Има ли тук хора във връзка /брак с партньор ,които имат възрастова разлика над 10 г?
Ако има такива или имате познати, които са с такава възрастова разлика споделете наблюденията си, разбират ли се, възрастта в годините играе ли роля в това да не се разбират и т. н.
Интересно ми е, защото много мои приятели и приятелки вече като че ли не им пука от това и се хвърлят във връзки с хора, които може да им са бащи, а пък моя позната на 29 г започна връзка с момче на 20-21 г и ми изглежда ненормално

Коментари

1.   Има хора с такава разлика, които се разбират и двойки, които се разпадат. Ако питаше за себе си, щеше да ми изглежда нормално - започната връзка и се притесняваш от развоя. То не, че има гаранция, ама... Но да питаш заради това какви връзки имали другите хора? Ами тяхна си работа! Не е нужно да им гледаш панициге, да им се чудиш и да констатираш кое било нормално и кое не.
Ж33

2.   Жена съм. моят партньор е с 12 години по-възрастен от мен. На пръв поглед не се усеща разликата във възрастта. Той е доста младолик и добре физически. Проблемът при нас дойде от това, че той има предишен брак и дете, а аз-не. В началото на връзката говорехме за общо дете, но тъй като не успях да родя веднага впоследствие той реши, че ще му е късно да става отново баща. И останах без собствено дете за съжаление.

3.   Познавам няколко такива двойки. При всички жената е по-възрастна. Не ми се вижда нормално. Да не говорим, че с течение на времето физическата разлика е много осезаема.

4.   Не става. Имах връзка с 11 години по-голям от мен мъж. На различни етапи от психо-емоционалното, сексуалното и житейското си развитие сте. Искате различни неща и имате неразбирателства по много въпроси, щом се стигне до сериозни взаимоотношения и живеене заедно, колкото и да сте се харесвали и колкото и общи неща/интереси да сте имали в началото. Обикновено хората на възраст вече са изживяли голямата си любов, която ги е счупила и не могат да ти дадат на теб любовта и страстта, от които имаш нужда, освен това са имали много връзки, видяли са повече и са се ошлайфали в игричките и манипулациите, в същото време са улегнали и вече не им се играят игрички теб. Преди него имах кратка връзка с един с 17 години по-голям - това пък беше катастрофа. Сега съм влюбена в момче на моите години и е съвсем друго... Нямам нужда от настойници и неизживяни бащински комплекси, търся си гадже.

5.   Аз съм с 9 години по-възрастна от съпруга ми. Никога не сме усетили разликата, той в много отношения е по-зрял от мен и аз се доверявам на преценката му. Емоционално сме напълно на една дължина на вълната. Физически той е по-жизненият, но е по-скоро защото аз се разболях и още не мога напълно да се възстановя. Абсолютно нормално семейство сме и искрено се обичаме. Домът ни е като магнит за приятели, водим много интензивен социален живот, не сме усетили някакво особено отношение у другите.
Аз не съм от хората, които цял живот прекарват в тревоги "какво ще стане утре" и от страх изпускат щастието си. Днес ни е добре заедно. Утре може да не е така. Но има ли двойка, без значение от разликата в годините, която да е застрахована срещу бъдещи неблагополучия? Доказателство, че съм на прав път е този форум: рутина, изневери, раздели, разводи, разочарования, предателства... по причини, нямащи нищо общо с възрастта.

6.   Като цяло възрастовата разлика надали е причина за повече от 2-3%от разделите като цяло ,ако не и по-малко ,всичко опира явно до ценности,възгледи ,общ мироглед

7.   Има, да, 9 години в полза на мъжа. Мъжът само прави забележки на жена си, говори и зад гърба и я описва истеричка, която го е разболяла, докато тя гледа детето. Настрои роднините си против нея. Без сватба, без почивки: за всичко нямало пари.

8.   Жената да е по-голяма е суууупер гнусно. Повръща ми се само като си помисля. По-дърти жени взимат само грозните и психично болните мъже.

