Без приятели
Здравейте аз съм момче на 17 години и си нямам никакви приятели и никой не иска да излиза с мен моля ви дайте ми съвет не знам какво да правя и не виждам причина да продължавам да живея.

Коментари

1.   Свиквай така ще е през по голямата част от от живота ти. По добре сам от колкото с лоша компания. Когато трябва ще срещнеш приятели, в тази възраст всички са излишни и няма нищо да допринесат за твоето бъдеще. Много е грешно да мислиш, че те са смисъла на живота ти,защото такива дето уж са ти авер ще срещаш неизбежно, но запомни най най важното е твоето семейство майка ти и баща ти и абсолютно никой друг. Грижи се за тях и прекарвай колкото време можеш с тях правейки яки неща защото някой ден няма да ги има. Учи си и мисли какво искаш да работиш,чети книги играй игри и се радвай че си здрав.

2.   Намери си хобита и там ще си направиш познанства. Може да е музикални инструменти, рисуване, танци, спорт, бойни изкуства, шах, астрономия, астрология, психология, инвестиране, програмиране, фотография, видеография, учене на езици, каквото и да е. Даже може няколко.

3.   И аз съм на твоята възраст. Имало е моменти в които съм си имала приятели. Но през по-голямата част съм нямала. Като бях по-малка си мислех "Искам да имам много приятели, не ми пука дали са истински или не. Не искам да съм самотна смотанячка.". Имах приятели. И съжалявах за думите си. 99% от тях ме използваха и бяха двулични. Но такива са си хората. И аз бях такава и за щастие се промених. Може би защото порастнах, но почти всички мои набори са си все още същите. Била съм предавана и използвана. Все още съм. Сега имам главно интернет приятели и с тези които съм се виждала на живо са ми истински(2 са). Главно по итнернет си създадох приятелства и повечето не са истински. А на живо да не говорим. Имам само 2 приятелки и почти не си пишем вече. До някъде вината е моя защото понеже съм асоциална отблъсквам хората. А и аз съм много различна. А хората наоколо не харесват различното и няма да стане. По едно време имах много приятели че чак няхам време за себе си. Постоянно бях загрижена за тях. Не че те бяха загрижени за мен но както и да е. Приятели се намират рядко, но истински приятели се намират по-рядко за жалост. Но приятелите не са най-важното нещо. Не се депресирай заради това. Казвам ти от личен опит. Нямаш нужда от приятели. Намери си хоби, както казва номер 2. Включи се в групи свързани с хобито ти. Така хем ще намериш хора пък с общи интереси. Аз лично ходя на фитнес. Не се запознавам с хора, но разпускам. Може пък само да изпълняваш хобито си без да се социализираш. И това е нормално и даже го намирам за по-интересно.

4.   Истинските приятели се срещат рядко в живота. Цяло щастие е дори ако имаш един. Това, което ти търсиш е компания, с която да ходите насам-натам. Това не са ти приятели, а компания. И добре са те посъветвали - намери си някаква дейност, извън училище - клуб по танци, по езици, фитнес група1 планинари и пр и там ще си намериш и компания, а може и приятели. А и да си сам няма нищо. Като пораснеш ще рабереш, че в живота човек е сам. Успех.

5.   Нормално е, хората сме социални същества и искаме да контактуваме с други хора, и да правим неща заедно. Авторе на твоите години в училище ми бяха приятелите. След това поех по-друг път срещнах други хора. Важното е да срещнеш точните хора на твоето ниво, на твоята честота. Виж много хора правят една голяма грешка. От самота се събират с хора под тяхното ниво. Голяма грешка е това, защото само ще страдаш.

Чингис Хан

6.   Обикни си някои