Не ми предлага брак, не знам в какви отношения сме
Здравейте!

По същество - аз съм на 28 години , живея на семейни начала с приятеля ми от цели 8, не сме женени, нямаме и деца, а той е на 34.
Живеем в чужбина от 5. Работим и двамата много , паралелно с това аз се грижа за дома, гледам нищо да не му липсва, уж имаме общи планове, но по-скоро всичко е само на празни приказки. Той иска деца, но не иска да поема отговорност и да ми предложи.. (оправданието му е, че не вярва в брака) и винаги дава пример с неговите родители, който бяха разведени официално и след това се събраха...пълен абсурд..
Секса също куца от последната година, не съм си и помисляла да му изневерявам... но не знам дали съм склонна на още компромиси, 8 години от живота ми вече минаха, а ние сме още на същото място, от което стартирахме....
Напоследък обмислям варианта да се разделим.. не знам вече и аз....
Какво мислите?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Не настоявай! Имам злополучен опит с мъж, който не искаше брак, но след като го зарязах се ожени за мен, за да ме върне. Пълен ужас беше тази връзка. Човекът просто не е искал такъв тип отношения, не е бил готов за това, не е искал точно мен или пък точно този модел на семейство. Бракът ни се оказа пълен провал, но се мъчихме взаимно 10 години. Добре че той не пожела деца, а и аз вече не настоявах. След раздялата ни се запознах с друг мъж, с когото заживяхме заедно и от първия ден беше ясно, че официалното оформяне на отношенията е въпрос на време. Щом се видяхме малко по-свободни, се оженихме без да сме го обсъждали кой знае колко. Е, направи ми уж предложение, изиграх го изненадана, но беше по-скоро за театъра, за ритуала. И, да чукна на дърво, нещата вървят по мед и масло вече 8 години.
Така че, авторке, пак те съветвам да не насилваш нещата. Мен съдбата ме предупреждаваше, но аз не, та не, искам да съм омъжена. А и наистина има мъже, които се чувстват по-добре в неангажираща връзка. Моята теория е, че просто не са срещнали жената, която наистина желаят. Мъжът ми чак е смешен като ме представя някъде. Като каже: "Съпругата ми!", все едно казва "Нейно Величество Кралицата".

2.   Трябваше да му кажеш ,че ти пък не вярваш на мъже , които не искат да поемат отговорност .

4.   Ох милата. Притеснила се е, че не може да го върже и ще трябва да ходи на друго място евентуално. Много ясно, че не вярва в брака. Нито един умен мъж не би смятал брака за нещо, което си заслужава.
Колкото и да плюете по това, което съм написал истината е такава.
Жените искат да се видят, кято булки, но не искат да са съпруги. Това не е животът, който искат, на съпруга и на домакиня.

5.   Била си само на 20 като сте се запознали. Не си съсипвай повече живота, щом секса куца. Подписът не е важен, а отношенията. За какво ти е да се заробваш повече? Радвай се, че не ти е предложил.

6.   Те отношенията са ясни, 8 г без брак и без деца... може още 8 или 18 г така.
Млада си още, но определено във възраст в която не бива да допускаш "мотаене" ако искаш да имаш семейство.
И да не искаш деца да речем, нищо по- разли0но от настоящият не можеш да очакваш, той е който е очаква, а може и вече да е приел че, си се примирила и няма да търсиш други опции.
Ти това ли искаш?
А за настояване с него за брак и деца не си и помисляй, ще ти вгорчи живота после. По- добре сама.

7.   В някои държави партньорите имат статут на женени. Ако сте в такава държава то няма и нужда да се жените. По-скоро роди дете. То е важното, а не брака, та след това да се занимаваш с разводи.

8.   И моят съпруг дълго време не ми предлагаше и аз търпеливо си чаках. Години наред. Накрая наши приятели го питаха какво чака и той се замисли. Аз никога не му бях намеквалапреди това, защото съм възпитана, че мъжът трябва да го направи (няма закон за това, но предразсъдъци). Но моят мъж си е такъв - не обича да е център на внимание, не обича организациите, не обича подобни събития. Въпреки всичко заради мен се съгласи да си направим малка сватба. После дойдоха и децата и така. Съжалявам, че не ми предложи по-рано, а толкова години живяхме без брак. Едно е да ражда една жена на 25-28, друго е на 38.