Нина

9.   Нина е тъпа путка, ама в случая по изключение е права.

10.   8 - Такива лели/баби ги приемам като емоционални и енергийни вампири.

11.   Защо да е гнусно? Аз съм на 25 и досега само с дъртаци съм се занимавала и съм си падала по големички, но сега плочата се обърна те първа започвам да се заглеждам по млади лъвчета - този, когото харесвам е на 25. Имам подозрения, че след 30 ще съм много по-яка жена, отколкото съм сега и тогава те първа ще преживея много яки неща, защо не и с по-млад мъж? Много жени като съзреят малко се разхубавяват и отракват, а и млада не е = на хубава.

12.   Айде бе, гнусно било. Всичко е индивидуално и е въпрос на гени. Зависи от външния вид на жената и мъжа. Най-добрата ми приятелка е сгодена за американец, който е точно с десет години по-млад от нея. Но е дебел и приличат на връстници, а тя е много младолика и по-слабичка, на моменти изглеждат все едно, че тя е по-младата от него..
Нека поставим нещата така-ако човек си прилича на годините физически, също и ментално, тогава разлика около десет години е много. Но, в случай, че този, който е на повече години, е по-младолик и незрял, става, изобщо не е страшно, напротив.

13.   11 - Ами щом не те е било гнус от дъртаците, значи изобщо не си от гнусливите, за теб проблеми няма.

14.   Нинче, кой набор си? Да знам дали можем да сме партньори, аз такива руси като теб ги харесвам. Малко си груба и арогантна, но ще се кротнеш.

15.   При нас се получава. Малко над 10 години ни е разликата. Има леки разминавания, но намираме баланс и правим компромиси.
Според мен, в една връзка има по- силно влияещи фактори от възрастовата разлика като общи възгледи, интереси, морални ценности, навици и най- вече типажи характер. Може би нещата стават по- особени при над 15- 20- годишна разлика, но и в този диапазон има успешни връзки.

Black Sabbath

16.   Когато бях на 17, излизах с мъж на 29. Много приятно си прекарвах с него, всъщност досега той е номер 1 по отношение към мен, но се разделихме, защото се опитваше да си налага мнението. На мен, обаче, такива номерца не ми минават и му го показах ясно, повече не го видях и добре, че се махна. Почти веднага си намерих друг и бързо го забравих.

Нина

17.   Близки три двойки, при всичките мъжът по-голям със 16-17 год. С изключение на едната, другите две двойки са за пример, любов, семейна идилия и според мен, много по-стабилна двойка от повечето. Така че, не зависи от възрастта, а от баланса между партньорите!

18.   Колкото и да не ми харесва изказа на Нина,на същото мнение съм.Наистина е отвратителна тая мода възрастни жени да се занимават с млади момчета.Колкото и да е поддържана жената,никой не е излъгал времето.Не че обратното-млада жена с възрастен мъж-и по-приемливо,но лично познавам,дори имам близки отношения с две семейства с голяма разлика в полза на мъжа.Единия и по-стар с 21г.,а другия-с 22.В първата двойка бракът продължава вече 30г.,а във втората-16.Звучи невероятно,но е истина,живеят си хората и то не зле.Лично аз не познавам продължила дълго връзка между по-възрастна жена и млад мъж.

19.   Аз съм на 50 г. Дори не мога да си представя какво ще правя с един 60 годишен мъж, който си е дядо отвсякъде. Аз също не съм момиче, но просто 60 е друга категория. 10 години не е разлика, това е бездна - на физиологично ниво, на хормони, на минало, на проблеми ако щете...

