Той не ме обича, има ли смисъл да продължаваме?
Здравейте. Пиша тази история, защото не знам как да постъпя и ще се радвам на мненията ви. Имам отношения с един мъж от година и половина. Не са сексуални, но определено са повече от приятелски. Пишем си често, говорим си все едно сме тийнейджъри, виждали сме се няколко пъти. И двамата сме необвързани. С времето се привързах към него и искам да го чувам често. Влюбих се и според мен той знае, но нито ме отхвърля, нито приема. Обърква ме. Знам, че сега ще кажете, че ако ме искаше, щеше отдавна да ме има. Тогава защо поддържа конкакт с мен все още? Не ми е предлагал секс, въпреки че е правил интимни намеци и затова приемам, че не ме иска само за това. Пише ми често, той го инициира, но скоро след това се усещам как се старая да не изгубя интереса му по време на разговора. Един ден е безкрайно добър, а друг ден е студен.
Както казах, влюбих се. Отдавна не съм че чувствала така. Отношенията ни са много емоционални и със силнатата любов има и силно страдание от моя страна. Нямам никакви надежди, че нещо ще се получи. Заслужавам истинска любов, а обичам човек, който нито иска да е с мен, нито ме е отхвърлил, та поне да знам, че не ме иска и да си продължа живота.
Да приключа ли всичко това или да му кажа какво мисля? Благодаря за вниманието ви!
Момиче на 22

Коментари

1.   Крайно време е да поговорите като зрели хора и да си изясните отношенията.

2.   Имаш два вариант:
- Тръгваш си още сега. Това ще ти спести доста емоционална болка в бъдеще, но в момента ще боли.
- Рискуваш и изискваш от него, да ти каже каквос тава? Или те харесва или не. Ако каже не, просто се връщаш към предходния вариант и си тръгваш. Ако каже да, тогава изиксваш повече от тези отношения.

В никакъв случай не оставяй нещата така!

3.   Мъжът си има приятелка или е гей. Забавлява се с теб, да си начеше егото и да се чувства желан. Не се занимавай с него . Прекъсни изведнъж и не се поддавай пак на игричките му.

4.   Няма да излезе нищо сериозно, според мен.

6.   Когато бях на твоите години, излизах с едно момче няколко пъти. Той беше от една българска бой банда /певец/. Беше доста особен. Не изглеждаше срамежлив, но седнехме ли на масата не говореше и мълчеше, гледаше странно. След няколко вечери без развитие, дори не опита да ме целуне, аз просто загубих интерес и спрях да му пиша и той се отдръпна. Вероятно не сме си паснали. Скоро го засякох в мола, той отдавна не се занимава и с музика, видях че е качил около 15 кг., буташе количка с дете. Доста променен от това, което беше. Не събуди никакви чувства у мен. Даже се зачудих защо съм излезнала тогава с него.
Просто понякога не си пасваме с дадени хора.
На твое място, за да не ставам жалка, няма да се бутам, но ще се отдръпна от това момче. Той ако те иска, ще предприеме нещо.
Надявам се да стане както искаш ти и да си щастлива.
Успех!

7.   Така от разстояние не може да се каже. На 22 да се зачесвате и да не сте стигнали до секс за година и половина? Не ви познавам, не мога да кажа - може да е неопитен и несигурен, може да не знае какво иска, може и 3 да е прав.

Не знам как възнамеряваш да разбереш ако не го питаш?

Питай го дали смята да те чука. Ако не - прав му път!

8.   Кажи му всичко това. Или да имате нормална връзка или чао. Това в момента е мъчение. Нека той реши, защото той трябва да реши, ти си решила вече, че искаш нещо сериозно и с право.

9.   Страх го е, че ще се изпразни с първото вкарване. И затова предпочита да си говорите и да лъска.

10.   Съветвам те да прекратиш отношения с този човек още сега.Година и половина те мотае, това на какво прилича? И да ако е искал да има нещо е щял да предприеме.Но ти питаш защо те търси ако няма нищо към теб.Ето казвам ти от личен опит - мен така един също ме търсеше да си приказваме сладко сладко, намеци колко ме харесва и т.н, и как може нещо да се получи.И съответно нищо не предприемаше.Накрая се оказа , че си е имал приятелка през цялото време, а мен си ме е ползвал за странчина компания или да си чеше егото, че още една жена му обръща внимание.Недей да изпадаш в тая клопка, такива хора не са читави.Ако искаше нещо досега да се е стигнало до нещо , а не да ти губи времето.Внимавай защото има много такива, които не им пука че ти дават празни надежди и те баламосват и за да те държат в резерва.Затова ти трябва да си умна и да си направиш изводите навреме, за да не страдаш после.Казвам ти махай го този без да ти мигне окото.

11.   100% си има приятелка или просто има други жени, с които спи.