Той ми крещи и леко ме удря
Омъжена съм от вече 9 години. Заедно сме от 12 години. Аз съм на 32г., а той на 35. Всичко беше чудесно, разбирахме се, но се роди детето ни преди две години и той се промени. Започна да става егоист, да ми крещи, да ме манипулира, постоянно говори как му е било добре преди да имаме дете. От известно време ме насилва да си сложа спирала, защото не харесвал презервативи. Разбра, че няма да се съглася и започна да ми крещи, леко ме удря с юмруци в гърба ако му противореча и всяка вечер си сипва бира или уиски за да ни търпи по неговите думи. През деня не се виждаме, нито чуваме. Ако му пиша по вайбър ми звъни и крещи, че си има работа и да не го занимавам. Вечер се прибира и страни от мен, не си говорим, нищо. Нищо не съм направил против него. Чистя, готвя, пера, работя, къпя сама детето, сама пазарувам дрехи за детето и всичко, но все е недоволен и ме унижава. Какво ми остава... да съм разведена и да стана за позор? Кой изобщо ще иска да е с мен....

Коментари

1.   Преди да заченете не сте ли обсъждали с него, дали е готов да стане баща?! От там, мисля, че започва грешката Ви - трябвало е да обсъдите появата на евентуално дете и ако един от двамата не желае - да не зачевате.
Не разбирам, още, какъв Ви е проблемът да си сложите спирала - ще сте много по-спокойна и няма да мислите непрекъснато, даи няма да се скъса кондома.
РНе знам къде и как живеете, но разводът вече отдавна за никого не е позор - едно време беше то - парясник/ца и дамга за цял живот. Вече никого не го интересува "какво ще кажат хората", мисете за себе си - и преди всичко за детето си. Едва ли ще му е добре да живее в такава токсична среда, където баща му в прав текст заявява, че не го е искал, и да става свидетел на караници и побои.
Явно съпругът Ви не е семеен тип, а Вие не сте взели предвид това обстоятелство, но и сега не е късно. Един непоискан съвет - не раждайте повече. Не и преди да сте, не 100, а 200% сигурна, че мъжът до Вас е годен за баща.

2.   Ako те бие значи те обича

3.   Махай се от тоя примат, не те заслужава. Често след детето мъжете си показват рогата, но твоят е прекалил. Боклук е абсолютен.

4.   Автор: Говорихме и той беше готов...

5.   Възможно е подсъзнателно да ревнува от детето (все пак вече то е център на твоето внимание, а не той), иначе нямаше да се държи като дете. Чувала съм, че се случва понякога при хора, единствени деца, защото не знаят какво е да имаш "конкуренция за любовта на майката". Прочети нещо в тази насока.

6.   То пък сега не си за позор с тоя прекрасник. Стига живя в миналите векове когато разводът е срам, ами си спасявай детето. Мъже валяло, пък и сама няма нищо да ти стане. Аман от зависими жени, които боготворят мъжете и сама ги е страх да направят нещо.

7.   Ти в кой век живееш? Разводът бил позор! Може, но в някое село, дето и Гугъл не го знае.
Добре, де, преди да родиш дете, не поговорихте ли с тоя мъж как виждате нещата занапред, не стигнахте ли до решение? Имам чувството, че това дете сама си го родила и едва ли не само ти си го искала. Възможно ли е да пренебрегваш мъжа си за сметка на детето? В крайна сметка бракът се получава от двама, явно отношенията не вървят и може и ти да имаш участие в това.
И защо не искаш спирала? Искаш да родиш още 1 дете, за да цъфнеш и вържеш съвсем?

8.   Голям джентълмен е тоя, удрял я леко! Сигурно трябва да започне да те боксира като Майк Тайсън, че да се усетиш да го напуснеш.
Последните изречения са направо абсурдни.

9.   Автор: 6, не съм зависима, но не ми е безразлично дали детето ще расте без баща си. Освен за себе си, вече мисля и за детето си.

10.   Еееее много грозно. Вярно, че всяка история има две страни, но ако е както го разказваш е много грозно. Може би не е бил готов за баща? И изобщо какво значи готов за баща? Има нещо, или много неща, които премълчаваш. Все пак, 12 години са.

11.   Въпрос на време е да почне да те пребива и да те изхвърли на пътя насинена.

Чингис Хан

12.   Не е срамно да се разведеш.Мой познат се ожени за разведена жена с две деца и си живеят щастливо.

