Не мога да преценя дали я обичам или не
Здравейте имам сериозна връзка от 2 години с момиче което е 7 години по малко от мен , аз съм на 25 тя на 18.
Тя е момиче мечта , още от началото ме обича , умее да готви да чисти , не е мързелива , не ходи по дискотеки , няма много приятелки , накратко излиза само с мен.
Всеки ден като се виждаме тя винаги е грейнала от щастие като ме види а аз съм намусен и гнил и се правя , че всичко ми е наред , далеч обаче не се чувствам така.
Причината е че тя е малка и почти нямаме теми за разговор с нея , на всеки въпрос ми отговоря с "не знам" , "ами дедазнам" , това мисля че е причината ден след ден да губя каквото и да съм имал към нея до момента.
Дойде мига в който вече дори и секс не ми се прави с нея , знам че ако я оставя тя ще се срине психически и не мога да го направя , а и аз самият знам че по добра от нея няма да намеря със толкова яко тяло , толкова силни чуства и грижа към мен , просто някак си не е точната за мен , все си казвам - "тя ще порасне на акъл и ще почнем да си говорим по мои теми и интереси" - да ама не , вече 2 години се правя на щастлив но изобщо не съм. Вярно имам хубави моменти с нея , разходки , ресторанти ала бала , но през останалото време се чувствам все едно съм със сестра ми (нямам сестра) а не с гаджето ми.
Не знам какво да направя. Знам че ако я оставя тя ще тъне в разруха , а после ако си хване някой по готин от мен , аз глупака ще съжалявам много. Как да възстановя искрата във връзката ни , помогнете ми.

Коментари

1.   Намерете си общо хоби или я запали по някои от твоите интереси. Така ще имате общи теми.

2.   Променил си се, защото си пораснал. 7 год не е голяма разлика, но очевидно че точно в този момент тя ви влияе.
НВъзможно е и разликата ви да не е проблема, а просто тя да си е такъв човек - незаинтересован и неамбициозен, човек без мнение.
Няма смисъл да се измъчваш - бъди откровен, че вече усещаш нещата различни и я пусни да си търси любовта другаде.

3.   Ти си незрелият , не тя. Хем не я искаш, но не даваш на друг да я оцени и да я направи щастлива. Тя весела, усмихната, ти-сдухан мърморко. Щяла да рухне.Хаха! Страшно високо мнение за себе си имаш, и май тайно ще злорадстваш, ако наистина страда. Споко, няма да рухне заради теб, ще срещне много по-добър. Личи си, че само я използваш. Дано сама да осъзнае колко си лицемерен.

4.   Не се тревожи за нея. Ще е тъжна известно време, но ще се оправи и много бързо друг ще я оцени.

5.   Определено ако я загубиш ще я оценил. Един мъж като ми харесва жената, може само да гледа. Повечето мъже обичат жената да не говори много. Рано е за нещо сериозно.

6.   Ами, ти си незрелият и непораснал, сори. Щом си задаваш въпроса дали я обичаш, значи отговорът е НЕ. Зрелите емоционално хора са наясно с чувствата си.

Нина, 24г.

7.   Защо упреквате автора, че е незрял? Просто след първоначалната тръпка,
страст и привличане, е разбрал, че нямат общи интереси и теми за разговор. На тази възраст 7 години разлика не са малко - на много различни етапи от живота си са и нея в момента я интересуват други неща - най-вероятно грим, прическа, дрехи. А и може тя да реши да го зареже след две–три години - тепърва й предстои да учи, да се среща с нови хора, да се развива интелектуално и емоционално - била е малка, едва на 16, когато са започнали връзка и сигурно е първият мъж в живота й.
Както са описани нещата, не виждам връзката ви да има бъдеще.
Ж 40

8.   Вие мъжете никога не знаете дали обичате някого за какво ти е това прекрасно момиче намери си някоя с 10 години по голяма която да е мързелива и изневеряваща тогава ще я обичаш.
Ж30

9.   Сега разбрахте ли защо под теми "той е 15 години по-голям от мен" има куп коментари, как масово такива връзки нямат бъдеще?
Просто при разлика над 5 години особено ако сте под 30, сте на различни етапи от развитието си и в дългосрочен план, колкото и да ви е хубаво заедно, дори и сексът да е вълшебен, нещата накрая се провалят.
Не знам какво да ти кажа авторе, но ще трябва доста работа и от двама ви, доста компромиси и пак не е сигурно, че ще се получи. Все пак, ако се обичате толкова много, опитай и бъди търпелив, пък може и да намерите някакви общи интереси, или да я запалиш по твоите хобита.

10.   Не заради нейния срив не я оставяш, лицемер, а заради себе си, кого лъжеш? Защото си знаеш, че няма да намериш нито по-млада, нито по-хубава, нито пък някоя ще дотам заблудена да ти слугува, да не ти изневерява, че и да ти се радва, докато се правиш на интересен и се чудиш дали я обичаш или не. Ясно е, че не я обичаш, ако беше по-голяма и по-отракана, тя щеше да ти бие шута. Кажи ѝ истината, не ѝ губи времето, няма перспектива връзката ти. И не се бой, няма да се срине, ще те преживее, не си незаменим. След месец ще е с друг, щом е хубаво момиче няма да остане сама. За теб обаче не е толкова сигурно... Като не цениш, каквото имаш, не го заслужаваш.

11.   Жена съм и не мисля, че сте прави в това така да нападате момчето. Никой не е длъжен да се примирява да е с човек, който не му допада действително.
Авторе, опитай се да направиш така, че тя да те зареже.

13.   Аз пък се чудя красива, мила, а пък ти сигурно и друга да е пак ще се чудиш дали я обичаш, може да не са за теб тези чувства, в такава жена как да не се влюбиш? Ако се държи зле ще си луд по нея...

14.   Споко пич, още най-много година изкарай, прави си кефа, тя сама ще те остави, трябва и само мъничко да порасне още.