Очаквате ли вълни от българи от чужбина, след изборите?
Въпрос е ясен, нали българите от чужбина милеят за майка България това означава, че ще искат да се върнат?
Но ще се върнат след изборите или след, ако хипотетично приемем, че България се развие и прогресира вече на готов?

Пепе Синята прашка;)

Коментари

1.   Не. Който си живее някъде, там ще си и остане. Всички дрънкат , че ще се върнат, ама това са предизборни приказки само.

2.   Не, нямаме намерения да се връщаме!
Някои лъжат просто за да избегнат обяснения към хора на които и без това не им влиза в работаата, но не спират да питат и настояват нахално.

3.   Да ти кажа нямам голям зор да се пребирам за бегето близките 20 години. Може би като одъртея, да се возя по цял ден с белите дрехи, да си харча скандинавската пенсия и да се наслаждавам на ефтини задници.

Чингис Хан

4.   Не, като Слави и тези, дето го ръководят, започне да изважда България от ЕС и НАТО, никой българин няма да се върне. Обратното - още ще започнат да бягат в чужбина.

5.   Не мисля, че ще доживеем промяна. У нас почти всички хора са боклуци, даже и на сметището да ги хвърлиш, пак ще им е много. И да се намери свестен политик, сам не може нищо. Една птичка пролет не прави. Народът ни е мърша.

Нина

6.   Аз ще се завърна само ако п.п. ВЪЗРАЖДАНЕ или п.п. БСП управляват държавата. На никоя друга партия нямам доверие.

7.   Не.

8.   Чак вълни не вярвам да има, но може и да се върнат някои.
Дори и да се повишат заплатите, дори и да се оправи България, даже и да се промени мисленето на хората тук, аз ще емигрирам! След всичко, което преживях в България, искам да замина някъде и да си живея на спокойствие, а не в този ад, в който съм сега. Има много държави по света, не ми казвайте че нямало да си намеря работа, ще си намеря и още как.

9.   Човек за да иска да се върне, трябва да види реални резултати.
Казвам го като човек живеещ в чужбина.
Празните приказки са ми ясни.
Докато не видя политик или мастит бизнесмен в затвора, няма да повярвам в нищо.
Отделно идват и чисто битовите сметки. Защо да се прибирам в България и да работя за без пари, докато в чужбина само за 5-6 години успях да се развия, да придобия нови умения и да взимам над минималната заплата.
В чужбина вливам дори повече пари в България, отколкото ако работя в България. Парадоксално, но ако не се лъжа, хората в чужбина вдигат доста икономиката на България.
Имаме си и тук (Англия) българска общност, магазини и заведения. Понякога все едно съм в БГ.
Дори в моя квартал този път направиха секция и днес ще гласувам.

10.   Ако се върнат, ще се окаже, че са тотални идиоти.

11.   Не няма да се върнат един няма да се върне заради това че са минали изборите, ако се върне причината ще е друга, виж вече ако България се развие и прогресира ще има доста връщащи се.

12.   Да, ще се върнат. Това ще повиши цената на имотите между 3-4 пъти. Сще повиши и заплатите още поне толкова. Най-ценния ресурс са хората

13.   Ако видя, че тръгва към добро, още утре се връщам.

14.   Нека бъдем реалисти. Никой, абсолютно никой не бяга от хубавото. За да дойдат хора в нашата страна, трябва да си оправим кочината. Кочината не се оправя веднага след избори, то е дълъг и сложен процес.
Akо ycпеем по някакъв начин да си оправим страната и нещата тръгнат нагоре, когато България стане привлекателна страна ще имаме положителна миграция.

15.   Хора ще се върнат, ако има работни места. Тези, които живеят добре в чужбина и са се устроили, едва ли. Прекалено дълго бяхме затворени и това е нормална реакция.

16.   Като ви направят ваксинирането задължително и изпукате, как ще се върнете?! Това е баси нацизма с тоя измислен вирус там.

