Изкупление
Привет..
Нещастен съм, преди дни изоставих куче, куче което ссмия аз осинових. Беше на улицата на видима възраст около 1 месец, беше зима ссе още, прибрах го в къщи, нахраних го отгледах го до 4 месеца, но ми се наложи да замина за чужбина... Никой не искаше да го приюти за 5-6месеца и настъпи момента, в който със сълзи на очи трябваше да го оставя в някаква фабрика за дървени материали където да се грижат за него.. със сълзи на очи го направих това. Според вас виновен ли съм?? От 3 дни съм доста зле, мисля само за това как е, колко е объркано... Приют има на 200км от мен и мисля, че мястото му не е в клетка, а да бъде свободно...

Коментари

1.   Няма защо да се чувстваш виновен, не си оставил кучето безпризорно на произвола на съдбата. Да, няма как да знаеш как ще се грижат тези хора за него, но си направил каквото е било по силите ти. Според мен най-много ще се наложи да го обезпаразитиш като се върнеш.

2.   Да, виновен си! Надявам се поне да е кастрирано, за да не ни се налага да гледаме ОЩЕ болни, умиращи и прочее животни, ама едва ли... Ако толкова го обичаше, щеше да се свържеш с асоциации, които доказано се грижат добре за безпризорните (АРС, Бандата на 1500-те, Пет систърс, Фондация "Спаси ме" на Десислава Стоянова и прочее). Приютите не се изчерпват със Сеславци и Каменар, където и за камък не могат да се грижат. Кой знае какво го чака в тая фабрика, добра работа. Направи услуга и на себе си, и на животните - не ги пипай. Осиновяването на дом. любимец е завинаги. В много крайни случаи, се търси вариант. Даже и на хотел можеше да го оставиш, но нали любовта си е любов, докато парите са си пари. Стига лицемерничи с крокодилски сълзи. Невежеството ти не е оправдание...

3.   Ако си го дал на хора и действително има някой в тази фабрика да го гледа, не се тревожи. Кучето ще е добре.

4.   Заради такива като теб е пълно с бездомни кучета. Ти си виновен за нахапаните хора и за тениите. Трябваше да го занесеш за евтаназия, като ти е омръзнало. Ако беше за 5 месеца, можеше да го дадеш на хотел за домашни любимци, ама ти лъжеш. Омръзнал тие помияра и си го захвърлил като употребявана вещ. За мен си виновен.

6.   Не страдай , оставил си го все пак на някого . Разбирам те , защото и аз имам 2 кучета и откакто ги гледам , всеки път ми се свива сърцето като видя животинка . Ако имаш някой близък , може да го навести и да провери дали се грижат за него . Междувременно ,пак можеш да опитваш да му намериш постоянен дом .
Хората , които го упрекват , мисля че направо прекаляват .Все пак ,не го е родил той и след това да го изрита на улицата .

7.   Ох не искам да съм на твое място, разбирам как се чувстваш.
Предполагам все пак познаваш достатъчно добре работниците от фабриката щом то0но там си го оставил, нали?
Ако са добри с него, по- добре там отколкото в приют.
Нямаш ли телефон да звъннеш и попиташ? Вечер самичко ли остава там?