Нужда от съвет
Здравейте читатели! Аз съм жена на 25 години, от 2 години имам приятел, с който живеем заедно от самото начало. Връзката ни върви добре, но и се караме. Преди мен той е имал връзка зкоято е приключила година преди да се запознае с мен по инициатива на тогавашната му приятелка, която му е изневерявала, лъгала, но той я е обичал и доколкото знам доста. В началото на връзката ни всичко беше добре, но може би от половин година ни зачестиха караниците. Почти винаги са моя инициатива, защото съм го хващала в лъжа, и за дребни неща също. Аз държа много на него, старая се да бъде добре винаги, правя всичко възможно за него. Той също е правил доста неща за мен. Преди месец се бяхме скарали жестоко и на скоро видях че си е писал с сестра си, на която е споделил за нашия скандал и че не издържал вече, не знаел какво да прави, била съм се сърдила за глупости, даваше и примери за какво дори. Тя не ме е опреквала, а по-скоро го успокояваше. И други неща знам че е споделял с нея относно нас, когато се караме, всичко и споделя -това ме дразни, защото го прави зад гърба ми. Казва че ме обича, правим си бъдеще заедно, защитава ме когато някой се държи гадно с мен, но след това което прочетох вече се съмнявам че ме обича.... Едва ли не все едно се чуди дали да е с мен като казва "не издържам вече, все по-често се караме вече, не знам какво да правя... " Попитах го дали е мислел да. ме оставя заради тези караници, той казва че не го е мислил, като му кажа че си мисля за нашето бъдеще ме пита какво точно и казва че го плаща като не му кажа конкретно какво. Не отрича пред мен че му писва да се караме за глупости или пък че в момента, в който се скараме се ядосва, но казва че не е мислил никога да ме остави, каза ми щом аз го питам тези неща, явно аз съм ги мислила, но не. Знам какво да си мисля вече. Само да уточня че деня, в който се скарахме е писал на сестра си и е разказал. Имало е моменти преди като се скараме и аз му казвам в яда си "писна ми " и той ми отговаря "и сега какво " или " казвай какво си решила " като му кажа че не му пука дали сме заедно, той отрича казва че не може да ме задържи насила... Казал ми е, че ако се разделим няма да бъде с друга, защото му е писнало вече все да търси и да дава сърцето си(в предните му връзки все той е зарязван, предаван, лъган "... Боли ме много от това, което прочетох със сестра му, а не мога директно да му кажа или да го питам. Знам че и аз имам вина, знам че съм опък характер, но ако държи на мен и ме обича, така ли ще пише на сестра си, че. не издържа, не знае какво да прави, че все се изкарвам жертва, че се сърдя за дребни неща? Дайте ми съвет, моля ви! Ревнува ме, когато ме гледат мъже, иска да им налита все на бой, сънува че друг ме заглежда и се сбиват в съня си, не толерира да се държат зле с мен, защитава ме, но не знам объракана съм. Когато аз му кажа " като не ти харесва.... " И той ми казва " това ли искаш, ядесва се ", А когато той ми го казваше преди аз нямах право да се ядосвам, не можело да ме държи на сила.... Казва че тези караници били укрепили връзката ни или поне той така смятал иначе на сестра си се оплаква като се караме и казва че не издържа.... дайте съвет, моля ви, -нормално ли е, какво да си мисля?

Коментари

1.   Като казваш, че в предишните си връзки "все той е зарязван, предаван и лъган", го твърдиш като проверена информация или просто повтаряш неговата гледна точка? Човекът, както изглежда, обича да го играе жертва. Тази роля е удобна, защото отговорността никога не е у него, а все друг е виновен. От теб се жалва пред сестра си, от бившите си се жалва пред теб, виждаш ли го да търси проблем в себе си?

Словосъчетанието "не издържам" също е любопитно. Едва ли го тормозиш чак толкова, но все пак помисли и над това. Въпреки ‘тежкото състояние’, до което си го докарала обаче, роптае щом друг те погледне. Подобна ревност и това, че я проявява и на сън, е притеснителна. Не може да те държи на сила, но много му се иска. Във всеки колектив, в който попаднеш, ще има мъже. Ще те гледат, ще ти говорят, ще те свалят. И какво, той ще се сбие с всички? Или поне ще се цупи и ще те обвинява. Поведение на незрял човек.

Не позволявай да ти насажда чувство за вина, нещо което прави твърдейки, че обмисляш да го оставиш. Определяй подобни опити за манипулация, и ги назовавай открито като такива. Щом искаш да си с този човек, постави ясни граници на поведение спрямо себе си и ги отстоявай. Няма кой да го направи вместо теб.