Какви коли карате?
Какви коли карате и вярно ли, че повечето българи карат употребявани автомобили до 5-6 хил. лв, колко от вас карат коли за над 10 хиляди лева и колко от вас имат чисто нови автомобили?

Коментари

1.   Аз не мога да разбера хората, които си купуват разни скъпи коли за например 20000-30000 лева. Не разбирам какви са предимствата на тези скъпи коли. Нали целта на колата е хората да се предвижват лесно и бързо от едно място на друго. Като можеш да го правиш с евтина кола, защо ти е да си купуваш скъпа? Аз нямам кола, но бих си взел такава, която е евтина, харчи малко, здрава е и върши работа.

Десятката

2.   Запорожци и Трабанти.

3.   Аз карам автомобил за около 4000 - първа кола ми е и хем не исках да затварям много пари в кола, докато не започна да се чувствам сигурен като шофьор, второ - толкова можех да си позволя преди година и нещо. След няколко месецс мисля да я сменям - оглеждам се за нещо до около 20к, вероятно няма да е нова, защото за толкова мога само някоя Дачия да взема, а такова не ми се кара.

4.   Чакам да ми докарат колата - чисто нова, 2021, рено каптиран 38 бона

5.   Карам служебна кола за около 10-12 000 лв. към момента. :)

6.   1, по тази логика защо някои си купуват мезонети или скъпи къщи, като панелката върши същата работа. Е, да, някои го правят, без да могат да си го позволят реално, от комплекс, но пък ако можеш да си го позволиш и не ти бърка бюджета защо не. По-удобна возия, по-рядко посещение в сервиз, гаранционно обслужване, дават ти оборотна кола, ако твоята е на сервиз, изглежда по-добре, евентуално по-нисък разход и емисии, по-мощна, по-голямо удоволствие от шофирането, по-висока сигурност при евентуална катастрафа, а и по-нисък шанс за катастрофа предвид някои екстри.

По темата: аз карам Кия Каренс 2007 г., преди близо 3 г. я купих за 6 и нещо нов внос. Като цяло съм доволен и си я харесвам. Като клас и екстри не е кой знае какво на фона на съвременните автомобили, но не е и изхвърляне. Върши ми идеална работа и поддръжката и е евтина, макар че е голяма кола, почти джип, както и е надеждна. По веднъж в годината влиза в сервиз, другото са консумативи.

Преди като нямах кола и аз така мислех, но като случих на един дарак и всеки месец си давах половината заплата в сервизите, разбрах защо. Затова трябва или много да разбираш, за да си вземеш читава стара кола и пак няма гаранция, или направо нова, ако можеш да си го позволиш.

7.   До 1

Защото е забавно и секси!

8.   Ford EcoSport през 2019 като я купувах нова, струваше около 23.000 евро

9.   27 годишна Хонда Сивик хечбек на газ. Колата харчи 6,5 литра газ на 100км с 90/100км/ч. Не е нова, не е удобна, обаче нищо не правя по нея а само карам. Имам я от 7 години и съм и навъртял над 200 000км. Имам възможност за кола до 5000 лева, обаче не искам, тази си я харесвам. Иначе преди години карах 13 годишна кола.

10.   Карам Голф 5 от 2006-та. Закупен преди 3г.

11.   Opel Corsa от 2004 година. Не мога да си позволя друга на този етап и така както е тръгнало вероятно няма и да мога. Колата иначе е запазена , не ми е правила проблеми , не ме е оставяла на пътя и успявам да я да поддържам. Първа кола ми е , студент съм , бях я купил от роднина за 2200лв. и съм доволен.

12.   Карам Спаркове, тъй като съм от София. Иначе пътувам с градския и така. Имам възможност за автомобил - евтин, 2ра употреба, но не разбирам от коли и поддръжката им и ще се нашия с някой боклук.

За мен в 2021 година в София колата не е удоволствие. Градът е пренаселен, култура на шофиране липсва, пътищата по кварталите са ужас, паркоместа изчезват.

13.   Абсолютен факт е, че автопаркът в БГ е стар и колите са масово под 10 000лв. Аз също не съм фен да дадеш много пари за кола. Аз имам тойота авенсис 2003г., сега струва 4 000лв., а преди 10 години я купих за 12 000лв.

14.   VW t-cross 2021 35 хилки. Както казват, новото си е ново. Карам я вече една година, вътре все още мирише на ново, няма нужда да ползваш ароматизатор, и това е след 1 година каране.

15.   BMW X5 2010 година. Жена на 25г. Държа колата да е хубава, с всички удобства, проходима и стабилна. Ноо.. това не е приоритет за всеки. Надявам се в следващите 5г. да я сменя с нов модел.

16.   15, какво разбираш под , , всички удобства, , Най-ниския клас на Шкода например има модерно серво настройващо се според скороста, има регулиране височината на волана, има климатик, има модерно радио с блутот, чрез, което може да рязговаряш по телефона хендсфри. Има държачка за навигация. Има дневни светлини. Има автопилот. Има подгрев на огледалата и сензор за дъжд. Какви повече удобства има тоя кютук х5, освен големия багажник? Джип се купува по съвсем други причини миличка. Истината е, че искате да се мутреете. Обаче има и други истина, че не ви стига въздух, и половината ви неща по уж луксозните джипки не работят. Виждал съм в София жена спряла до мен с x5 на, които теловете на гумите му бяха излезли.

Чингис Хан

17.   До скоро карах едно доста старичко Рено Клио, но сега съм в търсене на нова кола. Е, няма да е нова, но ще гледам да е на около 5 години някъде. За марката и модела, още се колебая, но ще е малка, градска кола, защото живея в центъра на София и паркирането понякога е много трудно.