Мъже, кого точно се опитвате да заблудите?
Жените или себе си? Като най-лицемерно твърдите, че външният вид на жената не е важен, че това дали е красива не ви интересува, че е важно какво имала в главата, да е умна и т.н. Като жена, била с истински интелектуалци го казвам: Умът никога не е от особено значение за една жена. Ако твърдите обратното и за вас не е важна външната красота, то вие или сте най-обикновени лицемери и долни лъжци, или просто си търсите домашна прислужница да ви готви и шета и да ви търпи глупостите, но не и да ви вълнува и да я желаете истински като жена.

Коментари

1.   Общо взето е така, макар че малко мъже съм забелязвала да не обръщат внимание на външния вид. Има и такива, разбира се, но са единици.

Иначе да, основната роля на жената е да е красива, няма какво да се лъжем и да си приказваме любезности. Това може да "опрости" доста други недостатъци... трябва да е наистина адски неприятна пача, за да може да засенчи добрия си външен вид, но малко са чак толкова нетърпими. Дори тогава пак ще се пробват да я свалят поне за един секс. Дамите, които са изтеглили късата клечка, трябва бая да се помъчат - я с интелект, я с характер или чувство за хумор, но дори и тогава, рядко излизат от графата "женски пич".
Отношението към привлекателните жени е съвсем различно. Има достатъчно изследвания колко по-благосклонни сме към красивите, как има тенденция да получават по-леки присъди, да им се разминават всякакви изцепки и прочее. Дори сладките бебета и дечица получават повече внимание и любов от възрастните. Изобщо животът им е доста по-лесен, имат и много по-голяма избор за партньори - от 20 ентусиаста все 2-3 ще са свестни. То и Йовков не си е кривил душата - "Грешна беше тая жена, но беше хубава."
Любимият ми случай е с Бриджит Бардо, която сега е стара и прилича на стафида, но въпреки това не си поплюва, работи усилено в защита на животните и не цепи басма на никого, аз ѝ се възхищавам, ама не - най-редовно я наричат истеричен бабишкер, тая откачена мумия къде е тръгнала и прочее малоумни коментари. Ама под снимките, където е егати резачката, то е слюноотделяне, възхита, дъхане и красиви фрази. Грозна ли си - тежко ти, това е жестоката реалност. При мъжете е по-добре положението, външният вид не е водещ, макар че помага, но пак не е голяма драма, ако прилича на нискочел шебек. Всички сме виждали красиви жени с какви изроди се хващат и не говоря за пари.

2.   Важно е ама като почнете да дебелеете след 25-30 ако характерите ви са гадни и нямате дори и външност за какво сте му на един мъж?

3.   За мен е наистина важно да е умна и да споделя общи интереси с мен, дори и да е най-красивата на земята, ако няма нищо в главата си, не виждам смисъл да съм с такъв човек. Сега, аз не съм кой знае колко хубав, така че не мога да претендирам, жената до мен да е много хубава, а относно истинската красота - ами определено предпочитам моята избраница да не се гримира всеки ден, за мен е по важно да е естествена

4.   Накратко казано: Аз съм много умна, но не и красива и затова ще обидя всички мъже, защото някой е загатнал, че съм грозна или не ми е обърнал внимание. Или бившият ми ме е сменил с нова, която изглежда по-добре.
Отивам да пусна тема: "Всички жени търсят само пари и мускули, никоя не иска ума ми". Не че няма сто такива.

5.   Най-честата женска лъжа е: "Искам добър, мил и верен мъж!". Случващото се обаче в истинския живот нагледно опровергават тези думи!

На много сходно чуждо мнение като тази тема (може авторката или авторът ѝ да е същото лице) бях отговорил вчера в една съседна тема и всъщност точно мъжете са тези, които често биват анатемосвани, задето са напълно откровени пред жените, като заявяват открито как ги харесват заради външния им вид. Забелязвал съм две противоречиви поведенчески черти у редица жени:

1. Недоволни са, ако мъжът ги харесва заради външния им вид, а не заради личността им.

2. Недоволни са, ако мъжът ги харесва заради личността им, а не заради външния им вид.

Няма угодия...

В допълнение, рядко можеш да видиш щастлива жена. Повечето жени са само моментно удовлетворени и задоволени от вниманието и хвалбите на околните (дори и да са някакви случайни непознати), от нечии пари (рядко от своите такива), от редовни покупки на парцалки и други неща (добре известна терапия против прословутото женско неудовлетворение), от почерки, от пътувания...
Секнат ли тези временно задоволяващи неща, почти всички такива жени бързо се връщат към естественото си състояние на неувереност и дори на безпокойство. Важи с двойна сила за момичетата и по-младите жени, които са вманиачени в Instagram, например. Спре им интернетът за ден, любимото им приложение не зарежда след обновление или пък се повреди телефонът им, и вече светът сякаш е свършил за тях. Също, ако се обели лакът на някой от ноктите им или ако нокът се пукне леко. Големи драми, големи чудеса настават тогава. Виждал съм с очите си как жена се паникьосва и самочувствието ѝ се сгромолясва, само задето ѝ е излязла някаква пъпка. Нещо, което така или иначе ще изчезне бързо, но на нея ѝ влияе дълбоко и я кара да бъде потисната за дълго време.