13.   9 от 6
Как да живее детето ти в такава среда е добре за него? Мислиш ли, че ще му пука, че има баща?Да ,сега е малко, но като порасне? Мислиш ли, че ще го обича, че ще му харесва да слуша викове , да гледа такива неща? Ако мислиш, че ще направиш страшна добрина на детето си като го обричаш да живее в такъв терор, не си добре . Гаранция като стане доста по-голямо, ще те обвинява за начина си на живот. Ще са му нанесени травми за цял живот, даже ще те намрази за малодушието ти и робското мислене.
Да, зависима си и боготвориш един насилник. Кой щял да я вземе? Ти вещ ли си, че някой да те взима? Работа ли не можеш да си намериш, нямаш подкрепа от роднини ли? Чист егоизъм и хленчене. Ами стой си при принца , търпи си всичко, и си повтаряй колко велик баща е. Нищо,че очевадно мрази детето си.

14.   Явно му е трудно да е баща. Не всеки става за това. Така че търси начен да се разведеш с него. Не е позор, живеем в 21 век. И освен това за детето е по-добре да живее в спокойна среда, а не в среда на караници и удори. Заради детето се раздели с този човек.

15.   Авторке, изглежда да приемаш почти за нормално че, той "леко те удря". Той скоро че запо0не и не толкова леко да си те пердаши като шкембе у дувар.
Няма лошо ако си сама и ти е ок, но точно защото си майка трябва да мислиш за детето. Какви са тия глупости "да не растял без баща" искаш да кажеш че, е за предпочитане баща насилник пред никакъв?!
Имате си някаква откачена пси- симбиоза с мъжът ти, но детето ти ще расте в токсична среда и бъдещото му ще е такова, това за него ще е "нормално".

16.   Авторке, няма по- лошо нещо за едно дете от това, да расте с алкохолик и насилник, който пребива майка му пред очите му! Ще му нанесеш непоправими вреди за цял живот!

17.   Знаеш ли как ще се развият нещата в съвсем краткосрочен план, ако веднага не си вземеш детето и не напуснеш въпросния "мъж"? Леките юмруци ще започнат да стават все по-силни и няма да са само по гърба. Освен физически, ще продължи да те малтретира и психически, което е още по-лошо, защото до там може да ти смачка психиката, че да повярваш, че ти си кривата, а той е прав за всичко и ако сега имаш шанс да се махнеш, тогава няма да смееш. А най-лошото е, че както чета, той като нищо и на детето си би посегнал. В такава среда ли искаш то да расте?
За жалост имам много близък човек в сходно на твоето положение. Уверявам те, че такива хора с времето само стават по-опасни. А за децата ми е най-тъжно, защото растат в отровна среда и с грешна представа за семейство и любов! После колелото се завърта...
Мога само да предполагам как се чувстваш и колко трудно и невъзможно ти се вижда да го оставиш и да започнеш на чисто сама с детето си, но за съжаление няма да си първата, нито последната. Никога няма да проумея как, когато не си щастлив с някого, вместо да седнеш да му го кажеш и после кой от къде е, ти му вгорчаваш живота, тормозиш го, че и собствените си деца. Пълна психопатия е това.

19.   Странно разбиране имаш. Какво значи, не искам детето да живее без баща?! А по-добре ли е да живее с баща ненормалник, който крещи, пие и бие?
Спасявай детето си и му осигури сигурна среда, в която да живее спокойно!

20.   Къв позор? По-добре са си унижена и нещастна ли? Махай се от тоя, да си е*ава майката, такива смешни комплексари по път и над път. Развеждай се, майка ми с три деца от баща ми си намери стабилен мъж на 35г чак, ожениха се и си имат и общо, той също с други деца, не се филмирай излишно. Тва да не ти е преди един век да се разведеш и да те говори цялото село, на никой не му пука. Бъди щастлива заради детето, то има нужда от щастлива майка, а не лабилна психически жена. Така и него го излагаш на риск, ще израсне с грешна представа за семейството, мъжете и жените и ще има проблеми. Мисли за това и мисли как да си тръгнеш по най-бързия начин, днеска са два шамара, утре ще те смачка от бой. Нищо друго няма значение в случая, освен твоето и спокойствието на детето. Успех.

21.   Не си търси оправдания да останеш, защото причините да не останеш преобладават. Нито за теб, нито за детето е благоприятна средата, в която живеете. Изчезвай от този жалък ''мъж''. Освен ако не искаш да продължаваш да живееш по този начин - унижавана, пребивана и лишена от внимание. Без вина виновна. И докъде ще я докараш?

-

22.   Жени като теб са проблемът, не мъже като него.

