Към жените
Винаги ли посрещат мъжа с храна и безупречна къща?
В майчинство съм с две деца, вече свърши де, ходя и на работа, едното дете ходи на градина, другото не, но някак не ми се получава всичко. Пък мъжа едва ли не иска да е всичко наред като се прибере, да не е разхвърляно. Как се справяте с многото задачи. Мъжа ми доста се оплаква, но се справям колкото мога.
Защо се иска жените да могат всичко, а мъжете имат само очаквания?

Коментари

1.   Мъжете не, твоето подобие на мъж...И тук из сайта се изявяват подобни, но не са повече от МЪЖЕТЕ.

2.   Една приятелка чисти, гледа детето, мъжа й само си лежи, че и обидни смс и почна от свекърва си да получава? И плаче, някаква такава. ... А мъжа й си пести силите да помага в къщата на майка си, докато жената седи с детето. И й викам я изобщо не се впечатлявай на тия, никакви обяснения не бива да даваш на хора, които имат само изисквания, очаквания, че и обиди и ти тука си длъжна да изпълняваш.

3.   1 Мисля, че е едно старчето, което се изявява с тея теми как трябвало да се посреща негово величество мъжът. :Д:д Да си умрЕш от смех. :Д Ту ще педофилстват, ту ще повтарят как жената трябва да е лична робиня, и че след 18 е съсухрена баба, а старчето е на 40-80 е тийнейджър във вихъра си. :Д:Д:Д: Някой яко го тресат годинките и комплексите, а жена явно е виждал само в интернет на снимка. И след него се показват и другите подобни отхвърлени. :Д Нещо администрацията пак се пропуква много лошо.

4.   Кажи му на твоето мъжеподобие, че такива претенции може да има някой, чийто стандарт позволява жена му да не работи за да му помага в плащането на сметките, а да го прави за развлечение, собствена изява и пр. В такъв случай за дома, храната, децата се грижи платена прислуга. И ти също може да имаш очаквания- да те заведе на околосветско пътешествие, да те покани на романтична разходка на собствената си яхта и каквото още се сетиш. Той дали може да ги изпълни?

5.   Не, няма как да стане. Не съм робот. Нося бебе 9 месеца, раждам, 2 години съм майка на пълен работен ден, пък и него да го гледам. Ей сега. Не гледам две деца и имам партньор, а не дебел мързеливко, който да чака да му сготвя и изчистя. Няма как да стане, и двамата правим всичко поравно.

6.   Няма как жените да имат списък дълъг колкото чаршаф с критерии към мъжа, а ти да не можеш една къща да изчистиш и две манджи да наготвиш като хората.И това далеч не е всичко, което може и се очаква от една жена мила. Това е минимума. Ако не можеш да го покриеш, то ти не ставаш за семейство, дори и за деца, защото те очакват също минимум да живеят в чист и спретнат дом и да бъдат нахранени. Вземи си две котки, те няма да очакват нищо от теб освен да им сложиш гранулите.

Чингис Хан

7.   На първо място е детето-нахранено,напоено,облечено и приспано...-за другото ,като остане време,днес ще сготвиш две яденета,да има и за утре,утре ще изчистиш и изпереш,на другия ден ще изградиш.....а когато детето спи следобяд,ще спиш и ти с него......а който има претенции,да помогне,не да лежи на канапето и да крепи м.де.....

8.   Чингис- Братане, щом работи и тя за домашната работа трябва да се грижат двамата по равно, за децата също- не е желателно, а е задължително! Иначе се превръща в слугиня на мързеливите пръч, а не съпруга.

9.   8 и баба ми е работила на равно с дядо ми на полето, ама се е справяла и с домакинство. Защото е била силна жена. Разбира се не можем всичко да бъдем силни. Но слабите жени да си търсят слаби мъже. Всеки ден пускам прохусмукачка в къщи, готвя и пускам пералня. За два часа работа е всеки ден. Плюс 8 часа на работа.Имам време и за спорт и за хобита и да излизам.Аве черка ти, ако не можеш да се справиш в къщи за два часа с една манджа, две копчета на пералня и сушилня и една прахосмукачка , ами ти не ставаш за семейство.Хващай котките и вибратора и донт уори би хепи.

