Жени, как ще се почувствате ако бившия Ви сега е с много по-красива от Вас жена?
Въпросът ми е към жените. Как бихте се почувствали, ако разберете, че бившия Ви сега е с много по-красива от Вас, по-слаба и т.н. по-по-каквото се сетите, превъзхождаща Ви жена? Това би ли Ви сринало, би ли повлияло на самочувствието Ви? Бихте ли започнали да гледате по друг начин на себе си заради това? Какво бихте посъветвали жена, която е в това положение и е срината и е загубила всякакво самочувствие и самоуважение, сякаш безвъзвратно поради това? Благодаря!

Коментари

1.   В едно съм сигурен. Чудиш се как да си го върнеш. Е това ств жените. Винаги това, което нямате, трябва да бъде вашо.
Поредното доказателство, че връзките са лъжа. Жените имитирате любов и влюебеност, но иначе вечер преглеждате снимките на бившия.

2.   Боли еднакво без значение красива/грозна.
Ако още го обичаш би те заболяло с каквато и да е.
Това е като да кажеш, че не си го ревнувала от грозните жени, а само от хубавите и ако го хванеш с някоя грозница да кръшка няма да се ядосаш?

3.   Щом е бивш въобще не ме интересува какво прави, къде е, с каква жена е и всичко свързано с него. За мен той е никой. Ако ще да е с Мис Свят, не ми дреме. Много по-важен ми е този, който сега е до мен.

4.   Мъже ,как бихте се почуствали ако бившата ви е по голям пич от вас?Мъж съм но тая тема като много други просто ми е смешна :) Вече тотално иизтъпяхте!

5.   В днешно време естетичната и пластичната хирургия са толкова напреднали, че спокойно можеш да станеш по красива от новата на бившия ти. От момичето, което не е искал се превърни в момичето, което не може да има.

6.   Няма да ми стане хубаво, няма какво да лъжа. Но бившият ми е красавец, вървежен, и не очаквам да го видя с по-грозна от мен, та някак си не би било изненада.
За да ти влияе толкова силно новата приятелка на бившия ти, значи не си го преодоляла. Нормално е да ти стане гадно - никоя жена не иска да вижда, че е била заменена, още повече пък с някоя знойна красавица. Ама ако го мислиш дни, седмици след това и самочувствието ти е сринато, значи има нещо неразрешено.
Бих посъветвала да се стегнеш. Колкото и да си млада и красива, винаги ще има по-хубави жени от теб. И понякога се случва да изберат тях пред теб - това не определя твоята човешка стойност.

7.   Ами аз не виждам да е с по-красива, винаги като ме засече ме гледа.. Има хубава жена, но... Всеки гледа различно. За един красота, за друг не.. Щом е в миналото, значи да си гледа работата..

8.   Ами някои жени сме толкова тъпи мезмозъчни и емоционални същества, че нямам думи. Мъжете си развяват оная работа и хич не ги еня за нищо, а ние стоим и се сравняваме дали с новата им или старата. Изпадаме в някакви депресии, безсмислени тъжни състояния, а през това време на никого не му дреме особено как се чувстваме най-малко на бившия. Проклинаме го след нас да не случи на жена, но той си намира даже по-яка и която най-вероятно ще му угаждат повече, отколкото ние. Друг вариант е да му разкаже играта, а той да ходи като куче след нея. С една дума направи невъзможното да го забравиш този, спри да гледаш другата жена и продължи напред. Едва ли е с нея щото е по-красива от теб, ти може и да я възвисяваш предвид емоциите, които изпитваш. Майната им и на двамата и толкоз.

9.   Ако съм го обичала истински, чак да се срина не, но малко ще ми стане тъжно.
Но в случая с бившия ми - ем да е жив и здрав и щастлив :)
Изводите са ваши.
ф36

10.   Ако такива неща ме сдухват по-добре са се самоубия

11.   Ето какво ще ти кажа.
Няма такова нещо като "по-хубава и превъзхождаща" те жена.
Знам, на пръв поглед не ти се вярва, но истината е такава.
Всеки човек (мъж или жена) има в себе си определен потенциал, определено "скрито съкровище" в себе си и качества, които никой друг не може да притежава.
Външният вид е повърхностна черта, лесно подлежаща на корекции - можеш да отслабнеш , можеш да се разкрасиш в салона или хирургическия кабинет.
Обаче не можеш да си купиш характер и стойност.
Освен това, без значение каква е новата жена, тяхната връзка няма общо с теб.
Не си мисли, че сега тяхната връзка ще е по-хубава, едва ли не тя ще го направи супер щастлив, че ти си избутана в ъгъла и т.н.
Да, може би ще са щастливи, но това не ти влиза в работата вече.
Това, което ти и той сте имали си е записано във времето и няма как да е изтрито, било е уникално и няма да се повтори с друга.
Всяка любов е уникална, това е ключовото тук.
Било е , приключило е. Ти си красива. Тя е красива. Той е красив.
Сега продължавай напред и не мисли за тях изобщо.
Заслужаваш да бъдеш с някой, който ще вижда в теб съкровището, което си. :)

12.   Точно така, както би трябвало да се чувства всяка една ковра с претенции, правила безкрайни мизерии и измъчвала мъжа до себе си...

