен тон от мнение 148. В противен случай си го закъсал доста, но слава Богу това не е мой проблем.

155.   154, в какъв смисъл казваш, че съм го закъсал? Иронията си е ирония, но аз съм много уважителен и може и да не вярваш, някак си си ми станала симпатична. Колкото до живота в арабския свят, живял съм и съм работил там повече от осем месеца. Канили са ме на гости и знам как стоят нещата. У дома си, жените не са забулени и обслужват с огромно желание гостите си. Дори останах учуден, жената на приятеля ми говореше руски. Английския го разбираше, но не говореше. С разрешението на мъжа си седна на масата и се изказа много лошо за жените в Хр. свят. Гледала филми, където жените са представени в мъжки професии и каза че арабските жени са по-висши от европейските, защото уважават желанията на мъжете и заслужават мъжката закрила, която е в основата на тяхния морал. За това казвам, че арабите са много по-човечни от европейците и много уважават гостите си без значение от коя религия са! Феминизмът не можа да отрови съзнанието на женския пол там и дори се наблюдава регрес във феминистичните постижения, където правата, които имаха им се отнемат, благоданерие на агресивното поведение от страна на западните феминистки.

156.   155, ти си безумец. Тия, които хвалиш, 500 години клаха и бесиха българи християни, в името на варварския и античовешки култ, наречен и*слям. Това е най-жестокият и античовешки култ.
Тази така наречена религия трябва завинаги да бъде изцяло премахната от лицето на земята.
За къв морал ми говориш, при положение, че при тях е нещо нормално 50-годишен да преспива с робини и с момичета деца на по 6 или 8-годишна възраст? Седнал си да пишеш за морал, а тия, дето хвалиш, са п*дофили, техният пророк е също п*дофил.
Това е лицемерно и нагло, а също и много грозно.

Но и ти си същият примат, като тия, които си описал в текста ти.

Няма друг по-жесток и отвратителен култ от и*сляма.

Те и на теб ще ти отрежат главата в името на пророка им.
И не забравяй, че са големи почитатели на мъжката любов и то в задните ложета.

Може би си латентен и прикрит и затова толкова много ги обичаш.

157.   156, 155 съм и не обръщам внимание на обидите ти. Кой е безумец е ясно и никога няма да се съглася с "родител 1 и родител 2", а искам обществото да приема родителите Татко и Мама! Тези, дето са ни клали 500 години са клали и народи с ислямска религия. А, когато Русия ни е освобождавала от турско робство в армията е имало и много войни изповядващи исляма. Античовешки култ е култът към жената-феминистка, която глобалистите-неолиберали издигат на пиедестал и и делегират неограничени права. Такова нещо в ислямския свят няма и никога няма да има. Педофилията и инцестът се толерира в скандинавието, където върлуват безнаказано феминистките. Но и там мъжете ги трепят, гледай филма "Снежният човек"! За това не ми говори за морал, имало го е през патриархално време. Ислямът никога няма да изчезне, а се разширява бавно, но сигурно. Ислямските жени раждат по-4-10 деца, докато в Хр. свят жените гонели никому ненужни кариери, паразитирайки върху труда на мъжете и не раждат, а и феминизираните общества са стерилни. Мъчат се да се запазят, като крадат чужди деца с просташки закони, а "Барневарн" са престъпници относно човечеството. Номер 56, аз не харесвам исляма като религия, християнин съм, дори съм кръстен в църква, и децата ми там са кръстени. Харесва ми единствено отношението на мъжете към жените в ислямския свят, защото съблюдават природните закони. Не може и не трябва жена да стои по-високо от мъж. Мъжът води, а жената го следва. И в библията е казано, няма нужда да ти давам линкове, намери си ги сама. Феминизмът е дело на изродите, които искат да владеят света, създавайки дрязги-война между половете, само че в ислямския свят не им се получи. Там удариха на камък. В тази тема се правят опити да се омаловажи мъжкото господство в семейството. Самата тема с въпрос "трябва ли жената да готви" е реторика на действителността. Да, трябва да готви щом мъжът и е наредил, освен ако на мъжът му доставя удоволствие той да готви. Казвал съм го и пак ще го кажа!!! Жената няма как да стане мъж и да го замени в мъжките професии, защото и липсват много от мъжките качества. Въпрос на време е патриархалният начин на живот отново да се обособи, защото мъжкото върховенство не си е отивало и не може да се промени с граждански закони!

158.   157, споко, когато синът ти ти доведе зет, ще заобичкаш родител 1 и родител 2. Че даже и родител 3 ще заобичкаш.
Бил кръстен в църква и си мисли, че това е единствено и достатъчно условие да се нарича християнин. Със сигурност се сещаш, че си ''християнин'' само 2 пъти в годината, когато трябва да се наплюскаш като прасе.

По-големи развратници и лицемери от ислямистите няма.