Чингис Хан

11.   Н9, че тя в момента е със "слабо мъжленце което си отглежда като бавноразвиващ се инвалид. То това е слабият "мъж".
Ти сам казваш че, искаш също "силна прислужница" която да те обслужва като да си сакат Горканчо.
Такава симбиоза се получава между мъже неудачници със султански комплекси и жени които вярват че, по този начин мъжът им "зависи" от техните майчини обгрижвания. Но обикновено и двете страни започват по някое време да си набавят нужните емоции на друго място, а после се правят на изненадани като стане очевидна намесата на баджанаци и помощнички.

12.   Ако мъжа не носи парите в къщата, то тогава не заслужава да му се слугува и задълженията се делят по-равно. В днешно време е така, а как е било по-времето на бабите ни вече няма значение...

13.   Браво номер 9. Само, че разликата е, че ти се грижиш за себе си, а не за още някой хрантутник, който след работа лежи вкъщи и смо си клати краката. Я си представи да го правиш всичко това и за жена. Тия два часа, стават на 4, а ако има и деца - поне на 5. Това означава, че ти като се прибереш вкъщи в 6 примерно, лягаш в 11-12,след слугинажа. Почивка разбира се - няма. Ако те устройва и смяташ, че е ок, взимай ме. Идвам на отглеждане при теб.

14.   Моят мъж като види, че не съм измела, почва той да мете. Мрънка понякога... аз винаги се старая да е чисто и подредено, да го посрещна с усмивка и хубаво ядене. Имаме три деца, най малкото е на 8 месеца. Ако се върна на работа, бих плащала на някой да помага в домакинството. Сега като съм вкъщи имам време и с удоволствие прислугвам :). Теб те разбирам, че си уморена след работа, имах такъв период преди да се роди третото дете. Тогава гледах да готвя по-големи манджи, за да имаме и на следващия ден какво да ядем. Оставих на страна някои хобита и си изтрих фейсбука:) Включих по-големите деца в домакинството и в грижите за малкото дете. При добра организация и дисциплина се получава всичко. Мисля, че и мъжете си имат своите проблеми. Те трябва например да носят тежко.. Според мен е важно да показваме на мъжете, че се стараем! Направи на мъжа си сладолед, сложи му сушени плодове, шоколад, бисквитки и ще е доволен. Обичайте се, пък къщата може да почака един ден!

15.   Пак женската простащина за управлението на света. Мъжът мрънкал, бил отглеждан от жената, пък тя горката ходела и на работа освен да се грижи за дома? Море един хубав бой ви трябва на всички глезли тук и да се научите веднъж за винаги, че мъжът си е мъж и винаги има право, а жената не слугиня, ами робиня трябва да стане за да се спаси светът от женската гадост и мръсно мислене да управлява света. Но така ще е, след като мъжете изпедерастяха и вместо да смажат от бой жените им разрешават да властват над тях. Казвал съм го тук, и пак ще го кажа!!! Мъжете малко бият днес жените и за това женската извратения се е разпростряла в Хр. свят. Ще ми каже на мен жена....ще чистиш, ще готвиш и ще гледаш децата, а пък аз ще се курдисам пред телевизора за да гледам женски предавания? Един през устата и ще замълчи месеци подред! Не знам до кога ще продължава това женско нахално-нагло поведение, но е крайно време мъжете да се осъзнаят и да си влязат в ролята на мъже, като сложат жените където им е мястото. единствено Чингис Хан тук ви посочва правилното отношение, но и той някак си ви прошава мръсотията, която риете срещу мъжете. За това бой и само бой за вас! Така ще мирясате и светът ще си почине от женската гадост. Модератори, оставете коментарът ми, за да го прочетат тези злобни жени и да помислят добре върху казаното от мен! Крайно време е да се спре тази феминистична гадост, жена да поставя условия на мъжа. От къде накъде жените ще вилнеят и ще поставят условия на мъжете.

16.   Стремежът към парите на мъжа от страна на жената трябва да се плати с домакинска работа от нейна страна.