Трябва ли жената постоянно да готви?
Здравейте, въпросът е в заглавието. На кратко да кажа за себе си, живея с един мъж от няколко години. Аз работя тежка физическа работа, пътувам страшно много. Почти винаги се прибирам след него. Наистина не ми остават сили да готвя всяка вечер. Прибирам се буквално смазана. Той не е изисквал от мен да готвя, но е правил коментари. Като ср караме често, ми е казвал как другите жени правели всичко и не се оплаква ли. Аз не знам за другите жени на неговите колеги кой какво работи, но на мен ми тежи. Той не е човек, който яде каквото му сложиш на масата. Не яде определени неща, които аз обичам. Като готвя готвя по неговите вкусови предпочитания. Ако не съм направила нещо, никога не казва нищо. Просто това за мен е едно допълнително физическо усилие, просто аз на работа не спирам почти. Може би ме дразни, това че се е впечатлява от някоя и друга гозба като сме се събирали с други хора. Всъщност аз готвя вкусно, почти винаги се получава, но не умея да правя специфични неща. Искам да знам дали аз не съм в час, или просто в това забързано ежедневие повечето сте така. Аз не мисля, че това е само задължение на жената, но той рядко се лучва да влезе в кухнята. А след него почти винаги е бомба паднала така че е и това не е вариант. Мъже очаквате ли от половинката да ви сервира всяка вечер нещо вкусно, сравнявте ли жена си с приятелките на ваши приятели? Очаквате ли жената да е хем домакиня хем да работи поне колкото вас?

Коментари

51-100 от 158

56.   Хубаво е жената да готви. По- здравословно е и излиза по- евтино.
Но в случая, ти се прибираш пребита от работа и нямаш сили да готвиш. Той, като работещ мъж, би трябвало да ти влезне в положение, но явно не му се отдава много.
Трябва да се намери баланс в цялата работа. Първо, на него трябва да му стане ясно, че няма как да готвиш всяка вечер, защото нямаш силите. Това, за което се сещам да му предложиш, е в някои от дните, в които си решила, че можеш да наготвиш, да ти помага. Например да мие съдовете, след като си наготвила и сте яли, предварително да приготвя някои неща, щом се прибира преди теб, като да обели и нареже зеленчуците, което по принцип отнема едни 10- 20 минути, или да направи нещо друго, което би ти било в помощ. Друг вариант е да готвите заедно. Наблягайте на по- бързите и семпли неща. Прегледайте бързи и лесни рецепти, които ще допаднат и на двама ви.
През останалото време, в което искаш да се прибереш да почиваш, все ще може да си свари едни яйца или един ориз. Съмнява ме да е толкова капризен, че да не яде подобни работи. А ти така можеш да наготвиш, че да има за поне два дни. Може да си поръчвате храна поне един път седмицата.

Black Sabbath

57.   Божичко, какви ненормалници са 52 и 53...

58.   Смени мъжа, защото българските мъже просто не стават. Искат всичко наготово, а иначе ги мързи да съществуват. После мрънкат, като ги зарязваме за Западняци, но за Западняка си човешко същество, докато за българинът не си нищо повече от слугинче.

59.   Жената не е за кухнята. Жената е за секс и раждане на деца. Не разбирам мъжете, които биха натикали млада и красива жена в кухнята вместо да е чукат редовно. В крайна сметка, никой гладен няма да остане.

Разбира се, и аз като всеки мъж имам разни изисквания и очаквания, но ми е ясно, че градската модерна жена не е особено добра домакиня. Не е и чак толкова необходимо. За мен като мъж е достатъчно жената да умее да сготви туй онуй от време на време, да чисти от време на време, да не е мърла и мързелива, щото много жени са така днес. Кулинираните умения на жената са най-малката грижа. Много по-важно за мен е редовния секс и нейното раздване в кревата. Към мъжете: ако се замислите, няма как да не ви изплува в съзнанието, че най-щастливи сте били във връзки с жени, с които сте имали най-яките сексуални преживявания, дори да сте яли консерви и сандвичи. За какво ви е скучна домакиня, която готви 100 манджи, но е дърво в леглото? Да, готино е жената да готви, но ако работи на пълен работен ден, някак си не е честно да очакваме от нея чудеса в кухнята.

60.   55 и 57, много сте зли бе! 52 съм и като прочетох коментар 55 стомахът ме заболя. Направо получих разстройство. Може ли такава заплаха ли, закана ли, не знам как да го определя. Бил съм за психиатрията и то принудително, ако се наложело. Е, ако се стигне до тази извратения сигурно ще им се наложи. 55, имаш ли представа от физиката ми, като препоръчваш принудително да ме откарат в лудница, само защото изразявам мнение, което на теб не ти харесва? Знаеш ли какви последствия може да има след това за принудителите?
56, Black Sabbath, добре е това, което казваш, но има една малка подробност, от съществено значение. Не всеки мъж (ако е истински мъж) ще поема женски задължения, и не защото не може, а защото стои над жената и женските задължения извършвани от мъж, са унижение за мъжкия му авторитет! Друг е въпросът, ако жената е болна и не може да изпълнява задълженията си на домакиня. Това че била ходела да работи и е изморена не я оправдава. Тя е жена, не е мъж и не трябва да се слага по можене с мъжете в мъжки професии, изискващи физически натоварвания. Домакинската работа, раждането, отглеждането и възпитанието на децата е поверено на жените и това е тяхно природно задължение. Докато жените се правят на мъже, гаврят се чрез законите с мъжкия авторитет, издевателстват с по-големите си женски права, като отнемат децата, дома и имуществото на мъжа, сега и с претенции мъжът да падне ниско до нивото на жената че да стане като нея и да върши домакинската работа няма да има мир м/у половете. Black Sabbath, чета те с интерес и разбирам, че не си като останалите жени, злобни феминистки, от яд че мъжете ги превъзхождат във всичко и готови да отмъщават заради хилядолетната тирания на патриархата. Само че, мъжът си е мъж, не е жена и когато той реши да отмъщава наблюдаваме леталния изход на проклетите жени, решили да се гаврят с мъжа и получили мъжко правосъдие!
Поздрави от Херкулес!

