Притеснява ме и ме тормози един мъж. Как да постъпя?
Миналото лято преживях силен удар и травмираща раздяла с доста по-голям от мен мъж от София, който постъпи зле спрямо мен, и се върнах в родния ми град. Поех по лош спираловиден пропадащ път, започнах да пия повече от всякога и изпаднах в депресия. Една вечер излязох разстроена навън и под въздействието на алкохола се заговорих с едно момче. То се държеше много приятелски и приветливо и ми предложи да купи още алкохол и да си направим "пейка парти". В последствие, вече лишена от разсъдъка си, съм го последвала в квартирата му, където помня само че ме би на пода в банята (имам снимки на синините), душеше ме, караше ме да ходя до тоалетната пред него и ме беше хванал в хватка на леглото да не мърдам и като се опитах да извикам пак ме душеше и ме удряше, и ме изгони грубо с подгизнали дрехи среднощ да си търся дома (беше ужасно). Бях посъветвана от хора, с които споделих това (включително от мой познат - свидетел, който ни видя заедно) да подам сигнал в полицията, но ме беше срам. От тогава мина време и не го бях срещала, но от около два месеца срещам този човек (всъщност има вид и поведение на пълен дегенерат) и той (има наглостта да) ме заговаря, да ми прави намеци даже пред родителите ми, притеснява ме, веднъж ме гони в една пуста уличка и искаше да говори с мен. Аз не давам абсолютно никаква реакция, но почва да ми писва, ужасявам се от мисълта, че ще почна работа някъде, той ще ме види там, и няма да ме остави на мира. Не искам да го виждам, не искам да имам никаква връзка с него, нито да ми говори и да ме тормози. Какво бихте ме посъветвали да се отърва от този? На полиция никога не съм разчитала досега, дали биха издали ограничителна заповед? Нямам и приятели мъже, на които да разчитам... Много ще съм благодарна ако ме посъветвате, това е деликатен проблем от който ме е срам и за който знаят малцина. Моля спестете си упреците, защото само аз си знам какво ми е било в главата и на душата. Благодаря!

Коментари

1.   Какъв е този? Той усеща, че те е страх и за това си позволява да се държи така. Начинът да се отървеш от него според мен е да му се опълчиш.Следващия път ако го видиш на публично място викай, крещи, че е утайка и тормози слаби и беззащитни жени.Нека всички чуят и разберат що за утайка е. Така и ще имаш свидетели. Така както го описваш ще свие перки, ако трябва го заплаши с полиция,ако посмее да те доближи пак.

2.   Странен въпрос, но.. нямаш ли възможност да се преместиш в друг град? Да започнеш на чисто, да не живееш в страх, че можеш да го срещнеш всеки момент.

3.   2, на този етап по принцип не. А и не съм човек, който бяга и се крие, и заради един дегенерат да сменям града чак. Не е редно нормалните хора да бягат и да си сменят местонахождението чак заради такива, той е този, който е редно да се скрие/да изчезне. Благодаря!

4.   Веднага е трябвало да отидеш на лекар и да си извадиш документ за синините. И с този документ можеш винаги да го заплашваш, че ще ходадеш сигнал в полицията. Сега.. пак го заплаши с полиция, но е доре да отидеш в друг град и да започнеш да се самоконтролираш. А младият мъж е садист.

5.   Помоли приятел да го причака и да го пребие, след като го е свалил на земята да му каже "ако още веднъж я доближиш, ще те убия". Знам, че не е красиво, но полицията не върши работа, само далаверата гледат.

6.   Абе хора, какви сте вие?! Заради един ц*рвул дето е на два шамара живот да сменям града чак? В другия град като се появи препятствие, дразнител или досадник и от там ли да бягам? Докато хората бягат и се страхуват и крият, и се държат ТЕ като престъпници, вместо истинските такива да се линчуват и да се търси някаква справедливост, няма да има правда, нито да се оправим. Иначе сте прави за това, че трябваше тогава да се обърна към органите на реда, съжалявам че не го направих тогава, но тогава бях съсипана (не от случката, а от други неща)... Съжалявам, че нямам близки по-якички мъже, които да го вразумят... Благодаря за отговорите!

Авторката

7.   Ами като е на два шамара живот, бий му ги, какво си седнала да питаш хората тук?

8.   7, беше образно казано, както би трябвало сам/а да се досетиш. Просто е абсурдно да се преместя в друг град, заради някакъв сопол. Навсякъде ще ме притесняват хора и ще имам врагове, дори не е нужно да отида пияна у някого, за да си ме фиксира и да се занимава с мен. По вашата логика трябва да направя околосветско пътешествие, местейки се от град в град. Това е баш българско, мишкарско мислене, съжалявам.

9.   Едва ли е късно да заведеш дело срещу него. Това си е било някаква форма на изнасилване. Консултирай се с адвокат, това е сериозно нещо и не трябва да му се размине. Още повече, щом имаш свидетел... Трябвало е да си извадиш медицинско след случката.

10.   Също така, сещаш се пияна се шляеш от сутринта, няма как да доведе до нещо добро. Алкохолът и наркотиците съсипват жените много по-бързо от мъжете. Надявам се тази фаза да е преминала :)

11.   Как да нямаш близки мъже- ами баща ти? Нека той се опита да го вразуми. А може би и теб- къде си тръгнала пияна по нощите?! Няма човек без проблеми, но това твоето какво е? То е вече минало, постарай се да не се повтаря!

13.   Първото нещо, което бих направила - бих изискала ограничителна заповед. Все пак неспазването ѝ би могло да бъде повод за преследване/арестуване, което си е вид успокоение. Отделно от това на твое място бих избягвала да се отдалечавам от вкъщи сама, а ако съм сама, бих си взела за всеки случай един спрей за самозащита, ако тръгне да ми прави нещо (да налита на бой и прочие).

15.   11- Добре, ами ако нямам баща? Ами ако баща ми е болен, да речем? Айде мислете малко като казвате нещо - малко такт, малко чувство, малко мисъл... А упреците по-горе казах да си ги спестите, изобщо не ги приемам. От хора, които не мислят, а съдят, не приемам нищо!
13 - Благодаря за изчерпателния отговор! Ако още веднъж ме закачи или ми каже нещо, отивам в полицията.
Благодаря на всички.