Има ли такава
Има ли работа в която никой не те дразни, стреса не е толкова висок разбирателство с колегите, или навсякъде е стрес и от време на време като сбъркал нещо, те карат да се чувстваш зле?

Коментари

1.   Да, нарича се собствен бизнес, в който хобито ти става професия, която ти носи достатъчно пари, че да се чувстваш удовлетворена и задоволена!

2.   НЕ душа

3.   Има - гробар ;)

4.   Работи за себе си.

5.   Собствен бизнес. Само тогава човек може да е спокоен, от личен опит го казвам.
Дълги години си спуквах задника от работа за този и онзи, все ме използваха за служител 10 в 1 за минимална работна заплата и накрая след поредното прегряване си казах "Стига, мацка, можеш и без шеф".
Стартирах си моя фирма, вече няколко години си я развивам и съм добре, особено психически.
Но трябва да призная, опитът от предишните ми работни места определено е фактор. Затова - работи докато научиш всяка тънкост, бутай се да вършиш цялата работа и после създай нещо свое.
Ще се преродиш.

8.   Зависи на какви хора ще попаднеш

9.   Няколко подобни длъжности съм изпълнявал в по-младите си години. Никога не е имало стрес и неразбирателства със съратниците ми. В повечето от тези фирми заплащането беше двойно на минималната заплата за съответната година. Изброявам:

- Заварчик (електромагнитни облъчвания, гълтане на ракообразуващи прахоляци от електродите, плюс прогаряне на дясната половина на лицето ми и качване на диоптър на дясното око след неволно възпроизвеждане на електродна искра в близост до лицето; беше забавно, защото замириса на месо на скара, а и след само месец изгорялата кожа падна и беше заменена от нов слой кожа);

- Стругаро-фрезист (в различни месеци две стружки влязоха в дясното ми око и хирурзите трябваше да бърникат вътре, за да ги вадят; нулев стрес);

- Бояджия (дишане на ацетон и бои; нулев стрес);

- Моделчик-скулптор (прахоляци от гипс, кит, полистирен и дърво; нулев стрес);

- Общ работник в металообработващ цех (формоване на мантинели и товаренето им на камион; също и на машина за производство на шайби - натисках един доста твърд педал, докато внимавах да не си отрежа пръстите и така след 9 часа си отивах вкъщи; веднъж с мой съратник товарим поредната мантинела, той обаче изпусна неговия край, тя падна и от моя край и ми счупи един от пръстите на левия крак; но пък нулев стрес, така че... );

- Оператор на фреза с ЦПУ (носене на тежки заготовки, дишане на прахоляци и безобразен шум от свистенето на фрезера при обработката на материала; нулев стрес);

- Китаджия (поправка на блъснати коли с китване и последващото им шкурене, полиране и боядисване; дишане на отровни прахоляци, бои и ацетон; остъргани и счупени нокти; болки в кръста и коленете заради клякането и навеждането; но пък нулев стрес);

- Стъклопластаджия (изработка на брони, калници и прагове за коли; важи същото като горното, само че и с дишане на смоли и ракобразуващи прахоляци при рязането и шкуренето на крайните изделия; нулев стрес);

- Проектант и изобретател (това работя и в момента; болки в очите, дясната длан, кръста и задните части; изисква се голяма отговорност, защото се проектира с цел производство и всяка грешка в изчисленията и личната преценка може да струва нечие здраве и дори живот; много спокойна работа с нулев стрес);

- Преподаване на уроци за триизмерно моделиране (и това работя понякога, винаги с учтиви и разбрани хора; нулев стрес).

Единствените две стресиращи длъжности, които съм изпълнявал с голямо нежелание, са били следните:

- Разносна търговия (изисква да лъжеш хората, че им предлагаш сделката на живота им продавайки/пробутвайки им китайски стоки със занижено качество на цена, която е по-ниска от тази в магазина, но и без гаранция, че ще издържи във времето; изисква и постоянно обикаляне по цял ден и да си психически подготвен стотици хора да ти отказват и да те гледат кофти, ако се опитваш да ги заговориш на улицата; в някои от дни нямах продажби, а в други правех удар за минути и спирах да работя за деня);

- Общ работник в сладкарски цех (изисква непосилна норма за бройки по време на нощната смяна; носене на големи тежки буци масло и маргарин, чували с брашно и захар; ръчно месене на тесто; ръчно разточване на тестото и полагането му върху лентовата машина; вадене на изпечените изделия от фурната и следене преди това да не изгорят; жега и натрапчива миризма на изгоряла захар, шоколад, маргарин и други, която предизвиква главоболие).

- Кифлоприземител

10.   Да, има такава работа. Задължително е обаче, колегите ти да са мъже, а не жени. Да прощават дамите, но да работиш със жени е кошмарно. Ядат се една друга, плюят се, карат се, завиждат, обиждат. И гледаш как някоя добра душа плаче. Виждал съм го наистина много пъти и не е клевета. Когато жената е само една в един колектив, не е проблем, но ако са повече, тогава започват проблемите, независимо от характера им. Дори кротки по характер жени, намират за какво да се ненавиждат.

12.   Да номер 9, може ли да споделиш какъв проектант си?

Дали ел. проектант или мебелен?

Поздрави,

13.   Номер 12, през по-голямата част от последните две десетилетия съм проектирал бързи неща на четири колела и с повече конски сили. Това правя и в момента, защото ми е хоби и друго не ми е интересно да върша. Понякога изпадат поръчки и за брони, прагове и странични престилки като комплекти за доработка на заводски коли.
В по-младите си години съм проектирал още и две бъгита, мека/твърда мебел, осветителни тела, обемни фрези с ЦПУ, играчки, каяк, катамаран за живеене, скоростна моторница, мивки и вани, навеси и тръбни конструкции, пластмасови бутилки, картонени опаковки, играчка за самотни жени (18 ), модели за отливки, пана и плочи за стени и тавани, глава и бюст на манекен за колиета, манекен за бельо, рамка за спортни очила, рамки за огледала и картини, плюс някои дреболии за единична изработка от всякакво естество - каквото си е поръчал възложителят.
Двуизмерно съм изготвял и фирмени знаци, надписи и шрифтове.

- Кифлоприземител