Как да превъзмогна факта, че той не иска да е с мен
Здравейте. Пиша тази история в едно не добро състояние на разочарование, безкрайна тъга и срам.
Снощи признах чувствата си на човек, който от година ми дава смесени сигнали и на който винаги аз почвам да пиша първо.
Признах му, че не мога да го пусна и че това за мен не е просто приятелство. Измъчваха ме много въпроси от рода с какво не съм достойна, с какво съм сгрешила в отношенията ни, но той тока и не ми даде отговор.
Цялото ми достойнство и себеуважение е сринато.
Нямам на кого да споделя мъката си, а съм изключително емоционален човек.
Имам чувства към него, а за него съм нищо.
Знам, че най-добре е да го блокирам и завинаги да прекъсва контакт с него. Но ми е безкрайно трудно.
Не съм тук за съчувствие, просто се надявам да ми дадете някакви съвети какво да правя, защото наистина имам нужда от съвет.
Момиче на 22

Коментари

1.   Не си длъжна да влизаш насила в някакви отношения . Същото важи и за другите спрямо теб. В случая, ти искаш, но той не . Как си го представяш това непускане . То, е само в твоята глава и само ти ще се измъчваш. Това не значи, че на момента ще искаш или ще го пуснеш в мислите си . Важна е твоята нагласа да не досаждаш и да се вманиачаваш по него.

2.   Неприятно е наистина, но нищо не можеш да направиш. Няма как да накараш някой, който не те иска да е с теб и да те заобича. Ти си направила каквото трябва, казала си, признала си чувствата си, но щом не изпитва същото към теб, откажи се
Няма смисъл да се измъчваш и унижаваш повече. Продължаваш напред и си живееш живота. :)

3.   Еми това е животът. С времето ще се научиш да не влагаш там, където няма смисъл.

4.   Ще ти мине след някой месец. Можело е и да си спестиш неприятните чувства, много бързо се разбира дали някой има интерес към теб. Щом даже не те е търсил и не ти е писал пръв, не ти ли светна, че не изпитва нищо? Ако те харесваше и искаше за една година щеше да ти е предложил не само да излизате, ами и да заживеете заедно. Какво значи не искам да го пусна? Звучи ми абсурдно. Че той не е и не зависи от теб, с какво ще го спреш? Какъв отговор да ти даде? Не ми харесваш, не искам да съм с теб? Ами то е очевидно, просто ти го е спестил.
Престани да мислиш за него, не търси повече контакти, занимавай се с някакво хоби, чети, спортувай, изобщо си запълвай времето с нещо друго, вместо с ровене в миналото.

5.   " Цялото ми достойнство и себеуважение е сринато." - там ти е грешката, че достойнството и самоуважението ти зависят от мнението на други хора.

6.   И защо побърза със заключението и реши че не те иска? Казал ли ти е? Явно не си му сериозна тръпка, но щом ти дава смесени сигнали и не те е отхвърлил директно може и да очаква ти да му се натискаш.
Дори и да му е кеф, че му обръщаш внимание, за твоето самочувствие е най-добре да престанеш. Не предприемай повече нищо, но не го и блокирвай.
Хората тук не сме му в главата и не можем да знаем дали те иска или не. Със сигурност обаче за теб ще е най-добре да не правиш повече нищо...

7.   Здрасти! Сподели какво точно ти отговори, за да дадем повече насоки!

8.   Сега те боли, но след време ще си благодарна, за това, че не си се обвързала с безразличен към теб човек. Радвай се на живота и продължи напред без упрек и съжаление към себе си.