20.   Виж, Нина, аз се отнасям скептично към връзките, в които разликата е едно поколение и нагоре, т.е. когато единият чисто биологично може да бъде родител на другия. Но ако разликата е по-малка ,не намирам нищо "гнусно" и не, не си права, че по-възрастни жени привличат само грозни мъже и психопати. Моят съпруг е доказателство за това - хубав мъж и един от най-умните хора, които познавам. От 10 години сме семейство. Тогава аз бях на 40 години. Покрай него си върнах енергията и жаждата за живот, които бях започнала да губя, а той пък стана по-улегнал, по-стабилен и по-амбициозен, просто възмъжа. И може да не сме типичната двойка, но сме много щастливи заедно. Казвам го, не за да изтъквам късмета ни, че се срещнахме, а за да вдъхна повече кураж на жените, загубили надежда, че ще намерят своята половинка. Любовта може да те открие на всяка една възраст, не бива да робуваме на стереотипи.

21.   При мен мъжа е със 7 години по-голям. Изводът е, че все забележки, все не съм направила това онова, все няма да мога да направя пак нещо, пари все недостигът, обиди, побоища, а пък детето не слушало заради мен, защото аз съм виновна. Нямаме брак, за какво ни е било. Сега си удрям главата тъпа, къде ми беше акъла.

22.   Black Sabbath, искам да питам на колко години си, ако не е тайна, разбира се. Питам съвсем добронамерено.

23.   До 19
Щом това ти се вижда извратено, какво ще кажеш за 60 г баба с 50 г мъж?
Определено разликата в полза на мъжа бледнее пред тази отврат

24.   Напомням на всички коментиращи тук, че живот и здраве един ден те всички ще станат на 40, 50 и 60 и животът им няма да е приключил, а ще имат пак надежди, чувства, желания, копнежи. Това на което днес викате "гнус и отврат", утре ще сте вие. Имайте малко смирение!

От 4 и 11

25.   24 напълно съм съгласна, но най-добре е да няма голяма разлика, за да се чудиш после "откъде ми дойде", това е самата истина. Успешни дългосрочни връзки с голяма разлика са изключение, което потвърждава правилото. Колкото и да ни се иска любовта да преодолее всичко. Уви, не е възможно.

26.   22, не съм Black Sabbath, но ще си позволя да ти отговоря вместо нея - на 23 е (почти), този юли ще ги навърши, тя сама си го е казвала.

Иначе по темата - аз лично познавам една двойка с 24 години разлика, жената е на 50, а мъжът ѝ на 26, жената е много запазена и младолика за годините си. Бивша балерина е, има си финансови възможности жената, поддържа се във форма, тренира, храни се здравословно, не пие, не пуши и слага в малкия си джоб всички негови наборки, а на моменти и дори изглежда по-млада от него. Свежа, енергична и духовита, че чак мен кара да се чувствам нелепо, а съм жена на 28 ;) Така че, всичко е строго индивидуално - всеки старее различно, и от начина ти на живот зависи дали на 20 ще изглеждаш като стар съсухрен, сбръчкан чичак/лелка, или на 50 ще изглеждаш като млад ученик/ученичка ;)

27.   26 - Изключително невъзпитано е да отговаряш вместо друг човек, дори и да знаеш отговора на въпроса отправен към него/нея! И btw, на 50 изглежда по-млада от 26-годишния?! Аайде бе. Съгласна съм че поддръжката и генът са много важни и много жени на 30 слагат доста 20-годишни в малкия си джоб, ама айде да не се изхвърляме... Това е невъзможно. Дори Мадона, която си прави някакви извънземни процедури и полага нечовешки усилия, на 50 колкото и добре да изглеждаше, няма как да изглежда на 25 lol.

