Приятеля ми не знае какво иска,объркана съм
Здравейте приятели, имам сериозна връзка от почти 2 години вече, приятеля ми е със 8 години по-голям от мен, аз съм на 19 а той на 27.

Скоро ми пратиха чат как си е писал с друго момиче и я кани на кафе. Обяснениято му беше че тя го обслужвала в магазин за дрехи и после “случайно” я намерил в инстаграм и решил да й пише. Когато се видяхме му дадох два варианта, казах му че ако иска да си излиза ако му се живее-пускам го, но без мен, но ако иска да сме заедно ще трябва да се потруди да се промени, че трябва да спрат тези неща и че трябва да спре да ме ОБИЖДА когато се караме или когато не ми е добре нещо. Даже и 1 ден не се постара, след разговора ни всичко си беше едно и също, даже стана по-зле. Той почна работа в един въпросен хотел като барман, аз имам собствен бизнез и така не се виждаме толкова често през деня, преди това винаги сме били по цял ден заедно.

Въпроса ми е този:Объркана съм, защо като си заминавам и му кажа че трябва да скъсаме или да си дадем малко почивка, той не иска да ме загуби, не ме пуска, сякаш му пука, а защо като покажа грижа, любов, и просто нещо като ме дразни да му кажа, и веднага иска да пусне ръката ми, от най малкото нещо.
Променя си настроенията постоянно, просто преди 1 година нямаше нищо общо с това сега, самочуствието му е до небесата не мога да го позная. Искам да оправя връзката си хора, не съм от момичетата които спят със всеки срещнат и си сменят приятелите през 1 седмица, аз искам един човек с който мога да си изживея живота и да се забавлявам..
Много съм малка знам, много съм влюбена, свикнала съм си с него, просто…не знам какво да правя.

Коментари

1.   Явно е , че приятелят ти не е настроен да бъде моногамен и вероятно няма сериозни планове за вас . Но, сигурно преценява, че си свястно момиче и не иска да те нарани, натирвайки те директно .
Вариантите са, или свикваш с особеностите му или търсиш нов път .Да седиш и да му правиш психоанализа , няма никаква полза за теб ,а и не заслужава.

2.   Той много добре знсе какво иска, ти си тази която иска той да иска което искаш ти!
А той просто иска ти да си официалната докато между всички възможни други които му вържат, намери и друга официална. Теб обчо взето не те брои за нищо важно не те уважава.
Ти ако знаеш какво искаш от живота за теб, ще му биеш шута нс мига.
Но ти нямаш воля, за това ще те прави на маймуна.

3.   Приятелят ти е боклук.

4.   Питаш защо не те пуска? Защото си вече хваната, сигурна и не му се занимава да сваля друга. Ти хубаво искаш да оправяш нещо, ама сама не можеш и не си тази, която трябва да се бори. Личи си, че му е все тая дали е с теб.

5.   Може да искаш да си с един за цял живот, ок, но трябва да приемеш факта, че това не е настоящият ти приятел. Човекът просто не те обича достатъчно и не те уважава, щом си води чат с друга и я кани да излезе с него. Влюбените не постъпват така. Не си заслужава да хабиш време, чувства и нерви за подобен индивид. Безсмислено е да опитваш "да оправяш" връзката едностранно, след като другият я руши.

6.   Ми не иска да изпусне питомното докато още не е хванал дивото. 1 вид не пуска клона докато не е хванал новия. Сега по-ясно ли е?

7.   Е ти като си имаш бизнес какво се влачиш с барманчета? Да работиш за себе си е тип мислене, останалите не могат да го разберат.

8.   Зарежи го! Как ще кани друга на кафе? Щом си променя често настроението сигурно пие или взима наркотици. Той те обижда? Представи си един ден да имате деца и той да те нарича с лоши думи пред тях. Зарежи го докато не си си съсипала живота. Има добри мъже, този не заслужава и здрасти да му кажеш повече! Разбирам, че си се привързала към него, но това ще отмине като не се виждате. Колкото и да настоява, го игнорирай. Няма да си щастлива с такъв мъж, който ти изневерява и те обижда! Аз съм жена на 32 години.

9.   Не, приятелят ти МНОГО ДОБРЕ знае какво иска, това че ти не можеш да го проумееш е друг въпрос. Иска точно това, каквото и повечто хора, да си има питомно "вкъщи" и да си гони дивото когато му скимне. На един мъж покажеш ли му, че може да му се разминава подобно поведение, друго не те чака - НИ-КО-ГА.

Ти вече щом един път си се принизила да поставяш ултиматоми като си мислиш, че нещо ще постигнеш с това, няма оправия.

Би трябвало да станеш и да си тръгнеш, без да се обръщаш и за стотна назад, но и аз, и ти знаем, че това няма да стане, нали?

Братан.

10.   Не те пуска, защото вижда, че си добро момиче, но и в същото време му се живее.
Ако си съгласна да си втора цигулка, търпи.
Ако имаш достойнство, пусни го ти.
Ще се находи, наживее и в края на лятото ще цъфне при теб.
Бях в такова ситуация - не простих, а продължих напред.
Простиш ли веднъж, той ще знае, че няма проблем и втори път да простиш, после трети и така все ще очаква да си добричката и търпяща.
Не съм толкова съвършена и силна, че да търпя.
Прецени си за себе си с какво можеш да направиш компромис.

11.   Според мен той ти изневерява. Иска да те държи, защото си млада и без опит и си му сигурна. А другите са за забавление. Аз не бих седяла в такава връзка. Щом още от сега ти изневерява или флиртува наляво и надусно, си представи какъв ще стане след 10 години, примерно. Разделяй се с него и ти пожелавам да срещнеш добър и верен мъж.