Излязох на среща с хубаво момче, но се погнусих от него
Преди няколко дни излязох с момче, с което си пишем от години, но никога преди това не се бяхме виждали. Той и на живо беше също толкова приятен човек, освен това е висок, красив. Дотук всичко добре, но още от пръв поглед нещо отвратително ми направи впечатление - по лицето си имаше огромни, тлъсти, черни точки, които може би никога не е чистил. И се набиват на очи. Някои сигурно ще кажат, че издребнявам, ама аз съм изключително гнуслива и това меко казано ме отблъсква. Как да докосвам и целувам човек с мръсотии по лицето, за които очевидно не го е грижа? Ами, щом не си чисти най-важното (лицето), какво да си мисля за останалата му хигиена, за дома му и тн? Иначе беше чист, спретнат (поне аз не усетих нищо притеснително), не усетих лоши миризми и подобни. От друга страна е много свестен, добър, освен това красив както вече казах и не искам да го изпускам, но наистина много ми стана гнусно. Как да му намекна възможно най-деликатно да си махне точките и въобще има ли такъв вариант? В никакъв случай не искам да го обидя.

Коментари

1.   Това е ген. Щом е свестен и добър, не е за теб.

4.   Човекът е нормален мъж и явно не се занимава с козметични процедури. Лицето и да си го мие, точките не се премахват така. Така че това за мен не е липса на хигиена, а нещо като обезкосмяването - може с, но може и без него. Иначе, ако си станете близки, може да му подариш някакво уредче за премахване на черните точки, ти да предложиш да му направиш процедурата или да го заведеш на козметик. Но бъди деликатна и му го поднеси със загриженост, а не с ужас и погнуса.

5.   Би било грубо на този етап да му кажеш/намекнеш.
Ако имаш планове за по-задълбочени отношения, изчакай малко.
След време го помоли да те придружи на козметик и от дума на сума козметичката да го разговори и убеди да му почисти лицето.

6.   Това истина ли е? Мацка ти си за лечение. Бас ловя, че само ти му виждаш точките.
Никога не съм се замислял дали някоя точка няма да ми се види на лицето.
Мъжът не е жена, че да си чопли и пили лицето.
Ти определено не ставаш за връзка!

7.   Ти пък, представяш ли си ако има и косми под мишниците ?

9.   О, ужас! Ама че изрод! А дали си е епилирал краката? Направил ли си е маникюр? Дали се подмива вагината... чакай малко, това бяха женски дейности! Ти мъж ли си търсиш или жена? Ако е второто, бягай към близкият Прайд и си избирай - там е пълно с жени, които са си "почистили черните точки", ако са имали такива!

10.   Дано няма счупен зъб

11.   7, ооо не, ами ако има и не дай си Боже и по к*ра косми, или пък нещо цветовете се разминат тук- таме. Олеее..
Затова авторке приготвяш бръснач, сапун , парцал и четка с дълга дръжка с които да боравиш активно върху любомия всеки път преди кпитус!

12.   Веждите му оскубани ли са?
Авторке ти не си добре...

13.   Хора, сега ще кажете сигурно че съм гей, но това е супер елементарна поддържа дори за един мъж. Не знам как може да оневинявате подобна гнусотия. Мацката е права. Подобни черни точки, не почистени от години говорят и за него и за мърлявите хора около него. Това е елементарна хигиена и човек трябва да се поддържа. Аз не съм бил никога в козметичен салон, защото вкъщи с памук със спирт се почистват супер лесно.

Мъж на 27.

14.   Изстискай му ги :D

15.   В коментарите явно се припознаха същите самотни мърлячи и заквакаха. За мръсотията извинение няма. Като сте мърлячи, ще сте все сами.

Авторката

16.   Мъж на 37 съм. Авторката е кифла, която харесва педали. Никой мъжкар не се занимава с такива глупости. Къпя се всеки ден, бръсна се, парфюмирам се, ползвам сух дезодорант. Бръсна се под мишниците, бръсна си и оная работа от време на време, но никога за нищо на света няма да си обръсна краката, ръцете, корема, гърдите и т.н.

Заради извратени жени като авторката, много мъже станаха бетер кифли. Най-смешни са ми младите мъже под 30, които си пускат бради, но краката са им като млади пичета

17.   Авторке имам нагледен пример, какво са постигнали в живота мъже, които си чистят лицето като жени. НИЩО!

А и какво може да постигне някой, който до обедно време, а понякога и след това, стои непрекъснато пред огледалото, за да се "почисти"?

Ти на това му викаш мръсотии! Хихи

Мацка, никой нормален не би те взел да му вдигаш кръвното и да му блещиш простотии.

Нека те запитам нещо:

Ти как може да си толкова мръсна, ве?

-Защото имаш мазнини по тялото си. Това са МРЪСОТИИ в много по-голями количества - по корем, паласки, бедра, ръце, гуша...

-Имаш носен секрет - ужас!

-Имаш ушен секрет - ГАДОСТ! КАКВА НЕПОДДЪРЖАНА ЖЕНА.

- А в дебелите черва и правото черво знаеш ли какво имаш - ЛА*НА! Да, точно така - ла*на! Как смееш да наглееш тук пред нас и да обвиняваш някой си за някоя черна точка по лицето, като че ли е модел на Виктория сикретс, а ти отиваш на среща със същия този, само че ПЪЛНА С ЛА*НА? И не ми казвай, че преди срещата си се изср*ла. В червата винаги има остатъци!