62.   Жена съм. Не готвя, мъжът ми се върти около печката, но аз режа, мия, подавам и т.н. Така сме решили по много причини. Уважавам жените, които се справят и с това, но аз просто не го мога. Затова често поръчвам храна, която мъжът ми обича.

За съм да се поделят отговорностите, долкото това е възможно и не одобрявам такива тъпи подмятания на единия към другия в двойката - в случая, жената да се върне претрепана от работа и да ѝ се държи сметка защо не готви вкусно и разнообразно.. като мама, може би? Същото от жена към преуморен мъж също е нежелано. Отстоявай си правото на почивка и време за теб от сега. Защото да сте си само двамата е едно и битовизмите са сравнително леки, а представи си се с 1-2 малки деца и капризен тип?

Който има претенции/храни се по режим, да запретва ръкави и да се го приготви, никой не е длъжен да влиза във връзка с диплома за готвач.

63.   Който иска специално ядене всяка вечер, да си наеме готвачка!
Работя наравно с мъжа си, понякога и повече часове от него, е просто няма как той да се прибере в 5, а аз в 8 и да очаква, че ще седна да правя специални вечери.

64.   В момента при нас, аз готвя, чистя, гледам деца и изкарвам повече пари, но имам време и да готвя, ако се прибирам всеки ден късно, трябва да ми е купил или направил вечеря. Мъжете искат, но насреща нищо не предлагат, само изисквания имат. 59 много точно.

65.   60, щом аз мога да върша 'мъжката' работа и да работя, така и той може да ми помогне малко в домакинските задължения. Той също цапа, яде и прави мизерии. За мен мързеливи готованковци и мамини синчета не са истински мъже. Един истински мъж може да се оправя и сам. Да си наготвиш и изчистиш, пуснеш пералня и пр., са сравнително елементарни задължения, особено в 21- ви век, когато има перални, прахосмукачки, съдомиялни и т. н, а не като в миналото, когато тези неща не ги е имало и хората са имали различен бит и пак - жените са работили наравно с мъжете на полето.
При един такъв "истински мъж" без жена, която да му готви и чисти, ще плъзнат змии сигурно. Моят приятел си готвеше и чистеше преди да се срещнем. Аз го правя по- добре. За мен е по- лесно да отида да си взема пица или да карам цял ден на варени яйца и варен ориз, но го обичам и готвя за двама ни. Той сам изявява желание да ми помогне и никога няма да ми откаже, освен ако не е болен. Друг е въпросът, . че аз не обичам да ми се бъркат в нещата. Мисълта ми е, че когато обичаш човек, ти идва от вътре да му помагаш, да му покажеш, че уважаваш положените и за двамата усилия.

Black Sabbath

66.   Ми аз не готвя, мъжа ми готви чудесно, аз чистя и всичко е точно. На тия дето казват, че мястото ми е било в кухнята, бих казала, че неговото е на подметката ми. Не звучи приятно, нали?
Това са стари разбирания. Едно време не е имало перални, съдомиялни и тн. Тежката работа се е вършела от мъжа, защото е бил по-силен физически и пране, чистене и готвене от жената. Сега е друго, готвиш и чистиш за един час. Ако ви харесва да живеете в 1915г супер, има места по света където ще си живеете така. Ако искаш робиня България и като цяло Европа не е мястото. Готвенето ме натоварва и не ми доставя удоволствие, а ако на мъжа до мен не му харесва-прав му път, все ми е тая. Да си търси слугиня. Гадно, негадно тва е, няма да правя нещо насила, щото на ганьо баща му пияницата така го е научил и майка му цял живот си е мълчала в кухнята