Една себеуважаща се жена НИКОГА не би позволила и 10% от държанието на мъжа ти. Замисли се. Поведението и разбиранията ти подклаждат това поведение. За позор ще станеш? Не може да се развеждаш? Един човек, не само мъж, като усети, че може да прави КАКВОТО си пожелае - повярвай ми ще го прави. Хората следват определени 'социални правила' поради две причини - морал и страх. Обикновено има по малко и от двете. Но когато някое от тях липсва или не дай си Боже и двете... започва да прави каквото си пожелае и каквото усеща като първично, а това винаги е бой или ебане, така са устроени хората.

С други думи, докато позволяваш такова държание - ще получаваш такова държание.

Братан.

23.   Точно за детето си не мислиш, жено! Ако мислиш, ще искаш да живее в спокойна и сигурна среда, Да има щастливо детство, а не с насилник с влечение към алкохола. Какво внимание, възпитание, какъв пример и какви ценности ще получи едно дете от такъв психично нестабилен грубиян и майка с поведение на жертва? И за теб по-важно от това е какво щели да кажат хората, че си разведена? На никой не му дреме каква си и как живееш. И кой щял да те иска след това? Толкова ли си жалка, че не можеш без някой "да те иска"? Този никаквец, мъжа ти, за каква те иска? Ако не се сещаш, ще ти кажа- за безплатна слугиня и една дупка за е&aнe. И съответно толкова те уважава. Затова те кара да слагаш спирала, въпреки, че тялото си е твое и ти си решаваш.

24.   Трябва да се махнеш от този човек по най-бързия възможен начин. Не заради себе си, а заради детето си. Децата попиват като гъби. Всичко, което виждат. Замисли се сега какво вижда детето ти, какво чува, как се чувстваш ти, защото детето попива и това. Ако ти си несигурна и често си разстроена и в детето си ще видиш същото след време. Ако детето ти става свидетел на крясъци, удряне, блъскане.. След време ще имаш неуверено дете, изплашено, таящо в себе си. Това ли искаш за него? Повярвай ми, пред такъв баща, по-добре е никакъв. Ако го няма положителния образ на бащата, по-добре нищо да няма, за да не вреди. В случай, че толкова ти тежи, че ще лишиш детето си от баща, опитай се да запазиш цивилизовани отношения, доколкото е възможно. В смисъл такъв без обвинения, примерно искаш да отидеш на гости на майка си известно време, че и детето да разнообрази, пък и малко помощ. Представяш му го, че и той ще си почине. Няма да има ангажименти с вас някакъв период от време. Възможно е да се зарадва на идеята, щото ще се отърве. Ти като се махнеш мислиш на трезва глава. Малко по малко се отдалечаваш. Вече когато си уверена и сигурна шута и до там. Ако иска да си вижда детето, ако не иска да не го вижда. За негова сметка си е. Ако човекът е емоционално осакатен и не може да оцени детската обич, то повярвай ми с нищо не можеш да промениш това. Не губи време!

25.   Взимай си детето и бягай! И вземи всички възможни мерки. Днес бие теб утре ще започне да малтретира и него. Ако не за себе си помисли за детето ти не заслужава да расте в такава отровна среда. И не е срамно да си самотна майка в днешно време много майки сами отглеждат децата си , по - добре сама отколкото женена, но смачкана от тиранин. Спомни си за Дарина убита от бившия си мъж заедно с детенцето им. Това ли искаш и за себе си, защото останеш ли с този нищо добро не те чака, потърси помощ и се спаси спаси и детето си?!

26.   Разделете се. Не знам какво трябва да се случи, че той да се осъзнае и да си нормализира поведението. Просто си тръгни, щом финансово си независима от него. С всяка ситуация се свиква и след време ще си благодариш за това решение. Ще си свободна и спокойна, без досадници покрай теб.

27.   И си готова цял живот да търпиш бой и унижение вместо да се разведе? ! А и какъв пример даваш на детето си? Че е ок тате да се държи с мама така? Какво чакаш детето ти да стане насилник (ако е момче) или жертва, която ще я бие мъжът и (ако е момиче)?
Какъв позор е да искаш детето ти да има нормално детство? Защото ти само по чакай, сега удря теб, скоро и детето. Е, това ли искаш? !

28.   За да не станеш за позор, стой при насилника, да те бие като тупан!

29.   Вземай си детето и се махай! Утре и на детето ще посяга! Бягай от този човек бе момиче, какъв живот е това, тоя човек не те уважава, не уважава детето, за какво ти е такъв изрод, много скоро няма да са юмруци по гърба, ще те млати с шамарите, защото за него ти не значиш нищо. Спокойно, няма да останеш без мъж. Ще намериш друг и макар да не е бащата на детето може да уважава теб и детето повече. Просто бъди смела и решителна! Направи го, ако не за себе си за бъдещото спокойствие на детето ти!