Развалиха ми колата още повече в сервиза
Какво да правя, закаарх колата на сервиз, защото ми дрънкаха вратите, онзи ми каза, че отпред на ходовата част тя направо ще се разпаднела уж, било много зле, да тропаше отпред, но само по лош път и не ми беше чак такъв проблем, реших да го оправя, той ми каза, че имам за смяна 2 тампона, 2 беалетки и 1 шарнир. Каза, че ще струва около 130 лв., е излезе ми 270 плюс едни чистачки.
И познайте, колата е по-зле, чува се един различен звук все едно отзад идва, пак тропа и то постоянно, преди не съм го чувала онова по хубав асфалт. Като потеглих да си ходя и установих, веднага се върнах, онзи се качи с мен да се повози, казах му, че е по-зле от преди, отрича, била си скърбуцала по съшия начин, както онзи ден, когато я пробва, а тази кола аз я карам всеки ден. Направо съм много разочарована и тъжна, да дадеш толкова пари и да ти съсипят, колата още повече. Ако знаех, нямаше да я карам въобще..
Сега ми предлагат нещо си друго да ми сменят спирачни не знам какво си, можело да е от това, ако не това, вече армотиосьори.
Според мен не разбират толкова , а в този сервиз постоянно се въдят хора, според мен тези трябва да си оправят нещата за тяхна сметка, не мислите ли? Какво да правя, моля за съвет, жена съм, млада съм и нямам някой мъж, който да се разправя в момента и се оправям сама. Как да подходя с тези?

Коментари

1.   Дори се чува, че работи различно, дали не са сменили някоя част със стара, колата е 2014.

2.   Според мене, това което са правили е да си гепят от колата още 2-3 чарка дето са здрави и да ти сложат счупени.
Затова и ти дрънка още повече, то е ясно.
Води я още и още неща ще се сещат да “поправят”.
Няма ли рейс за тебе ами си тръгнала и ти по тия кретени да се главоблъскаш.
Защо по дяволите си го причинявате?

3.   Авторке, намери друг сервиз, и трети, ако трябва. Да проверят какво е правено по колата.

4.   За съжаление масово сервизите в България са на такова ниско ниво. Някои нарочно прецакват нещо, за да се върнеш пак. Други просто са некадърни и колкото и да им караш колата за ремонт, все няма да я оправят. Съветът ми е да влезеш във форума на марката, която имаш и да прочетеш за кои сервизи има добри отзиви. Аз например карам Алфа и в София има 2-3 сервиза, които стават... А с този пишман майстор не се занимавай повече, щом колата е осезаемо по-зле от преди.

5.   Ама нали толкова се тупате в гърдите, че няма да чистите и слугувате на Ганьо и че, ако той не си чисти и готви моментално го изхвърляте от живота си. Ама като опре ножа до кокала, пак опирате до силното мъжко рамо. Истината е, че вие жените без нас мъжете сте за никъде, и цял живот ще ви мачкат като грозде и режат като лозе ей такива прошляци като от тоя сервиз, ако не принзнаете мъжкото превъзходство и не си влезете в истинската роля на жена.

Чингис Хан

6.   Сменяй сервиза! Не стъпвай при тези повече, правят ти едно и ти развалят друго, за да ходиш пак при тях.

7.   Благодаря Ви за коментарите, закарах ябпри друг монтьор, каза, че тропа от армотесьора според него, трябва да се сменят двата предни и с тях 2 тампона, както и някакъв лагер, пък може и от кората, която е долу да тропа. Баща ми казва, че и този е мошенник, пък много му се доверяват, има и хубави мнения. Но за сега няма да я пипам, търпи се положението.
Значи, номер 5, ти къде отиде, бе човече, нормално е жените да не разбират от коли, няма как да разбираме от всичко, ако беше така и вие щяхте да раждате деца и кърмите, и всички да сме еднакви.

8.   7 Ами именно и аз за това говоря. Вие да се занимавате с раждане и кърмене и да обгрижвате мъжа в къщи с топла гозба и ласки, а ние да правим колите и другите мъжки работи.

А онзи тъпоъгълник в първия сервиз въобще разглобил ли е корите на вратите да провери да ли вътре всичко е стегнато или просто ти е сменил тия неща по окачването за да ти вземе парите? Слушай сега батко си Чингис Хан сега. Тия от втория сервиз и там ще те одерат като гьргьовско агне и пак ще ти хлопа. Отиди на реглаж на предницата, не спомена марката автомобил, на някои автомобили се регулира и задницата. След реглажа, ако тропа нещо, значи не е от окачването. Да ти проверят и скобите на цялата генерация има и тампон на крайното гърне също да се провери. Айде това е за сега, и като си намериш мъж да го слушаш и уважаваш, че без нас сте за никъде.

