Какво мислите за това мъжко поведение?
Ако мъж е казвал на една жена, че е много хубава и с хубаво тяло и че е красива, докато я е ухажвал и докато е бил с нея, а като са късали, й е казал, че всъщност не е красива, а само (едва ли не посредствено) "хубаво момиче", че няма хубаво тяло и не е красива като някакви известни модели и певици, това означава ли, че мъжът се е преструвал и я е лъгал, че е красива, и всъщност не я е харесвал? А после на друго лице е разправял за тази жена, че е красива. Възможно ли е мъжът нарочно да е целял да нарани жената с думите си по време на раздялата? Възможно ли е мъжът да е комплексар? Също по време на връзката постоянно я е сравнявал с бившите си (къде в нейна полза, къде не) и често ги е споменавал, и се е хвалил, че е бил с яки готини жени и кифли (уж да ги похули какви "боклуци" са). Смятате ли това поведение за манипулативно? Мислите ли, че е обидно спрямо момичето? Намирате ли такова поведение за присъщо на зрял мъж, или въпросният мъж е знаел много добре какво върши и говори, и го е вършил именно с цел да манипулира/смачка/комплексира момичето?
Благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   Абсолютен простак и инфантил...

2.   Бягай далеко от такива мъже! Този първо ти е свалял звезди за да си легнеш с него, после се е държал гадно с цел да те нарани и накрая, май още въздиша по бившата си, щом толкова често е говорил за нея. Така, че не знам дали е комплексар, но манипулатор със сигурност.

3.   Какво значение има някакъв си бивш и мнението му за теб?
Иначе може тези думи са под влиянието на раздялата, а и може просто да е злобен. Може и просто да те е хвалел, за да си легне с теб
Пък и щом е имало сравнение с бивши, значи просто човекът е двуличен. Какво те топли сравнението с бившите му , независимо дали в твоя полза или не? Били яки кифли, тоест ти не си и се е прецакал? Никога сравнението с бивши не е в твоя полза, просто му липсват.
Не се задълбочавай в мотивите на бивши.

4.   Задаваш отговори.

5.   Много въпрос много нещо! Само че ги задаваш малко късно, пост фактум, защото както разбирам отношенията са приключили.
Не е важно какво ще ти кажем ние тук, важното е какво мислиш ти и какви хора допускаш в живота си, какви изводи си правиш от една неуспешна връзка, дали виждаш своите грешки и се учиш да не ги повтаряш. Животът си е твой и какъвто си го направиш ти, такъв ще го живееш.
Научи се по-малко да вярваш какво ти се говори и повече да следиш делата , да анализираш поведението на съответния човек, като от тях разбираш що за човек е и струва ли си да си с него.
Да, манипулирал те е, за да те свали, казвал ти е комплименти, които ти е приятно да слушаш, защото ти четкат егото и повдигат самочувствието. Наречи го флирт, свалка, каквото искаш, играта е стара и банална колкото света. Човекът явно е играч и целта му не е била сериозна връзка, брак, семейство и т.н., а просто да запише поредната бройка.
Като ми е неприятно партньорът да ми разказва за бившите си, директно ще му го кажа и ще прекратя разговора вместо да го слушам. Това е неуважение и към настоящата приятелка и към бившите и е доста просташки и жалък начин да се изтъкваш пред жените.
Доколко е искал да те смачка и комплексира не знам, но със сигурност е успял, иначе нямаше да пускаш подобна тема, а да плюеш на него и да продължиш напред. Внимавай със следващите!

6.   Мисля си, че поведението не „мъжко“ въобще! А ти защо го мислиш тоз? !

7.   Да разбираме ли, че основното ти притеснение е дали си хубава?

8.   Сама си отговори - Възможно ли е мъжът да е комплексар? Само, че в случая това не е мъЖ, а с главно Ж.
Един мъж ще уважава жената до себе си и със сигурност ще прескочи сравненията, да не говорим другите неща. Как да е... и заради тоя мухльо пишеш тема? Не си заслужава... ф36

10.   А ние от къде да знаем какво точно мисли този? Що за въпроси? Питай си го него.

14.   Да, типично мъжко е. Повечето мъже са комплексари и половина.

Нина

16.   5, Всъщност не беше само свалка, а живяхме заедно на семейни начала и имахме сериозна връзка по негова инициатива - само пояснявам.

18.   Сред първите индикатори за мъж- комплексар е когато започне да обижда бившите си, а и да сравнява си е просто примат който още не е разбрал че, хората сме различни.

19.   16, още по-зле. Слугувала си на един, на който вечно бившите му в устата.

20.   Синдром на рязко вкисналото се грозде му викат на това. Но зависи и как е протекла връзката - има варианти за скъсването при които бих казал, че човекът ти е спестил доста и това е най-малкото, с което си се разминала.