Наложи се да скъсаме заради религия
Здравейте!
Искам да споделя моята история и да получа може би съвет, може би отеха.
Когато бях на 15, случайно, мисля че съдбата беше намесена, срещнах момчето, което промени всичко. Бяхме много щастливи, разбирахме се, не сме се карали за почти нищо, абе всеки си вървеше повече от прекрасно. Усещах как любовта беше споделена и двамата бяхме на 100% отдадени на тази връзка. Е, както винаги, не може да има пълно щастие. Идваме и до проблемът, който възникна. Той не е българин, турчин е. И предполагам повечето от вас разбират накъде клоня. Родителите ми не бяха съгласни да сме заедно. Поне майка ми, защото с баша ми са разведени и той не знаеше. Опитвах се с дни, месеци да говоря с майка ми, да й променя мнението. Казвах й как трябва първо да се запознае с него, да си игради сама мнение без това мнение да се гради на религията. Говорих й колко щастлива ме прави той, как е различен. Каквото обаче и да й говорех, тя си знаеше нейното. Казваше ми всеки ден, че иска да скъсам с това момче. Аз разбира се не я слушах и продължавах да излизам с него. Месеци по-късно се стигна до това да ми постави ултиматум да избера между нея и него. И ако избера него , да не се прибирам повече. Обясних й колко нечестно постъпва, но това не я спря по никакъв начин. След известно време наистина дойде денят, в който трябва да му кажа думите: "Трябва да скъсаме, съжалявам, но е заради родителите ми". Настъпи мълчание, след това рев. Никога не бях плакала толкова, той също. Беше най-ужастният ден в живота ми. След тази раздяла той ме попита какво се очаква да правим от тук нататък и стигнахме до решение да продължаваме да се виждаме, но по по-малко и лека полека да престанем с нежностите. Това не проработи. С всек ден почвах да го обичам повече и повече. Това да не го прегърна/целуна/ да го хвана за ръката- просто ме убиваше отвътре. Продължихме да ходим, но след известно време майка ми отново разбра. Новата песен на стар глас и отново се наложим да спрем отношения. Знам как звучи, уж късаме, а продължаваме да се виждаме, тъпо нали? Самите ние знаехме колко е грешно и че просто трябваше да се примирим, но не се получаваше. В крайна сметка дойде денят, в който наистина трябваше да си вземем довиждане за последно, и след това спряхме контакт за известно време. Тази раздяла ми повлия много. След нея не можех да погледна момче по същия начин. Отказвах да си намеря приятел, всичко, за което мислех беше вече бившия ми. Ах, как мразя тази дума. Някак на такъв човек просто не можеш да я кажеш. И така вече близо 3 години. Скоро правя 18, а чувствата ми не са се променили и за миг от тези, които имах на 15. През това време сме поддържали някакъв контакт с него. Писали сме си, ходили сме на дискотеки. И чувството е толкова странно, постоянно имаш чувство, че ти дават надежда, че искат да са с теб все още- след всичкото това време. Не знам. Много от вас ще кажат: "Тази пък какво се е филмирала, била е на 15, любов не е знаела какво е." В грешка сте, разбрах какво е- благодарение на него. И не мога да спра да се мразя и да се обвинявам, че заради мен всичко трябваше да приключи. Бих дала всичко да се върна назад във времето и да не бях послушала майка си. Чак сега осъзнавам, че всичките нейни приказки и ултиматуми, не са значили нищо, или поне не са погли за значат, докато аз не взех решението да я послушам и да прекратя всичко, защото "Майка ти е, трябва да я слушаш, тя ти мисли доброто". Да, мисли, но аз бях най-добрата моя версия, докато бях с това момче. И ме боли всеки ден, че трябваше да го изгубя, вместо да направя нещо по въпроса. Та въпросът ми към вас е:
Има ли според вас шанс да си върна момчето? Да говоря с него може би, да му кажа колко ми липсва и не съм спирала да мисля за него. Трябва ли да продължа напред? Макар че просто не мисля че е възможно. Моя ли е вината? ... Имам толкова много въпроси, но просто не ми дава сърце да ги задам дори. Моля за съвет, да мнение от ваша страна.

Коментари

1.   Майка ти е права. Има още милиарди момчета по земята. Нямам нищо против турците, но никога не бих била с такъв, защото това означава да предам семейството си и рода си, който се е борил срещу тях. И ти плюеш върху тях. :))) И за съжаление родът се продължава от мъжа, не от жената, тоест ти ще отидеш и ще бъдеш “погълната” от турска фамилия.
Ж22

3.   Говори с него. Кажи му, че много съжаляваш и искаш да започнете от начало и пак да се съберете. Сигурен съм, че ще ти прости и ще приеме. Успех!