Когато беше съдебният процес срещу българските медици в Либия, нали се сещаш как ''великите'' ''морални'' ислямски мъже ходеха по с*кс туризъм извън страната и заразиха своите жени, а оттам и децата си със СПИН.
И затова натопиха бг медиците.

Много ''морално'', направо да ти падне ченето от ''морал. ''

Отивай да живееш там, ще останеш доволен от мъжката любов.
И поздрави на синчето ти и зет ти, доведен от него.

159.   158, успокой топката, няма такава опасност, нямам син имам две дъщери. Ако имах син щеше да е моето продължение и никога нямаше да ми доведе зет защото щях да го пребия а доведения зет убия. Путин ще им разкаже играта на ляворезбестите, а в исляма ги колят на място. Тия простотии дето си изръсила са от безсилието ти, защото си жена и нямаш мъжки качества. Родител 1 и родител 2? !? Баси простотията! Това че съм християнин не значи че съм религиозен. Вярвам във физичните закони, но не изключвам и извънземен разум. То ти сигурно се напрюскваш два пъти годишно като свиня и съдиш по себе си за другите. В страните с шериат няма разврат както при нас. Там жена изневери ли умира веднага и на място, а гъкне ли за равноправие с мъжа заблудена от интернет яде шамари или юмруци докато припадне. Педераслъка също се наказва със смърт. Така че е ясно кой свят е извратен. Съдебният процес в Либия може и да е основателен. Има информация, която не се съобщава от медиите, че израелските служби стоят зад заразяването, а българските медици са им направили услуга. По-голяма простотия от тази дето арабите са ходели по секс туризъм извън страната и после заразили жените си не бях чувал.
Няма нужда аз да ходя там, защото те вече са при нас и ще ликвидират феминизма, като очистят Европа от феми-боклука!

160.   Съжалявам мъжете дето жените им не могат да сготвят една боб чорба с месце вътре. Няма нищо по уникално в зимен ден да си хапнеш на обяд една гореща чорбица. Яжте си готовите храни. Искрено се радвам че давате пари в пъти повече от продуктите вложени в тях...

162.   Искрено съжалявам жените, дето мъжете им не могат за 2 седмици поне да ги заведат на Малдивите.
Няма нищо по-уникално в зимен ден да си печеш дупето на Малдивите.

169.   Номер 26, а къде е мъжа на твоята приятелка (пример) в цялата картинка? На дивана след работа пред телевизора и си бърка в носа? Не го споменаваш него - най-вероятно няма такъв - затова и прави всичко тя жената. Когато нямаш никаква друга опция, а и си добър в това, което правиш очевидно, щом се издържа от това - ами ще го правиш, няма на къде. Едно е да си сам и да имаш деца, друго е да имаш партньор до себе си, с когото да си поделяте отговорностите. Чак е тъпо в днешно време да трябва да се обясняват тези работи, не сме като едно време - всичко на раменете на жената.
И аз познавам една майка, която отгледа две деца грижовно, ходеше на работа, физическа и трудна, връщаше се вкъщи - готви, чисти, пазарува, всичко тя правеше, при това прекрасно. Мъжът й не работи през годините нищо и не помагаше в домакинството кой знае колко. Тази майка е моята майка. И от първо лице видях колко токсично и неправилно е такова нещо, това не е живот и това не е правилно - бракът не бива да те прави роб на НИЩО. Не е въпросът в това дали можеш, а какво е морално и честно.
Когато имаш двама човека, равноправни в домакинството и двамата работят - не бива всичко да пада на раменете само на единия.
Ако жената НЕ ходи на работа, а мъжът - да, това е съвсем друг казус.

170.   Стюардеса съм, понякога отсъствам от вкъщи 2 или 3 дни, според вас дали мога всяка вечер да чакам мъжа ми с вечеря?
Или той няма да яде 3 дни, защото не е мъжкарско да си сготвиш?

171.   "Когато имаш двама човека, равноправни в домакинството и двамата работят - не бива всичко да пада на раменете само на единия. "

169, как реши че двамата са равноправни в домакинството и въобще? От къде накъде жената ще е равноправна с мъжа? По граждански закон да, равноправна е, и за това често умира, когато превиши правата си. Жената работи заради феминистичните изцепки. Ако светът беше нормален жената трябва да работи само в къщи, в домакинството. На друго място няма никаква полза от работата и, но вредата е голяма. Дано по-скоро светът отново се нормализира и мъжете да пратят жените там, където им е мястото!