67.   Black Sabbath, От всички жени тук ти си най-обективна. Отлично те разбирам и се радвам, че има такива жени като теб. Де да бяха всички такива, светът щеше да е много добро място за жените, а мъжете щяха да ги носят на ръце. Феминизмът учи жените да отмъщават на мъжете, като не разбират, че това е противопоказно за самите тях. Мъжът с достойнство, никога няма да разреши жена да го командва, още повече да се гаври с познатата ирония на феминистките. Първото оправдание на заразените жени е мъжете не стават, не искат да гледат децата, да готвят .....да вършат женска работа, щото видите ли те вършели мъжка!!! А, кой ги кара да вършат непосилната за тях мъжка работа. Нито могат да я свършат качествено нито количествено както мъжете. А най-противопоказно за тях е упорството, женският инат и крясъците със заплаха за съд за мъжа и какво щяло да му се случи, ако не се подчинява. Как мислиш, дали успяват по този начин да са над мъжете. Никога няма да стане, по простата причина, че не са им равностойни, слаби са и веднага заиграват мъжките шамари. Ти само си мислиш, че можеш да вършиш мъжката работа, но е прекрасно, че се разбирате с твоя човек. Днес няма двойка, която да е двойка повече от 3-5 години. Казваш, че и преди през патриархално време жените са работели наравно с мъжете. Само че са работели леката работа на полето. Трябва ли да ти обяснявам, че освен жънене има и товарене, вършеене, извозване, дори и орането като подготовка за сеитба пак мъжете са го вършели. Така че жена не може да върши мъжката работа, няма достатъчно физическа сила-мощ, за да е равностойна. Познавам мъж, който изгони годеницата си, защото се оказа мързелива, не чисти, не готви и жилището си беше станало кочина. Дори посудата след женския купон с приятелките си не измиваше и не почистваше хола. Голям добряк е и рядко чист мъж. След като я изгони освежи дома си повече не искаше да се обвързва с жени. Змии и гущери сигурно щяха да се навъдят, ако жената беше останала с него. Казваше и калдаръм кокона и я изгони след едно скарване, точно за чистотата.
Black Sabbath, женската красота е временно явление, а любовта на мъжа минава през стомаха му. Дрязгите в едно семейство ги предизвиква жената, стремяща се да налага мнението си. Някога мъжете обичаха истински жените си и защитаваха семейството си с цената на живота си. Доказателство са войните и победите след освобождението ни от турско робство. След еманципацията жените се озлобиха към мъжете и си вирнаха носовете, мислейки се за недосегаеми, защитени от законите. За каква любов да говорим тогава? Днешните мъже в по-голямата си част са се адаптирали в условията на феминизъм и се присмиват на жените дето опъват каиша наравно с мъжете. На тях им е по-добре жените да работят като волове да изкарват парите у дома, а те да застават пред телевизора с охладена биричка, и когато жената започне да протестира, влиза в употреба мъжката сила. Така е днес и за това много мъже подкрепят феминизма заедно с гейовете и останалите девианти. Темата е дали мъжът трябва да готви у дома. Световно-известните най-добри готвачи са мъже. И изобщо отдавна е доказано че, във всичко мъжете са по-добри от жените. Тук въпросът опира до власт у дома, и тя е само за мъжете. Днес има пералня със сушилня, съдомиялна, перяща прахосмукачка, хлебопекарна, Добре оборудвана кухня, където всеки който може ще готви с удоволствие. Само че, това е нискостойностна работа и дори по-големите деца също могат да я свършат. Жените ТРЯБВА да готвят не защото мъжът не може да готви, а защото са жени и стоят по-долу от мъжете в природната йерархия. Това е в същност спорът. И сега под влиянието на феминизма жените започват с фасоните......работели тежка физическа работа както мъжете.....моля? Ще работят ама друг път. Това тяхното е имитация на мъжка работа. Мъжът трябвало да изпълнява заповедите на жената......трябва, но само ако е заврян зет. Простотията с равноправието води до война в семейството и между половете. Женският пол никога няма да я спечели, защото няма потенциала на мъжа-сила и ум! Днес статуквото е променено като ценностна система, която в същност липсва. Овластяването на жените се дължи освен на феминизма и на шуробаджанащината. Мъже на високи постове назначават жени на високи постове които са съпруги, майки, дъщери, любовници и др.! За това мъжките професии загубиха авторитета си с присъствието на жени, а армията ни с 16% женско присъствие е вече пародия на армия. Сама се сещай за какво говоря и за "техническото обслужване" на мъжката и женската физиология! Мога и други неща да кажа за женското можене, но те уважавам и не искам да те обидя.
Поздрави от Херкулес!

68.   67, животът ни кара да работим. В този живот човек трябва да разчита преди всичко на себе си, защото никога не знае какво ще му се случи. Това е независимо от пола и не е феминизъм. Естествено, няма лошо една жена да е домакиня, особено ако има малки деца, но не се знае каква мисъл ще се завърти в главата на един мъж, чиято жена цял живот е била домакиня и няма нито един ден трудов стаж. Може да му писне и да я изгони, да си намери друга по- интересна. Или ако въпросният мъж се окаже насилник, умре при инцидент или връзката с жена му вече е изчерпана? Има много обстоятелства, при които двама души могат да се разделят и тогава тази жена, без нито един ден трудов стаж, какво може да направи? Да се върне при родителите си, които може да не са сред живите или не могат да я поемат като разход, който ще пада на плещите на баща й? Естествено, че ще работи и ще се издържа сама, поне доколкото е способна. Има жени, които цял живот не могат да разчитат на никого, освен на себе си, защото са израснали в такава среда. Другото е че просто е смешно в 21- ви век да затвориш една жена в кухнята при днешните развити технологии. Едно време е нямало такива технологични постижения, хората са имали по много деца и жените са се заемали с домакинството. Сега времената са много по- различни. Ние нямаме съдомиялния и самопочистваща прахосмукачка, но с няколко часа почистване всяка седмица, всичко е чисто. В днешно време това са елементарни неща, особено ако периодично почистваш у вас.
Не съм съгласна с теб, че мъжете са по- висши създания. Най- малкото мъжете като цяло са много по подвластни на нагона си, което ги прави дори по- глупави от жените в някои отношения. Но да не забравяме, че всичко е строго индивидуално, а ако питаш мен нито единият, нито другият пол е по- добър. И двата пола сме си необходими. А колко мъже съм срещала в живота си, които просто не могат да си свършат работата като хората. В предният бизнес на родителите ми, те държаха голям набор от персонал. Имаше мъже, от които не ставаше чеп за зеле, докато имаше жени, които бяха много добри в това, което правеха. Както и обратното. Едно ми направи впечатление и това е че масово от хората, независимо от пола, не си вършеха работа добре. Това е в сферата на ресторантьорския бизнес, но го забелязвам и на много други места. Масово хората са мързеливи, небрежни и груби (ако говорим за работа с хора) и това важи за двата пола.
Но съм съгласна с теб, че феминизмът насажда война между половете, която е крайно ненужна. Мъжете и жените не са създадени да воюват, а да бъдат тандем. Но тази тема е много обширна.

