Доминиращ мъж
Здравейте! Имам приятел от година и половина. Връзката ни е сериозна и живеем заедно. Проблемът е, че имаме различно мнение по основни въпроси. Той твърди, че мъжът трябва да доминира и винаги той са определя каква да се прави-кога и какво са се пазарува, какви решения да се вземат по всички въпроси. Настоява, че жената не трябва да работи и да е изцяло посветена на мъжа, децата и семейството. Каза, че ако връзката ни се задълбочи, иска да подпишем договор, с който са се регламентира задълженията ни като мъж и жена на база неговата дефиниция. Аз не споделям тези негови становища и определения и това е повод да чести караници помежду ни. Той твърди, че неговата позиция е нормална, защото живеем в патриархално общество.
Благодаря, че отделите време и прочетохте историята ми! Ще се радвам да споделите мнение и съвет! Благодаря!

Коментари

1.   Този е пациент за, който психиатриата все още не знае. Ако няма взаимно уважение и споделяне на едни и същи мирогледи връзката е тотално обречена.

Чингис Хан

2.   Ние Не живеем в патриархално или матриахално или изобщо доминиращо общество!Мъжа ти не знам в кой век живее но в Този век всеки е свободен да е себе си и да прави това което иска ,аз самия не разбирам подобни глупости как още се обсъждат в държава от ЕС в 21 век това е смешно!

3.   Робиня съм твоя.....кажи на този,че тази песен отдавна вече не я пеем....в 21 в. договор.....е.ах ти педераса смятан....

4.   Живеели сме в патриархално общество в 19ти век, вече не. Ти сама прецени дали всъщност искаш да живееш по такъв начин, и изобщо дали има любов с човек който гледа на теб като на подчинена.

6.   Живеели сме в патриархално общество... хахахахаха. Приятелят ти или е чисто луд, или е поредният Ганьо, комплексиран от възможностите и потенциала на жените. Има и трети вариант: да го мързи да си слугува на задника и да кара теб. Не го ли разкараш, ще трябва постоянно да си слугиня и да му бършеш лайняния задник (и в буквален, и в преносен смисъл). При всички положения бягай, защото този е радикален психопат и боклук. Шута отзад и сбогом. Аз такъв дори час не бих изтърпяла, вие как ги понасяте не знам.

Нина

7.   Пак поредно безумие ! И защо си с този мъж ?! А , да ! Защото го обичаш ! А защо си пуснала темата ?
На този мъж му трябва обслужващ персонал , роб -да роди , да гледа децата , домакинства и дори паста за зъби да не може да купи без неговата санкция . Ако в някакъв момент той не може да издържа 4 човека , какво правим ? А колко сигурно е , че отношенията ви ще бъдат винаги любовни ? Имай предвид ,че ако сега евентуално приемеш такава схема , ти ще си същата безгласна буква и за бъдещите си деца , защото само това ще са попили от вашето семейство .

8.   Ако не те устройва, разделяте се. По-късно ще е много по-болезнено. Но ако темата е истинска, аз преди всичко бих попитала този мъж как ще ми осигури старините и изобщо съществуването, ако остана сама, защото никой не знае кога му е писано да умре, да катастрофира, да получи инфаркт или каквото и да е, което всъщност може да се случи и след 5г, примерно. Защото няма да имам стаж, съответно трудно бих си намерила работа и със сигурност не бих имала пенсия. И вторият ми въпрос би бил какъв месечен доход би ми осигурил за личните ми нужди, вкл. спорт и хоби, защото ще съм му съпруга, а не слугиня?
Той наистина ли вярва, че такъв договор има каквато и да е правна сила?
Най-вече заради това си мисля, че темата е измислена и някой пак прави безплатно обществено проучване :)

9.   Договор за какво? За робиня плюс инкубатор плюс анален с***, когато той съпругът иска.
Първи вариант: 45 и 46 хромозома са Y, вместо X - Y, както е нормално. Това са мъжете тип мачо. Виж първото ми изречение.
Втори вариант: Провери в Интернет, Wikipedia и др. темите или всичко свързано, включително интернет линкове с: Комплекс за малоценност, Нарцисизъм - два вида, Его, Скъперничество, Стиснатост, Преживяни травми и преживявания, като дете, Възпитание на детето - Видове, Самовлюбване, Самомнение, Постоянен страх от срам, Психични отклонения, Невротични родители, Невротични психози и др. Аз съм Машинен инженер и слаботоков техник. Но в интернет има много статии и материали писани от Психиатри, а не Психолози за тези неща и по- тези твой въпроси.
При избор между лошо възпитание от невротичен родител баща или без същия баща, то съветът на Психиатрите, е че е по- добре за детето и по- правилният вариант - вторият. Моля не ме бийте и не ме съдете.

10.   Малко прекалено ми се струва това с подписването, според мен той има някакви комплекси. Иначе е прав донякъде, относно това че жената трябва да се грижи за семейството, но чак пък да се подписват разни договори...