9.   Моята история е много подобна на твоята. Почти всичко съвпада само, че ние сме заедно от 4, то не че има някакво значение. Много пъти съм си мислила, че просто не ме обича достатъчно и винаги може да си тръгне без брак без деца. Ние жените имаме някакъв срок на годност, както тук ни определят. Още някоя и друга година и да искаме деца може и да не ги видим, мъжете нямат такива проблеми. Накрая какво излиза, че ние глупачките сме си пропиляли най-важните години. Просто ми се иска мъжете, които биват обичани да ценят жените си, а не да ги нараняват и да им губят времето. Предпочитам да ме беше зарязал преди две години, може би щях да намеря мъж, който ще иска да се ожени за мен и да имаме семейство и деца. Понякога си мисля, че си изпуснах шанса и се примирих, че аз няма да имам хубаво семейство.

10.   За какво му е брак, като и сега де факто живеете като семейство? С предимството, че един развод винаги е по-сложен и неприятен, отколкото раздяла без никакви формалности. Ако толкова държиш да имаш официален брак, трябваше да му го кажеш и след това да заживееш с него. Като не иска, търсиш си друг. Щом до сега не сте си оформили отношенията, нямаш особен шанс според мен. А щом дори и сексът не върви, просто сте се наситили един на друг. Щом съществуващото положение не те устройва, знаеш какво следва.

11.   Губите си времето взаимно. Харесва му да има слугиня, да спи с някоя, но без реално обвързване. Ти пък седиш и се надяваш, че нещо ще се промени, ама промяната така и не идва. Остави го, иначе рискуваш още 10 години да минат така безцелно

13.   Ти да не мислиш, че с един брак го връзваш завинаги. Както се ожените, така може и да се разведете после. Брака не дава никаква сигурност. Ако не се обичате и най-голямата сватба да направите тя нищо няма да значи.

14.   Аз бях на твое място и при мен стана ясно следното: понеже неговите родители не са ме искали години е чакал да ме приемат и през това време си е търсил и друга жена... На края неговите ме приеха ама вече беше късно... мъж който не иска просто му бей шута.
Ж30

15.   Номер 13, кой говори тук за "връзване"? ! Аз съм номер 1. Нека не се лъжем: бракът е начинът двамата в една връзка да обявят любовта си пред хората и пред Бога. Това е поемане на отговорност, заемане на позиция, заявяване на намерения, очертаване на границите, оформяне на двойката като отделна единица в обществената структура. А човекът е социално животно. Ние не живеем в пещери, живеем сред хора. Бракът е вид договорни отношения не само с партаньора, а и с външния свят. Език, на който индивидът казва: "Това е моята жена, уважавайте нейната автономност, защото аз отговорям за сигурността й! Това е моят мъж, бащата на децата ми и аз съм поела отговорност към него! "
Обикновено желанието да отправи такова послание се появява у човек на биологично ниво, инстинктивно, когато е открил своята половинка. Ако то отсъства, това е знак, че у него има известни колебания в избора. Съгласна съм, че бракът не дава никаква материална сигуност - болести, смърт, раздяла - но дава психологическа такава. В руския език, който е всъщост старобългарски, изразът за омъжена жена е "замужем", т. е. "за мужем" в превод "след мъжа си", "следва мъжа си", а за женен мъж - "женат", това е причастие, т. е. той вече има жена. Точно тази принадлежност и ясно зададена посока на отношенията се съдържа в брака като социален феномен.
Човек трябва да е изключително повърхностен, за да гледа на тази институция като на "да вържеш някого", да го ограничиш или да си "опечеш баницата". А заради прехвалената ви "свободна любов" на практика съществува този сайт - всяка втора тема е за изневери и предателства.
Авторке, пак се обръщам към теб: ти заслужаваш много повече от това да чакаш някой да реши иска или не иска да поеме отговорност за бъдещето ви заедно!