Black Sabbath

69.   До 66: Звучиш като дебела и немърлива мърла. Мястото ти е точно в кухнята наказана до печката и да бъркаш манджи, а тва че не ти достига мозъчен капацитет да готвиш е друг въпрос. Никой нормален няма да те търпи. Жена която не може и не иска да готви не е жена, а тъпо добиче.

Хан Крум

70.   Тази тема откровено ме натъжава, дори не ме ядосва. Проблемът на жените в България, (от личния си опит съдя, но и коментарите го показват и доказват), изискват твърде малко от мъжете си и Правят компромиси с неща, с които не бива.
Дами, никога не се задоволявайте с по-малко от това, което заслужавате. По-добре сама, отколкото в лоша компания.
Авторката няма партньор, а 3-годишно дете.
Още в началото на връзката ми му дадох да разбере ясно на моя парньор, че вкъщи мъжка и женска работа няма и всеки трябва да дава по 50% и да се грижи за другия.
Но при вече установена връзка да вкараш тези “модерни” (а всъщност човешки) разбирания в главата на средностатистическия български мъж е доооста трудна задача. Аз, честно казано, на твое място бих го зарязала.
Имаше период, в който се връщах след него от работа и никога не е чакал аз да му готвя и сервирам. Почти винаги той готвеше, а в малкото пъти, в които не му се е занимавало, поръчва храна. И досега си готви, особено уикенда.
Не е нормално мъжа ти да не готви и не се води по коментарите на дъртите ергени в сайта, те затова си и кукуват сами.
Ж24

72.   70, ти наред ли си У мозъка, ма? Жените изисквали твърде МАЛКО от мъжете? ! Ти на тоя планета живееш?
Точно обратното е - жените изисквате твърде МНОГО от мъжете, изискванията ви са направо чудовищни и непосилни за покриване, и много често вие самите не можете да си ги покриете. Ама иначе драпате за богат, висок и татуиран наркоман със всички сили, нали? ! После не чудете що ви зарязват или ви бият, тормозят и малтретират и не прехвърляйте вината на всички нормални мъже, които сте отсвирвали преди това, за вашите грешки, които вие съвсем съзнателно и нарочно сте допуснали.

73.   Мъж съм.
При мен е обратното.
На мен ми харесва кулинарията и обикновенно аз готвя. Жена ми готви много по- рядко от мен.
Също децата харесват нещата които правя. Понякога дори отказват да идем на ресторант вместо аз да им направя нещо.
Обичам и да експериментирам. Понякога правя и неща от китайската и други кухни. Има доста мъже кулинари измежду моите приятели.

74.   Здравейте,

Няма точен отговор на този въпрос. Важното е двойката да се разбира. Някои готвят, други не, няма проблем, стига двамата живеещи заедно да са на едно мнение. Ще кажа при нас как е - не мога да готвя и имах голямо желание да се науча. Започнах с по-леснички неща - мусака, супички. Не можех обаче да нацеля мярката за двама човека, все ставаше много ядене, а моя не може да яде вчерашна манджа. Така се получи, че той ядеше сандвичи, а аз си дъвках по една седмица гозбите. Да не говорим, че нямаме и еднакъв вкус. Така беше известно време и мъжа ми каза, че му е мъчно, че хвърлям толкова труд за едно ядене. Каза "като се увеличи семейството, тогава ще се научиш". Сега си караме на поръчана храна или излизаме вечер. Има хора, които като чуят как живеем и изпадат в паника, но нас си ни е добре. Та така, както си се разберат хората, няма закони за тези неща.

75.   Номер 72, айде не ми преиначавай думичките, а?
Над 95%, (освен 5-те процента джукести кифли, по които си падате) от жените не искаме нищо друго, освен в вкъщи да си вършите домакинските задължения, пак повтарям ЗАДЪЛЖЕНИЯ, а не помощ, както вие обичате да казвате, защото не е помощ, а задължение да го поддържаш, щом живееш в същия дом.
Това, че жените искали “богат, висок и татуиран наркоман със всички сили” (? ) си е лично твоя интерпретация, породена от комплексите ти, че някаква жена там в пространството те е отхвърлила. Като ти гледам злобарския коментар, хич не е сбъркала.
Изключително чудовищно непосилно е да наготвиш някаква манджа, като се прибера след теб да има какво да ям или да пуснеш 2 копчета на пералнята и после да преместиш дрехите в сушилнята.
Аз съм си наред “у мозъка БЕ”, затова съм и в щастлива връзка от 5 години, а ти си кукуваш сам. За някои други мъже изискванията явно не са непосилни.
Само от един коментар мога да констатирам, че жените те отбягват, защото си злобен комплексар, а ти си мисли, че защото не си бил “богат”. Сигурна съм, че не само по жените, но и по богатите хора плюеш със същата злоба. Спри да лежиш на дивана и си напъни мозъка да изкараш и ти пари тогава, за да почнат жените да си падат по тебе, (според твоите разбирания), и стига мрънка като вдовица за …:)
Явно аз живея в някаква паралелна реалност, но сред познатите ми семейства в България, масово жените ходят на работа, гледат деца, всеки ден готвят и чистят, а мъжете нищо друго не правят, освен да ходят на работа и често дори вземат по-ниска заплата от жена си и пак нищо не правят да не са в тежест и “3-тото дете”. Та аз ако трябва да водя такъв живот, предпочитам да си стоя сама. Не ми е цел да съм обвързана и майка, а цел ми е да съм щастлива, с такъв тип мъж няма как да съм.