17.   Аз съм на 32 години и бих се върнал.След 7 години в Германия и Холандия.Но имам две условия .Циганите се изнесат от България,в това число и белите цигани с този манталитет.Няма нищо расистков мен.Имал съм и приятели цигани.Говоря за този манталитет.
Второто ми условия е съкращение на 90 % от чиновниците-паразите.
Ткива Хеита , разиита, паразити в Европа не съм видял,а съм работил в много фабрики от хранителната промишленост.Тия две неща ако се променят,ще е стъпка напред

18.   Тези които не са се интегрирали и уредили в чужбина- може би те ще се върнат в бг да си въртят далаверите. Аз не бих се върнала... А вече на пенсия ще го видя... Я в бг или в Турция (по-скоро в Турция) бихме отишли да живеем. Там сякаш по-спокойно и хората са по-дружелюбни. (говоря от опит, защото често ходим там и имаме роднини)

19.   България няма да се развие нито прогресира на никъде в скоро време, по-скоро ще видим повече хора да се махат от тук след изборите и/или когато лева стане евро

20.   Аз планирам догодина да се върна. В страната, в която съм, за съжаление покрай корона мерките реалността все повече се доближава до полицейска държава. Сега има разхлабване лятото, но още наесен се очаква пак да започнат да затягат. В това отношение мисля, че в България ще ми е по-добре и ще имам повече свобода.
Иначе не храня определени надежди за резултатите от изборите или промяна на политическата реалност в България - просто една група мутри, ще се смени за пореден път с друга. Всичко за сметка на обикновения българин.

21.   Българи може евентуално да започнат да се връщат, ако има реална и драстична промяна, а това според мен няма да стане. Първо, всички партии са съставени от стари измамници и ченгета. Ако ги разгледаме набързо, виждаме следното: ГЕРБ - креатура на ДС, съставена от мутри, ченгета, доносници, бивши номенклатурчици и техните наследници; БСП - абсолютно същото като ГЕРБ, само че с друго име; ИТН - това е новата фигура в сценария, целящ отново да хвъри прах в очите на хората. По-интересното е, че българина за трети път само за 20 години позволява да бъде излъган по такъв елементарен начин. Първо беше царя, после беше тиквата, сега е чалгаря. ДБ - привидно имат добри идеи и позиции, но всичко това за момента са само приказки. И Христо Иванов, и Иво Мирчев са от комунистически семейства и като цяло изглеждат с изфабрикувани биографии. Това е много очеизвадно особено при Иво Мирчев, който уж има софтуерна компания, а е завършил маркетинг. Освен това никъде няма информация къде е работил преди да основе фирмата си. Тоест, на мен ми изглеждат поредните парашутисти. ДПС - нямат нужда от коментар. Мутри Вън - сбирщина от отпаднали измамници от горните партии.
Да не говорим, че българина в мнозинството си се интересува само от ядене и пиене, и ако може да направи някоя далаверка. За 2 лева е готов да предаде всеки и всичко. Това също е основен фактор, заради който нормалните хора се махат от страната.

22.   Връщат се два типа- неуспели, калпазани и неудачници и политически тарикати като Симеон Дянков, Милен Велчев, Любка Качакова, Ники Василев и др. подобни.

23.   Изборите да не са някакво чудо и от утре всичко е като в нормална държава.

24.   Не знам може би не. То честно и из не искам да живея в бг ама ще е така докато стана пълнолетна. Това са болни надежди, че бг ще прогресира в близките години. А и така като гледам май ЕС след 10 години ще е в историята. Така че ще гледам при първа възможност да взема немско или австрийско гражданство. То вече самите германци не искат много много Меркел, защото ги напълни с черни, които точат държавата им.
Deutschland

25.   Може да се върнат бачкаторите. Но как да се върне преподавател в университет, учител или мед сестра, като там винаги ще изкарват повече, а у нас получават по-малко от касиерка в Билата?