172.   До 114
Чела съм аз приказки ама ти бонбон си останал там.. Имаш някаква фалшива самопредстава за господство във всяко отношение.. Жената не е робиня, а партньор на мъжа. Не е длъжна да те гледа и обслужва като цар. И да много точно употребих думата “ трябва” и мъжа да помага, когато и двамата души в семейството работят, независимо дали работната длъжност на жената е от по-леко естество. Мъжа и жената трябва, да се подкрепят и уважават, а относно правото с наказанията, ако не са по взаимно съгласие в спалнята, дори няма да го коментирам как се излагаш : )) И не, този метод не го знам, последствията биха били парцалките в сакчето и през терасата.. :)

Вещица

173.   Естествено, че само жената трябва да готви, чисти, глади, пере, подрежда и всичко останало по домакинската работа!
Мъжът е Баро, не го закачай! Шегувам се:)

Сега сериозно - това е както си го направи човек, както се договорят мъжа и жената, а зависи също и от натовареността на хората в семейството.

Давам примери с моите близки и с мен:

При дядовците и бабите ми(Бог да ги прости) готвеха само жените, мъжете се занимаваха с полската работа и нещо по двора.

При родителите ми(и на моите близки също), готвеха само жените, мъжете се занимаваха с неща по дома.

При мен, имам два брака, и в двата са готвили само жените ми. И сега във втория - само жена ми готви, а аз се занимавам като има някакъв проблем по дома.

Аз не съм претенциозен. Не се готви всеки ден. Като се прибираме аз пазарувам. (Жена ми работи от 8 до 5. ) Често купувам нещо готово, и в повечето случаи намалено - от Била. Жена ми готви супа, която стига за няколко дни. Пролетта и лятото почти всеки ден прави таратор и салати.

Понякога готви и нещо друго, но аз никога не я карам, тя го прави по свое желание - да ме зарадва и да ми угоди. Но като наготви - стига за няколко дни. В нас годна храна не се изхвърля!

Не сме имали проблем с това, че жена ми готви, и с двете ми жени. Затова кзвам, че е като си го направи човек и както се разберете!

Важното е да има мир и любов в дома!

174.   Точно така важното е да има баланс и разбирателство, когато нещо му тежи на някой от двамата, да се правят компромиси. Едно време патриархалният свят е бил устроен различно, тогава си е било в реда на нещата поколения наред жените, да се грижат изцяло за дома и децата, а мъжа за прехраната, зависимостта на жените също е била от голямо значение в много отношения, но сега живеем в друго време и някои хора трябва да слезнат на земята. И да мъжа е по-силен, по-сръчен ( в повечето случаи), но това не означава, че превъзхожда жената във всяко отношение. За това сме и създадени толкова различни, допълваме се както е редно да бъде.

Вещица

175.   170, след като си стюардеса защо си се омъжила? Какъв е тоя льольо дето те е взел? Ще чакам аз, за ми се прибираш през два-три дни, че и няма да ми готвиш ли? Още малко и пилот на самолет ще искаш да станеш! Хайде няма нужда. Такива жени за мен са с най-ниско качество, минали покрай истинските жени.
172, вещице, може да си чела приказки ама не вдяваш. Аз нямам фалшива представа (самопредстава) за мъжкото господство във всяко отношение. Ти се самозалъгваш, че си равностойна с мъжете. Жената е длъжна да върши това, което мъжът и нареди. Тя не трябва да може да нарежда на мъжа, иначе ще яде шамари. Мъж жена не пита. Мъжът може да помага само ако той реши и жената го помоли учтиво. А, парцалките и през терасата се отнася само за жената. По нашия край това е прието за нормално и жените не смеят да крякат много за разни права.
Вещице, 174, за какъв баланс говориш, след като жената е многократно физически по-слаба от мъжа и винаги може да бъде набита от него? Щом мъжът е по-силен и по-сръчен от жената, значи че я превъзхожда. Жената е добра единствено в най-древната професия. Искам да те питам, знаеш ли какво казва мъж на жена, когато я срещне с две насинени очи? Абсолютно нищо, защото друг мъж преди него и го е казал ясно, и то два пъти! Патриархатът бавно но сигурно се завръща, пък ти си мечтай за женорахат-матриархат. Единственото ценно женско нещо са детеродните и качества, но колкото и да не ти се вярна скоро и това ще и бъде отнето (заслужава да и бъде отнето заради грозното женско поведение, правейки се на мъж и сравнявайки се с мъж), защото науката напредна много и жените (с малки изключения) ще бъдат изхвърлени по екстраполация от процеса за размножаване на човечеството. Това, което казвам сигурно ти се струва невъзможно, но след време ще се убедиш сама. През патриархата мъжете ухажваха жените, дори са се дуелирали за тях. Заради женската простотия с това прословуто равенство днес има много малко мъже, които уважават жената до себе си. И точно поради тази простотия и гавра с мъжката сила, женският пол може да намалее до санитарен минимум, където мъжете може да си гледат жени, като домашни любимци!

176.   175 така им става по- силна връзката. То може да не забележиш жена ти вкъщи, но когато я няма два дни мъжа забелязва отсъствието и цени много повече присъствието и когато си е вкъщи.

101-150 от 158