76.   В момента се прибирам от работа в 7 вечерта. Тоест според Ганьо трябва да мина през магазина, да напазарувам за вечерята, да се прибера, да се залепя за печката, докато вечерята е във фурната аз да хвана пархосмукачка и парцали. След вечеря да умия съдовете, междувременно да съм усмихната, да не мрънкам, да не искам нищо, да съм накипрена, да съм винаги готова за секс... и още какви ли не изисквания. Ами, не, благодаря. По-добре без Ганьо.

77.   Ми чак да трябва, не. Принципно, вкъщи готвим и двамата. Зависи от графика. Надали ще ми паднат ръцете да сготвя нещо набързо. Нито ще съм по - малко мъж.

Вече е съвсем друг въпроса, ако жената е някаква кифла, за която е по - важен маникюра. Тогава няма да се разберем.

78.   От 72 до 75 - Готвенето, чистенето, прането, раждането и гледането на децата е ЖЕНСКО задължение, а не мъжко, ясно ли ти е? Наготвянето на манджата, пускането на двете копчета на пералнята и др. е ТВОЕ задължение, не мое и ще го извършиш ти, не аз. Моето задължение е само и единствено да ходя на работа и да изкарвам пари, а на теб да ми наготвиш една вкусна мусака със шопска салатка, ракийка и малко мезенце, като се прибера скапан от работа късно вечер. Има си точно определена мъжка и женска работа и задължения, които не трябва да се смесват или разменят по никакъв начин, защото така се нарушава балансът в семейството, аз ти ги посочих по-горе. Затова се казва мъжка и женска работа, а не смесена (джендърска) работа. В миналото баба ти е прала на ръце, докато не са й излизали мазоли и пак не се е оплаквала и не е ревяла на умирачка като теб, и не е била такава отвратителна лигла като теб. Пералнята, съдомиялната, хладилника, печката за готвене, микровълновата, тостера, миксера, фритюрника и много други неща пак са ги изобретили мъжете, така че на тях дължиш удобството и комфорта, с които разполагаш сега. Мързи те да натиснеш две копчета на пералнята, ама не те мързи да натискаш копчетата на телефона, докато преравяш в тиндър за някой готин висок, татуиран, мускулест батка с 50 см. к*р, който да те клати като за световно. С тия твои отвратително огромни изисквания към мъжете, които самата ти не си ги покриваш, още много ще има да си кукуваш сама с котките, и ще станеш стара мома. Няма да стане тая работа, жените да прехвърляте всичките си ваши ПРИРОДНИ ЖЕНСКИ задължения на мъжете, за да сте свободни да се чукате на воля с който и когато си поискате, и това е. И това, че жените си търсите богат, висок, мускулест и татуиран батка с 50 см. в гащите не е никаква моя интерпретация, а самата обективна реалност, която и ти самата виждаш ежедневно, като излезеш на улицата, колкото и да го отричаш. Много хора освен мен тук не само мъже, а и жени са свидетели на тази модна тенденция, и могат лично да го потвърдят. Не си мисли, че като си заравяш главата в пясъка като щраус, ще се скриеш от суровата, жестока и болезнена реалност, която те заобикаля. А тя е, че на жената мястото й е точно в КУХНЯТА, зад печката и бъркаща манджи за своя мъж, който си ги е заслужил с честен и почтен труд на работата, която работи, и която жената в никакъв случай не може да върши по-добре от него.

80.   Браво 78, отличен коментар! Аз, и не само аз съм на същото мнение като твоето. Малко им остава на жените, светът се променя и гадовете прокламиращи и налагащи феминизма джендаризма, педерастията и останалите извратении по света скоро ще изпищят на умряло. Никой не може да победи Русия, а тя ще върне нормалния живот на планетата. Тогава жените не само че ще раждат деца, ще готвят, ще чистят и ще обслужват мъжете, ами и песен ще пеят и хоро ще играят!

81.   Не изчетох всички безумни коментари за това как готвенето е женско задължение. Такааа, да сложим везните и да видим. Двамата ходят на работа еднакво време, изкарват еднакви пари. Жената се връща от работа, но работния й ден не е свършил. Трябва да сготви, скед това да разтреби и измие чиниите. Отделно, когато има време, пере, чисти, мие прозорци, пуска прахосмукачка, глади, бърше праха... понеже били женски задължения. Мъжът й само си налива биричка, сяда на масата и чака да му сервират. Сега се запитайте справедливо ли се разпределят задълженията в тази двойка? А ако има и деца…

84.   78 и 80 - Изкарайте си ръцете от з. дниците и си гответе и чистете сами. Никой не ви е длъжен. За радост в моето облръжение такива мъже никога не е имало и никога няма да има. Дядовците ми помагаха на бабите с каквото могат. Сега баща ми помага на майка ми, понякога готви, понякога пуска прахосмукачка. Ето довечера е поканил гости, заяви че той поема кухнята. Мъж част от мебелировката няма място в живота на никоя жена. Виж из турските села може и да намерите някоя овчица да си я дресирате. Жена родена около 90-те - трудно. Родена след 2000г. - невъзможно. А тия девойки, които в момента са тийнейджъри пък сигурно ще обърнат играта и мъжете ще са домакини. :D

85.   80... "гадовете прокламиращи и налагащи феминизма джендаризма, педерастията и останалите извратении по света скоро ще изпищят на умряло. " Междувременно има жени, които печелят достатъчно да имат дете и помищница и да живеят без Ганьо. А вече има обяви за работни места с уточнение М/ Ж/ Д. Всеки е свободен да е какъвто реши, руско чиче. Защо не отидеш в Сибир или да се биеш за майка Рассиа.