13.   Не бих се интересувала от бившия си и с какви ходи след мен. Винаги има по-красиви от нас, приеми го и проблемите ти ще се решат.

14.   Ще ме заболи, но ще си повтарям, че за всеки влак си има пътник.
Приемам съдбата си. Ще се опитам да наблегна на спорта и да гледам философски позитивно на нещата.
Щастието зависи от нас - ако ние искаме да се усмихваме, кой ни пречи? От нас зависи дали с настроение ще отидем на работа, дали с ведрост и радост ще посрещаме всеки нов ден.
Ако има хора/познати/приятели, които вечно се оплакват и ни зареждат негативно, то всячески трябва да страним от тях.

15.   Ако е по-прясна раздялата, може да ми пука. Иначе няма голямо значение, бивш е . Може да е като манекенка, ама злобна и да му къса нервите постоянно. Външният вид няма значение.
Гледай твоят живот, твоето бъдеще . Бившите са минало.

16.   При теб по-скоро предполагам са притаени скрити чувства на тайна завист към новата жена и тотално обезличаване на теб самата. Вероятно всяка една нормална жена в твоята ситуация ще се запита същия въпрос.

Това, че той е избрал другата нищо не означава. Да, кофти е, неприятно е, но пожелай им щастие и гледай твоя си живот. Той е бивш, а не настоящ или бъдещ. Мястото на бившите е в миналото.

Вярвай повече в себе си, грижи се за теб самата, обичай се такава, каквато си, защото ако ти самата не го правиш никой отвън няма да дойде и да го направи. Ако има нещо, което не харесваш в себе си - промени го, експериментирай! Визията и килограмите се променят и коригират, ако имаш достатъчно воля и мотивация да го направиш!

Казано е, че красотата е в очите на гледащия. Така че и на теб ти предстои да срещнеш някого, в чийто очи ще си най-красивата!

Ме

17.   Мъж съм, но имам случай. От 5 приятелки единствено с Третата ми се разделихме в лоши отношения. По 1 изневяра имаше от моя и нейна страна. Опитах няколко пъти да останем добри познати. Ако се засечем някъде да не се правим, че не се познаваме. Заради нейната проклетия - НЕ.
Миналото лято (от 2014 скъсали) ме видя със сегашната ми любов (мнг по-свестна от нея като характер). Нямаше такъв кеф:D Ако можеше да я отрови с поглед. Тя е с един шкембелия в момента - нескромно на малкия ми пръст не стъпва и в тяло, и в лице.

За външност не бих определял коя е по-красива, различни типажи са:
Третата - руса коса, сини очи. Сексапилни бедра и дупе, гърди чашка B.

Сегашната ми - тъмнокестенява коса. Очите й, почти черни, са уникални, не се забравят като ги видиш един път. Сексапилни бедра и дупе, гърди чашка C.

18.   Много добре!
Друго си е постоянно да душат под полата на жена му.

19.   Когато не цениш един мъж когато е с теб,винаги се намира жена която до го цени .Мога да ти дам два примера с мои приятели които се разведоха,защото жените им бяха все недоволни.Сега и двамата са с пъти по готини жени

20.   Все ми е тая дали има жена до себе си и каква е тя. А той как ще се почувства, ако сегашният ми партньор е нещо повече от него? И наистина е така, защото заслужавам по-стойностен мъж от бившия и го получих. Няма как бившият и сегашният му живот да ме комплексират, защото имам самочувствие с покритие и не мисля за миналото (сещам се само заради подобни теми), защото гледам собствения си живот. И съм в хармония със случващото ми се!

21.   Още по-объркващи са обратните случаи, авторке. Когато се оженихме с мъжа ми, бившата му съпруга се чудела пред обща позната:"Ама тя е по-стара и по-грозна от мен..." Но някак беше забравила да поразсъждава по темата дали пък не съм по-умна, по-уравновесена, по-дружелюбна и по-отговорна от нея. Това, което мога да твърдя със сигурност, авторке, е, че мъжът ти е с другата НЕ защото е по-слаба, по-красива и по- всичко, което се сетиш като външни качества. Потърси истината другаде! Бившата на съпруга ми го направи: отказа се от чалга-визията, заряза претенциите, ако не да чете книги, то поне взе да гледа новините и най-голямото й постижение: за първи път в живота си тръгна на работа. От година и нещо има приятел, който изглежда напълно приличен човек.

