Как да го преодолея като го виждам всеки ден?
Здравейте хора :)
Историята ми е следната :
Влюбена съм от 2г в мой колега ... Всеки ден сме заедно, през цялото време е имало погледи и закачки между нас и аз хлътнах много , ама много много. 2години не съм спирала да мисля за него и нямах търпение да отида на работа само и само да го видя.... Просто наистина се отнесох и се вкарах във филм че и той ме харесва , следях всяка една негова дума,поглед, език на тялото и тн. Просто се бях вманячила по него до такава степен,че дори вечер съм плакала за него ... да обаче уви след 2г , преди седмица-2 той си хвана приятелка . Всеки ден идва да го чака и просто не издържам на тази гледка. Знам че не ми е длъжен с абсолютно нищо , всичко си е било само в моята глава, аз съм си виновна за което... .Изглеждат влюбени и просто не изрържам психически. Започнах да получавам паник атаки и днес дори като ги видях повръщах буквално (с извинение) в работата ми.... Не се чувствам добре. Опитвам се да се абстрахирам от него и да не си говорим , но той явно усеща и търси постоянно контакт с мен когато нея я няма.... Много ми е трудно наистина и дори съм се замисляла дали да не напусна работата ми , която толкова много обичам . Кажете ми какво да правя, по какъв начин да го забравя и да спра да го харесвам при положение че го виждам всеки ден в работата ми ... Това са 2години и то не е харесване от моя страна, ами много повече... Имам нужда от съвет как да продължа от тук нататък ....
Благодаря на всички предварително :) !

Коментари

1.   Здравей. Напълно разбирам какво ти е. Аз бях същия допреди няколко дена, но за щастие ме пратиха в друг обект за три седмици и това много ми помогна. Сега като я видя и дори ми е жалка, защото тръгна с друг мой колега, но аз много добре знам мотивите и причините й да го направи. Целта е издигане. В моя случай, даже в момента чувствам съвсем лека нотка на омраза, но по-добре, защото иначе не се виждах и аз като теб в тази фирма. Не знам какво да те посъветвам, но може би ако бях на твое място, щях да с търся друга работа и когато си намеря, отивам. Нали знаеш, че несподелената любов, се лекува с нова споделена любов. Търси друг. Успех мило момиче. :)

2.   Била съм в подобна ситуация. След връзка и раздяла с колега от работата, той започна връзка с друга колежка. Беше ужасно да трябва да ги виждам ежедневно заедно. И аз като теб съм повръщала, бях спряла да се храня, беше ми постоянно свито, разболях се. Абсолютна агония. Направих си услуга и напуснах. И ми е обица на ухото вече да не започвам връзка на работа, защото после ситауцията става непоносима и единият от двамата ще трябва да си отиде.

3.   Започни да спортуваш. Не само че е полезно за психиката, но и ако беше във форма, отдавна щяхте да сте заедно

4.   Най-малкото не му отвръщай на опитите да контактува с тебе, когато приятелката му я няма. Сама си се вкарала във филма, сама трябва да излезеш.

5.   Подкрепям номер 2. Те хората са го казали.

6.   Не съм била в такава ситуация, но ми се струва, че единственият разумен ход е да напуснеш. Нова работа, нова среда, нови хора, нови ангажименти... всичко това отвлича вниманието. В момента се самонавиваш и това ще продължи докато наистина не се разболееш. Негативните емоции са като снежна топка: пуснеш ли я да се търкаля, става се по-голяма и по-голяма, докато някой или нещо не я спре. Няма смисъл да си го причиняваш. Мъже да щеш! След година-две ще ти е чудно какво си намирала у него, повярвай ми.