Неясни сигнали
Въпросът ми е по-скоро към мъжете тук, но и жените ще се радвам да споделите вашия опит.
Аз съм на 29 г. и вече няколко пъти ми се случва едно и също, с различни мъже. Накратко: срещам се с някого, който ми е симпатичен и с който си мисля, че може да се получи връзка. Тук само да кажа, че след една несполучлива връзка сега не търся просто някакви временни флиртове, а търся човек, с който да усетя истинска химия, да имаме общи теми и разбира се, такъв, който също да иска по-трайни отношения. Та срещам се вече с няколко мъже, с които си мисля, че това може да се получи, но те ми подават някакви неясни сигнали. Гледаш го, готин, забавен, казва, че си търси връзка, уж проявява интерес, пък някак си чака аз да съм активната страна. В смисъл, ако му дам да разбере, че ми харесва, приятно ми е с него и т.н., той почва даже някак си да се дърпа. И ако аз не го целуна, примерно, той пръв няма да го направи. А го виждаш, че му се иска. Ако аз не му предложа, той няма да ми предложи пръв. Уж има там нещо като желание в очите му, ама така да прояви страст с някакво действие, нЕма!! Пас! И това вече го наблюдавам при няколко различни човека. Пък аз съм общителна, весела, не мисля, че съм толкова страшна, та да се плашат от мене.. Освен ако не усещат по някакъв начин, че търся нещо по-сериозно като връзка. А те да не са готови? ама пък всичките ли, на които попадам, все да не са готови?! Говорим за мъже на моята възраст и с по няколко години по-големи, все пак!
Разказвах това на една приятелка, която е женена в чужбина и тя ми каза, че нашият манталилет е станал такъв: жените да са по-активни. Вярно ли?? Досега не се бях замисляла, защото бившия ми беше точно обратното на този тип. Явно съм свикнала на друг модел на отношения и сега това ми създава проблем? Какво мислите? Ама честно, интересно ми е вашето мнение и дали и други от вас са изпадали в такава ситуация.

Коментари

1.   Може да не са сигурни какво искат, бъди ти по-дръпнатата, защото мъжете нали обичат да са ловци. Просто не ви се е получило.

2.   Ако не ти е проблем, бъди активната. Някои мъже имат нужда от kickstart така да се каже. Ако и след това не го усетиш активен, значи няма да стане. При мен бившата беше инициаторка, защото аз до последно се колебаех, но после поех нещата. Но пък е бивша, така че, явно е трябвало да се доверя на първото си усещане ахахаххаа
Няма лошо да направиш първата крачка, това няма да те направи по-малко жена, нито него по-малко мъж. Важно е след първата крачка вече какво става

3.   Е за какво да са готови. Да им тровиш нервите и да си загубят свободата ли?
Аз съм на твойта възраст. Смятам се за готин и жените ме харесват. Еми сори, ама като видя някоя отчаяно да драпа за връзка веднага ми светва лампата.
За разлика от жените, някои мъже , да не кажа повечето могат да оцеляват без връзка. Жените нямат това умение. Те не знаят сами какво да правят.
Било им време видиш ли за връзка. Как реши, че на някой мъж му е време? Или защото обществото така смята, че на 29 вече трябеа да си "сериозно" обвързан. Бившият ти бил точно такъв.
Е тва ти е проблема. Че сравняваш с бившия и винаги ще има сравнения с бившия, което още веднъж показва колко наистина и се влюбвате в новите партньори и как всъщност всичко е интереси. Да позная ли? Бившият те е зарезал.
Още не излязла на среша и вече бившия бил така правил.
Не знам, за другите, ама аз от тебе бегам с 200 бате.

4.   Ужас! Тези 30 годишни "мъже" се държат като 15 годишни ...

5.   Попадаш на мъже, които не искат сериозни връзки, защото сега масовео мъжете не искат сериозни връзки. Това е един вид модерно. Щом се виждаш с мъже на 30, те сигурно се мислят за пеленачета, тоест прекалено млади за обвързване. Което не е така, но...Не те съветвам обаче и да търсеш около 40 годишни, защото там проблемите са други...

6.   Да речем, че си попаднала на по-женствени мъже. И стават все повече такива, защото феминизацията удари и двата пола. Ами, че той ако не смее една мома да целуне, какво да очакваме от него, ако утре му нападнат семейството в тях през ноща? Вероятно ще звъни на 112 да чака подкрепление.

Не се занимавай с тях.Няма да бъдеш истински щаслива.Утре ще срещнеш истинския мъжкар ония готиния с коженото яке и мотора, където ще те целуне още преди да си си го помислила, но вече, ако си гинетично употребена нещата ще си останат само на ниво секс и до там.