86.   84 Ще изкарам колана и лошо ти се пише, как така си позволяваш да говориш невъзпитаница такава, не отива на една жена да има такъв каруцарски език, затова такива като теб ги млатят вкъщи. Ще си готвя сам при наличието на жена друг път, ще ми готви и на челна стойка ще застане. Мога някои основни неща да си готвя такаче не ми излизайте с тезата, че ако съм сам ще умра от глад, въпроса е принципен а именно, че една съпруга, приятелка, и т. н е длъжна да готви, върши цялата домакинска работа и угажда на мъжа си в знак на безрезервна любов, признателност и лоялност към него. Нещо като се развали жената ли ще тръгне да го поправя? !! 84 - Дядовците ти и баща ти нямат достойнство явно и са чехльовци така че не ми ги давай за пример. Евала казвам на 78 и 80, малко вече са мъжете на място. До 81: В повечето случаи мъжете бачкат по-тежка работа тъй че твоя аргумент е невалиден.

Хан Крум

87.   "Междувременно има жени, които печелят достатъчно да имат дете и помищница и да живеят без Ганьо. "

85, тези жени, дето печелят достатъчно нищо полезно не правят, и пречат на мъжете да си вършат работата. За това не трябва да им се плаща нищо, защото са жени. Това е чиста кражба от мъжкия труд, който не се възнаграждава справедливо, заради плащането на жените, които само вредят с работенето си. Добре е да знаеш, че женският монопол относно раждането на деца вече е разбит. Японски учени са създали яйцеклетки от мъжката Х хромозома на мишка и са я оплодили със сперматозоид от същата мишка. Така че скоро и при хората-мъжете това ще е възможно, като се махнат остарели ограничения. Мъжете сами ще се възпроизвеждат без женско участие, докато жените без мъже никога няма да могат. Тогава жените ще раждат само с мъжко благоволение, ако им предоставят сперматозоиди. Само тогава ще имат деца! Това ще им е наказанието от мъжете, щом не си знаят мястото и се врат там, където не им е работата. Нямало да готвят, щото видите ли и те работели. Хайде холан, работели? ! За това казват "хубава работа, ама женска"!

88.   На вафли! Нали, Ви обещах сладък живот, само с прането трябва да се справите и Ви мятам в кабриото на воаяж! Прибирала се в 7, а в колко излизаш? Те, някой работещи момичета също в 7 се прибират- сутринта обаче. Тези принцеси не готвят- тях ги сготвят всяка вечер. Със сметана, ятоди и обилно поляти със шампанско. Този състав на дамското множество вълнува мъжа (не само българския) в определени случаи!

89.   То и моят ми вика другите жени, ми викам с колко други си живял.

90.   Номер 87, обясни чисто математически как, ако половината човечество не работи, другата половина ще му върши работата? По колко часа ще работят мъжете? Поне по 16?

91.   Изпадналите от еволюцията мъже налазили и тук.
Няма страшно, продължавайте само така, скоро ще изпаднете и от генфонда!

92.   Не разбира се. Един пример, работя ненормиран работен ден, на смени. Понякога се прибирам в 3 посред нощ, друг път съм дневна смяна, понякога работя в неделя... мъжът ми, обаче работи от понеделник до петък от 9 до 18 ч. и според вашата логика, той ще ме чака да се прибера в 3 сутринта за да му сготвя? ! Защото не било "мъжко" задължение да си направиш нещо за вечеря.

94.   Е чак пък постоянно.... къде ще отива тая всичката храна? То аз не съм много ящен.
Да опука 1 кило контрафиле за 15 минути и ще го ядем 2-3 дена. Аз пък ще направя салати и каквото друго искаме и така.
Голям казус....

95.   Трябва да готви всички предстоящи събирания. Групови, тройки, четворки и подобни. Да съставя предварителен план, кой с кого и т. н.
Само тогава съпругът ѝ ще бъде доволен. Иначе всичко това пада на плещите на съпругът...

96.   Днешните жени масово са разсли пред тик ток и инстаграм или по заведения и са пропуснали възможността да се научат да бъдат добри домакини, майки и съпруги. При наличието на жена в къщи е унижение мъжът да готви и чисти или да помагам с домакинството. Много от днешните жени дори не знаят да пускат пералнята разделно. Искали да бъдат независими….. Абе те на две магарета сламата не могат да разделят, независими искат да бъдат…..

Чингис Хан-Скандинавеца

97.   Номер 90, ако жените не работят в мъжки професии мъжете ще работат много по-качествено и с висока производителност. Има доста трудоемка и нископратена работа за жените щом искат да работят. При тази огромна безработица е престъпление жени да работят, а мъжете да са без работа. Чисто математически, мъжете могат да работят всичко и трябва да им се плаща подобаващо, като за жените нито стотинка. Ако на жените не се плаща, тогава мъжете ще получават достатъчно за да си издържат семействата. Светът е просъществувал благодарение на мъжкия труд. Жените са стока и ако са качествена стока за мъжете ще си живеят добре. Така било е, така е, и пак така ще бъде! Тази извратения, жената да командва мъжа с много по-големи юридически права скоро ще отмине, а жените скъпо ще платят за безобразията на феминизма!

98.   91 Напротив точно тия изнежените мъжленца дет готвят и чистят - чехльовци ще изпаднат от генофонда, природата и естествения подбор си знаят работата.

Хан Крум

99.   Като жена те питам - защо работиш тежък физически труд? Не е нормално. И да, нормално е да му готвиш. Един ден ако имаш деца и на тях трябва да готвиш. Няма да забравя как майка ми само работеше, все беше изморена, не ми обръщаше внимание, все раздразнена, все нещо я болеше и накрая се разболя, и почина на 50 години. Да оставим настрана какво причиняват такива хора на себе си, но на близките си... ужасно е да се живее с човек, за когото работата е водещ приоритет.