22.   Никога не бях се и замисляла даже. С една настояща на мой бивш дори бих казала че, в добри отношения, не чак приятелски, но добри. Интересува ме как и с кого съм аз, бившите ако са добре, е ок, защо да ме дразни? !

23.   12, от къде по дяволите знаеш каква им е ситуацията?!?! някъв пророк ли си, че виждаш в миналото на автора на анонимна тема? може и да я е спуквал от бой или да я е подлагал на психически тормоз. Нищо не знаеш! Не говори без да знаеш, много е тъпо и грозно!

24.   Мъж съм.
Наскоро видях бившата с нейния нов. Както някой написа горе шкембелия, човек без аура и харизма, търтей, безгръбначен. А тя се опита да се скрие под земята, ако можеше направо да изчезне докато аз отмина. В сравнение с него се почувствах като атлетичен алфа мъжага, мистър Свят. От този момент водя нов живот и ми отпаднаха всички мъки по нея.

26.   Доста зле ще ми подейства. Ще съм убедена сякаш е бил с мен по принуда и когато е срещнал наистина красива и по-по- жена, просто ме е оставил. Ще се почувствам като компромис, като утешителна награда. Но аз винаги съм се чувствала така заради ниското си самочувствие. Никога не съм очаквала нещо друго, няма да се изненадам.

27.   Хахаха, аз пък бях новата на моя мъж и също се сравнявах с бившата му и ми се струваше доста хубава, чудех се защо я е зарязал. Бившата му пък се хвана с нов ама моят мъж не го видях един път да се сравнява с него и да се чуди кой е по-хубав :) Дано тази жена не ме мрази, след като съм с нейния бивш.

28.   Нека да е с по-красива и по-добра от мен! Да е жив и здрав човека, пожелавам му и топ модел да си хване!
Бившият ми не е критерии за самочувствието ми, не съм чак за изхвърляне. Разделихме се, защото не си пасваме и не ни е писано да бъдем заедно. Така е по-добре и за двама ни. Всеки от нас заслужава щастието. Той и грозница да си хване, ако е влюбен, ще я вижда като идеалната жена. Аз винаги ще си остана неговата бивша. Това, което взаимно сме изпитали и сме си дали, никоя не може да го изтрие/разруши. Колкото и добра да е следващата, нито аз съм като нея, нито тя е като мен- всяка си има предимствата и недостатъците. Въобще, с тази жена тичаме в различни прави, няма как да се състезаваме.

29.   Ако си с по-красива от тях, бившите злобеят. Ако пък си с по-грозна, се засягат, че ги принизяваш по-долу и от грозница. Демек са толкова проклети, че предпочиташ дори и грозница пред тях. Ако пък обърнеш резбрата, е кръвна обида, че дори и мъж може да е по-добре от тях. Угодия няма.

Иначе жена ми каза, че ако и изневеря някога, поне да е с някоя много по-красива от нея, по-лесно ще го понесе и да знае, че си е заслужавало. Но ако е с по-гроzна или по-дърта от нея, няма да може да го понесе.

30.   Например ако вървят и се смеят или са седнали някъде и се гледат влюбено, бившата би изпитала завист, защото навярно сегашния и партньор е по-лош от предишния или изобщо няма гадже и не е интимна. Ако съм на нейно място и аз ще съжалявам и ще се ядосвам.

31.   До 28

Тъжно е, че някой е дал 1-ца, за коментар, който трбва да е пример за правилни човешки отношения.

32.   Бих се радвала, ако знам, че е здрав и щастлив, без да ме интересува с коя е, чак да се сравняваме не би ми минало през ума.

33.   Никак, защото по-красива от мен няма

34.   Ако нямам чувства какво ме интересува! За да се срина от това означва ,че имам чувства и надежда да си го върна. Просто трябва да продължиш напред и да не те интересува с каква е, а като собствен стимул да полагаш повече усилия , за да изглеждаш добре и да се чувстваш добре, ходи на фитнес, храни се здравословно, купи си готини дрехи и изобщо да не ти пука за бившия.Просто си живей живота!

35.   Ще ми е гадно, но пък той има право да е с по-добра от мен. Не мога да го вържа, все пак!

36.   Aко аз съм го оставила ми е все тая после с коя е. Радвам се, че не е моя грижа.

Ако пък той е бил инициаторът на раздялата, то ще ме жегне като се събере с друга жена и това независимо дали е по-хубава или по-грозна - каквато и да е, той е предпочел да бъде с нея, а не с мен - това боли.

С други думи, ако нямаш вече чувства към него и не го искаш, за теб е все едно с коя е. Ако пък си наранена от раздялата - и с последния боклук да се е събрал дето на човек не прилича, пак ще ти е сол в раната. В този случай освен времето няма какво друго да помогне. Но пък времето действително лекува.