26.   Не е въпросът да се връщат, а тези, които са останали да си повишат жизненият стандарт и да се раждат много повече деца на етнически българи. Да останат 5 милиона, но да преобладават млади и на средна възраст, образовани, амбициозни и да има гражданско общество. Не ни трябва да сме много, важното е да сме стойностни, образовани, умни, духовни и производителни. Да се работи повече с машини, софтуер, с малко хора, но да са доволни и добре заплатени. Да има само 80 депутата, и то силни и образовани личности, с висок морал. Да се осъзнаят, че има няма са 80 години на този свят и духовността е важна, не това дали имаш 3 къщи, които не можеш да занесеш на оня свят. Човек има един стомах и едно тяло, малко му трябва да живее. Това за мен е мечтата за България. Да се развием на духовно ниво и като идеен инкубатор в областта на софтуера, технологиите, фармацията. Да не можем да се чувстваме добре, ако на другите около нас им е зле. Имаме мозъци, имаме природа, можем да се самоизхранваме. Остава да го направим.

27.   Ще го кажа и по друг начин.
Не ,да не разчитат на вливане на средства от българи в чужбина!
Достатъчно е, че се пращат огромни суми на близки!
За държавата под формата на бизнеси, данъци и разни узаконени рекети- НЕ, няма да стане!
Назад в годините толкова народ се опариха с тези схеми, че никой вече няма да рискува да вложи и една стотинка.

28.   Нека се върнат онези, дето чакаха с часове на опашка да гласуват за учиндолския чалгар. Така ще имат щастието да живеят в цветуща държава, управлявана от дългия клоун и подопечното му джудже- бивше царско юпи.

29.   Според мен ще има една част, които ще се върнат, ако нещата в България нещата се оправят, което ми е пределно ясно, че никога няма да стане. Едните са тези, които страдат от носталгия, другите са бачкаторите, които и без това работят за малко пари там, третите са високо квалифицирани кадри, които биха имали възможност и в България да изкарват високи доходи, например в чуждестранни компании или такива, които ще бъдат пратени от работодателя си да открият клон в България. Четвърти са по-предприемчиви българи, които биха искали да се възползват от по-незаетата бизнес среда и да правят бизнес в България по начина, който са видели в чужбина, може дори да не са точно бизнесмени, а например хора, работили в рестораньрския бизнес, искащи да си открият ресторанти в България или ферми да речем, или някаква търговия, няма значение.

Но това ще са по-малката част. Хората, които са с еустроили там, децата им вече поотраснали и учат в училища, университети и т.н., надали ще се върнат. Много специалисти като сестри, лекари, зъболекари, преподаватели, а и не само специалисти, които вече са се устроили там, изградили са си име и са създали среда и семейство, надали ще се върнат. Има и много, на които просто българския манталитет не им допада и няма да се върнат, ако ще да станем като Швейцария.

30.   Всички плюете по България, а грам сметка не си давате какво е реалното състояние на страните в Европа, а за Сащ да не говорим. Италия, Германия и Франция са залети от хиляди черни емигранти, които вече ги изсиппват с цели кораби. И не, не търсят по-добър живот. Това си е чисто расова война.
Англия половината население е вече чернокожи.
Неконтролирани убийства и престъпления в цяла Европа, а вие сте седнали да ревете, чв тук било зле.
Само че тея новини няма да ги видите по Бтв и Нова. Там ще чуете как сме на последно място по всичко.
Но няма да ви кажат, че в Париж са убити десетки и още толкова нападнати от мръсните чернилки, които заливат цяла Европа. Половината от страните са като роман на Оруел, не можеш да излезеш и да правиш нищо. И вие още ми се оплаквате. В тоя сайт влизат очевидно едни и същи пуберчета и безделници, които идея си нямат за обстановката по света.

31.   Българите сме бедни. Бедните са по-добре в Западна Европа - много помощи дават. У нас ще се върнат тарикатите с пари, за да не плащат данъци и да си живеят като царчета. Що никой it не ходи по чужбината? Ами щото никъде няма да са с такъв висок стандарт на живот като тукашния.