Връзки и дали човек взима правилните избори в живота
Имам бая неща, които искам да споделя. Един от проблемите е че разбрах, че се комплексирам от това, че нямам гадже и няма опит в това и че може един ден да си умра сама без никого до мен. Повечето покрай мен имат по няколко гаджета. А аз не мога дори и едно да хвана. И се чувствам тъпо за това.
Другият проблем (проблем номер 2). Е, че винаги съм искала едни неща и сега съм толкова близко поне до едното и не съм сигурна дали наистина го искам вече, защото ако го направя връщане назад няма. Колебая се бая. И ме е страх. Защото е доста важна и голяма стъпка напред в моя живот. А не знам дали наистина ще съм щастлива ако го направя и дали няма да съжалявам после.

П. С. Аз съм на 20 години, момиче съм.

Коментари

1.   Има време, жените винаги имат кандидати. Е, как по няколко гаджета?

2.   Стегни сее!!! Точно преди година бях вечно пропита с вино, самосъжаляваща се, че ще умра девствена (а бях на 24!), че никой никога няма няма да ме обича, а малко по-късно един мъж ме обичаше, глезеше ме, покани ме да живея при него и ми даде всичко. Преди това се скапвах сама с години, и си мислех че никога няма да съм щастлива. После и той ме скапа, вярно, но и това мина, и сега чакам и вярвам, че най-хубавото предстои! Горе главата! Много си млада, направо малка. Най-хубавото те първа предстои!

3.   И аз горе-долу като теб. Моят съвет е отпусни се и живей, наслаждавай се на младостта си, има толкова много мъже и всичките са една стока. Ще дойде човека, но недей се влюбвай прекалено много, винаги ама наистина винаги бъди дистанцирана, смисъл следвай си твоите задачи, мечти и т.н., не се съобразявай с неговите желания, планове, мнения. Бъди самостоятелна и го постигни това нещо. Мъжете са едни когато зарибяват, други когато почнеш да живееш с тях, трети когато им родиш дете. Преди всичко уважавай себе си и не се страхувай да си сама. Ние които пък имаме до себе си някого, не мисли, че сме щастливи, ако можеше да върна времето назад щях си остана колкото се може повече сама и чакаща наистина човека, който заслужава. Просто живей, сега ти е времето, дори и да объркаш нещо, сега ти е времето.

5.   И защо смяташ, че да имаш гадже е най-важното нещо в живота ти? Най-важното е сега да учиш и да имаш професия, която ще те храни цял живот. Забавлявай се, ходи на танци , на екскурзии... И ма много други интересни неща в живота. Ти си на 20 г така че ще имаш кандидати мъже и ще можеш да избираш. При всеки е различно - едни имат гаджета и раждат деца на по 19 г, други на по 30 - всеки си има свой път в живота. Така че учи и се забавлявай, мъжете сами ще дойдат. А за другото не мога да ти дам съвет, защото не пишеш какво е.

6.   Жена си, не момиче. Разсъждавай като голям и зрял човек, ще имаш връзка, няма да си сама от теб зависи. Аз също нямах връзка на твоите години и жените край мен бяха с по няколко. Сега съм на 32, 2 деца и мъж, а същите тези жени сега си висят в тиндър или са с мъж, който не иска дете от тях. От теб зависи.

8.   Ще се наредят нещата, няма от какво да се тревожиш.

9.   Странно нещо е живота.

Толкова момичета, които по стила на писането тук се разбира , че са стойностни не могат да си намерят нормален мъж, който да ги уважава.

Аз съм мъж и имам същите проблеми. Но може би проблемът при мен е, че имам няколко основни критерия, с които не искам да правя компромис.
Само да не стане така, че да не остареем докато чакаме подходящият човек :(

До авторката - евентуално можеш да споделиш за вторият проблем, може по някакъв начин да се опитаме да помогнем със съвет.