Пред дилема дали да замина.
Здравейте. Та, по заглавието си личи, пред дилема съм. Пред дилема дали да замина за чужбина или да остана в България. Мъж съм, на 25, другият месец ще ги навърша. Искам да замина, защото жената, която обичам е там, въпреки че не сме си говорили от много време, ми липсва. Не ми каза кога е за имала, разбрах по друг начин. Няма как да се свържа с нея, изтрих номера й, блокирала ме е от Фейсбук.. Просто искам всичко да се оправи и да разбере, че хората се променят. Хората се променят, ако наистина обичат, а аз я обичам. Много ми се иска да го разбере. Искам да замина и поради причината, че тя ме мисли за мързелив, а аз не съм такъв. Просто тук няма смисъл да се трошиш от работа за малко пари. Затова искам да замина, за да “види”, че е сбъркала за мен. Не е минала и минутка в която да не мисля за нея.

Не искам да занимавам, защото знам, че всичко е загубено и се питам има ли смисъл да продължавам да се боря и да бягам по пътека, чийто край не мога да видя. Не мога да го видя, защото не знам дали изобщо някога ще поправим отношенията си и ще заживеем заедно. Чудя се дали има смисъл да чакам човек, който вероятно не ме обича а и може би никога не ме е. Вече не знам какво да правя.. :(

Ще ви помоля без нападки и упреци или пък да ми давате акъл. Акъл си имам и без да го искам от вас, но ще се радвам на съвети. Благодаря.

Коментари

1.   Ако ще заминаваш, направи го заради себе си, а не да гониш вятъра. Тази жена те е изтрила от живота си и вероятно е продължила напред с друг човек. Ако зарежеш всичко заради нея, вероятно ще съжаляваш и ще бъдеш разочарован. Но в крайна сметка ти си решаваш.

2.   Ти не си ли от темата за бъдещата майка, която те е блокирала?
Няма лошо да заминеш, стига да знаеш къде да я търсиш. Работа имаш ли, квартира, средства? Това е важното, а не си го написал.

3.   Ти си същият който си отишъл в родния град "заради пандемията" и я оставил сама и бременна, нали така?!
И после те е блокирала отвсякъде и се върнала в чужбина от където пък ти си в замъкнал обратно за Бг само за да я оставиш сама, а ти в родния ти град вместо да си търсиш работа.
Не, няма смисъл да в търсиш!
Доказал си вече, че не ставаш.

4.   От автора до 3: Приятел, не знам дали си прочел нейната версия, но тя беше написала, че решила да се приберем, защото сме харчели от нейните пари, ама не написа, че й дадох всичките си пари да ги харчим. И не си ти човека или който и да е, че да ми казва ставам ли или не. Едно е да напишеш нещо тук и другите по написаното да си вадят изводите, друго е да го преживееш лично и тогава пак да помислиш дали ставаш или не. Така че специално ти, у лево и моля модератора да не допуска твоите коментари в темата си. Бих ти обяснил пак и отново какво се случи, но от индивиди като теб смисъл няма. Та, У ЛЕВО!

До номер 2: Аз съм, да, просто се чудя дали да замина, защото там живота е по-добър от този в България, пък и ми се иска някак да се оправи всичко. Квартира ще ми бъде осигурена от работодателя, средствата се вземат всяка седмица, но това вече е в ръцете на Бог. Аз просто мога да чакам само.

5.   Авторе, и в предната тема хората ти написаха, че жена не се оставя. Кой какво рекъл, какво решил, ама резултатът е ясен. Тя сама, ти си седиш у вас. Ни пари си и пратил, ни дрехи, ни играчки. Даже не си си вдигнал дупето да отидеш да я потърсиш лично. И тя може да не е светица, но ти си доста несериозен и направо мързелив. И да отидеш, знаеш ли къде да я търсиш? Ще те чака с отворени обятия? Бая послъгваш за твоята сериозност и какво се е случило.

6.   Автора до 5: Човеко, колко пъти трябва да кажа, че тя ОТКАЗА да й пращам пари под предтекст, че ще се справяла и без да й пращам! Стотици пъти й казвах, че аз АЗ ИСКАМ да пращам, но тя отказа и това беше. Кви сте такива, не ва знам, ама като четете история, четете хубаво, а не да прегледате набързо и после критики и обиди. Всеки го бива в тия неща, ама не всеки може да ти даде съвет по нормалния начин..

7.   Авторе ти в България ти цъфнал та си вързал, хукнал в чужбина да ми ходи. Няма да излезе нищо от тая работа само дето ще харчиш парите на вашите....

8.   6 от 5
Явно тя е мъжът във вашите отношения. Иначе те бива да пишеш коментари в някакъв си сайт, но не и да си вземеш живота в ръце и да направиш нещо. От коментарите ти лъха на липса на смелост, на неинициативност и незрялост.
Жалко, че си млад мъж.

9.   Авторе, не разбирам защо се дразниш на коментиращите. Разбирам, че искаш да прехвърлиш отговорността за собствения си живот на някакви непознати хора, но тогава получаваш точно такива резултати. Никой не е длъжен да те съветва. Вземи живота си в ръце и реши какво искаш да правиш. Жени много, не мога да разбера какво и тичаш след полата на тази. Имай предвид, че нерешителните мъже ги мачкат.

10.   Автора до 9: Не искам и не се старая по никакъв начин да прехвърлям от каквото и да било от моя живот на някого. Просто бях пуснал преди тема и от всички 40 коментирали, само един разбра за какво говоря. Затова реших да напиша изрично, че ТЯ ОТКАЗА да правя каквото и да било и да я оставя намира. Дори не знам какво сторих, че да се раздели със мен. Обсъждахме работа и евентуално заминаване за чужбина. Първия ден е окей, след 2-3 дена почваше с едни сръдни, които не можах да си обясня. Нормално е да искам съвет, но ми се иска съвет от хора, които знаят как да ти го дадат без да те обвиняват и да прехвърлят всичко на теб, щото и аз бях излъган, че детето е “махнато”, обаче се оказва, че ме била излъгала и това го прочетох тук. Не й се сърдя, за нищо, но като голям човек трябваше просто да каже “дай да поговорим и да оправим нещата”, а тя ме блокира. Е как да не се ядоса човек? ! Нито аз, нито вие сте света вода ненапита и никой не е безгрешен.