100.   Чингисе, при жив мъж в къщата е унижение жената да работи. Трябва мъжът да я издържа и нея и децата и всичките глезотии, които тя желае.
Иначе за какво й е? Много млади мъже се изпеде*расиха и изпуснаха възможността да се научат как се гледа семейство.
Абе те на 2 магарета слама не могат да разпределят, жени и деца искали...

101.   97 - Къде видя безработица? Работя в спедицията - 6 момичета. Като дойде мъж на третия ден заявява "Не издържам на напрежението, отказвам се. " Ганчо не може и пред компютър да стой и да търси товари и камиони. Шофьорите масово са над 50-те. Превозвачите постоянно търсят шофьори, за да разширят бизнеса си - желаещи няма. Заплатата е 4000лв и пак Ганчо вика "ни щЪ" Тоя мързелив Ганьо ли ще прави революции срещу жените? ХАХАХАХАХА По-скоро жените ще се качат по камионите отколкото Ганчо да направи нещо.

102.   Добре, че имам златен мъж. Готви той, готвя и аз, но не се изисква от мен, ако не ми се готви. Ако не ядем набързо сандвичи.. Купуваме и от вън по някой дюнер или нещо. Кой да седне да готви да се занимава. Пере, глади, чисти. Естествено върша и аз. Не е хубаво само единия да се натоварва.

103.   100 - и какво смислено направи ти с твоя коментар освен, че само изкопира всичките думи на Чингис Хан и размени навсякъде, където е написано "жените" с "мъжете"? Той е прав за абсолютно всичко, което казва, колкото и да те е яд. Само жената трябва да готви и чисти, без значение дали работи или не. Домакинската и лека работа е предназначена за по-низшия пол (жената), който нищо друго не може да прави качествено, като мъжкия. Мъжете могат да готвят и то много по-добре от жените, но за мъжът е унижение да готви и чисти при положение, че има жена наоколо, и предназначението му е друго. Тежките професии (строител, пожарникар, автомонтьор и др. ) ги вършат само мъже, без изключение. Ако жената се е нагърбила да работи и готви едновременно това си е нейн проблем, тя сама си го е направила така. Като се изморяваш от работа значи няма да ходиш на работа, за да имаш енергия да готвиш на мъжа си, пък само той ще работи и за двама ви, и така всички ще са щастливи. Но да ми продаваш тия женски чалъми с "Ама аз ходя на работа и съм изморена и затова искам той да ми готви", е няма да стане.

104.   101, според теб няма ли безработица? Виж статистиката! И какво толкова работите в спедицията, че и 6 момичета. И колко трудно е да товариш камиони отбелязвайки го с компютър, като товарачите с фадроми и багери са отново мъже. То голяма работа е да стоиш пред компютъра, че и не една, ами шест жени. Дори и на минималната заплата да са, пак изяждат заплатата на някой мъж било шофьор или багерист-фадромаджия. Превозвачите като търсят шофьори да съкратят жените и да увеличат заплатите на мъжете. Жените ще се качат по камионите да ги карат, когато цъфнат налъмите. Виж за друго може и да се качат по камионите, най-древната професия си е техен монопол. Една гума на лек автомобил не могат да сменят, камиони щели да карат. Революция срещу жените не е нужно да правят мъжете. Има достатъчно ислямисти вече в Европа. Те лесно ще се справят с феминистките стига Хр. мъже да не им пречат, като пак започнат да защитават женските безобразия. "Поживём увидим"!

105.   101 до 104 Като е толкова лесно защо момченцата се отказват да седят на компютъра.? Както ти казах шофьори, мотокаристи, багеристи, които се е налагало да търсим са около 50-те. Как си предтсвяш 25-30 годишно момченце на багер :D. И има жени международни шофьори, колкото и да не ти се вярва. Засега са еденици, но има. Колко искаш да ти дават, за да въртиш геврека? 4 бона малко ли са? И след година 5. Това е най-доходоносната професия за хора без образование. Тая тема за лошите ислямисти отдавна се изчерпа. Сменете плочата.

106.   Мъж съм. Считам, че жените които работят на пълен ден трудна биха могли да сготвят вечер след работа. Някои ястия изискват време и не е оферта да се вечеря в 10-11 вечерта. За това у дома процедираме така: Готвим събота или неделя и тъй като аз съм по-добрият готвач у дома и това не ми тежи, по-често готвя аз. Жена ми като цяло е гола вода в кухнята, но все пак готви някои елементарни неща като мусака, боб, леща, баница, крем супа, кюфтета на фурна, картофи на фурна. Аз нямам проблем с нейните ограничени кулинарни умения. За мен е важно да съм изпран, изгладен, къщата да е почистена и подредена, а топките ми да са разтовярват редовно. Гладни няма да останем. Дори предпочитам аз да готвя, просто ми харесва. Мога да готвя всичко, пък дори и неща, които правя за първи път се получават прекрасно. Понякога жената ми помага в кухнята. Единственото, което ме дразни у нея е, че я мързи да направи закуска в събота сутрин (мекици, палачинки, , пържени филийки, макарони). Но съм наясно, че и тя се уморява и грижите с децата я изтощават. Ние често готвим събота неделя и го ядем по няколко дни. У нас храна не се изхвърля. Като сготвя една супа или манджа през уикенда, има чак до вторник. Често правим по 2 ястия. Например 1 печено пиле и 1 супа. Отделно салата според сезона. Зимно време хапваме туршии, кисели краставички или кореноплодни (моркови, ряпа, алабаш, гулия, цвекло) или прясно зеле. Винаги у дома има пресни плодове. През пролетта хапваме зелени салати, а през лятото и есента домати с краставици, чушки. През седмицата обикновено вечеряме нещо, което не изисква много време за приготвяне (пържени яйца, омлет, кашкавал пане, качамак, пържена, грилована или печена на скара риба или крехки пилешки гърди/пържоли или дояждаме сготвеното от уикенда). Жена ми помага в кухнята, обикновено със салатите или с миене, белене, рязане.