Чингис Хан

7.   No 3, ами аз го зарязах всъщност. Той така и не повярва, че го обичам, а аз вложих много в отношенията си с него. И накрая ми омръзна да трябва все нещо да му доказвам, а той постоянно да ми проявява някакви претенции на неудовлетворен от нещо (нямам предвид секс). И затова разбрах, че няма да се получи и избягах с 200, както казваш ти.

8.   No 6, хахаха, че има ли още такива мъжкари, дето викаш? Мислех си, че са останали само по филмите, ама аз и много филми не гледам, та затова не знам. :)) Ама пък добре звучи, дано да си прав! :))

9.   Щом си българка ясно какви си ги харесваш. Но пък нивото ви е едно и също като цяло с тези мъже. Както бяха писали преди в България любов и живот няма.

10.   Νo 9, в смисъл?! Какво трябва да значи “щом си българка” и “нивото ви е едно и също”? Най-много мразя неясни и генерални клишета, да знаеш! Самоцелно заяждане и избиване на комплекси баш където хич не му е мястото, също не обичам. Ако имаш да кажеш нещо смислено и по темата на моята история, давай. Иначе си намери другаде къде да си язливаш яда към Вселената!
Авторката

11.   Просто те е видял що за стока си и ти е давал коректно сигнали за това и онова, ама женското "самочувствие" преработва това, че все някой друг им е виновен, а жената е винаги права. "Вложила много"- това като го чуя от жена и спирам да я приемам на сериозно след това. Тя жената освен да вложи един увлажнен полов орган, друго не може.

12.   Авторке, чак след като прочетох поста ти под номер 7 започнах да се ориентирам в проблема ти.
Не ти ли се струва, че прекалено робуваш на шаблони? Някъде във въбражението си ти вече си задала параметрите на "идеалната" връзка и ако нещо в реалността не съвпадне с тях, се разчароваш. Да, обаче другите също имат своите очаквания. Ако мъжът е свикнал да сдържа емоциите си на обществено място, а ти тръгнеш да го целуваш на улицата, естествено, че ще се отдръпне. Има хора, които са домошари, други са с по-приключенски дух и т. н. Не е нужно, даже би било скучно, всичките ви нагласи да съвпадат.
Струва ми се, че ти отдаваш прекалено много внимание на показността, на външните жестове на близост. Сама казваш, че непрекъснато си "доказвала" нещо на бившия приятел, нещо си "влагала", което не е било оценено. Не е било нужно, даже може би това е изнервяло партньора ти.
Като по-голяма от теб ще ти кажа, че мъжете се нуждаят само от три неща: секс, храна и спокойствие. Останалото са производни на тези им нужди. Това е причината и да изпитват ужас от "романтичните изненади", защото от тях се очаква да отговорят, а не знаят как. Начинът, по който жената се "старае", им е напълно непонятен; нормалният мъжкар предпочита пържола пред плюшено мече, повярвай ми!
Какво да направиш ли, авторке? Ами, спри да се стараеш! Ако някой иска да те целуне, той ще го направи. И не квалифицирай връзките, това обърква и парализира отстрещната страна. Да не говорим, че често сметките излизат криви. "Най-сериозната" ми връзка приключи с раздяла, а "най-несериозната" ми, която уж беше на майтап, приключи с брак.

13.   No 12, благодаря ти много! Наистина ще се замисля върху твоите съвети.
Авторката

14.   No 11, и на теб ти благодаря. Като прочета коментари като твоя и се успокоявам, че "повредата все пак не е в моя телевизор". ;)

15.   Пържолката, салатката, ракийката - общо взето, скучна работа. Но има и мъже, които умеят да чувстват и показват любовта. Чиито сърца и души изгарят от любов. Които целуват лудо насред улицата. Това са чувствителни, емоционални, страстни мъже. Повече се срещат сред артистичните професии - музиканти, поети, писатели, художници и т.н.

16.   До №15: Накара ме да се спукам от смях!!!

17.   Скъпа, не се занимавай с женчоввци, ти п*тка си имаш. Не ти трябва втора..

18.   Влагаш, даваш в отношенията...всъщност го правиш за себе си, защото ти искаш да си с него и като го показваш, очакваш същото в замяна, за да ти е добре на теб. Любовта е егоизъм и задоволяване на собствените желания и потребности.

19.   М 32 Отблъскват ме жени, които са се фиксирали да правят семейство и деца. В така ситуция, най-много да ги изчукам няколко пъти и после стоп.