Липсва ми смелост.. Помагайте!
Здравейте,

От около месец - два се виждам с една жена, която силно харесвам. До момента имаме 5 срещи, в които всичко е точно освен 1 нещо..

Вече 2-ри път не събирам смелост да я целуна. Предполагам тя го очаква от мен, но не ми помага изобщо с никакви сигнали.. Всяка среща приключваме със силни прегръдки, бързо срещане на погледите (може би от срам или други фактори) и поздрав за довиждане.. Докато събера нужната смелост, тя вече си е тръгнала...

Не искам да отлагам повече честно казано.. Измислил съм следния сценарий:
Ще ѝ кажа, че имам подарък за нея, но трябва да затвори очи понеже е изненада и да брои до 10 на ум. Затваряйки очи, мисля да я целуна.. Така мисля, че няма да има възможност повече да отлагаме този момент. Разбира се, ще си получи и истински подарък, но след моите действия и обяснения в любов.

Правилна ли ви се струва тази моя идея? Имате ли други идеи и предложения?! Обмислям варианта и да пия нещо преди това за да имам по-голям кураж..

Коментари

1.   Щом така си го решил да стане - действай! Без обясненията в любов обаче, вие дори още нямате официално връзка. Кажи й просто, че я харесваш. И не отлагай повече, пет срещи са много, трябваше вече да си я целунал. Ако не го направиш скоро, тя ще реши, че нямаш интерес и ще се отдръпне.

2.   По-добре и подари подаръка, след като се зарадва я гушни, и като се срещнат погледите ви, все още не си я пуснал съвсем, я погали или оправи уж косата, зад ухото, и се приближи, но остави малко път и тя да има, да трябва и тя малко да се приближи, и воала. Успех

3.   Целувал ли си поне веднъж жена? И можеш ли да го правиш хубаво? Да не стане да я отвратиш само, че ако и дъхнеш и на алкохол..Този сценарий с подаръка не ок, все едно ѝ го даваш затова, че ти дала да я целунеш и ти слушала обясненията? Обяснение в любов след като сте се видели пет пъти пък поне на мен ми звучи фалшиво, може да я харесваш, да те привлича, да я желаеш, но истинската любов е много повече от първоначалното влюбване, с времето се разбира има ли я или не. Въобще зарежи ги тези сценарии, сцени от филми, съвети, бъди спонтанен, бъди искрен. Усеща се кога едно нещо е нагласено и изиграно, че и преиграно и кога се прави спонтанно. Може да подариш цвете или букет, но не бързай с подаръци. Това, разбира се е мое мнение и не ангажирам никого с него.

4.   Аз пък винаги ги целувам на първа среща.Просто никакъв шанс да се измъкне от захватка на Гепард.

Чингис Хан

5.   Абе въобще не крой планове, като се видите я прегръщаш и целуваш и толкоз. Ако на следващата среща не го направиш изгаряш, не отлагай. Пийте по 1-2 питиета като трябва за блясък в очите.

6.   И аз залагам на предложението на номер 2. Иначе ще излезе все едно целувката от теб е подаръкът, което е доста нескромно. Съветвам те да не й се обясняваш в любов като Ромео, защото тези неща се казват след време, а не прибързано. Ако пък те е срам да я целунеш, докато се разхождате или седите, я прегърни и я хвани за ръката. Направи й някой комплимент и й кажи, че много я харесваш. И да се похвалиш как са се развили нещата.

7.   Моля те, без словесни излияния. Не може да й се обясняваш в любов сега - вие още не се познавате както трябва. Ще се усъмни. Кажи й, че я харесваш. Но не се обяснявай в любов. Аз от такива бягах с 200. И без глупости. Директно я целуваш и това е. Хубаво е да си с чисти зъби и да не я лигавиш много. Езиците също не са задължителни. Само ако много ви хареса ;).

Ана

8.   Не го мисли много, а действай когато усетиш правилния момент.
Сценариите които разиграваш само те парализират. Покажи увереност и не се страхувай!

9.   От автора:

Благодаря за съветите. Ще взема предвид всеки от коментарите.

Жената е заета през последните 2 седмици и към момента все оше не сме стигнали до среща.

Ако някой има още съвети по темата, ще съм много благодарен!

10.   На мен ми се струва готина идеята ти. Все пак ти имаш усет към тази жена - дали е романтичка, дали не и може да си прецениш най-добре спрямо това което сте си говорили на срещите. И това със затварянето на очите е сладко. Успех :)

11.   9
Да не се окаже, че си изпуснал момента и сега ти казва, че е заета и по този начин да те избягва?

12.   Правилно те съветват да не прекаляваш с любовните излияния. Едно простичко "Харесвам те" или нещо от сорта ще свърши чудесна работа за момента. Дори да са по-силни чувствата ти, не избързвай, може да се стресне от това. Колкото до останалото, според мен няма опасност да излезе все едно, че целувката е подаръкът, винаги можеш да се пошегуваш след целувката, казвайки примерно "Просто не се сдържах да те целуна, от толкова време ми се искаше да го направя, а всъщност ето това исках да ти дам". (Може да не е точно с тези думи, но схванахте смисъла). Стискам палци и давай смело. :)