Според мен, да се изисква от жена да готви почти всяка вечер е српаведливо само ако мъжът работи тежка физическа работа, а пък тя не работи или работи на половин ден. Трудно би се оправила с готвеен и жена, която гледа малки деца, които трявба да храни, преобува, кърми, изварява шишета и т. н. Не е невъзможно, но е доста трудно ако се занимава с децата, вмето да ги пльосне пред телевизора. Много млади майки казваха на жена ми, че успяват да сготвя само и единствено ако пуснат телевизора на децата си. Но децата не бива да се приучват на телевизия.

108.   103, как какво, обясних му какво точно трябва да предложи, за да вземе това, което иска. Иначе маймуни с трици не се ловят. Ама се искат 2 мозъчни гънки да го схване човек, пък който си ги няма задава тъпи въпроси.

109.   Разделете си труда по вечерята. Пазарувайте повече и по-нарядко. Пести време. Магазин, готвене и миене в една вечер са много и за непреуморена жена. Подгответе си продукти - например сварено месо от предишната вечер за супа или готвено. Част от хубаво ядене - в хладилника или фризера. За вечери, в които ще позакъснеете и сте изморени достатъчно през микръвълновата и е разнообразно. Готвене на слаб огън и в съд с дебело дъно - освобождава време за почивка между пристигането вкъщи и вечерята. Готвене на топъл въздух - за двама е достатъчно, не изисква гледане и внимание. Готвене от консерва - например зелен фасул с месо. Готвене в плик. Пести време. Мъжка работа е салатата, масата, боклука, миене на съдове - ако и той не е съсипан същата вечер. Аз също готвя, ако жена ми е уморена го оценява. Като работех на смени едно време сутрин за 20 минути готвех кебап или мусака за детето и вечеря за половин час. Вечерята е за настроение, разговори, да похвалиш жена си и яденето. За над 35 години брак това правя. Битът не е лек, при това броят на мръсните чинии расте на трета степен от броя на хората на масата. Трябва да се споделя.

110.   Аз не виждам какъв е проблема мъжът да готви вкъщи при необходимост. Едно е да я мързи, друго е да няма време.

Моята жена работи на смени. Дали, според вас, ще я чакам да се прибере в 11:00 вечерта от работа, за да ми сготви? Моите ръце да не са навряни отзад? Аз работя от 8 до 5, при това - от вкъщи. Съвсем спокойно мога да си готвя, дори по време на работа. Когато жената е първа смяна, може да сготви нещо набързо като претенции нямам. И двамата почиваме в събота и неделя и тогава правим т. н у нас "голямо готвене и чистене". 2 дена само това правим вкъщи. Когато сготвим 2-3 манджи, цяла седмица можем да не се занимаваме.

При нас има и помощен вариант - изпращаме децата за уикенда при някоя от бабите и готвим с една идея по - малко. Но както казва 106, за мен е по - важно да е изчистени и изпрано, както и жената да ми пуска, отколкото да ми е сготвено.

111.   105, ти явно си решила да спориш с мен, че и искаш да ме измамиш. Ако говориш за момченца, то те по 15 часа стоят пред компютъра и монитора, което не е много за предпочитане. Не пропускат всяка нова игра и са много по-добри геймъри от момиченцата. Колкото до мъжете да застанат пред компютъра и да водят документация по товаро-разтоварни работи.... забрави! Това е повече женска и маловажна работа. При пълна автоматизация и подходящ софтуер няма да има нужда от никой зад компютъра, а той компютъра сам ще си върши работата. Вие може да търсите шофьори мотокаристи, багеристи ама не искате да намерите. Я им дай по 8-10 000 лв. заплата пък да видим дали няма да намерите. А, 25-30 годишно "момченце" си е доста як мъж в разцвета на силите си и не само камион и багер ще кара ами по една жена ще опъне през почивката. Тези жени международни шофьори ги има доста в холивудските филми. Не е само да въртиш геврека, а трябва да си разбираш от работата и ако закъсаш на пътя да можеш сам да се оправиш, което го могат само мъжете. Имам спомен от една такава шофьорка-тираджийка, дето беше закъсала в Румъния и то посред зима. Спряла да спи за 3-4 часа и и замръзнали спирачките. После докато запали изтощила акумулаторите и толкова от нея. Аз пътувах с приятел тираджия, връщах се от Хамбург. Помогнахме и и дори и запалихме тира, като после тръгна след нас до границата. А, можеше да няма този късмет и да и се случи случка минавайки през карпатите сама. Плочата с ислямистите въобще не се е изтъркала, а е станала много актуална. Във Франция и в Германия вече има ислямски общности, където дори и полицията не припарва. Там никоя жена не може да гъкне за някакви права изобщо, защото умира на място веднага и важат ислямските закони относно семейство и мъжка чест. Така че, не се мъчи да продаваш на краставичар краставици.

112.   Еха.. Значи жената въпреки, че работи наравно с мъжа си, чисти и поддържа дома, грижи се за децата, се очаква и да пазарува и да готви, по възможност всеки ден различно ястие, защото видиш ли всичко това е женска работа.. Също така всяка вечер мъжа трябва да е обслужен с хубава свирка и страстен секс.. Еми няма как да стане.. Мъжа също трябва да участва и да помага с нещо вкъщи, иначе е непосилно за жената и това в даден момент ще рефлектира върху отношенията.. пагубно по всяка вероятност.

Вещица

51-100 от 158