- Кифлоприземител

6.   Важно е да се отбележи и най-важното нещо, касаещо жените и недоволството им от мъжете. А това е, че грубо казано 80% от жените се прицелват в 5% от мъжете (тези най-най-, или поне привидно най-привлекателните като пари, положение в обществото и външност), докато отбягват нормалните мъже. Съответно жените са недоволни не от нормалните мъже, а от другите мъже, които сами са си избрали измежду всички останали и сами са допуснали до себе си, сами са ги търпели и сами са им вървели по свирката. Затова, когато една жена твърди "Всички мъже са еднакви" или "Всички мъже са гадни", следва да се подчертае дебело, че думата "всички" в нейния речник изрично означава "само тази много малка част от мъжете, към които аз се стремях и избирах". Ето там е разковничето, защото повечето жени имат по няколко ухажори и крайният избор с кого от тях да бъде е точно на жената.

п.п.: Крайните, прибързани обобщения "за всички мъже" са нелепи, защото са като във вица: "Депутатите ядат кюфтета, а народът картофи, значи средно всички ядат кюфтета с картофи".

- Кифлоприземител

7.   Да бе, признавам си! Искам някоя Мис Вселенка, с грамадни натурални цомби и кръгло дупе по което да пляскам всеки път като я повикам да ми сипе ракийка. Да ми вари шкембе чорбата, пере чорапите, и да ми народи 2-3 деца! Да се грижи за тях докато гледам мачове по ТВ-то, естествено, а ако нещо съм изнервен, да я ползвам за боксова круша. А като стане на 50 да ми слугува докато си намеря друга напращяла Мис Вселенка. Разкри ме!

П.С. Въпрос към модераторите. Авторката да не е пак оная тролка, дето я разкриха в предишни теми?

8.   Много нахъсани и сърдито запитване.Зависи

9.   Тъп мъж ще иска тъпа жена и обратното. Ама да твърдиш, че умът няма значение за жената и да се пъчиш, че си била с умници, значи тия умници са те смятали за проста или ти се смяташ.
Как реши, че жената задължително не трябва да е умна? Да не живееш в миналите векове?

10.   Никой не е казал, че външният вид няма значение, даже напротив. Външният вид обаче не е всичко. Бил съм със супер красива и куха на бидон жена и я смених с жена, която изглежда прилично, но беше страхотна като човек.

11.   Не казвам, че външността не е важна, не знам откъде го измисли това! Но за мен специално е наистина важно и жената да е умна! Не бих имал връзка с повърхностна дама.

12.   Не може само с външен вид не може и без него. Той далеч не е основно качество за изграждане на сериозни отношения.

Чингис Хан

13.   Хаха, авторке, много си далеч от истината! Не знам с какви "интелектуалци" си била, но според мен са си били просто едни к*****и. Винаги съм се влюбвал в абсолютно нормални момичета, които първоначално не са ми правили никакво впечатление чисто физически. На първо място е какъв човек имаш насреща, после е всичко останало. Връзка, основана на физическо привличане, трае няколко месеца. После, "тръпката", както много хора я наричат изчезва и започваме да търсим предния/та.

14.   Чакай сега, ти ако под "външния вид не е важен" разбираш че ти е позволено да си дебела мазна свиня, космата и некъпана, си е твой проблем. Действително не е важен чак толкова външния вид, но все пак някакво приличие и да не плаши. Иначе повечето хора са средна хубост.

15.   Не се хабете. И модератора ви го каза. Тука вече всяка втора тема е фейк.

16.   Лично никога не съм крил, че искам жената до мен да е хубава. Даже когато съм го споменавал на мои приятелки от тях излизат острите коментари от сорта на: как може, това не е най-важното и т. н.

17.   Ами не знам, но начинът, по който питаш, на мен ми говори, че имаш някакви много сериозни проблеми. Обаче нямаш смелостта или чесността да си ги признаеш и да започнеш конструктивно да ги решаваш, затова и изкарваш виновни мъжете.

По този начин до никъде няма да стигнеш! Докато търсиш под вола теле, докато не успяваш да откриеш или да си признаеш истинската причина за неудачите си, все някой друг ще ти е виновен, и така до края на живота ти.

18.   Авторката

Просто съм направила една (вярно, малко емоционална) констатация на базата на лицемерните коментари, които редовно чета в този сайт, и вие, понеже знаете че съм права и говоря истини, без да знаете нищо за мен ми правите жалки опити за анализи за това аз каква съм (в които все грешите btw). Номер 1 е казала всичко. Благодаря на коментиралите мъже, които притежават някакво достойнство и откровеност - останалите могат само да нападат и обиждат (тук, в сайта де, навън в реалния живот е ясно че те са бъхтените).