Чингис Хан

9.   Армотесьора...Прати баща си да я закара на сервиз.

10.   Чалга Хаване, тази жена не е виновна, че не струваш ни като съпруг, ни нищо. Не е виновна, че си разведен общак. Като нямаш какво да кажеш, мълчи. Никой не се нуждае от комплексарските ти изблици.

11.   Превъзходният н 5, тъп си като галош, бе, човекоподобно!

12.   Продължавам да се убеждавам, че този сайт се посещава предимно от озлобени и комплексирани хорица, неудачници в живота.Дребни души не струващи и един американски пробит долар.

Чингис Хан

13.   А, и така де, мъж механик съсипва колата на авторката за да извлече повече полза за себе си. Цървулите тук пак скачат да обясняват как без мъже за никъде не сме, а не че, поредният боклук се е възползвал да се гепне нещо.

Авторке, ако занесеш колата в официален сервиз на марката и нещо не е наред ,поне след това с квитанции т.н. можеш дс пишеш до центфала им и поискаш ревизия.
Не ходи на частни сульо и пульо разни.

15.   Ами, точно, номер 10. Това не е тема за изява на комплексирани хора, разочаровани от жените. Има си други теми за това. Нищо, че съм пуснала темата в "Любов и изневяра" без да искам, но това пак не е причина.
Някои хора всичко го тълкуват според техните несгоди. И не, жените не са слугите, които трябва да тичат след вас а метлата, докато ви падат трохите на земята.

17.   "отрича, била си скърбуцала по съшия начин, както онзи ден, когато я пробва", тоест този "мъж" е признал, че нищо не е поправил!? Е, защо не си поиска парите в този миг!? Или най-малко веднагически да викнеш шефа му!?
Ж47

18.   И не, жените не са слугите, които трябва да тичат след вас а метлата, докато ви падат трохите на земята.

Ами те и мъжете не са балами да се занимават с твоята трошка, само защото си жена. И не само в тоя сервиз ще те мачкат, а ми навсякъде в живота, когато те видят, че нямаш някой с по-големи бицепси зад гърбати. Така е устроен за съжеление живота миличка. Силните оцеляват слабите се давят…….

Чингис Хан

19.   до авторката

Здравей, ще се опитам да помогна.

Като за начало марка и модел на колата :)

Като за начало - върнаха ли ти старите части, които са сменили с нови?
И да ти напишат на документа какво са сменили, но подробно. Например:
- шарнир
- смяна шарнир
и т.н.

Защото повечето пишат само два реда :
- части
- ремонтни дейности.

Тропането отзад може да е от много неща.
Постоянното тропане/ скърцане може да е от биалетките, отзад. Или тампони на амортисьори.
Амортисьорите можеш да провериш сама като натиснеш с две ръце на купето над лява задна гума и посля задня дясна гума. Е, ако си 50кг ще трябва с две ръце и да се облегнеш здраво :) Ако тропа при натискането - тампон амортисьор. Ако играе задницата след натискането - амортисьор.
Съответно и предните можеш така да провериш. Има и стендове за това, 15-20лв е проверка на всички амортисьри .
Обикновено като се сменят амортисьорите се сменят комплект амортисьор тампони на амортисьора, който е с лагер. Ако ако амортисьора не изпуснал и колата не играе, а само тропа може да се смнят само тампона лагерчето, т,е, вместо 130 ще дадеш 30лв. 20лв за смяна. Това е на амортисьор. Добре е да се сменят комплект, т.е. ако се смени ляв да се смени и десен, но не е задължително.

Ако тропа на относително равен асфалт е или задна биалетка или някой тампон по щангите.

Спирачки, задни накладки, задни дискове е само да ти вземат парите. Едни задни накладки смяната са ти максимум 80лв. Но ако колата ти е 2014-та година тя трябва да има сензор за износване на накладките и ще ти светне на таблото. Същото е и с предните.

Успех и пиши :)

20.   Чингис - "Ами те и мъжете не са балами да се занимават с твоята трошка, само защото си жена. И не само в тоя сервиз ще те мачкат, а ми навсякъде в живота, когато те видят, че нямаш някой с по-големи бицепси зад гърбати"
Ама толкова голяма нужда имате някои да се саложите веднага като "крайно нробходими"!
Ами не, просто поредният "тарикат" който губи потенциален клиент.
Същото може да се случи и на теб и на който и да е друг.
Ама нали трябва някак да се пригоди към вашите си нужди всвка драма ако е свързана с жена, изводите за такива нуждаещи се като теб и още няколко тукс винаги ще е " ето, като не си седите кротко край пералнята и печката, с поне 3 чавета окачени на полите ви и да прекарвате деня си в мисли и действия как да угодите на бг примата, ей на, така ще ви разбиват колите, пък и въобще в живота" хахаххсх
И в крайна сметка сами си оставате вие, даже и така не ви светва, а?!
А пък жените "ваш тип" бързо ги насочвате че, има и по- нормални мъже, а после се чудите как да пазите равновесие с големите рога с разклонения.
Само казвам де, пък вие си продължавайте с мантрите, щом ви успокоява.