5.   Много грамотно написано като за днешните 18 годишни, с изкл. на 3-4 грешки, даже пунктуацията е спазена. :))))
Както и да е...Аз лично не бих се върнала към история, която вече е приключила и е в миналото.

6.   Съветът ми е ако момчето си няма приятелка, да опиташ да се съберете отново...

7.   Не се занимавай с хора от друга религия! Може да сте били щастливи обаче, ако влезеш в семейството му, ти гарантирам че, ще видиш съвсем различен човек. Исляма третира много лошо жените, заради исляма жените все още забулени ходят. В тази ли религия искаш да се набуташ? Удари си един шамар и слез на земята. Ами ако се стигне до деца? Турски имена,или български ? Аз съм сигурна,че неговите родители ще искат да бъдат с турски имена! И ти все ще трябва да правиш компромиси. Децата ти, какви празници ще спазват? Турски или български? Не се бутай там! Не знаеш майка ти, от какво те е отървала. Не се занимавай с хора с чужди религии! Ще пострадаш.

8.   Пак съм аз- авторката. Искам само да вмъкна, че с момчето сме в добри отношения и си няма приятелка. Бих искала да направя крачка, но ме е страх, че ще ми отговори с: " След толкова време ли се сети?" или пък "Ти си виновна". Наясно съм, че не е било това правилното решение, но на тази възраст, която бях преди, нямах мисленето, с което разсъждавам сега. Бих направила каквото и да е, за да върна времето назад, но уви. Затова виждам като единствено решение да говоря с него, но ме е страх, че няма да изкаже най-искреното си мнение и би замълчал, защото е твърде наранен от случилото се. Разбирам го, и аз бих се почувствала по същия начин, но ако в крайна сметка наистина обичаш някого- ще му дадеш шанс.. Надявам се и той да разсъждава така

9.   Номер 1 в кой век живееш. Светът върви напред.

10.   1, не си много умна.

11.   Мило момиче аз съм омъжена за афганистанец , всичко ни е наред . Никога не е имало спорове заради религията . Искам са кажа че исляма се манипулира много , жените са доста висши там , а за тези които не са съгласни с коментара ми ще кажа от 5 год съм с моя и се интересувам дали всичко което се говори са исляма е вярно или не . Не е . Исляма е една много красива и чиста религия както и християнството . А съм българка - християнка , но съм доста по - запозната с исляма и Корана като цяло , съветът ми е да говориш с майка си и и да опиташ с това момче . Както ти казах моят мъж е от Афганистан , а си представи Афганистан е сто хиляди пъти по - строг и опасен от Турция попринцип . А моят мъж е най добрият , много повече ме цени и уважава за разлика от бившите ми гаджета българи , мислещи само за секс и как да те унизят пред приятелите си . И в днешно време най глупавата причина да скъсаш с някого е заради религията , и в Исляма и Христинството има повече общи неща , отколкото различни . Мога много неща да пиша за истината в Исляма , но нямам време в момента . Но ще ти кажа защо жената се забулва , защото тя е като перла , а нали перлата се пази в мида , и освен това жената ИМА ПРАВО САМА ДА ИЗБИРА ДА ХОДИ ЗАБУЛЕНА ИЛИ НЕ . Освен това в Корана пише , ако е трябвало да има само една религия нямаше да съществуват още , а а има различни за да може да се обогатяват едни от други . И друго - всеки има право да се омъжи за човек от друга вяра , това в написано в Корана . А това че пишело че мъжът трябва да бие жена си , просто като видя това някъде че пише умирам са се смея . Мъжът е задължен да се грижи за жена си , и да и осигурява всичко необходимо , ако тя не е доволна има правото да се разведе . И това че жените нямало право да работят също не е вярно . Мога толкова неща да пиша но просто нямам време . Така че сама си помисли , всеки е свободен да прави каквото иска , недей заради някакви глупави предубеждения да напускаш любимия си . Лоши хора има навсякъде . Кажи на майка ти да не мисли като се ожениш за българин , християнин или изобщо християнин , кое гарантира че ще си добре . Успех .

12.   авторке, следвай сърцето си то ще ти подскаже най-добре пътя, по който да извървиш към него. Ако не опиташ, няма да знаеш какво щеше да стане и може би един ден ще съжаляваш, кой знае? Никой не знае дали това е човекът за теб в живота или ще е някой друг и най вече ние не знам какво би ти отговорил той.
Опитай не губиш! Късмет.