19.   Ако си за едното ебане естествено въшния вид, закакво ми е да е умна? Но ако е за нещо разбира се че умна и знае какво иска, а не да е красива и проста и да не става нищо повече от единия секс. Все пак всяка има путка.

20.   Моме, не знам кой ти е твърдял тия неща... Обратното - жените като цяло твърдят, че външният вид не им е най-важният. Но няма кой да заблудят, освен себе си. Сайтове като Тиндър имат публични статистики, и там много добре се виждат как мъжете и жените се оценяват взаимно.

Като видиш диистрибуцията на мъжките гласове, има ясна и предвидима Гаусова крива с пик в центъра. На прост език (защото ви знам че от математика не разбирате), това значи че мъжете оценяват повечето жени като "средна хубост". Което е очакваният резултат, защото сравнително малко са по-грозновати или по-красиви от нормалното. Кривата на жените е изместена недвусмислено да покаже, че те намират повечето мъже за грозни, и само красивите - за средна работа...

Дето има една приказка - не е важен размерът, важното е да е голям... Ако питаш повечето жени какъв е средният размер, сигурно ще кажат - 20 санта... Имаше подобна анекта, колко мъже според тях (статистически) са над 1. 85, някои жени казаха - половината...

С това искам да кажа, че мъжете имат ДОКАЗАНО реалистична представа за жените. Да, гледат външният вид, но повечето се възприемат за средна хубост, и съответно търсят средна хубост жени. Обратно на това, жените винаги се целят няколко нива нагоре - ако са средна хубост, търсят красавци. Ако имат добра работа, търсят бизнесмен... Ако са 1. 70 м - търсят 1. 90... Това е го голяма степен биологично обосновано, но в днешно време е толкова брутално изразено, че нямате доблестта да си го признаете...

"Като жена, била с истински интелектуалци"

Силно се съмнявам... Жените сте скарани с разума, та не интелектуаците, ами всеки мъж който не ви лъже умело го избягвате както дявола тямян...

21.   Уточнение от мен - искам да е умна и да изглежда като жена! Т. е. черепът ѝ да не е по-мъжествен и обемист от моя, да има дълга коса и черти на лицето, които да са женствени. И да е родена жена - без операции и хитреене! Та от моя страна изискванията са минимални - не ми пука дали има огромни гърди или не, дали е висока 1. 90 или 1, 60, нямам никакъв интерес към евентуалните ѝ умения да пресъздава написаното в Кама Сутра и т. н. На млади години хората се занимават с глупости, после им идва ума и схващат кое е важното!

23.   Авторке, абсолютно всички хора се впечатляват от външния вид на потенциалния си партньор - и мъжете, и жените. Да отричаме очевидното е глупаво. Това, което теб те озадачава, вероятно е защо някои мъже имат странни вкусове. С годините и опита стигнах до извода, че често те гледат у нас напълно различни черти от външността от тези, които предполагаме. На нас някак ни е набито като стандарт, че трябва да сме кльощави, с голям бюст и незнам си какъв задник и си мислим, че с тези атрибути сме шашнали мъжа до нас. А той всъщност се е захласнал по походката ни, по жеста, с който си пием кафето, по неправилния ни нос, по тънкия глезен или по всичко това накуп. Факт е - сондирала съм мненията на много мъже приятели - че на тях не им прави впечатление цветът на дамското бельо например, изобщо не забелязват обувките ни, нито пък ще запомнят с какви бижута сме били. През това време ние даваме луди пари за копринени гащи, италиански боти и дрънкулки. Гледат с недоверие и на силно гримираните жени. В мъжкото съзнание това е знак за неискреност, за потайност, сякаш жената нещо крие, лъже, а им пречи и да пипат и целуват, което те мразят.
Съпругът ми е голям (даже повече, отколкото ми се иска) ценител на женската красота. Има възможност да я оценява от първия ред, така да се каже, понеже самият той е от типовете, които ловят окото. Лигите му потичат всеки път, когато една съседка мине край нас, тя му е еротичната фантазия. Момичето е нисичко, трътлесто, с къси крака, плоски гърди и удивително необразовано. Питала съм го какво толкова го привлича и той казва: "Гърбавият й нос". И е абсолютно искрен.

24.   Номер 23 правилно описа нещото, с което мнозина мъже биват привлечени у дадена жена - просто да е естествена. А понякога наличието на някакъв привиден недостатък всъщност прави жената по-специална в мъжките очи.

- Кифлоприземител

25.   Поздравления към номер 20 за точния и обоснован отговор! Въпреки, че всичко виждат с очите си какво се случва в обществото ни, все още много жени всячески се опитват да отричат това, че си търсят мъже много над тяхното равнище във всяко отношение.

- Кифлоприземител