Влюбих се. Моля за помощ.
Здравейте. Молбата, която отправям към вас сигурно трябва да я вметена в цял ферман, но ще опитам да бъда максимално кратък и разбран и наистина се надявам да получа помощ и съдействие.
Влюбих се. Искрата се появи от пръв поглед, но след кратко общуване чувствата ме удариха като товарен влак и...........всеки знае какво е :) . И преди съм имал влечение към момичета, разбира се нямат нищо общо с това, което изпитвам в момента, но поради това, че съм социално невеж и интровертен смешник не се е получавало нищо. Бих определил себе си със всички възможни снисходителни думи, но това е действителноста. Крайно стеснителен, притеснителен, не уверен и преди всичко извънземен, защото наистина нямам никаква представа за подходите и изобщо как се случват нещата. На средата м/у 20 и 30 години съм, но все едно не съм от тази планета. След като се онагледих накратко, няма да ви е сложно да си представите, че и приятели нямам, с които да се консултирам по тези въпроси, та разчитам единствено на вас. Момичето работи нещо като обслужване на клиенти и на този етап единствените ми опити да завържа нещо е като си намирам изсмукани от пръстите причини да я посещавам уж за професионални казуси. До сега го направих 3-пъти и съм убеден, ч е вече станах банален. Просто нямам идея какъв подход да предприема. Наскоро и изпратих покана във фейсбук и тя слава-богом прие. Дори последният път и намекнах, че съм дошъл просто да я видя, а след това като ми съдейства по професионалният въпрос си направих устата, ако има време да пием по кафе. Но бях толкова притеснен, че го казах заеквайки шепнешком, гледайки към пода, а след 2-3 секунди мълчание, каза че нямала време, но усетих, че се изчерви малко. Разбира тогава си глътнах езика и не ми дойде на ум да и кажа, тогава когато има време да се обади, но УВИ. Пропилях си шанса. След няколко дни и писах, да и благодаря отново за съдействието и, е и дължа едно кафе, когато има време, но не последва отговор от нейна страна, само го вида и толкова. След като спрях да и ходя на крака, реших да пробвам във фейсбук. Тя е сравнително активна там и не пропускам да лайкна всяка нейна снимка и история. Исках да проверя дали тя има някакъв интерес към мен, качвайки си и аз сторита (нещо, което не бях правил никога), която да вижда само тя. В ппоследствие видах, че ги гледа, но никога не лайква, който ме разбива. Пробвах и със снимки, същата работа. Похватите ми сигурно ви изглеждат жалки, но наистина ми трябва да се хвана за нещо. За капак на всичко, в следствие на ангажименти, за идните месеци каегорично отпада възможността да и ходя на крака, така че остава единствено фейсбук. Последното ни съобщение е, това в което и благодаря за съдействието и до там. Минало е почти месец от тогава и може да ме е забравла......... Моля ви дайте ми съвет какво да правя и как да действам. Може би съм изтървал възможността не еднократно, но толкова съм хлътнал, че не искам да се отказвам. Дали да не и изпратя съобщение, уж по грешка, само и само да се припомни за мен и да не губим връзка, а покрай това може и да завърже разговор ? Толкова съм жалък, че разчитам тя да предприеме инициативата. Направо съм срам за мъжкия пол, но съм си такъв. Това, което съм разбрал за нея, е че със сигурност си няма приятел и не е от типа момичета, които ако мога така да го нарека "кифлеят", не се облича предизвикателно и намирането и на гадже не е фикс идея, като прекарва времето си в компанията на приятелките си. От кратките разговори разбрах и че е строго професионално насочена в момента.
Толкова съм обсебен от нея, че имам чуввството, че като не предприемам нищо, със всеки следващ ден я губя, а това ме раздира от вътре. Цял ден мисля за това, и се депресирам. Само ако бях по-смел и мъж да място да и го кажа в очите, че я харесвам........, но как да го направя ? Опитвам се да се успокоя, като си казва, че след няколко месеца пак ще отида при нея за поредният измислен казус и тогава вече ще ще поканя по нормален и уверен начин, но до тогава може и да не е сама.
Благодаря, на всички, които имаха търпението да прочетат до края и наистина очаквам съдействие.
Бъдете здрави и щастливи !

