Сънувам всяка нощ и само кошмари, или поне неприятни неща. Как да си помогна?
Откакто се помня животът ми е ад. Няма нищо, което да ми върви, нищо не ме радва. Битието ми е само нерви, стрес, чувство за вина, комплекси, безпаричие, недоспиване и проблеми. Наскоро загубих и баща си, всъщност оттогава положението се усложни. И преди бях зле със съня, но вече съвсем. Всяка нощ сънувам какво ли не, снощи имах 3 съня (поне 3 помня), и 3 бяха лоши. Понякога много често се и будя.
Моля за съвет какви добавки, лекарства да взема, може и книги, но без психолог. Не могат да помагат реално. Честно казано, смятам, че психолозите само ни пълнят главите с алабализми, колкото да ни поуспокоят и да откажат хората от самоубийства (говоря за по-тежките случаи). Така че без тях, благодаря.

Коментари

1.   От кой секс си-мъж или жена? Ако си жена и си стигнала до това психично състояние при вас жените тези състояния са почти неизлечими защото вашия психичен процес е различен от мъжкия.

2.   Психологът е за здрави хора.
За болните е психиатър.

3.   Работа. Ангажираща, тежка работа. Много работа. Преди лягане - горещ душ (защо не и Малко алкохол). Сънуваш, защото спиш леко. Спиш леко, защото организмът ти не е изтощен достатъчно за да се изключи напълно и да рестартира. Стои си в "стендбайт режим" и всички "бъгове" от деня ти заемат "виртуалната памет" в съня.

4.   Имаш нужда точно от психолог или психологическа самоподкрепа, грижа за психическото ти здраве. Травмиран/а си.
Но очевидно имаш съпротиви , затова ти препоръчвам йога или друг спорт,който да отнеме от напрежението.
Лекарства не приемай, освен ако не ти ги предпише лекар/психиатър.

5.   Преди да си легнеш си припомни възможно най–много кошмари, които си сънувал/а и гледай да ти останат в съзнанието, докато заспиш. Така поне точно същите или подобни неща няма да сънуваш.

6.   Звучиш ми сякаш имаш дефицит на серотонин. Пий добавки за серотонин - Неолексан и подобни, без рецепта са. И сънят ти ще стане по-дълбок и пълноценен, и настроението ти ще е по-добро и другите ти симптоми ще се облекчат. Алкохолът не е удачен вариант, а това да се занимаваш с тежка работа и да се държиш зает са глупости и само потискат проблема, дори го задълбочават, но не го разрешават.

7.   И аз съм в подобно състояние. Разочарован съм много от себе си, от живота като цяло. Най-много ме дразни самата несправедливост на живота , но като цяло светът е такова място. Трябва да си намериш хоби , може да е всякакво. Поглези се, намери си сезонна работа , запознай се с нови хора , нова обстановка. Правя точно това в момента и странно , но последните няколко дни спях спокойно над 6 часа. Психолог може също решение , но трябва да е добър специалист.

8.   6, ти като какъв даваш съвети за хапчета?
Аз съм N3 и препоръчвам физическо натоварване и максимално ангажиране от личен опит! Имал съм натоварване на психиката и като следствие - кошмарни сънища безкрай. Случайно забелязах, че след яко изтощение не сънувам (или поне не помня). Започнах да го правя умишлено и преодолях проблема си постепенно. Споделих само личен опит!

9.   Към 8 от 6

Като някой, който е минал през тия неща. Един човек, който страда от депресивно разстройство и/или тревожност (сънуването на кошмари и лошото качество на сън, чувството за вина и тревожност и гадните мисли са симптом точно на тях), причинени от недостатъчност на определени невротрансмитери, няма да се оправи ако се блъска като говедо. Самият факт, че препоръчваш на човек, който има проблеми със съня и депресия и нервност да пие АЛКОХОЛ (нещата ще станат много по-зле с него), говори, че нищо не разбираш и не трябва да се обаждаш изобщо. Авторе, прочети за Неолексана и сам си направи сметката; също така яж храни, съдържащи триптофан, те също повишават нивата на серотонин. Не прекалявай с кафето и в никакъв случай не пий алкохол. Физическото натоварване действа благоприятно, но само по себе си няма да те оправи.