11.   Ами какво да ти кажа - хубаво е да доминира, той за това е мъж, в тази посока е и еволюирал през хилядолетията. Но чак пък на 100% да се налага - не е хубаво. Трябва да си изработите някакъв баланс - или да си разделите нещата в живота на области, в които се чува мнението на единия, и други, в които се чува мнението на другия.
Примерно на жена ми съм ѝ дал пълната свобода с какво да бъдат облечени децата, включително и аз самия - мен такива подробости не ме интересуват.
Но пък никога не бих позволил да ми дават тон каква кола да си купим или каква стерео-уредба да си сглобя, или каква пералня/мияла/домашен робот да взема за домакинството...
Е, може да дава мнения, съвети, предпочитания (с някаква част от които дори бих могъл да се съобразя, за да е щастлива, или за да ѝ е удобно), но толкова!
Мислиш ли че ти би могла да правиш и да вземаш решения за всичко това? Ако можеш, и взимаш правилни такива, то значи ти си главата на семейството, а не приятеля ти...
Да, има такива двойки, даже познавам няколко, но мнението ми за мъжете в тях е... (да не казвам...)

12.   Ако не си съгласна с неговите правила, как си представяш живота с него? Или се оставяш да те опитоми, или си търсиш друг. Моят също не иска да работя, защото не вижда смисъл. Не мисля, че е лошо жената да си гледа къщата и децата. Работещите многодетни майки са доста стресирани. За взимането на решения: има неща, които решава жената. Относно пазаруване и готвене, защо мъжът да се меси? Жената знае по-добре, нали е вкъщи? Говори с него и го питай дали е готов на компромиси. Има неща, за които би се съгласил, ако спокойно говориш с него и изкажеш аргументи. Аз съм все по-доволна, защото правя така, че мъжът ми да си мисли, че решава всичко. Много е важен диалогът помежду ви. Помисли върху това как се държиш с него. Договор да подписвате е смешно. Не сте в работни отношения. Любовта не е сделка! Трябва да изградите доверие помежду си. Кажи му това. И бъди мила и нежна с него, покажи му уважение! Успех!

13.   Ес какъв съвет?! Ти си се върнала в примитивното, че даже въобще допускаш обсъждане на договор за налагане на комплексите на тоя сбърканяк!
Щом още не си запалила обувките с 200, значи допускаш така да живееш и обслужващ неговият живот и не те бърка че, човекът е психопат!

14.   Как си допуснала сериозна връзка с такъв маниакален тип? Ако се ожените, ще ти стъжни живота. Сега може да ти е интересно да спорите и да се доказваш, но някой ден ще ревеш с горчиви сълзи.

15.   Точно така! Жената трябва да си знае мястото.

16.   Не мисля, че има правилно и грешно. Повечето жени са привлечени от доминантни мъже, така че е нормално. Макар и неговото да ми се вижда крайно.
Няма какво толкова да го умувате. Или правите компромиси и стигате до средно положение, или всеки по пътя си.

17.   Съвет: бягай докато можеш.

18.   Мъжът ти е прав на 100%, никой нормален човек от мъжки пол не харесва жени, които търсят кариера. Жената трябва да готви, да пере, да си гледа децата и да предлага секс на мъжа.

Мъжът от своя страна е отговорен да осигури финансите.

Ама то с тези феминистки движение, всичко се обърка....

19.   И една опашка да си вържеш отзад, да улесниш човека с дръжка да има за къде да те лови като му духаш ей!

20.   Хем патриархално, ама хем и жената да работи ахахахаха, както на него му изнася демек.
Бягай с 300, само проблеми ще имащ цял живот с този и ще те срине психически.

22.   Не ги слушай развилнелите се феминистки тука - те ще си останат "красиви и сами", както в една съседна тема!
Постарай се да постигнете баланс с приятеля си - нито ти да се чувстваш много притисната, нито той да има чувството, че жена го води за носа.

23.   Зависи - ако на теб ти харесва така, то супер. Ако не - ще трябва да поговорите мнгоо сериозно.

25.   Няма нищо лошо в неговите виждания, стига да си намери жена, която да ги споделя. Като не си подхождате, не виждам защо трябва да се измъчвате взаимно.

26.   Няма нищо лошо в неговите виждания, стига да си намери жена, която да ги споделя. Като не си подхождате, не виждам защо трябва да се измъчвате взаимно.

27.   Този не е в ред, зарежи го.

29.   Абе вие в тоя сайт добре ли сте? Модератори тази тема е нямам думи... Обаче вие я публикувате, отделно одобряват всички коментари, а има теми които чакат с дни одобрение на коментари, въпреки че са далеч по-интересни и сериозни. Заслужават внимание и бързо реагиране. Защо сте такива не мога да разбера?

33.   Подготви му ти свой си договор който да включва- соц. осигуровки макс, да готви и чисти, да гледа бъдещите деца 24/7 до три годишна възраст, а после да наеме детегледачка, да ти осигурява достатъчна сума за лични нужди т.н.
Сложи пред него договора смирена и гледай сеир хахха
А после му покажи един пръст и си гледай живота!

34.   №22 случая изобщо не е 'феминистки'. 'Мъжа' на авторката е чисто и просто комплексиран човек, който не може да приеме жена да му бъде равностоен партньор.

Нещата които изповядвате са били отживелица още преди 100на години, камо ли днес. Може да не сме като западняците, но все пак не живеем в 3тия свят. Който иска патриархат е напълно свободен да отиде да живее в произволна арабска държава. Само че нещо не им стиска май.

М, 35