29.   Нинка, иска ми се да те светна, че в 8 печелиш симпатии точно на някои от наи-големите консерви и силно назлобени към женския пол, на такива със сходно характерче като на бившия ти, за когото ни споменаваш по-надолу, и това само защото имаш нужда да плюваш по жените на повече години от теб. В 16 показваш себе си ясно. И ако щеш вярвай, същите тези, подкрепили те в 8, след като/ако прочетат изказването ти в 16, автоматично и тотално ги губиш.
Аз мисля, че не си лошо момиче, само си доста озлобена, по-скоро ми е малко тъжно за теб. Но искам да ти кажа, че с този негативизъм няма да дръпнеш в живота. Добре е да можеш да си отбранителна, смисъл да не се оставяш на тези, които те мачкат на работа, но начинът по който се държиш извън, сред хора нямащи никаква връзка с ужасните ти колеги и колежки, няма да ти е в полза.
До тези, които се интересуват на колко е нинка -някъде на 24-25 г от това, което си спомням от по-предни нейни писания. Тя е онази, дето пориодично пускаше теми, че колежките в работата ѝ са ужасни, за което аз лично ѝ съчувствах до едно време, но напоследък много ѝ изпуши главата и прекалява.
По темата - на мен ми допадат само хора около моята възраст.

30.   Тъкмо се наканих да отговоря и някой е отговорил вместо мен. :D Да, този юли навършвам 23. По ми е интересно, обаче, как някой е запомнил такава подробност.
Колкото до балерината- възможно е да е много младолика, щом цял живот е танцувала балет, а също не пуши и не пие, но чак да изглежда на 26 и мен малко ме съмнява. Финансите също играят роля, ако редовно си прави подмладяващи процедури. Живот и здраве, всички да имаме на половината на нейната младоликост.

Black Sabbath

31.   От номер 14. Ако Нинчето е на 24- 25 идеална ми е. За съжаление явно не се подава на чуждо влияние и би сменила всеки мъж без да се замисли. Също така като я чета май е била с доста мъже и все е недоволна от тях. Но пък иначе като се описа как изглеждаш- руса и хубавелка викаш, предизвика интерес при мен.

32.   Моя бившия беше с 10 г по голям. Е, сега съм с доста по-млад от него. Рсзликата е очевадна. С по дърт никога повече.

33.   Омръзна ми от сексисти, които считат за "гнусно" и "отвратително" жена с няколко годинки по-млад мъж, а млада жена с дъртак, който може да и бъде баща, или направо дядо било Ок... За мен този начин на мислене е отвратителен и гнусен.
Иначе по темата-считам, че независимо от пола, 10 години разлика е точно максимално допустимата. Тъй като когато си на десет е почти невъзможно да бъдеш биологичен баща или майка. Но от 12, 13 нагоре може и да се случи, такива бели стават. Ако разликата с партньора/ката е десет години може, но по-нагоре вече е все едно да имаш връзка с баща си/майка си.
И, естествено, ако си в двайсетте си години, не можеш да имаш връзка с някой с 10 години по-млад защото това вече е равно на педофилия. Тоест ако си на двайсет и пет не можеш да имаш връзка с петнайсет годишен индивид. Ако обаче на 32 имаш връзка да кажем с 22 или 23, 24 г. човек тогава е допустимо. И, колкото повече се увеличава възрастта, толкова по-допустимо е. Не мисля, че за някой би било много шокиращо например 55 годишен с 45 годишен партньор.

34.   24 - Освен пориви, желания и копнежи на 50-60 трябва да се проявява и разум и достойнство. Иначе никога не е късно да станеш за смях. Напиши в Гугъл Duchess of Alba wedding.

35.   До 14 от Нина:

97 набор съм, в края на май направих 24. Съжалявам, ако ще те разочаровам, но не търся запознанства в сайта (вече). От почти 3 години съм тук и два пъти се "запознавах" с момчета оттук. Представиха се за много добри и свестни, но като им видях снимките се отказах. Бяха грозни. А мен не ме ли спечелят с визия, каквато и да е душата, все тая. Е, разбира се, красиви боклуци също не харесвам и бързо ги изритвам. Последният хубавец-нещастник, който разкарах, беше преди 4-5 дни. Влюбвам се в красиви мъже - и отвън, и отвътре. Абсолютно задължително!

Не казвам, че ти си грозен, ама имам лош опит със запознанствата оттук. Не ми се занимава повече. Плюс това въобще не страдам от липса на внимание, мисля да си поиграя още малко, докато и моят срок на годност изтече. Много ми е гадно да го кажа това за себе си, ама факти... Повече от игрички никой не може да ми даде.