21.   20 Най-добрия ми приятел има сервиз, колко клиентки преди съм му докарвал и как сме ги гърбели тия шматки. Повечето или бяха разведени или с мъже мухльовци. Примерно аз имам доста контакти в цялата провинция. Но си подбирам внимателно пациентките. Казвам, че имам приятел много добър майстор коректен точен. Тя иска да и се смени веригата на мини купъра. Обаче хал хабер си няма горката, нито мухъла до нея. Услугата струва реално 500 евро, аз и казвам 800. Дори и предлагам да и взема колата да в закарам, за да не се разкарава. Тя ми дава парите предварително, аз слагам 300 в джобчето и 500 давам на моя авер. Връщам и колата със смененана верига, а тя щаслива и ми пуска и бонус и котето между краката. Целия апартамент си обзаведох от самотни майки или такива с мухльовци за мъже. Аве да живее феминизма!

Чингис Хан

22.   Ами, какво да ти кажа, дано не видите хубаво от такива пари. :)

23.   Н 21/ чингис миндил, току що само потвърди какъв миндил си.
Закъсаляк който се храни от жени чрез измама, жалко същество!

24.   Здравей, номер 19, авторката съм.
Колата е Peugeot 308.
Беше описано на една бележка всяко нещо, но не съм получила никакви стари части, така и не попитах, а трябваше.
Още преди да пробвам колата, той я пробва преди мен сам, каза ми, че още тропало и ми обясняваше как те били сменяли това, което е разбито и после търсят друго, ако още не се оправя. Това ми го обяснява пред шефката му. То единя поправяше, друг я тества. Може и да ме е излъгал, напълно го допускам.
Аз след това я закарах при друг и той каза точно това, 1ия армотесьор, но се сменят и двамата плюс двата тампона и лагер. Но се наплаших да я карам сама. Баща ми също не ми даваше да я карам на монтьор, защото ще ме прецакат, но аз не послушах.

Сега ще чакам някой истински мъжага да се появи в живота ми, да поеме тая отговорност, пък аз ще правя баници, хахах. :)

25.   19, в кой сервиз си да ти докарам малко работа.

26.   Чингис Хан, уж мразеше ганьовщината, пък ти си същият. И като ти чета коментарите и събера цялата информация- че живееш в скандинавска държава, че си имал мебели на близки хора на Наполеон, че си спал с жени от целия свят( ако е така защо в една от темите искаш девствена жена, която да си гледа семейството, а ти самият си спал с много и също омъжени) и още много други интересни факти за теб, като навържеш всичко това, не мога да си представя такъв човек. Не е възможно абсолютно всичко да е истина. И много просташки се изразяваш доста често.

27.   26, Чингизлето е селяк, в буквалния смисъл на думата. Сам си е признавал как е ходил пеш от село до техникума. Личи и по неграмотния му правопис. Злобно дъртаче е, подиграва жени и млади еновременно, най-вече защото е дърт и само си мечтае да е бил с някоя хубава жена. Мрази младите хора, опитва се тошовчето жаргони като "лузър" да ползва, но и грам английски не знае.

Тошовски селяк, без възпитание, без образование (подигравал се е на висшистите), без култура, само с плешиво теме. Единственото друсане в леглото му е от комплексчетата му.

28.   В сервиз се ходи само при познати хора и проверени във времето. Аз примерно от София я закарах при познати майстор в провинцията в села и по малки градове, които са ми казали,че нямат грешка.
И да хората в провинцията, по селата и градовете са с по селско поведение, ама колата ми я направиха веднага.
Ще ти струва еди колко си, ще стане след толкова време и готово.
Затова, питаш познати на познати, които да ти препоръчат някой. Иначе в София ще ти кажат, че нищо не става от колата и ще ти вземат 1000 лв

29.   В Бг всички сме тарикати, демек мошеници. Без доверени хара, а често и при тях, ще имаш само главоболия. Има 1 изход - нова кола и само фирмен магазин. Честността и уважението са ценни неща, не можем да ги очакваме от евтини хора! ...