М*рла и мр*сница си авторке! Гнус ме е от такива като тебе! Дано момчето разбере каква си и да не те погледне повече!

П.П. Много е "модерно" кифлите да наглеят, когато ти казват, че ако не им изпълняваш простотиите, си щял да останеш сам!
- Авторке, Бог ни пази нас свестните от такива!

от 6

18.   Опитах се да взема отношение по темата, но не можах. Наистина може да се касае за дребнавост, но може и човека наистина да има проблеми с хигиената. Всичко зависи от степента. Жалко, че няма как да се постне тук една снимка и да се прецени. Защото от черни точки до черни точки има разлика. Напълно възможно е авторката да е някаква кифла и малките несъвършенства да и се виждат като нехигиеничност, но може и човека наистина да е малко нечистоплътен. Няма какд а знаем как е било само по думи.

Представете си, че наистина е фрапиращ случай, тогава всичките обвинители в кифленско поведение, щяха да си замълчат. Но пък може и обратния вариант да е.

Винаги съм се чудил в подобни теми как е възможно да сме обективни, без да сем видели нещата с очите си. Така всеки си го тълкува и представя, както намери за добре и изказва мнение само на база фантазия.

19.   Номер5 ти е дал/а подходящ съвет.

20.   Майко мила... Ако жените обръщат внимание на толкова дребни и глупави неща по-добре въобще да не се опитвам.

21.   Майко мила... Ако жените обръщат внимание на толкова дребни и глупави неща по-добре въобще да не се опитвам.

22.   Лицето е първото което човек вижда. И ако е мръсно и не поддържано говори много за теб.

За да се натрупва такава мръсотия, означава, че не го е мил и продължава да не го мие. Което е мега гнусно! По-горните, нападнали авторката са мърлячи и гнусари, които ги мързи да си измият лицата и вървят противни на улицата.

23.   Съгласен съм с 13. Тука много хора говорят кое било педалско и кое било мъжкарско, но забравяте, че всички хора са различни, на всеки човек кожата му е различна. За вас може да няма проблем да си миете лицето само с вода и сапун, но при някои хора е възможно то да иска повече грижа. Например аз като имам акне, няма как да не полагам специални грижи за лицето, защото знам, че иначе ще отблъсквам момичетата.
Авторката е права да изпитва подобни чувства и щом ги изпитва, то не виждам как може да промени ситуацията, просто изглежда въпросния не е за нея.

25.   Аз те разбирам и да, много е гнусно да се приближиш към лице с големи /че и малки/ черни точки. Някои не ги пипат, щото щели да станат по-големи/дълбоки/почнат ли веднъж, трябва да ги махат често, но това не може да е причина да поддържаш този кожен дефект на лицето си умишлено. Аз и мъже не съм виждала да са много привлечени от жени с гадна кожа. Не виждам никаква причина за квалификацията "кифла"

26.   Авторке, ама ти и без клизма ли ходиш на среща?
Ааа ,и за тебе ще приготвя четката с дълга дръжка!

27.   Може да става въпрос за хормони, а не за липса на хигиена. При някои хора черните точки и акнето са в следствие на хормонален дисбаланс, на бактериална инфекция или тип по-мазна кожа.
Ако е свестен човек, не би трябвало това да е причината да го отблъснеш. Опознай го първо, преди да му съдиш хигиената. В случай, че ти е чак толкова противно, няма смисъл да се насилваш да излизаш с него.

28.   ОК. Отишла, видяла го, не ѝ харесало нещо в него. До тук добре, не и длъжна да приеме чуждите несъвършенства. Да не се занимава повече с него и до там. Да започва да пише на следващия. След няколко години като го види на живо, ще го разглежда и мирише и ще му види кусурите и на него. Но пък от друга страна, той бил добър и толкова свестен, че не ѝ се иска да го изтърве. И следва въпрос с повишена трудност- как, да му се каже достатъчно ясно да си оправи "гнусното" по лицето, ама пък и да не се обиди? Една е развила цял сценарий на тема как обектът да бъде примамен, вкаран и ъпгрейдван в козметичен салон ... Понеже човекът сигурно е такъв дебил, че няма да се усети за какво го мъкнат там.
Щом още от първата среща се започва с голямото НО и мисълта как да бъде променен по нейните изисквания, какво ли го чака по-нататък?

29.   Авторката е абсолютно права,аз съм момче на 20г. и от 13г.си почиствам черните точки.
Това е хигиена!!!

30.   Авторе ти идеална ли си, че си тръгнала да коментираш такива неща? Как може да си толкова плиткоумна? Пита те жена.

31.   Черните точки са генетични като и сенките под очите които за жалост също имам в изобилие. Всеки ден си мия лицето по няколко пъти, какви ли не кремове, маски та даже от телешоп някакъв вакуум си бях поръчал и пак същия хуй. С нито едно нещо дори не намаляха или поне да станат малко по-незабележими. Има нещо които не могат да се променят или поне не на разумна цена, авторке личи се, че този не е господин перфектен и сега търсиш някакъв кусур, че да го заебеш, по-добре използвай вечното извинение, че "характерът" му не ти е харесал вместо да ни занимаваш с глупости

32.   Това е елементарна поддръжка. Както като видите мъж с отвратителни зъби и дъх, много ли ще ви е приятно да го целувате? Или който не се къпе? Авторката си е права.