Между другото, не знаех, че откровен значи груб и арогантен. Ще си запиша.

Казваш, че харесваш руси... Да не би да си авторът на темата, в която се търсеха естествено руси жени?

Нина

36.   На мен като мъж не ми се занимава с много по-млади. Веднъж се случи да бъда с жена с 10 години по-млада от мен. Правеше се на голяма работа, но не бяхме на една вълна. Да не казвам колко пъти ме е наричала стар и си е правила майтап с годините ми. Отначало не ми правеше впечатление, но след това започнах да се обиждам. Накрая и аз я помайтапих за отпуснатия от раждането корем и белега от операцията при секциото, тя ми се обиди и нещата свършиха много бързо. След време я срещнах и тъпата пОтка започна да ми показва как си пишела с някакъв нацепен, 10 години по-млад от нея, за да се ядосам. Аз естествено и показах снимка на корема на тогавашната ми приятелка, която имаше перфектно твло и тя си тръгна с триста. От тогава си имам едно наум и винаги влизам във връзки с жени около моята възраст, за да сме на един левел като визия и като мислене. А не е като да нямам много кандидатки на които родителите им са ми набори, защото съм доста популярен в града, в който живея. На моменти не мога да им се начудя на такива пикли, които се въртят покрай мен, за да си лъскат имиджа, че са гаджета на успял и заможен мъж. За мен и моите приятели от компанията върхът на сладолеа са жени на нашата възраст, но супер добре изглеждащи, които знаят какво искат и са го постигнали. С такива и сме се заобиколили. Не мога да приема да съм с 10, 15 години по-млада от мен. Та ние нямаме за какво да си говорим.
М48

37.   На 23-24 си малък като мислене, ще видим след 6-7 години на Нина и Black Sabbath какво ще им е мнението по много въпроси. С годините самочувствието не се откроява вече така по детски с думи, а с действия.

38.   37, не знам какво е чувството да си малък на 23-24 години, съчувствам ти, че си го изживял. Недей да ни прехвърляш комплексите си обаче. Ти може и до 30-40, че и до 50 да си малък. Ама не съди за другите по себе си. Не сме всички като теб. Много здраве и умната!

Нина

39.   Аз бих те посъветвала да си гледаш твоята работа. :) Дядо ми беше с 27г по-голям от баба, единственият минус при тях беше, че той си отиде доста преди нея. Имам приятелка с мъжа й имат 12г. Мащехата ми е по-голяма от мъжа си с 15г. Живеят си добре, всичко си е до човек. Не е гаранция, че отношенията с някой на твоята възраст ще са по-стабилни и по-дълготрайни. За над 20 просто е много, заради проблема при моята баба, който вече споменах. Дядо си отиде на 87, а тя тамън навърши 60. Но това са големи разлики, 10г нищо не са.

41.   Нинче, за 30 годишни дето се занимават с ученички има само едно място и тва е затвора. Баща ти какво мислеше за 30 годишното ти гадже? на бас, че даже не е и знаел. само не почвайте с глупостите, че си падали по млади и тва е ок. Ако я е харесвал толкова, щял да я изчака поне да стане пълнолетна. Американците имат чудесни закони за такива. Прочети малко какво означава grooming.

42.   Black Sabbath се държи добре за годините си, но тази нинчето звучи точно като някоя много фрустрирана 16 годишна. Явно емоционално е спряла някъде там.

43.   Не се целя по прекалено младите жени, но по стечение на обстоятелствата последните ми две приятелки бяха с 15 и 19 години по-малки от мен. Просто такива бяха решили, че биха предпочели мен пред свои връстници, които им се струваха несериозни и мислещи само как да си топнат чушката в тях. Аз самият допреди 2-3 години бях доста младолик (вече не чак толкова, откакто минах 40-те) и дори понякога случайни хора ме мислеха за ученик или студент.
Преди години бях обвързан и с жена с 3 години повече от моите, като това никога не е било пречка за някого от нас. Имал съм дори и руса приятелка със светли очи и практически почти без гърди, макар че като млад имах влечение само към тъмнооки брюнетки с латино тела. Но когато жената има голям букет от качества, и стига да е що-годе симпатяга и стройна в тялото, всякакви цветове на очи и коси и размери на сутиена губят значение.