14.   номер 11- БЛАГОДАРЯ!!

15.   Авторке, ела при мен! Аз съм българин, но ще те нося на ръце!!!

16.   15, изобщо не звучиш закъсал.

17.   До 5
Само, че авторката не е на 18 години, а освен това е завършила три висши образования с отличен успех.

18.   Продължи напред, не гледай назад. Дай си шанс за нещо чисто и ново.

19.   "И за съжаление родът се продължава от мъжа, не от жената, тоест ти ще отидеш и ще бъдеш “погълната” от турска фамилия."

1915-а година чука на вратата и си иска изостаналите патриархални разбирания.

20.   Авторке. Обръщам се лично към теб. Това съдбоносно решение засяга само и единствено теб, затова не може да взимаш под внимание какво ти говорят хората в някакъв анонимен форум. Те се отнесоха много безчувствено към теб, казвайки ти да пренебрегнеш себе си и любовта си заради майка ти.. Те не са на твое място. Само ти знаеш какво ти е.

Според мен се върни при това момче, може би това е съдбата ти, от която няма как да избягаш. Майка ти колкото и да е негативно настроена ще пореве няколко месеца, ще се поядосва и накрая ще й мине. В крайна сметка ти си й дете. Но ти от своя страна може цял живот да съжаляваш ако после си с грешния човек. Отивай при момчето и се обичайте.

21.   Нищо не губиш ако говориш с него :) Много вероятно и той да се чувства по същия начин! Успех :)

23.   До номер 22 нямам намерение да споря за глупости с теб . Относно Афганистан тези правила са наложени от талибаните подкрепяни и финансирани от САЩ . Както казах доста по - запозната съм от теб с Исляма , мъжът ми няма нищо общо , нито ми е промивал мозъка . И явно не си била е Турция , там 85 % ходят без кърпи . Вземи прочети първо Корана , има и на български пък тогава пиши .

25.   1, успокой топката никой не те е питал ти какво харесваш и предпочиташ. Тук не говорим за теб. Момичето иска съвети и съчувствие, а не допълнително съдене и наливане на фалшиви морали. Прочетете си точка 1 и точка 4 отново.

26.   Благодаря изключително много на номер 20 и 25! Не знам какво се опитва да каже номер 17, на почти 18 съм. И не мисля че трябва да го доказвам на непознати хора. Историята ми е достатъчно болна, за да лъжа за годините си :)

27.   23, мило момиче, не се занимавай с невежи хора! Те по-далеч от носа си не виждат, лесно е да вярваме на помиите от жълтите медии и до там. Никакво мислене и разсъждение. Аз не се определям като вярваща, но съм изучавала религиите. В Корана дори не се говори никъде жените да се крият. Казва се хората (не само жените), че е препоръчително да се обличат скромно. Просто радикалния ислям е изключително изкривен и хората вярват и гледат само това. Имам приятели мюсюлмани, прекрасни хора, жените са без кърпи, ходят си на работа и т.н

28.   Религиите са отживелица и трябва да изчезнат веднъж за винаги.Създават само проблеми и разделение.Не може да се уповаваме на нещо произлязло от човешкото невежество в миналото,живеем в съвременен свят.

29.   23 номер до 27 точно , аз това се опитвам да кажа .

30.   Здравей. Чета тук много странни коментари ...как си щяла да измениш на рода си, пък децата ти какви имена ще носят, пък той е турчин ужас... ;дД

Накратко моето мнение е, че ако държиш на това момче , харесваш го още, имаш чувства към него - пиши му, обади му се или се вижте и говорете, изяснете се . В крайна сметка това е твоя живот и няма по-важно нещо от личното щастие. И като е турчин и какво- важен е човека отвътре, да е свестен, да те разбира и подкрепя.
Колкото до това с какви имена и религия ще са децата и не знам си какво- хора в кой век живеете... Сериозно ли. Все едно не могат да им сложат интернационални имена и децата сами да изберат каква религия искат или не искат да изповядват.

31.   Ами вземи си българин, от онези които очакват като се върнеш от работа да им сготвиш, сервираш- отсервираш, поемеш им задника т.н.
За какво ти е да си с някого по любов като има толкова български "мъжкари" които имат нужда от слугиня и инкубатор. Ще остане някой горканчо сам да си готви, пере и налива ракията тц тц

32.   Благодаря ви, ще говоря с него тази седмица и наистина се надявам да постигна позитивен резултат.