Дразни ме натякването, че ми е време да родя
От 3г. съм с приятеля ми и в последно време постоянно чувам подмятания и коментари как вече ми било време да родя. Аз още не съм готова и не мисля, че изобщо е нечия работа. Скоро дори майка му прекали като навлезе в темата - как било време, как нямало как всичко да е идеално и така както го искаме ние, как хората се справяли с по-малко от нас и т.н. Много грозно и обидно ми стана, защото макар да го казва с “добро” преди не е имало такива неща. Разни случайни хора, семейни приятели, рода и т.н си позволяват такива коментари и ме тормозят постоянно. Преди няма и 1м. направих 25 години.

Как се справяте с критиката и има ли начин да заобикалям и отхвърлям директно тези въпроси без да бъда груба. Наистина ми идва прекалено.

Коментари

51-62 от 62

55.   39 е проблема на цялото общество. Щом за теб открития и опознаване на света означава трошене на пишки, само мога да си представя в каква долна и мръсна среда си израснал! Съжалявам теб и цялото ти семейство, честно.

56.   49 - И аз съм майка, но не натрапвам мнението си на синовете ми, нито давам съвети по такива ЛИЧНИ и ИНТИМНИ въпроси.

57.   Според мен ги послушай.

58.   Хора, как пък не разбрахте, че светът е шарен и не можем всички да живеем "по калъп"?
И ако за един е ок да стане родител рано и да има много деца, за друг е ок да има образование, доходи и дом преди това, а за трети времето за деца не идва, защото той или тя има други цели и интереси. Така, че спрете да гледате само от вашата камбанария и да давате акъл кой кога трябва да стане родител и колко деца трябва да има. Това е много ЛИЧНО решение и трябва да се вземе само от двата, а не от лели, стрини, съседката и на леля братовчедката.

59.   До 56
От 49
"... на синовете си"
За мъжете не е проблем да станат бащи и на по-късна възраст, но за жените е.
За второто си дете се наложи да се лекувам. Само още малко да бях изчакала, щеше да късно. Затова на дъщерята ще й говоря - университет, работа и след това да не чака дълго за бебе. За съжаление доста познати около нас все още нямат деца, а са вече на 45. Опитват, но...
Ако иска да ме слуша, аз ще й говоря. Като майка съм длъжна да я предупредя.

60.   Питай ги "Вие ли ще ми го гледате? " Дете не трябва само да се роди, трябва и да се отгледа. Може и да е добре една жена да ражда рано, но е още по-добре когато с бащата имат достатъчно пари, за да го отгледат.

61.   Дразнещо си е наистина. Но ще ти дам пример, на мъжа ми жена му е на 40 и няма деца. Като разбрах, пътвата ми мисъл беше, майка й не й ли е дала зор по рано, да я подсети и явно не й е дала. Жената е на 40 и още чака, с мъжа й мислят да изчакат, че имат разни неща за уреждане и после. Тя ми каза, че не били пробвали още. Та не е за завиждане и тя. Скуката така ги е налегнала, в депресия са постояннно. Партитата, дето ги наричате "да си поживеем" са по скоро кръчмарски пиянски чалга излизаници или напиване в къщи пред телевизора. От скука се карат. Тя работи за да има пари за нови дрешки. Като я погледнеш няма никакви проблеми, работи си, ходи си на шопинги, събота и неделя купон. Но е в постоянна депресия, не вижда смисъл в живота. И класическото, на нас ни се роди дете и тя не дойде да го види, била в депресия и така вече е на 1 година детето още е в депресия. Веднъж се обади да се извини, за това че се държала странно, било защото не се чувства добре. Такъв пример мога да ти дам с поне още 10 жени, които нямат деца на 40.
А да не говорим за тези, които на 25-30 казваха как не искат деца. Например една приятелка, която беше зарязана от приятеля си защото той я чака 5 години да се накани да имат дете. Сега той има щастливо семейство, а тя след него не попадна на човек, който да иска дете. Сега е с един, който е по млад, не иска деца още, а тя на 38 и супер изнервена, че времето й изтича, а деца няма. По голяма е от мен, моето голямото дете вече е ученик, а тя още не може да си намери партньор. Да не говорим, че никоя от вас не искашите деца не си е замразила яйцеклетки, та и да се стигне до инвитро, децата трябва да за с донорска яйцеклетка.
И накрая ще завърша с това- много е готино да си слада и секси майка. Първо след раждането се възстановяваш много бързо. Изглеждаш страхотно. А като ти тръгне детето на детска градина и като се съберете на родителска среща и видиш другите майки, родили на късна възраст, изглеждащи ужасно, изнервени, а ти млада, секси, година майка и детето се гордее с теб. Моетодете винаги се хвали с мен, прави ми комплименти, често ми казва "мамо, много си хубава". За протокола, родих първото на 28, не е толкова рано. Второто на 33.

62.   Да не дава Господ душевното ти здраве да зависи от това имаш или нямаш деца!

63.   61, много правилно го каза. Поздрави от една майка на 28. И другото, жени без деца с годините се деформират психически. Най-малкото, което е, че избягват деца. Никой не е казал да раждаш на 22, но до към 30 е добре, ако на 30 търсиш нов човек, минават няколко години връзка до разговорите за дете. И да, разбира се, че знам, че жена и на 39 може да роди. Първо, на 39 вече си доста уморен да тичаш тепърва след бебе, това е най-малкото. Мен самата са ме родили на 39 и имам здравословен проблем, който свързват с късното раждане.

64.   Ква кариера бе, моля ви се? Работата никога няма да избяга. Пътуванията също. Биологичния часовник обаче да. На 50 години да се занимавате с тинейджъри. Колкото по-рано, по-добре.

66.   Хич не ги слушай! Би било добре да родиш, но да е задължително - не! Това се прави, когато си готова, а щом те дразни дори споменаването му, ще бъдеш отвратителна майка. Затова изчакай да ти дойде момента! Това важи и за двата пола - аз започнах да ставам емоционално готов за дете на 31 години. Преди това просто щях да бъда поредният пример за кофти родител, но оттогава започнах да се променям вътрешно и да ставам годен за нещо повече от егоистично съществувание на милата ни планета. И ти ще имаш този си момент! Или няма да го имаш! Но и в двата случая, остави ги да си говорят! В краен случай кимай с глава и не ги удостоявай с отговор!

67.   Раждането на деца НЕ е основното в живота. Развивай се, себе си и кариерата си. Успехът не е да имаш мъж и деца. Дори и с 5 котки ще си по-щастлива, ако имаш пари.

51-62 от 62