В последните няколко години трудно жена над 30-33 години успява да привлече вниманието ми. И не заради възрастта им, а защото държа не само на външния вид, а също и какво представлява жената като Човек. Почти всички от момите на по 35-40 години носят ясно личащи си обременености от предишни връзки с някакви отрепки, които са направили психиката им на мармалад и това доста пречи при самото общуване с тях. Отделно, че тези по-възрастните са много съмняващи се, подлагащи мъжа на постоянни тестове, лесно избухливи и устати (това по принцип може и да е афродизиак, ако е последвано от едно по-грубо изчукване с цел укротяване на страстите и е като на игра, желана и от двамата), инатливи, опитващи да се налагат, доста по-изискващи към мъжа в материално отношение и същевременно по-малко влагащи в отношенията (противно на всякаква логика, предвид стремглаво залязващата им свежест и конкуренцията на по-младите жени, с които не могат да се сравняват). И най-отблъскващото е, че много от старите моми тайно въздишат по някой бивш или си мечтаят да се уловят за друга подобна на него батка с кинти и яко тяло, но ги е яд, че вече отдавна не са в 20-те си години и влакът е безвъзвратно изтърван. Съответно и това ги прави вечно недоволни и насила примиряващи се, че времето не може да се върне назад, а с това и осъзнаването, че не могат да изпъкнат на фона на младите жени. Успоредно с това, аз се развивам добре в кариерата ми, лесно разпознавам и не търпя женски номерца и държа жената да е в здравословна детеродна възраст, така че подобни "намръщени каки" с грандомански изисквания ми изглеждат нелепи като избор. Не изключвам възможността да съм с жена на моята възраст, но това е малко вероятно, предвид гореспоменатите причини.

- Кифлоприземител

44.   43, от толкова много приятелки, дето си имал, не можа ли поне с една от тях да създадеш семейство? Тези последните момиченца и те ли не бяха подходящи? Обзалагам се, че след 10 години още ще приказваш същите работи като сега.

45.   Номер 44, не очаквай да ти изреждам тук поведенческите несъответствия с думите на тези жени, тъй като списъкът би бил дълъг. А и няма нужда от сапунки и развяване на чужди чаршафи. Достатъчно е само да спомена, че всичките тези жени до една, въпреки доброто първоначално впечатление, в един по-късен момент след месеци или години са били хващани от мен или в поредица от лъжи, или в изневяра, или са се опитвали посредством "онова нещо" между краката си да оказват натиск над мен за вземане на определени решения (ако пък не склоня, мислят, че със "суша" в леглото ще ме убедят в обратното, но не са познали). Такова мишкуване с лъжи, с тайно търсене на други заместващи мъже (честа практика на съвременните жени) или с изневери не бих търпял, тъй като нормалните хора имат доблестта да изразят мислите и чувствата си пред човека до тях смело и без шикалкавене и криене на истината. А всеки човек, който си позволи целенасочено да лъже или изневерява, е просто безочлив страхливец и не заслужава доверие и уважение, независимо от кой пол е. Ако пък някой иска нещо да бъде постигнато, следва да действа за неговото изпълнение, а не да прави опити да притиска другия да го свърши вместо него!

- Кифлоприземител

46.   Да. С приятеля ми има е 29 години разлика. Пасваме си добре. Имаме еднакви интереви и виждания за живота. Сходни хобита. Мога да кжа даже, че е по енергичен от мен и има повепе желание ит мен да излезем някъде. Забавен е и има чувство за хумор. Кара ме да се чувствам добре и да гледам по-ведро на нещата въпреки проблемите. Не ми пука какво мисли обществото и близките ми. Не бих го замебила с друг.