Любовта или големия град
Здравейте, момиче съм със сериозен приятел от скоро, който е по-голям от мен и си има собствен бизнес работи и допълнително отново за себе си има възможности и не съм с него заради тях (преди да ме нападнете) не си представяйте че е и милионер но доста задоволително та така... обичам го и знам, че бихме постигнали много заедно, но се страхувам да подхвана темата за големия град имам предвид Пловдив, който е доста далеч от нашия малък роден град но винаги съм искала да живея там и да се развивам да вървя по своя път обаче срещнах любовта, уважението, нещо доста истинско и различно и рядко срещано, а ако го оставя и замина заради неизвестното смятате ли че това е адски глупаво със сигурност и така звучи, но дали наистина съм готова за такава стъпка? Другата причина заради която не ми се остава в нашия град е миналото ми бях по-задръстена, и нямам много приятели, а знам, че би било трудно той да започно на ново в друг град все пак камъкът си тежи на мястото...

Коментари

1.   Потърси си работа във вашия град или някой който е наблизо. Напоследък стана популярно да се работи от вкъщи, така че ако намериш нещо подходящо дори в софийска или пловдивска фирма е възможно да те оставят да си работиш от вас, без да се местиш.

2.   За хора като теб е жизнено важно да се научат да мислят самостоятелно и да слушат себе си. Може да останеш в малкия град и след 5-10 години да се превърнеш в злобна домакиня с неосъществени мечти, а може и да заминеш и да съжаляваш до края на живота си за това. Трябва добре да опознаеш себе си и сама да решиш какво точно искаш.

3.   Там си вкъщи, а другаде на квартира. Зависи и какво искаш да работиш. Може да се виждате събота и неделя. Пък по нататък ще видите.

4.   Не може да имаш всичко, което искаш, животът винаги ще те изправя пред различни дилеми и ще трябва да решаваш сама. Големият град предлага повече възможности за добра работа, учене или и двете заедно, срещи с повече хора. По-добре заложи на собственото си развитие. Това "с него съм от скоро" и сериозна връзка, поне на мен не ми се връзва много. Колко е сериозна една връзка показва времето. Нямаш никаква гаранция, че няма да се разделите с този човек.

5.   За мен домът е там, където е любимият човек. Няма значение дали в мегаполис или в затънтено селце, на Антарктида или в Африка. Кариерата никога не би могла да замени семейството. А какво ти гарантира, че в Пловдив ще намериш нови приятели и ще направиш блестяща кариера? Така или иначе след брака и децата, човек няма много време за излизания с приятели, а жената си прекъсва кариерата за доста време. На твое място бих останала с този мъж, защото да срещнеш нормален мъж в днешно време си е като печалба от лотарията. Мисли за бъдещето и действай разумно.