Коментари

1.   Дпбре бе, пич, толкова ли ств пасивни бе да му се не види. То пък бива жива.... Аз имам повечв топки от вас да поканя някого на среща, а и явно трябва да свиквам с факта, че ще ни се налагс, тъй като очевидно ролите се обърнаха. Ама отидох,, няколко пъти ама това ама онова. Че тя да не е гадатвлка, за да знае за кво си отишъл. Същите индивиди действат така с мен и олекват на момвнта. А пък писателите по фейсбук са игнорирани още след първото "здравей". Като жена, която знае какво търси от един мъж, ще ти кажа, че ти трябва да си активния и да действаш директно. Отиди при нея и й кажи "каня те на срвща", "каня тв на вечвря". Кафенцвто, разходките и "ако имаш време ми пиши", ми звучат твърде неангажиращо и ако съм жена, която търси нешо сериозно бих ги отхвърлила

2.   Няма смисъл да и казваш ,че я харесваш ,тя отдавна е наясно с това .
Действай сериозно и и пиши ,че я каниш на кафе ,приеме ли -има интерес и те харесва ,не приеме ли -не се унижавай и я забравяш .
Човек харесва ли те веднага ще го разбереш .
Все едно ти да харесваш някое момиче и тя ти пише -здравей ,да направим едно кафе и ти да и откажеш ,мислиш ли ,че ще повтори ,ще си каже не ме харесва и до там ,така,че ....действай директно ,има ли интерес ще си проличи
Успех !

3.   Толкова мило ми стана като прочетох историята ти... според мен трябва да действаш смело. Отиваш при нея или пращаш по пощата нещо забавно примерно малък кактус, подаряваш и го и казваш(съответно пишеш), че дори да няма време да го полива, пак ще вирее добре. Усмихваш се, тръгваш си и чакаш тя да ти пише. Ако не ти пише, няма интерес. Не харесвай нейните снимки във фейсбук. Не се прави на добро приятелче. Жената има нужда от силен мъж и ти можеш да бъдеш такъв! Повече не наричай себе си жалък! Кой ти е внедрил тези глупости? Познавам едно такова момче или по-точно мъж с ниско самочувствие на твоята възраст. От години е с едно страшно красиво момиче, също не е кифла, били са съученици и той доста време я е чакал да се сети какво иска от нея. Така че действай! Пращам ти добра енергия! Ще успееш само ако го вярваш!

4.   Сега тя е свикнала на вниманието ти ,пробвай нищо да не и харесваш и да не гледаш , отдръпни се малко. Или просто я покани на среща, но наистина ограничи поне контакта в социалните мрежи.

5.   Батенце, не те упреквам, че си стеснителен. Много причини има за това. Но за безумното държане с тая мацка нямаш извинение. Първо, след като нямаш ептен никакъв опит забрави за нея. Забравяй всякакво писане по фейсбук, лайкване и кви ли не глупости. Твоята игра трябва да почне от теб. Фокусирай се върху самия себе си на първо време. Работи над физиката си и ума си. Промени си възгледите, целия характер ако щеш, изучавай себе си. Чак тогава вече можеш да отидеш да заговаряш. Първо трвбва да придобиеш "игра" да придобиещ самочувствие. Това става, като работиш и се развиваш. Най прост пример. Почни да тренираш. Вдига ти тестостерона, вдига ти самочувствието, а оттам изчезва стеснението.

6.   "... със всеки следващ ден я губя. " Че ти кога я спечели, та да я загубиш?
Ако някой обигран пич се сети да направи един курс ли, семинар ли, нещо от този сорт, да се записват такива като теб и да ви учи как да се запознавате, какво да говорите, как да сваляте, срещу заплащане, ще направи яко пачка.
Мисля, че щом тя работи с хора всеки ден, умее да общува, опознала е хората и си и пределно ясен, каквито и предлози да си измисляш. Това пък как си гледал пода, докато мънкаш, ама си я усетил, че се изчервява, направо ме разсмя.
Ти имаш проблем с общуването не само с жени, ами и с мъже, затова нямаш и приятели. Социален опит и живот- нула. Или си преодоляваш нерешителността- с книги ли, с видеа по темата, с психолог, колкото и да ти е трудно или си оставаш асоциален и самотник. Конкретно за момичето- по-горе са ти казали, направи опит да я поканиш лично, ако те отреже, не я търси повече.

8.   На мнението на Н. 2 съм.
Ж33

9.   Защо не й пишеш - здравей, как си, какво правиш.. Завържи разговор, интересувай се от нейните интереси, хобита, работа, завържи комуникация и примерно известно време й пиши, тя ако има интерес ще ти връща съобщения. Аз по принцип съм такава, че ако ми хареса човека, мога да общувам с него постоянно, даже предлагам разговор или среща, дори и нищо да не стане и да сме приятели.
И не е нещо официално ами - айде да излезем да пушим по цигара; искаш ли да си говорим, че не ми се пише; искам да се разходя, ама няма с кого сега - ти какво ще правиш днес? И така малко по малко си проличава дали има интерес или не.

10.   5 - И докато тренира физиката и ума си, та да стигне до пълна промяна, момата ще го чака...:)))

11.   Ами ухажвай я. Купи й цвете по някакъв повод, дори и измислен. Подари й малко подаръче. Направо й занеси кафето в работата и я почерпи. Научи няколко смешни вица и й кажи по някой, за да я разсмееш. Какво чакаш още? Действай.