Карма или съвпадение
Бих искала да споделя какво се случва с мен и около мен.
Преди известно време си дадох сметка, че някои неща от живота ми се повтарят.

У дома бяхме три скорпиона и аз бях последна по календар. Към настоящия момент живея с два скорпиона и отново аз закривам рожденните дни. Преди повече от десет години се случи инцидент и аз пострадах, днес по същото време от годината ( когато се случи инцидента) се върна при мен загубеното от тогава.

Моята половинка и докторът ми са родени през един ден и на всичкото отгоре наскоро се запознах с мъж, който също е роден с един ден разлика от партньора ми и даже визуално много си приличат..........
Чувствам се много объркана!
Това някакъв знак ли е или просто съвпадение?! Случвало ли ви се е нещо подобно?
Освен това живея с приятеля ми и семейството му и майка му много ми напомня с отношението си към мен за сестра ми. Сякаш отново съм дете и те първа ми предстои първия любовен трепет.

Сякаш животът ми минава на лента и имам свободата да избирам. Принципно не вярвам в такива неща, но това много ме плаши и не знам какво да правя

Коментари

1.   Хората често проявяваме нещо наречено апофения - да намираме смислени връзки между неща, които нямат връзка. Примерно си мислиш за някого, докато шофираш, и в този момент по радиото прозвучава дадена песен - и хоп вече "връзваш" нещата. Или пък поглеждаш към часовника като е 11:11 - хммм, единици значи начало на нещо ново. "Значи сега нещо ново ще стане", си мислиш,"аха, и автобус 111 мина преди малко. Ехааа.. ". Е уви нищо ново и различно не става, защото в общия случай трябва ти да си го направиш.

Иначе, има и друг момент - хората подсъзнателно си избират хора, с които да си намерят общи неща, дори и да е обща зодия. Примерно ако в семейството ти сте били 3 скорпиона може да не е чисто случайно. Но това, че докторът ти е роден един ден след мъжа ти за мен е случайност. Или пък другият мъж, че бил роден и той еди кгоа си. Аз познавам 2 човека родени на моята дата и 2 родени на деня след моя. Ами различни хора сме, с различни професии и амбиции. Но едната позната си мисли, че сме много еднакви. Не бих казал.

2.   Има карма!